Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Урок Математики 1 клас.

Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 7. Задачі на знаходження остачі. Обчислення значення виразів.

Мета. Повторити склад числа 7; засвоїти табличні випадки додавання і віднімання 7; вдосконалювати навички усних обчислень у межах вивчених таблиць; навички розв’язувати задач на знаходження остачі; розвивати мислення, пам'ять; виховувати працелюбність, старанність.

Обладнання: таблиця додавання і віднімання числа 7; картки для усної лічби; кубик; конверти з завданнями; ілюстрація до казки.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Організація класу.

¾ Діти, ми сьогодні у школі іменинники. До нас завітали гості. Поверніться. Привітайтеся і подаруйте свою усмішку.

¾ Сідає краса і ніжність (дівчинка).

¾ Сила і мужність (хлопчик).

Вчитель: Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну казкову

Математичну і загадкову.

¾ Математичну, бо зараз урок математики, казкову, бо на урок завітають казкові герої, а загадкову, бо пізніше дізнаєтесь, які ж то казкові герої допомагатимуть на уроці.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

1. Повідомлення теми і мети уроку.

¾ Сьогодні на уроці ми навчатимемося складати таблиці додавання і віднімання числа 7, розв’язувати вирази, задачі на знаходження остачі.

2. Гра «Мікрофон».

¾ Щоб усе зрозуміти і успішно впоратися із завданнями, якими ви повинні бути на уроці? (Активними, уважними, кмітливими, чемними).

Вчитель. Герої казки, які сьогодні завітають до нас на урок, жили у лісі, у цьому будиночку. Вони всі з’являться на галявині після того, як ви виконаєте завдання, яке кожен з них вам приготував.

III. Повторення вивченого матеріалу.

¾ Перший гном приніс нам завдання.

1) Повторення складу числа 7.

2) Цікаві задачі. (Діти пишуть розв’язок на планшеті або сигналізують віялом).

На кущах попід паркани

Зріло сім суниць багряних.

Птахи з’їли лиш чотири.

Скільки ягід залишили? ( 7 – 4 = 3).

Взяв я олівці до школи

На три менше, ніж Микола.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

А Микола взяв аж сім.

Скільки в мене олівців? ( 7 – 3 =4).

Було у Марини

Сім ягід малини,

Шість ягідок з’їла,

А скільки лишила? (7 – 6 =1).

Сім цукерок Толя мав,

Дві цукерки мамі дав.

Дві малій сестричці Олі,

А лишилось скільки в Толі? (7 – 2 – 2 =3).

3) Гра «Мовчанка». (Вчитель демонструє приклади, а діти відповідь).

¾ Молодці! Гном задоволений вашою роботою.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1) Каліграфічна хвилинка.

Другий гном приніс число 7 і хоче побачити, чи вмієте ви його гарно писати. Відкриваємо зошити. (Діти декламують вірш).

Зошит я свій відкриваю,

Правильно його кладу,

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь,

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь.

(Вчитель торкається чарівною паличкою пальчиків дітей).

¾ Молодці! Наступний гном з’явився на нашій галявині.

2) Робота з таблицею.

¾ Цей гном дуже серйозний. Він приніс нам таблицю. А нам потрібно розв’язати вирази.

¾ Діти, ми вже вчили таблиці додавання і віднімання чисел 1, 2, 3. Тому, випростовуючи переставний закон дії додавання, складемо таблицю додавання числа 7, а з прикладів на додавання складемо таблицю віднімання числа 7.

1 + 7 = 8 8 – 7 = 1

2 + 7 = 9 9 – 7 = 1

3 + 7 =– 7 =3

¾ Молодці! Впоралися!

¾ Що ми утворили?

¾ Ця таблиця залишиться на дошці.

3) Робота з підручником.

Розв’язування виразів.

¾ А зараз відкрийте підручник на с. 71, ще раз прочитайте таблиці.

¾ Четвертий гном хоче побачити, чи вмієте ви обчислювати вирази. (Діти виходять до дошки і розв’язують вирази).

2 + 6 – 7 = 1 0 + 7 – 7 = 0

5 + 4 – 7 = 2 3 + 4 – 7 = 0

4) Фізкультхвилинка.

¾ Ви гарно попрацювали, а зараз відпочинемо. П’ятий гном приніс вам пісеньку «Жили на світі семеро гномів».

5) Розв’язування задачі.

¾ Шостий гном приніс дуже цікаву задачу.

Білосніжка спекла 10 пиріжків, 7 пиріжків вона віддала гномам. Скільки пиріжків залишилося у Білосніжки?

¾ Про що відомо в задачі?

¾ Про що запитується?

¾ Ми будемо збільшувати чи зменшувати?

¾ Хто може розв’язати задачу методом «пресу»?

Метод «пресу».

1. Я вважаю, що задача розв’язується дією віднімання, бо Білосніжка віддала пиріжки.

2. Наприклад, я мав 8 цукерок, 2 – віддав. Скільки у мене залишилося?

8 – 2 = 6 (ц.)

3. Отже, ця задача розв’язується дією віднімання, бо ми віддаємо. (Діти записують розв’язання задачі в зошит).

10 – 7 = 3 (п.) – залишилося.

Відповідь: 3 пиріжки.

6. Останній гном запрошує вас на лісову галявину відпочити і послухати про число 7. Лягли всі на парти, розслабилися.

«Релаксація».

Число 7 користується у людей найбільшою популярністю. Воно часто зустрічається у казках, легендах, прислів’ях. У казках – сім господинь, семеро козлят, сім сестер. Є і 7 днів тижня. Семеро одного не ждуть. Сім разів відміряй, раз відріж. Сім п’ятниць на тиждень.

На небі після дощу з’являється веселка. Кажуть, що це Бог дарує людям радість.

¾ А скільки кольорів має веселка? (Сім).

¾ Які це кольори?

7. Робота в парі. Обчислювання виразів.

¾ Наші казкові герої допомагали нам на уроці. То з якої вони казки? (Відповіді учнів).

¾ Зараз ми зробимо їм приємне – подаруємо веселки.

¾ На парті є веселки з прикладами. Будете працювати у парі, разом обчислювати, а хтось один записуватиме відповіді. У кого всі відповіді будуть правильні, ту веселку прикріплюємо на дошці – це буду найкращий подарунок для гномів.

V. Підсумок уроку.

¾ Про яке число йшлося на уроці?

¾ Що було цікавого?

¾ Таблицю якого числа складали?

¾ Герої якої казки побували на уроці?

¾ А зараз пограємо у кубики. Ще раз повторимо таблиці числа 7.

Стратегія «КУБИКУВАННЯ»

Завітав сьогодні в клас

На урок знову до нас

Кубик, діти, не простий,

Кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

(Діти кидають кубик та та обчислюють вирази на табличне додавання і віднімання числа 7).

Література:

1. Державний стандарт початкової загальної освіти / Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 000.

2. Навчальні програми для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів. – К. : Початкова школа, 2011 р. - № 8, 9.

3. Богданович викладання математики в початкових класах / . – Тернопіль : Богдан, 2001. – 368с.

4. Вивчення складу числа. Прийоми ейдетики // Початкова освіта. – 2011 р. - № 7 (55).