Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Дігтяр Тетяна Анатоліївна
вчитель початкових класів
Новоазовської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів №2 Донецької області
Домашня адреса: вул.
м. Новоазовськ Донецька обл. 87600
моб. 80
e-mail:degtyar.ta@mail.ru
Урок математики
1 клас
Тема. Письмова нумерація чисел 11-20. Записування чисел під диктовку. Вправи на закріплення таблиць додавання і віднімання в межах 10.
Мета. Вдосконалювати навички табличного додавання й віднімання, вміння складати й розв’язувати задачі опрацьованих видів; закріплювати навички запису чисел в межах 20; вправляти у побудові відрізків. Розвивати спостережливість, логічне мислення, пам’ять. Ознайомити з квітами, як символами українського віночка. Виховувати любов та пошану до своєї Батьківщини.
Обладнання. Малюнки квітів українського віночка, віночок, квіти з прикладами, метелики з цифрами, картки-таблиці, задачі-таблиці, магнітофон, музичні записи, квіткові пелюстки з кольорового паперу, картон, клей, «смайлики» для диференційованих завдань.
Тип уроку. Інтегрований (математика, народознавство, музика, трудове навчання)
Хід уроку
І. Організація класу.
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час урок наш розпочать.
Тож сідаємо за парти,
Гаять часу нам не варто.
ІІ. Повідомлення теми, мети та задач уроку.
- Сьогодні у нас буде незвичний урок. На уроці ми повторимо таблиці додавання і віднімання чисел, будемо розв’язувати задачі, креслити відрізки, повторимо назви компонентів. Виконуючи математичні завдання, ви познайомитеся з рослинними символами України, з яких ми сплетемо віночок. За правильно виконані завдання ви будете отримувати пелюстки, за допомогою яких ви створите власну квіточку « Квітку успіху». А допомагати мені будуть дівчатка. Отже, розпочнемо.
1. Є багато країн на Землі,
В них озера, річки і долини.
Є країни великі й малі,
Та найкраща завжди – Батьківщина.
2. Є багато квіток запашних,
Кожна квітка красу свою має,
Та гарніші завжди поміж них,
Ті, що квітнуть у рідному краї.
3. Сплетемо вінок український сьогодні
Із мальв, чорнобривців, калини,
З барвінку та жита, із м’яти, нагідок,
З жоржин, чебрецю та вербини.
- Послухайте історію віночка. Плести віночок – то ціла наука і дійство. Наші прабабусі знали різні секрети. Треба знати символи квітів, символи стрічок. А починали дівчата носити віночок з трьох років. Його плела мати. Потім плели віночок на Великдень, на Івана Купала, на кінець жнив, на весілля і, навіть, на похорон.
- Найпочесніше місце у вінку здавна займає деревій.
(Вчитель кріпить малюнок рослини на дошку)
- Про його лікувальні властивості ми дізнаємось, коли виконаємо усні обчислення.
ІІІ. Усні обчислення.
Естафета.( Робота в групах).
На дошці квіти з прикладами й метелики з відповідями. Завдання для двох команд.
- Посадіть метеликів на квіти. (З’єднати за допомогою крейди)
4 + 2 10 3 + 6 8
9 – 1 6 7 – 5 7
3 + 7 7 7 + 1 0
8 – – 3 2
2 + 5 8 6 + 4 9
4 – 4 4 8 – 8 10
( Перевірка, оцінювання – за кожну правильну відповідь діти отримують паперові пелюстки).
- Деревій є символом нескореності, тому що він є дуже невибагливим до природних умов. У народі деревій називають кривавником, бо він зупиняє кров. Чай з деревію п’ють при розладах шлунка.
- Відгадайте загадку.
Лист зелений і міцний,
Сніг для нього не страшний,
А коли весну стрічає.
Сині очі розкриває. ( Барвінок).
- Про барвінок ми дізнаємось, коли виконаємо наступне завдання.
ІV. Математичний диктант.
Завдання №1 с.100
( Перевірка – один учень читає вголос відповіді, всі інші перевіряють.)
- Барвінок до людської оселі тягнеться. Взимку з нього відвар п’ють від простуди, а влітку прикрашають ним хліб святий, плетуть весільні вінки, бо вважають його символом життя і безсмертя людської душі.
(Вчитель прикріплює квітку на дошку).
- Відгадайте, яку наступну квітку ми вплетемо у вінок?
Стоять у лузі сестрички, золотенькі очі, біленькі вії. ( Ромашка).
- Про неї дізнаємось, коли виконаємо наступне завдання.
V. Розв’язання виразів.
Робота з підручником.
Завдання № 3 с. 100. Коментоване письмо.
(За правильні відповіді діти отримують пелюстки)
- Ромашка наймолодша у вінку. Її вплели тоді, коли переконалися, що вона приносить не лише здоров’я, але й доброту та ніжність. Ромашку вважають символом дівочої чистоти.
( Вчитель прикріплює квітку на дошку).
- Відгадайте наступну квітку.
Яскраві диво-вогники
У травах мерехтять.
Цвіте червоним полум’ям
У полі квітка … (Мак).
- А зараз ми попрацюємо над задачами.
VІ. Робота над задачами.
1. Чотири квітки я зірвав
На галяві в лісі.
Чотири братик мені дав.
Стало всіх аж … ( 8).
2. Рано-вранці Віра встала
Квіти в вазочку поклала:
5 волошок, 2 ромашки.
Відгадає хто із діток
Скільки в вазі стало квіток? ( 7).
3. Вісім яблунь он ростуть.
З них чотири вже цвітуть.
Скільки ще не розцвіли,
Що б на це відповіли? ( 4).
4. Я аж 6 троянд зірвала.
Дві троянди Лілі дала.
Підрахуйте швидше, діти,
Скільки їх у мене стало? ( 4).
- Складіть та розв’яжіть задачі за коротким записом.
Робота з таблицями.
(За вірні відповіді діти отримують пелюстки)
- У полі можна зустріти червоні квіти маку. Немов краплини крові, пролитої в боях, яскравіють вони серед золотого колосся. Мак дає дитині сон. А у віночку є символом людської пам’яті, вірності, молодості.
- Добре всі попрацювали, втомилися, тож давайте трішки відпочинемо.
VІІ. Фізкультхвилинка.
Гра « Подоляночка».
( Діти стають у коло, в середині – дівчинка – Подоляночка. Діти виконують рухи під пісню «Подоляночка»).
Десь тут була Подоляночка,
Десь тут була молодесенька.
Тут вона сіла, тут вона впала,
До землі припала,
Сім літ на вмивалась,
Бо води не мала.
Ой устань, устань, Подоляночко,
Ой устань, устань, молодесенька,
Умий своє личко, та личко біленьке.
Біжи до Дунаю,
Бери молоденьку,
Бери ту, що скраю.
- Продовжимо виплітати віночок. Послухайте наступну загадку.
Сині зірочки пухнасті виглядають з жита,
Мов веселі оченята. Як їх не любити? ( Волошки).
(Вчитель прикріплює малюнок квітки на дошку)
- Після виконання наступного завдання ми дізнаємось про цю квітку.
VІІІ. Самостійна робота.
- Перш, ніж виконувати самостійну роботу, давайте пригадаємо назви компонентів при додаванні. ( Доданок, доданок, сума).
- Як знайти суму двох чисел? ( додати).
- У вас на партах лежать картки. Заповніть таблиці.
Доданок | 5 | 7 | 4 | 1 | 3 | 0 | 9 | 5 |
Доданок | 3 | 2 | 6 | 6 | 4 | 9 | 1 | 1 |
Сума |
( Перевірка, оцінювання).
- Ніжні квіти волошки теж цвітуть у полі. Вони сором’язливо виглядають із жита чи пшениці. А в українському віночку є символом простоти, ніжності і відданості. ( Вчитель прикріплює квітку).
Загадка.
У вінку зеленолистім, у червоному намисті
Заглядається у воду на свою чудову вроду. ( Калина).
- Про калину ми дізнаємось після виконання наступного завдання.


ІX. Порівняння числових виразів. ( Диференційоване завдання).
8 – 3 * 4 + 2 3 + 5 * 7 10 * 4
10 – 6 * 9 – 6 7 – 2 * 5 5 * 9
- Порівняйте числові вирази. Виберіть собі посильне завдання. (Перевірка, оцінювання).
- Калина являється символом України. Це лікарська рослина. Цілющі властивості мають і квіти, і кора, і ягоди. Кажуть, що червона калина від ста хвороб лікує. А у віночку вона є символом дівочої вроди, кохання і щастя.
Загадка.
Біля хати, біля тину свічкою росту на волі.
Володію ніжним цвітом, маю гарну долю. ( Ружа).
X. Геометричний матеріал.
- Один метелик перелетів з квітки на квітку і подолав відстань 6 см. Накресліть цю відстань. А другий метелик пролетів на 3 см більше. Яка відстань другого метелика? Накресліть цей відрізок.
( Перевірка, оцінювання).
- У народі кажуть, що Ружа була гарною дівчиною і, як і її сестри Мальва та Півонія, лікувала людей від серцевих хвороб. Та одного разу Вітер розлютився на них і перетворив їх на квіти. Так і ростуть сестри, людей своєю красою милують. А у віночку – це символи Віри, Надії, Любові.
- Ось і сплели ми наш віночок. Але він не закінчений. Чому? Вірно, у ньому немає стрічок. Але про стрічки ми дізнаємось наступним разом.
XІ. Підведення підсумків.
- Кожен з вас гарно попрацював на уроці, зібрав багато пелюсток для своєї квітки. Приклейте пелюстки до основи.
Створення та демонстрація « Квіток успіху». (У кожної дитини вийде своя квітка – з різною кількістю пелюсток)
Складання діалогів « Що сподобалося на уроці?»
Література
1. Підручник «Математика, 1 клас», авт. , , Київ, «Генеза», 2012
2. Популярное пособие для родителей и педагогов «1000 загадок», Ярославль «Академия развития», 1997
3. «Нестандартні уроки з математики 1-4 класи», авт. О. Корчевська, Н. Кордуба, Тернопіль, Астон, 2003
4. Журнал «Бібліотечка вчителя початкової школи» №5, 2001


