Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

МАТЕМАТИКА в 4 класі

Урок-зустріч з Зимою( прикрашання новорічної ялинки)

вчителя-методиста Шабської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Б-Дністровського р-ну Одеської області

Сушицької Ольги Володимирівни

Тема уроку. Дія ділення. Властивості частки. Задачі, що розвʼ язуються

дією ділення.

Мета уроку. Дати учням поняття про дію ділення як дію, обернену до множення. Повторити назви компонентів при діленні. Ознайомити учнів з тим, що у множенні натуральних чисел дія ділення не завжди виконується. Розкрити властивості частки та вчити учнів застосовувати їх під час виконання обчислень. Закріплювати вміння учнів розвʼязувати задачі,

які містять дію ділення, задачі на рух. Закріплювати знання геометричного матеріалу. Розвивати математичні знання, логічне мислення, памʼять, увагу, монологічне мовлення. Виховувати повагу до традицій святкування зимових свят, почуття дружби, взаємодопомоги, прагнення до знань, інтерес до математики.

Обладнання. Королева Зима, Святий Миколай, ялинка, ялинкові іграшки, сніжинки з прикладами для усного рахунку, Сніжок, музичний запис

фізхвилинки, схема задачі, геометричний матеріал.

Хід уроку

І. Організація класу.

-Добрий день, діти!

Любі друзі, погляньте в вікно:

За вікном вже зима владарює!

Стрімко їде вона на санчатах

По краъні до хлопців й дівчаток.

Красуня Зима вже побувала в Математичній країні, а сьогодні завітала в наш клас, щоб перевірити які ви розумні.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-Ви знаєте, що математика має велике значення в житті кожної людини.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Великі вчені говорили: „ Математика - це гімнастика розуму”,

„ Математика - цариця наук”.

Отже будемо працювати так, щоб сподобатись нашій гості Зимі, бо ж у

неї є багато сюрпризів для вас. Поперше це чудові сніжиночки, які покажуть Зимі, як ви вмієте усно рахувати і самостійно працювати.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Контроль і корекція.

1.Усні обчислення.

( На сніжинках приклади. Учні по черзі обчислюють їх і кріплятьна

дошку навколо Зими).

95:5 60:12

56+19 75:3

80:5 16:4

12:6 57+23

2.Індивідуальні картки

. +83+12760

3.Контроль і корекція. Оцінка знань.

-Молодці, діти. Всі справились з завданням. Зима дуже задоволена, а тому

приготувала свій слідуючий сюрприз.

ІV.Оголошення теми і мети уроку.

-Ви всі знаєте, що Зима багата на свята.

-Які зимові свята ви знаєте?

( Свято Святого Миколая, Новий рік,

Різдво, Водохреща...)

Кожне свято не схоже на інше, але ж кожне веселе і радісне, бо несе дітворі безліч утіх-веселощів, забав, подарунків. Саме Святий Миколай приніс сьогодні вам в клас чудову штучну ялинку, щоб ви її прикрасили чарівними

кульками. Кожна кулька має завдання.

Сьогодні на уроці ви отримаєте поняття про дію ділення як дію, обернену до множення. Ми розкриємо властивості частки, будемо розвʼязувати задачі, які містять дію ділення, згадаємо, як обчислити периметр прямокутника. Отже не будемо гаяти часу. Починаємо прикрашання нашої ялиночки.

V.Вивчення нового матеріалу.

1 кулька

1. Пояснення вчителем за № 000. Дія ділення.

-Діленням називається дія, за допомогою якої за добутком та одним із множників

знаходять другий множник

80.3=240

240:3=80

Число 240 називається діленим, 3- дільником, 80- часткою.

У множині натуральних чисел дія ділення не завжди виконується.

Наприклад, щоб поділити 50 на 6, треба знайти таке число х, для якого

6.х=50. Такого натурального числа не існує, бо 6.8=48, а 6.9=54.

У множині натуральних чисел завжди можливе ділення з остачею:

50:6=8(ост. 2).

-Наведіть приклади на ділення без остачі та з остачею.

( Учні наводять приклади. Один з них вивішує 1 кульку на ялинку)

2 кулька

2.Пояснення вчителем за № 000.Властивості частки.

(На дошці поступово з являються таблиці-властивості частки).

1)120:(2.3)=120:2:3=60:3=20

-Щоб поділити число на добуток двох чисел, достатньо поділити це число

на один з множників, а потім результати поділити на другий множник.

2) ( 48+ 36):6=48:6+36:6=8+6=14

- Щоб поділити суму чисел на дане число, достатньо поділити кожний доданок на це число і додати здобуті частки.

3) (90-21):3=90:3-21:3=30-7=23

-Щоб поділити різницю чисел на дане число, достатньо поділити на це число зменшуване і від ємник, а потім від першої здобутої частки відняти другу.

Ці властивості частки застосовуються при виконанні обчислень.

(На дошці таблиця з розв язаними прикладами)

-Хто з вас хоче пояснити обислення?

144:6=144(2.3)=144:2:3=72:3=24

216:4=(200+16):4=200:4+16:4=50+4=54

196:4=(200-4):4=200:4-4:4=50-1=49

(Учні пояснюють, один з них вивішує 2 кульку на ялинку).

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1) № 000 на с.84

-Прочитайте завдання.

Що треба зробити?

(Завдання виконується учнями на дошці і взошитах)

3 кулька

846:2=(800+40+6):2=400+20+3=423

4 кулька

693:3=(600+90+3):3=200+30+1=231

5 кулька

65:5=(50+15):5=10+3=13

6 кулька

450:6=(420+30):6=70+5=75

2)№ 000 ( усно). 7 кулька

3)Задачі на ділення. Самостійна робота за № 000.

-Прочитайте умови задач за № 000. Подумайте, які з поданих задач розв

язуються дією ділення?

Складіть вираз до другої задачі і обчисліть його самостійно.

4)Перевірка самостійної роботи.

В:R 126:3=(120+6):3=40+2=42 (к.)

Відповідь: 42 календарі з краєвидами було у кіоску.

8 кулька

Історична довідка

-Прикрашання ялинки дуже давній звичай. Ще у 1700 році цар Петро І

спеціальним указом призначив святкування Нового року взимку, бо в

Росії та й в Україні Новий рік починався восени. З тої пори і прийшла ця красуня в будинки під Новий рік.

VІІ. Фізхвилинка ( під муз.- „Новогодние игрушки”).

9 кулька

VІІІ. Розвиток математичних знань.

1.Задача № 000(Фронтальна робота над задачею).

-До нас в гості завітав Сніжок-великий дружок Королеви Зими. Він дуже

любить подорожувати, а тому приніс задачу про туристів.

а) Читання задачі з підручника.

б) Повторення умови задачі учнями.

в) Аналіз задачі.

- Про що йдеться в задачі?

- Яке питання задачі?

- Як знайти невідомий час?

- Так, але ж туристи йшли з різною швидкістю. Отже розгляньте з яких двох частин складається уся відстань?

( З тієї, що туристи йшли зі швидкістю 4 км/год, і з тієї, яку вони

йшли зі швидкістю 5 км/год.)

-З яких двох частин складається шуканий час?

( Із 4 год і того часу, який вони затратили на другу частину

відстані він невідомий )

- Що треба знати, щоб знайти цей час?

( Треба другу частину відстані поділити на швидкість з

якою вона пройдена. Швидкість нам відома-5 км/год,

а відстань - невідома).

- Що треба знати, щоб знайти другу частину відстані?

( Треба від усієї відстані відняти першу частину

відстані. Уся відстань нам відома - 31 км, а перша

частина відстані невідома).

- Що треба знати, щоб знайти першу частину відстані?

(Треба першу частину швидкості - 4 км/год помножити

на час який вони йшли з цією швидкістю-4 год).

г) Складання плану розвʼязування задачі і її розвʼязання

- Про що дізнаємось у першій дії?

( Яка перша частина відстані?)

4.4=16(км)

-Про що дізнаємось в другій дії?

( Яка друга частина відстані?)

31-16=15(км)

-Про що дізнаємось в третій дії?

(Скільки часу туристи йшли зі швидкістю 5 км/год?)

15:5=3(год)

-Про що дізнаємось в четвертій дії?

(Скільки часу туристи були в дорозі?)

4+3=7(год)

-Повторіть питання і запишіть самостійно відповідь задачі.

10 кулька

-Молодці, діти, Сніжок дуже задоволений вашою роботою над задачею,

а тому на нашій чудовій ялинці з являється ще одна чарівна кулька.

2.Геометричний матеріал.

11 кулька

1)  –Яку фігуру ви бачите?

-Скільки всього трикутників? (8)

-Скільки всього чотирикутників? (8)

-Скільки з них прямокутників? (8)

12 кулька

3.Знайди зайву геометричну фігуру.

ІX.Підсумок уроку.

-Діти, Королева Зима задоволена вашою роботою на уроці. Чарівні кульки гарно прибрали нашу Ялиночку. Не вистачає тільки блискучого дощику. Якщо ви згадаєте, що сьогодні робили на уроці, наша ялинка засяє.

-Що вчили на уроці? (-Ділення, властивості частки)

-Що ще робили на уроці?

(Розв язували задачі на ділення, на рух, логічні геометричні

завдання. А ще зустрілись з Королевою Зимою, Сніжком,

прикрашали ялинку).

(Учні, які відповідають поступово прикрашають ялинку блискучим

дощиком)

-Подивіться, як засяяла ялиночка! Це ви постаралися.

Ой, діти, подивіться, що тут під ялинкою?! Цукерки від Святого Миколая.

X. Домашнє завдання.

с. 84, № 000(вивчити), с. 85, № 000, 533.