Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Урок – казка
Тема: Трикутники. Властивості трикутників. Периметр трикутників.
Мета: Повторити назви фігур, види трикутників та їх властивості, формувати вміння знаходити периметр трикутників, добирати відповідну формулу для знаходження периметру, формувати вміння орієнтуватися в зошиті, моделювати і конструювати, користуватися циркулем, розвивати почуття взаємодопомоги.
Обладнання: Малюнки до казки, завдання на картках для групової і парної роботи
Організаційний момент:- Чи ви любите читати або слухати казки?
- А ви знаєте, що казки розповідають слухняним дітям?
- А ви слухняні?
- Ну добре, сідайте гарненько, спинки рівненько і будемо слухати казку. Але казка сьогодні незвичайна, геометрична.
- Скажіть мені, будь ласка, що таке геометрія?
- Але цю казку ви не просто будете слухати, а разом з її героями будете потрапляти в різні історії, пригоди, допомагати їм, переживати разом з ними, радіти.
- І так, до вашої уваги, казка ”Пригоди геометричних фігур”.
![]() |
2. – Десь, колись, в якійсь країні,
Де захочете, там буде,
Жили – були собі чоловік і жінка. Проживали вони ось у цьому будинку, світило їм ось це ясне сонечко.
- Скажіть, з яких геометричних фігур складаються наші герої, будинок, сонечко.
![]() |
3. - І були у них діти: три синочки і одна дочка.
![]() |
- Які три синочки ми бачимо? Що це за фігури?
- Чому ці фігури називають трикутниками?
- Як називається ця геометрична фігура?
- Що ми знаємо про пряму?
4. – У прямої були друзі.
![]() |
- Назвіть їх.
- Вони любили гратися: вимірювали та порівнювали свої довжини, перетворювалися в інші геометричні фігури.
- Давайте пограємо з ними:
1) На скільки відрізок АВ довший за відрізок СD?
2) У скільки разів відрізок CD коротший за відрізок АВ?
3) Виміряти відстань між точками А і В і виразити цю відстань у мм..
4) Виміряти довжину ламаної.
5) Провести пряму АВ до вільної довжини і позначити її на ній точку О. Які геометричні фігури утворились?
5. – Пряма інколи любила відпочивати сама.
- У неї була своя улюблена стежка, якою вона ходила.
- Давайте її намалюємо.
Вниз 12 клітинок, з боку відступити 6 клітинок і поставити точку і від неї:
1 вверх, 4 вліво, 1 вверх, 1 вправо
1 вверх, 3 вправо, 1 вверх, 3 вліво
1 вверх, 1 вправо, 1 вверх, 2 вправо
1 вверх, 2 вліво, 1 вверх, 1 вправо
1 вверх, 1 вправо, 1 вверх, 1вправо
- Ми накреслили тільки частину шляху, що вона нам нагадує?
- Домалюйте другу частину самостійно.
- Що утворилось?
Перевірка: (утворилася ялинка)
![]() |
6. Фізкульт хвилинка:
- Не так давно скінчилися Новорічні свята. Круг ялинки ми танцювали, водили хороводи. Давайте зараз ми потанцюємо круг ялинок, які щойно намалювали.
(учні під музику танцюють)
7. – Та ось одного разу, коли пряма гуляла цією стежкою, її викрав злодій і завіз в далеку країну.
- Подивіться на цього злодія. Назвіть, з яких фігур він складаються.
8.Сім’я зажурилася, засумувала. І вирішили три брати - молодці йти і визволяти свою єдину сестру. І ось першу шляху вони вирішили подолати по морю.
![]() |
- Сіли на цей корабель і вирушили в далеку путь.
Пливли вони пливли, і коли стали приближатися до берега, їх зустріли риби – вартові і кажуть: ”Не пустимо ми вас на цю землю коли ви не скажете хто ви, не покажете свої документи”. А трикутники не чекали такої зустрічі. Вони розхвилювалися і все забули, хто вони і звідки. Давайте їм допоможемо їм розібратися.
1) Які перед нами фігури?
2) Що у них спільного?
3) Чим вони відрізняються один від одного?
4) Оформимо їм документи.
А) Накреслимо рівносторонній трикутник зі стороною 3 см.
Б) Накреслити рівнобедрений трикутник з основою 5 см і бічними сторонами по 4 см.
В) Накреслити різносторонній трикутник зі сторонами 5, 2, 4, см.
9. – Другу частину шляху вони вирішили подолати на ракетах.
![]() |
- Сіли вони в ракети і полетіли. А коли прийшов час приземлятися, знову охорона їх не пропускає: ”Скажіть свої периметри, потім пропустимо вас”. Незручно в польоті трикутникам вимірювати свої периметри. Давайте їм допоможемо.
- Скажіть, що таке периметр?
- Проведемо цю роботу в групах.
Завдання:
1) Визначити вид трикутника.
2) Підібрати формулу знаходження Р.
3)
Перевірка.
- Охорона знову пропустила трикутники.
10. – Третю і останню частину шляху трикутники подолали на машинах.
![]() |
- І знову їх зупинили вартові. І сказали, що їм дали наказ не пропускати трикутники. А всі інші можна пропускати.
- Як ви думаєте, що треба зробити трикутникам?
- Робота в парах:
1) На листочках накреслені трикутники. Перетворити їх в інші геометричні фігури.
2) З конвертів дістати трикутники різних за видом і розміром та кольором. Скласти з них різні малюнки.
Продемонструвати роботи.
- Пропустила знов і ця охорона замасковані трикутники.
11. – І ось трикутники в таких виглядах дійшли до печери злодія. Вся охорона розбіглась і ведмідь, і собаки, і сам злодій забіг світ заочі. Пряма вибігла з печери до своїх братиків. І наші герої щасливі, всі разом без перешкод повернулись додому.
Ось і казочці кінець!
![]() |
Підсумок:
- Вам сподобалась ця казка?
- Вам більше сподобалось слухати цю казку, чи допомагати трикутникам?
- Чому ця казка називається геометрична.
м. Херсон ЗОШ №37 І.











