Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Математика №57
Тема: Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду.
Мета: Вчити учнів читати числа у таблиці розрядів. Ознайомити з числом 200; пояснити, як утворити число 200. Ознайомити з назвами чисел третього розряду. Вчити розв′язувати задачі на дві дії, що включають знаходження невідомого компонента.
Обладнання:
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Всі почули вже дзвінок.
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався,
Тож і ми часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо.
Добрий день! Сідайте всі рівненько і слухайте мене уважно.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Задача 467.
Трьом покупцям від сувою відрізали по 9 м тканини, після чого в ньому залишилося 27 м. Скільки метрів тканини було в сувої?
Вираз: 9 • 3 + 27 = 54 (м)
2. Завдання 468.
Знайди значення виразу а : 9, якщо а = 18, а = 45.
ІІІ. Усні обчислення.
1. Гра «Мовчанка».

2. Прочитайте трицифрові числа.
845 | 472 | 50 | 134 | 10 | 89 | 222 | 100 | 539 |
3. Яких чисел не вистачає у цьому ряді?
200, … 247 …, 2… , 202
4. Назвіть «сусідів» кожного числа.
| 137 |
|
| 263 |
|
| 399 |
|
5. Вправа 469.
Полічи від 95 до 105, від 157 до 165.
Полічи десятками від 70 до 120, від 150 до 190.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Підготовча робота (вправа 470 –коментоване письмо)Розкладіть на розрядні доданки числа: 83, 127, 107, 120.
Зразок: 138 = 100 + 30 + 8, 150 = 100 + 50.
Вправа 471 (обернена до операції розкладання на розрядні доданки)Перший стовпчик учні виконують фронтально, а решту прикладів виконують самостійно в
зошитах.
100 + 30 + 5 = 135
100 + 8 = 108
100 + 70 = 170
100 + 60 + 1
100 + 40 + 7
100 + 50 + 9
100 + 20
100 + 2
100 + 4
3. Вправа 472.
Прочитайте числа, які записані в таблиці.
Сотні | Десятки | Одиниці |
1 | 0 | 4 |
1 | 4 | 0 |
1 | 9 | 5 |
1 | 9 | 9 |
- Скільки в числі 199 сотень? десятків? одиниць?
4. Пояснення нового матеріалу.
Фронтальна робота за вправою 473.
Отже, ви повинні зрозуміти, що після числа 199 іде число 200, тобто число 200 є наступним для числа 199.
5. Вправа 474.
Ви навчилися лічити і читати числа до двохсот. Кожне наступне число ми одержували способом додавання до одиниці до попереднього. Таким способом можна лічити до трьохсот, чотирьохсот і т. д. Але це забере багато часу. Далі будемо утворювати числа із сотень, десятків і одиниць.
Одноцифрові числа від 1 до 9 називаємо числами першого розряду;
10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 – числами другого розряду.
До чисел третього розряду належать ті, що складаються з однієї, двох, трьох, чотирьох, п′яти, шести, семи, восьми і дев′яти сотень.
- Розгляньте їх утворення і назви.
- Якщо до числа дев′ятсот додамо сто, то одержимо число, яке називається тисяча:
900 + 100 = 1000
- Тисяча – перше число четвертого розряду.
6. На дошці записано приклади:
700 + 100, 300 + 100, 800 + 100, 500 + 100, 100 + 100, 900 + 100. (усно)
7.Фізкультхвилинка.
А тепер всі дружно встали
Будемо робити вправи:
Руки – вгору, руки – вниз.
І легесенько прогнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали.
Раз – присіли, другий – встали,
Всі за парти знову сіли.
V. Розвиток математичних знань.
1. Робота над задачею 475.
Робота над текстом
- Про що йде мова в задачі? (про консерви, які купили туристи для походу)
- Що далі робили з концервами? (витратили 9 банок)
- А скільки залишилося? (у 3 рази більше, ніж витратили)
- Що запитується в задачі? (скільки банок консервів купили туристи)
План розв′язання
- Чи можемо ми відразу дізнатися що запитується в задачі? (ні)
- Що нам для цього потрібно? (дізнатися скільки залишилося)
- Як ми можемо це дізнатися? (9•3=27)
- А тепер ми можемо дати відповідь на запитання задачі? (так)
- Якою дією? (додавання)
- З якими числами? (27 + 9 = 36)
Розв′язання
1) 9•3=27 (банок)
2) 27 + 9 = 36 (банок)
Відповідь: туристи купили 36 банок консервів.
- Який ми можемо скласти вираз до цієї задачі? (9•3+9=36)
2. Вправа 476.
64 : 8 • 9 = 72
: 9 = 7
18 : 9 + 2 • 8 = 18
8 • 7 + 45 : 5 = 65
72 : = 9
60 – 40 : 5 = 52
VI. Підсумок уроку.
- Що вивчили на уроці?
- Як утворити число 200?
- Назвіть числа третього розряду.
- Як називається перше число четвертого розряду?
VIІ. Домашнє завдання.
- Задача 477 с.71
- Вправа 478.


