Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема:Узагальнення і систематизація знань:” Основні класи неорганічних сполук“
+
Тема:Узагальнення і систематизація знань:” Основні класи неорганічних сполук“.
Мета: узагальнити, систематизувати й скоригувати знання учнів з теми: “ Основні класи неорганічних сполук “; з’ясувати рівень засвоєння знань, умінь і навичок про класи неорганічних сполук на прикладі оксидів, основ, кислот і солей, їх фізичних ї хімічних властивостей ,способи одержання, рівень розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці.
Тип уроку: нестандартний урок.
Форма роботи: урок-змагання.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів, картки - завдання, мультимедійний дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день ! Давньогрецька мудрість говорить:“ Вважай нещасливим той день і ту годину, коли не засвоїв нічого нового”. То давайте усміхнемось один одному й разом вирушимо до країни знань.
Сьогодні на уроці хочу я знайти
У вас те, що іншим непомітно:
Відвагу-в скронях
Доброту - в черствих,
В лінивих – працелюбність,
Жагу до знань у всіх-
І непомітно струни
так торкнути,
Щоб звуки всі злились
в однин оркестр.
Назва якому успішний урок.
Я сподіваюсь, що ми сьогодні будемо працювати активно, успішно, а головне разом, а дух партнерства допоможе нам у цьому. Відкриваємо зошити її записуємо число і тему нашого уроку.
Темою нашого сьогоднішнього уроку буде : Узагальнення і систематизація знань: ” Основні класи неорганічних сполук“.
Урок наш незвичайний, урок – змагання. Змагатимуться в класі дві команди.
Назва першої команди - Кислоти, другої - Оксиди.
ІІ. Узагальнення й систематизація знань
Діти! Зараз я кожній команді буду давати завдання, яке називається “Закінчіть фразу”. Якщо ви всі правильно будете відповідати, то команда одержить -5балів.
І так розпочнемо наше змагання .
Першу фразу буде закінчувати
Лот 1 “Бліц-розминка” (з мікрофоном)
1)Оксиди класифікуються на кислотні, амфотерні й... (Основні)
2)Складна речовина, що складається з атомів металу і кислотного залишку,
(Сіль)
3) Кислотні оксиди не взаємодіють з...(Кислотами)
4)Реакція взаємодії між кислотами й основами називається... (Нейтралізація)
5) За кількістю атомів Гідрогену кислоти поділяються на... (Одно, двох, триосновні)
6) У лужному середовищі фенолфталеїн набуває кольору... (Малинового)
7) Складні речовини, що складаються з атомів металу й Оксигену, називають ся... (Оксидами)
8) У результаті взаємодії кислотного й основного оксидів утворюється... (Сіль)
9)Розчинні у воді основи називаються...(Лугами)
10) Основні оксиди не взаємодіють з...(Основами)
Давайте підведемо підсумок, скільки набрала балів 1 команда. Обидві команди проявили активність і добре володіють теоретичним матеріалом. Ми повторили з вами теоретичний матеріал з теми: ” Класи неорганічних сполук. “ Тому заробили по -5 бали.
Наступним конкурсом до вашої уваги буде “Поле чудес’’.
Лот 2 “Поле чудес”.
Це конкурс капітанів. Хто швидше справиться із завданням. Оцінку отримають капітани. Це завдання виконується на дошці. До дошки запрошуються капітани обох команд. А в цей час члени команди за кожним із своїх капітанів записують в зошит.
Завдання. З’єднайте стрілочками із центральною речовиною тільки ті речовини, що можуть із нею взаємодіяти, запишіть рівняння хімічних реакцій.

Команда 1
![]() | ![]() |
Рівняння реакцій: 1) BaO+ 2HCI BaCl2+2H2O
![]()
2) NaOH+ HCI NaCl+ H2O
![]()
![]()
3) 2AI +6HCI 2AICI3+3H2
4) Cu + HCI
![]()
![]()
5) AgNO3 + HCI AgCI + HNO3
6) SiO2 +2HCI H2SiO2 +Cl2
Перша команда перевіряє правильність завдання капітана команди.
і доказати чому саме так і чи правильно капітан, виконав завдання. Одне завдання -1 бал.
Я згідна з вашим доказом.
Команда 2


![]() |
![]() |
Рівняння реакцій: 1) K2O + H2SO4 K2 SO4+ H2O
![]()
2) 2 NaOH + H2SO4 Na2SO4+2H2O
3) Zn + H2SO4 ZnSO4 + H2
![]()
![]()
4) Cu + H2SO4
5) Ca(OH)2+ H2SO4 CaSO4+2H2O
6) ZnO + H2SO4 ZnSO4+ H2O
Чи правильно зробили?
Зі щойно вказаними кислотами взаємодіють не всі метали (4). Передбачити можливість реакції між металом і кислотою можна за допомогою ряду активності металів. Формулу неметалу водню поділяє ряд на дві частини. Метали, розміщені в його лівій частині, взаємодіють із названими вище кислотами (при цьому виділяється водень), а розміщені праворуч - не реагують з ними.
Li K Ba Ca Na Mq AI Mn Cr Zn Fe Cd Ni Sn Pb ( H2) Cu Aq Pt Au
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 |















