Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Тема: Постановка звука [Ш], позначення буквою Ш

Мета:Вчити правильно артикулювати звук ш в наголошених складах. Ознайомити з найголовнішими органами мовного апарату. Вчити розрізняти звуки на слух. Збагачувати активний словник дітей. Розвивати вміння слухати, відповідати на запитання.

Обладнання:настінне та індивідуальні дзеркала, дошка, підставка під піддування, картки зі складами, предметні малюнки, літера Ш.

Хід заняття

I. Повідомлення теми заняття.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Ознайомлення з мовними органами (губи, зуби, язик, піднебіння).

2. Артикуляційні вправи:

- «Хоботок»

- «Посмішка»

- «Гойдалка»

- «Маятник»

- «Лопатка»

- «Солодке варення»

- «Конячки»

3. Формування дихання.

Піддування легких предметів з вати, аркушу. Лічити на видиху від 1 до 10.

4.Показ правильної артикуляції звука Ш.

Язик підняти за верхні зуби так, щоб бокові краї язика стискались з боковими зубами, а посередині язика буде йти теплий струм повітря. Зуби стиснуті. Губи витягнуті вперед у коло. Діти виконують вправу перед дзеркалом.

5.Логопед показує і називає літеру Ш. На дошці зображені схеми:

СХЕМА №1 - стрілки вгору і язик тримати вгорі при вимові звука Ш.

СХЕМА №2 - це положення губ, вони при вимові звука ш витягнуті вперед в коло.

1) Діти переписують схеми в зошит і вимовляють звук ш.

2) Логопед пояснює, що звук ш – приголосний, шиплячий, глухий, вимовляється з шумом.

6. Дидактична гра «Назви звук і вкажи, де він стоїть»

1) Назвати спільний звук у словах (логопед називає слова, виділяючи голосом звук ш: шафа, каша, шуба, вірш, товариш, кішка).

2) Визначити перший звук у словах: шило, шум, шапка, шофер.

3) Визначити на слух останній звук: аркуш, душ, наш.

7. Діти читають склади, написані на дошці (показуючи рукою умовне положення язика).

А

О

Ш У

И

Е

8. Фізкультхвилинка з вимовою звука ш

Пригадайте, друзі, вмить,

Як пшениченька шумить

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш.

Як шумлять у птаха крила

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш.

В морі синьому вітрила

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш

Вітер з гаєм розмовляє

Ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш

Й всі ми трохи пошуміли,

Від роботи відпочили

І за парти тихо сіли.

9. Діти повторюють за логопедом, той пояснює незнайомі слова.

ША – шапка, шафа, шахи, шарф, шайба, шабля.

ШУ – шуба, шум, шухляда, шуруп.

ШИ – шина, шия, шило, шибка, шишка.

ШЕ – шепіт, шеренга, шершень.

10. Розучування чистомовки:

ША-ША-ША – поскакало в ліс лоша.

ШУ-ШУ-ШУ – шишок натрушу.

ШІ-ШІ-ШІ- малі руки наші.

ШИ-ШИ-ШИ – ти додому поспіши.

ШЕ-ШЕ-ШЕ – як у лісі хороше.

11. Вірш

Комиші шумлять: шу-шу.

Букву нову я пишу:

Три стовпці, внизу межа –

От і вийшла буква «Ша».

12. Приказка «Шануй людей – і тебе шануватимуть».

13.Загадки:

- Довга доріжка навколо шиї лягла – діток зігріває. (шарф)

- Короткі, схожі на штани, а носять влітку. (шорти)

- У свині немає, а найдовша у жирафа. (шия)

III.Підсумок заняття.