Урок математики в 4 класі.

Тема уроку. Розв’язування задач і прикладів. Комп’ютерна гра.

Мета: формувати навички розв’язання задач на пропорційне ділення, на знаходження дроби від числа, закріплювати вміння виконувати письмове множення багатозначних чисел на розрядне число, повторити множення двоцифрового на одноцифрове, знаходження дроби від числа, вирази з іменованими числами, розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, виховувати акуратність.

Тип уроку: нестандартний, комп’ютерна гра.

Обладнання: малюнок комп ютера на дошці, картки-дискети для індивідуальної роботи, таблиці з прикладами, картки для позначення рівня гри.

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

2. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок, ми граємо в комп’ютерну гру «В світі математики.» Більшість з вас знайома з комп ютером, вміє користуватися ним. І вміє грати в комп’ютерні ігри. Сподіваюсь, ви ними не зловживаєте, бо це шкідливо для розвитку дитини. Наша сьогоднішня гра цікава і корисна. Мета гри вдосконалювати вміння, розв язувати задачі і приклади. Монітор головного комп’ютера – дошка, а ваші монітори це - зошити, роль комп ютерної мишки виконує ручка. Гра складається із декількох рівней, проходячи які ви зможете набрати бали, це ваші оцінки. Час гри обмежений. Вона продовжується 40 хвилин.

3 Каліграфічна хвилинка.

Спочатку трошки поразминаєм пальці для керування мишкою. У вас на столі зразки чисел, пропишіть їх і не забудьте, що не повинно бути каліграфічних помилок. ( Діти прописують числа.)

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Тепер треба позначити дату проведення гри в своїх комп’ютерах.

У мене записано на моніторі, ви набираєте: 24 лютого. Класна робота.

4. Усний рахунок.

Перш ніж відкрити перший рівень, проведемо розминку для розуму

за допомогою тестових завдань. (Вчитель показує картки.)

Прочитайте дроби 1/2, 1/4, 1/6, 1/8, 1/10, 1/12.

Виберіть правильну відповідь на питання: як записані дані дроби?

а) в порядку збільшення;

б) в порядку зменшення;

Прочитайте числа: 642, 1280, 840, 134, 3254, 7134. тут написані

а)трицифрові числа;

б) чотирицифрові;

в) трицифрові і чотирицифрові;

5. Розв’язання прикладів і задач.

Переходимо до нашої гри. Відкриваємо перший рівень. (Вчитель на дошці вивішує картку «1 рівень.») В кожній грі це, завжди, найлегший рівень. У вас на парті диски, ось такі.( Картки для індивідуальної роботи) Підпишіть їх. Щоб пройти цей рівень треба з єднати приклади з правильними відповідями, розділити фігуру на рівні частини, позначити одну з них штриховкою.

46 х 2 54

18 х 6 26

14 х 4 92

13 х 2 100

25 х 4 74

37 х 2 56

35 х 2 80

16 х 5 70

Заробити можна 8 балів, з єднав всі приклади і розділив фігуру. Правильно виконане завдання на двох дискетах означає, що ви заробили 8 балів, якщо невиконана робота з геометричним матеріалом, то – 6 балів.

(Робота учнів з картками.)

А тепер поміняйтесь дискетами і перевірте один одного, використав зразок на головному моніторі. Перевірив, покажіть унизу дискети кількість балів, зароблених вашим товаришем.

6. Фізкультурна хвилинка.

7. Переходим на другий рівень. ( Вчитель виставляє картку «2 рівень») Число балів у всіх однакове, і у вас є можливість добавити до 8 балів ще декілька. Для проходження цього рівня треба розв’язати задачу № 000 на сторінці 171. До головного монітору викликається … У тебе буде можливість добавити до своїх балів ще три бали.

(Розв’язання задачі біля дошки.)

8. Переходим на третій рівень.( Вчитель виставляє картку «3 рівень») Кількість балів 2. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Зміст завдання.

Знайди значення виразів:

3/9 від 36

5/7 від 35

2/3 від 21

4/5 від 40

2/8 від 56

4/7 від 49.

(Вчитель показує картки.)

9. Переходимо на четвертий рівень.

( Вчитель виставляє картку «4 рівень») На цьому рівні можна заробити

2 бали. Обчисли вирази самостійно.

6т470кг – 3т400кг 44км065м + 28км123м

27км800м +3км305м 9м45см – 5м55см

Поміняйтеся роботами і перевірте один одного, визначте бал вашого товариша.

10. А тепер останній п’ятий рівень.( Вчитель виставляє картку « 5 рівень.) Робота по групах.

У мене на моніторі останній п’ятий рівень. Можна заробити 2 бали. Працюємо по групах, змагання по групах.

1 група 2 група

600: 10 +: 10 + 20

600 : 6 –: 8 - 20

630 : 9 х 2 540 : 8 х 4

220 + 50: 5 270 – 60 : 6

700 : 10 +:10 +20

700 : 7 –: 9 + 10

(Клас ділиться на 2 групи, діти виходять до дошки по черзі, обчислюють приклади.)

11. Підсумок уроку. Оцінювання знань.