Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

1.  Слово «пітекантроп» утворене від грецького пітекос – мавпа і антропос – людина, тобто, людино-мавпа

2.  Австралопітек – австралійська мавпа

3.  Синантроп – китайська мавпа

УРОК №3

ТЕМА: « ОСВОЄННЯ ДАВНЬОЮ ЛЮДИНОЮ ТЕРЕНІВ ЄВРОПИ»

МЕТА: Сформувати уявлення про життя людей в кам’яний вік та найвідоміші стоянки на території Європи, зокрема на України. Сформувати уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, описувати зовнішність та основні заняття первісної людини.

Розширення історичного кругозору.

Компетенції

Очікувані результати

Форми та засоби реалізації

Інформаційна

Користування текстом підручника, ілюстраціями з таблиць про первісну людину, історичною картиною, ілюстрації в книгах «Чернігів», «Новгород-Сіверський» (Мезинська стоянка, Пушкарівська стоянка) , книга для читання по історії, історичний атлас

Індивідуальна і фронтальна робота, опис,

Самоосвіти, саморозвитку

Засвоїти дати появи неандертальця, тривалість палеоліту; поняття: неандерталець, льодовиковий період, релігійні уявлення, пояснювати зв'язок між зміною природних умов і зміною стародавньої людини, пояснювати причини появи ідеологічних уявлень.

Словникова робота, бесіда, робота з джерелами, визначення на карті стоянок неандертальця в Європі, робити порівняльний аналіз пітекантропа і неандертальця

Мовленнєва, комунікативна

Вживання історичної термінології, взаємоперевірка понять, аргументація думки

Бесіда, робота в парах

Творча

Формувати образне уявлення про життя неандертальця

Усна розповідь, моделювання одного дня неандертальця

ХІД УРОКУ

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Етап уроку

Зміст

Форми та засоби

І. організаційний

Налаштування на роботу

Підготовка підручників, зошитів, атласів

ІІ. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

·  Історичне лото. Завдання: знайти відповідність дати і факту, терміну і його значення;

·  Усна розповідь: один день із життя первісного хлопчика;

·  «Дуель» - «Ой, яким же легким і цікавим було життя первісної людини»…

·  Підбиття підсумків, зробити висновок про взаємозв’язок між природними умовами та заняттями первісної людини.

ІІІ.

Проблемно-мотиваційний

Повідомити тему, завдання уроку

Мотивація: вчені – антропологи встановили, що виготовлення знарядь праці, обробка каменю, змінювала не лише руку людини, а й її мозок. Не випадково, сучасні педагоги радять для розвитку мозку людини, розвивати руку (писати палички, гачки і тому подібне)

Формулювання проблеми: які зміни у суспільному житті відбулися 100 тис. років тому?

Запис учнями теми, термінів, дат, основних питань уроку.

Завдання для учнів: чи можна навести приклади, коли робота (професія) людини впливає на форму руки?

Участь у формулюванні проблемних питань (які питання потрібно з'ясувати для того, щоб наблизитися до вирішення проблеми? ( які зміни сталися в природі, кліматі, як змінилися стосунки первісних людей, що впливало на ці зміни?)

ІУ. Основний етап (проектування)

1.  Зміни природного середовища;

2.  Неандерталець. Поява та розселення.

3.  Повсякденне життя та заняття.

4.  Поява неандертальців на території України

Робота учнів з текстом підручника: визначити, які саме зміни сталися в кліматі.

Подумати, як ці зміни мали вплинути на людину, чи полегшило це її життя? До чого нові кліматичні та природні умови змусили людину?

Запис дати: 2 млн. – 6 тис. років тому – тривалість кам’яного віку. Повторення поняття.

Запис поняття: льодовиковий період.

Закріплення: встановлення причинно-наслідкових зв’язків: встановити логічний ланцюжок із початком: «льодовиковий період» = «…» =>…

Інформація вчителя про появу в Євразії та Африці нового типу людини - неандертальця близько 100тис. років тому. Запис учнями поняття: неандертальська людина – викопна людина, що жила приблизно 100(2тис. років тому, названа так від назви долини Неандерталь в Німеччині, де вперше знайдено рештки цієї людини.

Робота учнів з джерелами: читання опису неандертальця за підручником, підтвердження цієї інформації і доповнення її після демонстрації зображення.

Висновки, закріплення: порівняльний аналіз двох типів людини – пітекантропа і неандертальця.

Робота учнів з текстом підручника. Узагальнення інформації у вигляді таблиці ( колонки таблиці – план, за яким учні описують повсякденне життя неандертальця:

Питання для опису

Опис

1.

Яким було житло?

2.

Роль вогню.

3.

Основні заняття, перший суспільний поділ праці

4.

Як змінилися знаряддя?

5.

Які зміни відбулися у суспільному житті?

6.

Релігійні вірування та мистецтво

Підбиття підсумків про зміни, які сталися в житті людини та людських відносин.

Інформація вчитис. років тому людина розселилася майже по всій території України. Поселення людей цього періоду дослідженні у

Донбасі, Криму, Подніпров'ї і на Десні, у Подніпров’ї і західних областях. Відомо більше 80 стоянок. Наприклад, в Криму – грот Киїк-Коба, скельне сховище с. Старосілля поблизу Бахчисарая. У Донбасі в басейні річок Вовчої та Сухих Ялів знайдено скупчення розщеплених кременів, готові знаряддя. Поблизу с. Антонівка Мар'їнського району Донецької області дослідженні залишки перебування людини, яке свідчить про досить довге перебування там людей.

У 1924 році в Криму був відкритий грот Киїк-Коба. Грот двічі був заселений. Тут крім залишків знарядь було виявлено залишки самих людей. На житловому майданчику грота знайдені залишки вогнищ. Відзначають майстерність обробки кременю, завдяки чому знаряддя мають потрібну форму. З кісток почали виготовляти шила. Житло мало якийсь заслін від холоду. Дослідження гроту дають можливість припустити, що його мешканці володіли різними способами полювання на велику і дрібну дичину. Користуючись дротиком,, а можливо, й вогнем, вони заганяли тварин на скелясті урвища. За кістками, знайденими в гроті, визначено 26 видів тварин, близько 50 видів птахів ( мамонт, зубр, сайга, гігантський олень, благородний олень. Шерстистий носоріг, дикий кінь, осел, кабан, ведмідь, вовк, лисиця. Печерна гієна. Поряд з гротами, існували й інші типи жител, округлої форми житла, типу яранг. Так, під час розкопок поселень Молодове ( Чернівецька обл..) , на глибині 10 м знайдено залишки довгочасного житла округлої форми діаметром 5-8 м.

У.

Підсумковий етап

Підбиття підсумків уроку

Домашнє завдання: вивчити матеріал підручника §2, підготувати розповідь про знахідки залишків неандертальців у Європі.

Виступи учнів, чи виконані завдання уроку, чи вирішена в ході уроку проблема.

Взаємоперевірка понять, дат, взаємооцінка

УРОК № 4

ТЕМА: «ПОЯВА ЛЮДИНИ СУЧАСНОГО ТИПУ»

МЕТА: Сформувати уявлення про появу кроманьйонців, їхній зовнішній вигляд, заняття, передумови виникнення ідеологічних уявлень. Розвивати уміння аналізувати факти, пов’язані із змінами форми людини, порівнювати дві форми первісної людини: неандертальця і кроманьйонця, оцінювати значення вдосконалення знарядь

Сприяти розширенню історичного кругозору

Компетенції

Очікувані результати

Форми та засоби досягнення

Інформаційна

Робота з ілюстраціями (зображення кроманьйонця), додатковою літературою (атласи, альбоми з історії стародавнього світу), історичний атлас (позначки розселення кроманьйонців), науково-популярні статті про «снігову людину»

Посилання, цитування, описування

Самоосвітня, саморозвитку

Сформувати навички порівняльного аналізу;

Уміння визначати якісні зміни у розвитку людини;

Давати оцінку історичним фактам (поява лука і стріл, зникнення великих тварин);

Засвоєння понять: кроманьйонець, людина розумна (homo sapiens), еволюція. Засвоєння дат: поява людини сучасного типу – 40 тис. років тому. Пояснювати сутність привласнюю чого типу господарської діяльності

Порівняти неандертальця і кроманьйонця;

Показати зміни у зовнішньому вигляді, розумовому розвитку, трудових навичках; висловлення припущень. (Бесіда, діалог, полеміка), виступи із повідомленнями за додатковою літературою

Словникова робота, запис дати, взаємоперевірка

Творча

Формування власної версії до інформації про «снігову людину»

Міні-дискусія

Мовленнєва, комунікативна

Вживання історичних термінів у контексті, участь у обговореннях, уміння висловлювати та аргументувати думку, вислуховувати і поважати думку іншого, вести полеміку, обговорювати проблемні питання. Розвиток усного і письмового мовлення homo sapiens

Бесіди, виступи, взаємодія в парах, ведення записів

Соціальна

Готовність до співпраці під час взаємоперевірки, толерантне ставлення один до одного; оцінка соціально значимих явищ у житті людини – появи лука і стріл, ідеологічних уявлень (появи тотемізму)

Виступи, узагальнення, бесіда

ТИП УРОКУ: Комбінований урок

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5