Урок №3
Практична робота 1. Тексти, малюнки, анімація та звук на слайдах. Інтерактивні презентації (реалізація переходів між слайдами за допомогою гіперпосилань і системи навігації)
Мета:
o навчити учнів загальному оформленню презентації;
o розвивати вміння та навички редагувати слайди за допомогою додавання та зміни тексту, розміщення на слайдах графічних зображень, вставки об'єктів мультимедіа, створення анімації;
o виховувати особистість, яка здатна поєднувати знання з різних галузей для успішного розв'язання задач, полі культурну компетентність, продуктивної творчої діяльності .
Тип уроку: урок формування і вдосконалення практичних вмінь та навичок.
План УРОКУ
І. Організаційний момент (2 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань (10 хв.)
III. Виконання завдань практичної роботи (20 хв.)
ІV. Підведення підсумків (10 хв.)
V. Домашнє завдання (3 хв.)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Інтерактивна вправа «Лови помилку»
o Колекція графічних елементів пакету Microsoft Office дозволяє додавати до слайда презентації не тільки малюнки та інші зображення, а також звуки та відеофрагменти. (Так)
o Після вставки на слайд презентації графічного елемента його параметри вже не можна змінити. (Ні)
o Намалювати зображення квадрата на слайді неможливо, оскільки панель інструментів малювання не містить кнопки «Квадрат». (Ні)
o Інструмент «Напис» дозволяє вводити текст як безпосередньо на слайді, так і на будь-яку створену фігуру, за виключенням таких фігур, як лінії та стрілки. (Так)
o Неможливо залити кольором намальовану на слайді замкнуту автофігуру. (Ні)
o Модуль Microsoft Graph призначено для створення та редагування діаграм на слайдах презентації PowerPoint. (Так)
o Неможливо змінити параметри елементів діаграми на слайді. (Ні)
o Як звичайні, так і організаційні діаграми на слайді можливо переміщувати та змінювати їх розміри. (Так)
III. Виконання завдань практичної роботи
Інструктаж з техніки безпеки.
Інструктаж до виконання практичної роботи
Створіть презентацію за темою, яку готували вдома з використанням допоміжних матеріалів (фото, картинки, музика). Заповніть відповідні комірки таблиці.
Етап побудови презентації | Алгоритм виконання |
Розробка сценарію, планування змісту та компонування елементів презентації | 1-ша сторінка повинна містити назву презентації, її авторів |
Запуск та настройка параметрів | |
Створення структури презентації | |
Доповнення презентації графікою, відео, музикою та ін. | |
Настройка анімаційних ефектів | 1. Меню «Вигляд» — вказівка «Звичайний». 2. Вибір слайда, виділення об'єкта, до якого застосовуватимемо анімацію. 3. Меню «Показ слайдів» — «Настройка анімації» 4. «Додати ефект», здійснити вибір відповідної вказівки |
Демонстрація презентації |
|
Фізкультхвилинка
(через 10 хвилин після початку роботи )
IV. Підсумок уроку
Демонстрація та оцінювання готових презентацій, відмітити кращі роботи, вказати на недоліки в оформленні, похвалити всіх учнів
Обговорення питань
1. Що називають ефектом анімації?
2. Для чого використовується режим структури?
3. Чим відрізняється режим структури від режиму слайдів?
4. Як вставити картинку в слайд?
5. Як у слайд увести заголовок та текст?
6. Для чого існує кнопка керування показом?
V. Домашнє завдання
Опрацювати конспект
Учні розбиваються на пари. Завдання кожній парі учнів: підготувати матеріал для створення освітньої презентації до уроку з навчальних предметів: математики, біології, фізики, хімії, географії або ін. (за вибором)


