Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

«Урок – подорож з математики у 2 класі»

Тема: Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення.

Мета: формувати уміння читати приклади на множення; ознайомити з назвами чисел при множенні; розвивати уміння розвязувати задачі на множення, працювати з геометричним матеріалом, вирішувати логічні завдання.

Обладнання: презентація до уроку, конверти з танграмами.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності учнів. Психологічний настрій.

От і все, дзвенить дзвінок.

В гості йде до нас урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти просто молодці!

- На нас сьогодні чекає незвичайний урок. Ми з вами вирушаємо у подорож за скарбами. Але дорога буде важкою і тому кожен повинен старанно працювати, допомагати один одному. Нам потрібно бути однією командою. - Чи готові ви до важких випробувань? Тоді вирушаємо.

2. Переключення на математику. – Пригадайте, що ми робимо на уроках математики? ( елемент «Мозкового штурму»)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Сьогодні, під час нашої подорожі ми навчимось читати приклади на множення, дізнаємось, які «імена» мають числа при множенні. Будемо розвязувати задачі на множення, а також попрацюємо з геометричним матеріалом.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. – Плести на острів скарбів ми будемо на великому парусникові. Для того, щоб доплести до острова, нам потрібен вітер, що буде дути в паруса. Давайте виконаємо завдання, щоб з’явився вітер. ( слайд 1)

1. Подивіться на малюнок. Що спільного між фігурами обведеними червоною і синьою лініями одночасно? ( слайд 2)

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Вітер подув у наші вітрила і подорож розпочалась. Але дивіться, на нас насувається шторм. Нам потрібно вирішити приклади, щоб наша подорож продовжувалась далі. ( слайд 3)

2. Замініть приклади на додавання прикладами на множення. ( слайд 4)

5 + 5 + 5 +5 + 5 7 + 7

8 + 8 + 8 + 8 9 + 9 + 9

Замініть множення додаванням.

6 * 3 5 * 6

8 * 4 4 * 3

3. Завдяки вам ми врятувались від шторму і допливли до острова. Не встигли ми зійти на берег, як потрапили до пальмового лісу. Щоб пройти його, потрібно виконати наступне завдання. ( слайд 5 – 6 ).


– Відкрийте підручники на стр. 102. Розвяжіть самостійно приклади під № 000. Де можна, замініть приклади на додавання прикладами на множення. Перевірка вирішених прикладів за слайдом. ( слайд 7)

4 + 4 + 4 = 12 9 + 9 + 6 =+ 32 = 55

3 + 3+ 3 = 9 14 + 14 =+ 15 + 15 + 15 = 60

4. Фізкультпауза для очей.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 1. Ви такі молодці, впорались і з цим завданням. Ой, а це хто?( Відповіді дітей) Дійсно, це мавпочки, їх звуть Тося, Фрося, Муся, Дуся. Вони дуже полюбляють їсти банани, але не вміють рахувати їх. Давайте допоможемо їм. ( слайд 8)

- Порахуйте, скільки бананів зїли чотири мавпи, якщо в кожної було по три банани? Який приклад ви склали?

4 * 3 = 12

- Дуже добре. Отже скільки бананів вони зїли разом? ( 12). А чи знаєте ви, що числа при множенні також мають імена, як і наші мавпочки. – Числа, які множать, називають множниками. А число, яке дістають при множенні, називають добутком. Отже, число 4 і 3 мають імена множник, а число 12 має імя - добуток. Давайте, запамятаємо їхні імена, щоб завжди називати числа правильно. ( слайд 9)

4 * 3 = 12

множник множник добуток

2. Фізкультхвилинка. ( інтерактивна)

3. Первинне закріплення нового матеріалу. – Прочитайте приклади і скажіть, як називають числа при множенні. ( слайд 10)

9 * 5 = 45 2 * 3 = 6 4 * 3 = 12 6 * 3 = 18

ІV. Розвиток математичних умінь. - Ми з вами все ближче до нашого скарбу. Але на нашому шляху стали пірати. ( слайд 11)

Щоб іти далі, нам потрібно виконати їхнє завдання. 1. Розв’яжіть задачі. «Чашка коштує 3 гривні. Скільки треба заплатити за 4 такі чашки? Запишіть розвязання додаванням, а потім – множенням.» ( слайд 12)

3 + 3 +3 + 3 ( або 3 * 4 = 12)

« На кожен велосипед потрібно по 2 колеса. Скільки коліс знадобиться, щоб зібрати 6 таких велосипедів?»

2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 ( або 2 * 6 =12)

2. Робота в парах. - Ви молодці, впорались з усіма завданнями, були сміливими, дружніми і знайшли наш скарб. Залишилось лише отримати ключ від сундука. Для цього треба впоратись з останнім завданням. - Складіть з геометричних фігур, такі малюнки як у мене на дошці. Попрацюйте в парах, а я буду допомагати вам. (слайд 13)

V. Підсумок уроку. 1. Рефлексія. – Що вам найбільше сподобалось на уроці? – Що запамяталося? – Що нового ви навчились робити сьогодні? – Які «імена» мають числа при множенні? Сьогодні ви були справжні молодці і тому заслуговуєте на винагороду. Ось ключ і сундук зі скарбами, який ви сьогодні самі знайшли.

VІ. Домашнє завдання. Вдома ви вирішите приклади № 000 та розвяжите задачу № 000. Хто хоче отримати вищий бал, той виконає завдання № 000.