Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
План-інструкція
семінарського заняття(класичний семінар) з теми:
"Вчитель, його соціальні функції."
Мета: - закріпити теоретичні знання про соціальні функції вчителя ;
- формувати професійну компетентність;
- розвивати здібності та задатки аналізу, узагальнення.
Хід заняття
I. Підготовчий етап.
1.1. Мотивація мети, завдань семінару.
1.2. Визначення експертів.
II. Основна частина.
План
2.1. Повідомте історичні аспекти становлення професії вчителя.
2.2. Роз'ясніть суть основних функцій вчителя. Підтвердіть роз'яснення конкретними прикладами.
2.3. Як слід розуміти покликання до праці вчителя? Як воно формується?
2.4. Якими рисами характеру має володіти вчитель?
2.5. Суть вимог, які ставить суспільство до вчителя? Роз'ясніть їх.
2.6. Роль та місце особи вчителя у моєму житті.
2.7. "Я - вчитель" – поставте певний знак(., …, ? ! ). Чому саме так?
Ш. Заключний етап.
3.1. Підведення підсумків, оцінювання.
Література
1. Сухомлинський порад учителеві. //Твори в 5 томах - т.2. К.:1976.
Статті: 1) Що таке покликання до праці вчителя? Як воно формується? С. 420.
2) Про здоров'я і повноту духовного життя вчителя. Кілька слів про радість праці. С. 425.
3) Як запобігти виснаженню нервових сил у процесі повсякденної діяльності. С. 129.
4) Будьте доброзичливі. С.432.
2.Синиця І. О. З чого починається педагогічна майстерність? - К.: 1972.
3.Історія педагогіки //За ред. - К.: 1973. С. 33-34, 61, 218
4.Скарб великої любові. // Дунаєвська. - К.: 1990.
План-інструкція
класичного семінару з теми "Предмет педагогіки"
Мета: - розширити систему знань про історію становлення педагогіки як науки, її предмет;
- розвивати гностичні вміння /аналізу наукової літератури/, операції мислення;
- формувати ораторські здібності та задатки.
Обладнання: виставка книг, періодичної преси, науково-методичної літератури.
Хід заняття
I етап: підготовчий.
Ознайомлення із метою семінару, системою оцінювання.
II. Основна частина.
2.1. Етапи становлення педагогіки як науки, їх характеристика.
2.2. "Педагогія є мистецтво мистецтв..." - . А як думаєте ви?
2.3. "Людину, якщо вона хоче стати людиною, треба формувати", - стверджував основоположник педагогіки як науки Ян Амос Коменський.
2.4. Джерела розвитку педагогіки як науки.
2.5. Предмет педагогіки як науки, його зміст.
2.6. Функції педагогічної науки.
Ш етап: заключний.
Підведення підсумків.
Самоаналіз.
Оцінювання.
Література
1. Баранов іка. -М.: "Просвещение", 1987. С.
2. Духнович педагогія... //Антологія педагогічної думки. УРСР. - М.: "Педагогіка"С. 202-208.
3. Історія педагогіки /За ред. , К.;1973. С. 11-18, 19-22, 22-26, 27-34, 42-47, 53-58, 208-218, 184-187.
4. Коменський дидактика. // Педагогічна спадщина.-М.: "Педагогіка-1987. С. 5-135.
5. Фіцула іка. - К: Академвидав. -2003. С. 9-21, 436-450, 451-458, 459-468, 481-504, 504-507, 507-514, 515-527.
План-інструкція
класичного семінару з теми «Моральне виховання»
Мета: - розширити систему знань про зміст морального виховання, його мету, завдання, основні методи та форми реалізації,
- розвивати гностичні вміння /аналізу наукової літератури/, операції мислення;
- формувати ораторські здібності та задатки.
Обладнання: виставка книг, періодичної преси, науково-методичної літератури.
Хід заняття
I етап: підготовчий.
Ознайомлення із метою семінару, системою оцінювання, визначення результату очікуваності за метапланом.
II. Основна частина.
2.1. Суть, мета і завдання морального виховання.
2.2. Охарактеризуйте кодекс морального виховання.
2.3.Вкажіть специфіку здійснення методів морального виховання: бесіди-припису, бесіди-роздумів, бесіди-оцінки, морально-етичної бесіди, розповіді на морально-етичну тему.
2.4. Розкажіть поради класиків педагогіки про зміст морального виховання.
2.5. Повідомте як народна педагогіка розглядає зміст морального виховання.
2.6. Зміст педагогічної спадщини про зміст морального виховання.
Ш етап: заключний.
Підведення підсумків.
Самоаналіз.
Оцінювання.
Література
1. Стельмахович педагогіка.-К.:1985. С.212.
2. Як виховати справжню людину. // Твори в 5 томах, т. 2. Статті „Ставлення до батьків, рідних, близьких ",с.201,
«Виховання високих моральних якостей і норм поведінки»,с 249,
« Дружба, любов, сімя»,с.362.
3. Як виховати справжню людину. // Твори в 5 томах, т. 3, статті «Елементарна моральна культура», с.442,
«Моральні звички», с. 452.
4. Український педагогічний словник. – К.: 1997. С.119, 216.
5.. Фіцула іка. - К.: 2003. С. 249, 260,67.
3. Ягупов іка. - К.: 2003. С. 497-504.
План-інструкція практичного заняття з теми
„Принципи виховання"
Вид роботи: розв'язування ілюстрованих педагогічних задач-ситуацій.
Мета заняття: 1) закріпити теоретичні знання про закономірності та систему принципів виховання, їх комплексне примінення у процесі виховання;
2) розвивати логіку мислення, точність висловлювання, креативне мислення;
3) формувати професійні вміння та навички.
Обладнання: ілюстровані педагогічні задачі-ситуації, опорний конспект з теми, інструкції.
План заняття
I. Підготовчий етап.
1.1. Ознайомлення з метою заняття, її мотивація.
II. Основна частина.
Завдання: розв'яжіть педагогічну задачу-ситуацію.
2.1. Розгляньте уважно малюнок, прочитайте задачу-ситуацію.
2.2. Уявіть проілюстровану ситуацію.
2.3. Користуючись необхідними матеріалами, обдумайте, якими принципами виховання користувалися для досягнення виховного результату та які закономірності виховання виявляються в даній ситуації.
2.4. Обґрунтуйте відповідь на запитання: як слід керуватися принципами виховання для реалізації виховних завдань.
III. Заключний етап.
3.1. Загальний висновок. Самоаналіз.
Література
1. Волкова іка. - К.: 2007. С. 104-109.
2. Фіцула іка. - К.: 2003. С. 236-242.
3. Ягупов іка. - К.: 2003. С. 464-468.
3 курс, 5 семестр (2 год. - практичне заняття).
План - інструкція
практичного заняття з теми:
«Принципи навчання».
Вид роботи: аналіз педагогічних задач-ситуацій.
Мета заняття:
1) закріпити систему теоретичних знань про закономірності і принципи навчання;
2) вчитися виділяти закономірності і принципи навчання в педагогічних процесах і явищах;
3) розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу уяву, педагогічну інтуїцію;
4) формувати професійні уміння, здібності.
Обладнання:
2) навчальні програми «Образотворче мистецтво», 5 -7 класи, 2002;
3) збірник педагогічних задач /за ред. Савін М, М: 1987/;
4) опорний конспект.
План заняття
I. Підготовча частина.
1.1. Ознайомлення із змістом інструкції, її аналізу.
II. Основна частина: виконання завдань.
2.3. Розгорніть збірник педагогічних задач, ознайомтеся із змістом педагогічної ситуації.
2.4. Подумайте, які закономірності процесу навчання відображені в даній задачі.
2.5. Обміркуйте, які принципи навчання забезпечили успіх навчання, або, навпаки, їх відсутність свідчить про педагогічні помилки.
2.6. Запишіть у зошитах свої міркування, аргументуючи їх.
2.1. Самостійно запишіть систему закономірностей навчання. Здійсніть самоперевірку за допомогою опорного конспекту.
2.2. Запишіть систему дидактичних принципів. Здійсніть самоаналіз за допомогою опорного конспекту.
2.7. Сформулюйте висновок, виходячи із проблеми: як у процесі навчання здійснюється використання закономірностей та принципів навчання? (опора на навчальну програму).
III. Заключна частина.
3.1. Аналіз виконання завдань.
3.2. Самоперевірка.
Примітка: педагогічні задачі для розв’язування: №7, №13, №14, №21, №22, №24, №32, №36.
Література
1. Педагогіка. – К.:1999. С. 155-171.
2. Фіцула іка. – К.: 2003. С. 108-117.
3. Опорний конспект з теми.
4. Збірник педагогічних задач // За ред. Савін М. – М.:1987.
3 курс, 6 семестр ( год. – 10: 8-семінарське заняття, 2-практичне заняття).
План-інструкція практичного заняття
з теми „Зміст освіти”.
Вид роботи: аналіз та використання нормативних державних документів по змісту освіти.
Мета заняття: 1) вивчити зміст нормативних державних документів по змісту освіти в сучасних умовах;
2) вчитися аналізувати, співставляти, узагальнювати;
3) розвивати логічне мислення, точність думки, висловлювання, грамотність, креативне мислення;
4) формувати професійну компетентність.
Обладнання: опорний конспект з теми, зразки навчальних планів, навчальні програми 1-4, 5-7 класи, роздатковий матеріал законів про освіту, підручники з предмету „Образотворче мистецтво”, кольорові олівці, фломастери.
План заняття
I. Підготовча частина.
1.1. Ознайомлення із метою роботи, інструкцією. Перевірка наявності обладнання, готовності до роботи.
II. Основна частина: виконайте подані завдання.
2.1. Сформулюйте доказову відповідь на запитання: чим визначається зміст освіти?
(Опора на Закон «Про освіту»).
2.2. Запишіть і вивчіть термін „державні стандарти освіти”.
(Опора: Закон „Про загальну середню освіту”, стаття 30.)
2.3. Користуючись необхідними документами, складіть календарно-тематичний план з образотворчого мистецтва на один місяць, вказуючи:
№ п\п уроку | Назва розділів і тем | Кількість годин | Дата |
Вибір класу довільний. Якими документами ви користувалися? |
2.5. Вкажіть особливості підручників з образотворчого мистецтва.
2.6. Ви – творець підручника з образотворчого мистецтва. Зобразіть будь – яку із сторінок Вашого підручника.
2.7. Сформулюйте висновок до практичної роботи згідно її мети.
Ш. Заключний етап.
3.1. Аналіз виконаних завдань, обмін враженнями.
Література
1. Закон „Про освіту” – К: 1993.
2. Закон „Про загальну середню освіту” – К.: 1992.
3. Програми для середньої загально - освітньої школи (1-2 кл., 3-4 кл,.), К.: 2001, 2003.
4. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Образотворче мистецтво (5-7 класи). К.: 2005.
5. Є. Педагогіка. – К.: 1999. с. 109-125.
6. Фіцула іка. – К.: 2003. с.
План-інструкція семінарського заняття з теми:
«Зміст освіти» (технологія розвиваючого навчання).
Мета заняття:
1) закріпити систему теоретичних знань про зміст освіти як явище історичне, змінне, суспільне.
2) вчитися прогнозувати примінення знань про нормативні документи змісту освіти у професійній діяльності.
3) розвивати креативне мислення, задатки, здібності.
4) формувати вміння доводити, узагальнювати,
Обладнання:
1) опорний конспект.
2) виставка нормативних документів.
План заняття
I.Підготовча частина.
1.1. Мотивація навчання.
II. Основна частина: «знаєш сам-навчи іншого»
2.1. Як співвідносяться поняття: освіта - мета освіти - зміст освіти.
2.2. Доведіть, що зміст освіти є явище змінне, суспільне, історичне.
2.3. Роз'ясніть систему змісту освіти.
2.4. Відбираючи зміст освіти, користуються певними принципами. Вкажіть, якими саме і чому?
2.5. Поміркуйте і доведіть, що для навчання потрібні навчальні плани.
2.6. Висловіть свою точку зору з проблеми: обов'язковість навчальних програм.
2.7. Підручники та їх роль у навчанні.
III.Заключна частина.
3.1. Аналіз виконання завдань.
3.2. Оцінювання.
Література
1 Закон «Про освіту». 1991.
2. 3акон «Про загальну середню освіту». 1999.
З. Є.Педагогіка,-К.:1999.С. 109-118.
4. Савченко початкової школи. – К.:2002. С.33-68.
5. Фіцула іка. – К.:2003. С.91-223.
6. Ягупов іка. – К.:2003. С.217-223.
Педагогічна спадщина
1. Стаття „Навчання-частка духовного життя” /том 2, с.111-117/.
План-інструкція семінарського заняття з теми
«Методи навчання» (технологія розвиваючого навчання).
Мета заняття:
1) закріпити теоретичні знання про методи і прийоми навчання;
2) вчитися доводити, узагальнювати, аналізувати, виділяти ознаки;
3) розвивати логічне мислення, творчу уяву, пам'ять, здібності;
4) формувати професійні уміння та навички, здібності.
Обладнання:
1) виставка літератури;
2) опорний конспект.
План заняття.
I. Підготовча частина
1.1. Аналіз завдань, мети, мотивація навчання.
II. Основна частина: « знаєш сам - навчи іншого».
2.1. Поміркуй і доведи співвідношення понять: процес навчання - метод - методи навчання - прийоми навчання - засоби навчання - результати навчання.
2.2. Історичні відомості про методи навчання.
2.3. Види і групи прийомів та методів навчання, їх загальна характеристика.
2.4. Сучасні підходи до проблеми засобів навчання.
2.5. Умови вибору методів та засобів навчання.
III. Заключна частина.
З.1. Аналіз виконання завдань, оцінювання.
Література
1. Історія педагогіки за ред. -К.:1973.С.27-35, 53-58,145-148,184-187,208-219.
2. Галузинський іка. - К.: 1995. С.162-185.
3. Є. Педагогіка. - К.: 1999. С.175-201.
4. В, Інноваційні педагогічні технології. - Рівне.: 2001.
5. Пометун О, Сучасний урок, Інтерактивні технології навчання.- К.: 2004.
6. Сучасні шкільні технології за ред. Рожнятовської І. ,3оц В.- К.: 2004.
7. Савченко початкової школи. - К.:.2ОО2. С. 168-219.
8. Шарко урок. –К.:2006.
9. Фіцула іка. - К.: 2003. С. 118-148.
10. Ягупов іка. - К.: 2003. С. 351-370.
Педагогічна спадщина
1.Стаття «Про збереження в пам'яті школяра елементарних знань» (Див. Том 2, с.445. Твори в 5 томах - К.:1976.
План-інструкція семінарського заняття з теми:
«Форми організації навчання».
Мета заняття:
1) усвідомити значимість форм організації навчання для реалізації завдань освіти;
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 |


