Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Урок математики
Додавання і віднімання виду 12-1. Порівняння чисел і одиниць вимірювання довжини. Розв’язування задач
Вчитель : Бордіян Галина Андріївна
н. р.
Мета: Вчити учнів виконувати додавання й віднімання виду 12-1 на основі знань про попереднє й наступне число. Розвивати вміння порівнювати числа й одиниці вимірювання довжини, розв’язувати задачі. Виховувати культуру поведінки в громадських місцях.
Обладнання: Картки, малюнки з зображенням тварин, клоун з гео-
метричних фігур, ТЗН (програвач, флешка), фішки, кульки.
Хід уроку.
l. Організація класу. Психологічне налаштування.
Цирк прийшов сьогодні в клас,
Щоб перевірити всіх нас:
Чи вмієм рахувати, цифри в зошиті писати,
Чи знаємо чисел склад,
Чи усе у нас гаразд.
Ви у цирку побуваєте і багато чого взнаєте.
Цирк сьогодні, цирк незвичний
Цирк на уроці – математичний
А чи знаєте ви, хто виступає в цирку? (різні тварини, клоуни, чарівники)
ll. Повторення вивченого матеріалу
1. Цікаві задачі (про тварин)
1) На лугу пасуться гуси
Їх пасе мала Маруся
Сім гусей ще біля броду
Троє вже ввійшли у воду
Ми попросимо дітей полічити всіх гусей (10)
2) На виставу через ліс бігло 9 кіз
5 були з них білі – білі,
Ну а решта – сірі-сірі,
Скільки бігло через ліс сірих кіз? (4)
3) Утворіть з чисел 10 і 4 вираз на додавання.
10+4=14
Прочитайте по різному ( додати, плюс, збільшити, сума)
4) Каліграфічна хвилинка : написання числа 14.
5) З даного виразу складіть 2 вирази на віднімання.
14 – 10 =4
14- 4 = 10
6) Прочитайте по-різному (відняти, мінус, зменшити, різниця)
7) Всі діти поспішають до цирку. Проводжає їх Зебра. Чому саме вона? (діти повинні переходити вулицю по зебрі – пішохідному переходу)
Завдання зебри - математичний диктант (самоперевірка)
А) Записати число 19
Б) Число, що має 1 десяток 3 одиниці (13)
В) Попереднє до
Г) Наступне до
Д) Число, яке стоїть між числами 17 і 19
8) До цирку піднімаємось по сходах(гра «сходинки»)
10 – 5
4 + 4 9 – 5
7 – 1 8 + 1
4+ 5 3 + 4
9)Гра «Злови рибку» . Діти виловлюють рибку і розв’язують вирази.
6+ 4 7 – 2
8 – 3 9 + 1 і т. д.
10) В залі сідають глядачі на свої місця. Розставимо числа.
11 …… … 17 … 19 …
lll . Новий матеріал
1) Назвіть наступні числа до чисел,,
Як ми їх утворили? (додавали по одному)
- Назвіть попередні числа до, до, до
Як їх утворили? (віднімали по одному)
2) На арену цирку Слон виходить виступати
Логічна задача : У Слона 2 праві ноги, 2 ліві, 2 попереду, 2 позаду. Скільки ніг у Слона? ( 4)
Слон картки роздає (диференційоване завдання )
1-ша гр. 12 + 1 = 14 + 1=
13 – 1 = 11 + 1=
2-га гр. 12 + 1 = 14 + 1= 14 – 1 =
13 – 1 = 11 + 1= 16 – 1 =
3-тя гр. 12 + 1 = 14 + 1= 14 – 1 =
13 – 1 = 11 + 1= 16 – 1 =
15 + 1 = 16 + 1 = 17 + 1 =
Прочитайте вирази з однаковим значенням
Дівчатка (прочитати вирази на знаходження суми )
Хлопчики ( прочитати вирази на знаходження різниці )
3) В цирку антракт. Нам треба гроші порахувати, щоб солодощі купити. Робота з підручником.
1-й в. 14 – 1 + 1 -1 = 2-й в. 15 + 1 + 1 -1 =
11 + 1 + 1 + 1 = 18 – 1 – 1 + 1 =
- Зачитати вираз з самим малим значенням.
- З самим великим значенням.
4) Фізкультхвилинка (під музичний супровід) .
lV. Закріплення вивченого матеріалу.
1) А ось на арену виходить жирафа, він міряє довжини ( порівняйте міри довжини ) , підручник, завдання № 5.
2) Морський котик на арену вибігає. Він солодощі полюбляє. Допоможемо йому розв’язати задачу № 6 .
Каструля -6 л
Глечик - ?, - на 4 л менше
Задача № 7
Лежало - ? льодяників
Поклали – 1 льодяник
Стало – 16 льодяників
3) Тут клоун з’явився ( утворений з геометричних фігур) . Яких фігур більше? На скільки більше трикутників ніж чотирикутників?
V. Підсумок уроку.
Ось факір. Він всемогутній. Про це знають всі присутні. Загадаємо бажання і попросимо виконати їх. Діти отримують кульки з цифрами та буквами, стають в порядку зростання.
16 17
М О Л О Д Ц І
У нашому цирку вже гаснуть вогні.
Так кожен із нас сподівається, діти,
Що в дні невеселі і в радісні дні
Вогник цікавості буде горіти.


