Відділ освіти виконкому Лебединської міської ради

Лебединська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №6

Творчий урок з математики на тему: Лічба предметів, побудова відрізків за даною текстовою умовою.

Підготувала

вчитель початкових класів

Олійник Н. А.

м. Лебедин

Тема: Лічба предметів, побудова відрізків за даною текстовою умовою.

Мета: Формувати вміння лічити предмети в межах 20, будувати відрізки за

даною текстовою умовою. Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, увагу. Виховувати інтерес до здобуття знань з математики, старанність.

Тип уроку: Формування знань, умінь, навичок.

Методи і прийоми: бесіда, вправляння, робота з підручником, гра.

Обладнання: таблиці для усного рахунку,

Література: 1.Програма для середньої загальноосвітньої школи.

2. Бутрім . 1 клас: Розробки уроків. - Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2008.

3.Інноваційні технології в початковій школі / Автори – упорядники: , іна. 2-ге вид. - Х.: Вид. група «Основа», 2008.

Хід уроку

I. Організаційна частина.

-Добрий день, діти!

-Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок,

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався,

Тож і ми часу не гаймо,

Наш урок розпочинаймо!

II. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

- Діти, на сьогоднішньому уроці ми будемо закріплювати вміння лічити предмети в межах 20, будувати відрізки за даною текстовою умовою.

- Подивіться за вікно. Що ви бачите?

- Які зміни відбулися в природі?

- Незабаром закінчиться зима, настане чудова пора року – весна, почнуть прилітати з теплих країв птахи, розквітатимуть квіти, розпускатимуться на деревах бруньки, засвітить ласкаве і тепле сонечко.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Ось і до нас на урок завітало сонечко, певно воно вже нам швидше хоче принести весну, але нажаль ми його за хмаринками не бачимо. А щоб нам його побачити, щоб наше сонечко засяяло на весь клас необхідно розв’язати завдання. З кожним розв’язаним завданням хмаринки будуть зникати.

- Тож почнемо!

III. Формування знань, умінь, навичок.

1. Усний рахунок.

а) – Назвіть числа від 11 до 20;

- Назвіть числа від 20 до 8;

- Назвіть попереднє число до числа 17;

- Назвіть наступне число до числа 15:

- Назвіть «сусідів» числа 13.

- Ми виконали ще одне завдання, тож знімаємо хмаринку.

б) №1 с.81

- Подивіться на малюнок, що ви бачите?

- Якого кольору квадратики?

- Полічіть, скільки білих квадратиків у першому стовпчику?

- Полічіть, скільки синіх квадратиків у першому стовпчику?

- Полічіть, скільки всього квадратиків у першій парі стовпиків?

(так само інші стовпчики)

- Знімаємо хмаринку.

в) гра «Мовчанка»

- Пограємо в гру «Мовчанка».

- Ви будете розв’язувати приклади, а відповідь показувати віялом.

- Зніміть ще одну хмаринку.

г)гра «Пункт призначення»

- Десантники одержали завдання приземлитися у лісі. Кожен повинен приземлитися в заданому пункті. Шлях руху парашутиста зашифрований прикладом. Здогадайтеся, куди повинен приземлитися кожний з них.

2. Каліграфічна хвилинка.

- Відгадайте загадку:

Васю, ти чому сердитий?

Слив не можу полічити!

П’ять було, одну я з’їв.

Скільки мамі залишив?

- Сьогодні ми і будемо писати цифру 4.

(зразок на дошці)

3.Побудова відрізків за текстовою умовою

- Якими одиницями вимірюється довжина відрізка?

- Скільки в одному дециметрі сантиметрів?

- За допомогою пальчиків покажіть довжину відрізка 1 дм, 1 см.

- За допомогою чого ви креслите відрізки?

а) №2 с.81

- Послухайте умову задачі.

- Якої довжини необхідно накреслити перший відрізок?

- Прикладіть лінійку з поділкою 0 до початку цієї точки

- Відмірте 10 см, поставте іншу точку.

- Покладіть лінійку прямо, вздовж ліній клітинок і з’єднайте їх.

10 см

- Зверху над відрізком надпишіть 10 см.

- Другий відрізок має довжину 13 см.

- Прикладіть лінійку до початку другої точки.

- Відмірте 13 см, поставте другу точку. З’єднайте ці дві точки.

- 13 см – це 1 дм 3 см

- Над відрізком надпишіть 1дм 3 см.

1дм 3 см.

- Виконали і це завдання, тож знімаємо ще одну хмаринку.

б)гра «Чий шлях довший?»

- Засперечалися одного разу метелик, равлик і сонечко, вони хотіли з’ясувати, хто зранку подолає більшу відстань.

- Давайте їм допоможемо дізнатися, а для цього нам треба виміряти шлях кожного з гравців.

- Ми допомогли, тому ми можемо іще зняти хмаринку.

в) №5 с.81

Задача

Було – 8 бдж.

Вилетіло – 5 бдж.

Залишилося - ?

8 – 5 = 3 (бдж.)

Відповідь: 3 бджоли залишилося у вулику.

- Ми виконали і це завдання, отож можемо зніти останню хмаринку. Ось і засяяло наше сонечко, сподіваюсь, що цією посмішкою воно трішки наблизить весну.

IV. Підсумок уроку

- Так скільки сантиметрів в одному дециметрі?

- Скільки дециметрів становлять 20 сантиметрів?

- Назвіть сусідів числа 18

- Назвіть попереднє число до числа 14.

- На цьому наш урок закінчено.

- До побачення.