Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Диференціація звуків [ с ] - [ з ]

Мета: навчити учнів розрізняти звуки [ с ] - [ з ] як в усному мовленні, так і на письмі;закріпити поняття глухі та дзвінкі приголосні звуки; розвивати фонематичний слух, пам'ять, увагу, поширювати активний словник; виховувати працелюбність і старанність.

Обладнання: індивідуальні дзеркала, артикуляційні профілі, схеми, роздатковий матеріал, кошик, іграшковий зайчик, мисочки з піском, кольоровий картон.

Хід заняття

І. Вступна частина.

1. Організаційна частина.

Привітання.

Нервово-психологічний настрій. (Звучить запис пісні «Улыбка»)

У нас сьогодні ніби свято,

Гостей зібралося багато.

Тепер на мене подивіться,

І веселенько посміхніться.

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День тобі веселим буде. (Вправа «Посмішка»).

2. Робота над чистомовкою.

Зу-зу-зу — погодуй козу.

За-за-за — йди додому, коза.

Са-са-са — змахнула крильцями оса.

Су-су-су — побачив я в саду осу.

3. Графічний диктант.

Сьогодні до нас на заняття прийшов лісовий гість, а хто він давайте дізнаємося.

Логопед роздає дітям аркуші в клітинку із зазначенням початкової точки малювання.

2 клітинки вверх, 1 клітинка по діагоналі вправо вверх, 1 клітин­ка вниз, 1 клітинка по діагоналі вліво вниз, 1 клітинка вправо, 1 клітинка по діагоналі вправо вниз, 1 клітинка вліво, 1 клітинка по діагоналі вліво вверх, 1 клітинка вліво, 1 клітинка вниз, 1 клітинка вправо, 1 клітинка по діагоналі вліво вниз, 2 клітинки по діагоналі вправо вниз, 1 клітинка вліво, 1 клітинка по діагоналі вліво вниз, 3 клітинки вправо, 1 клітинка по діагоналі вправо вверх, 1 клітинка вліво, 1 клітинка вверх, 2 клітинки по діагоналі вліво вверх.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- То ж, хто цей гість, діти? Так, це Зайчик - пострибайчик! Він сьогодні прийшов до нас з чарівним кошиком, у якому дуже багато цікавих завдань. Але Зайчик сам не впорається і просить нас допомогти йому. Ну що, допоможемо Зайчикові?

Логопед дістає кошик, а в ньому картки із завданнями.

4. Завдання із кошика № 1.

Назвіть, що зображено на малюнках та визначте перші звуки у цих словах.

Слон Зайчик

Сонечко Зима

Соняшник Зошит

-  Які перші звуки в цих словах?

-  Назвіть всі слова, на початку яких ви чуєте звук [ с ], а потім слова зі звуком [ з ].

5. Повідомлення теми, мети заняття. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні ми навчимося розрізняти звуки [ с ] і [ з ]. А наш гість – Зайчик – пострибайчик буде працювати разом з нами.

ІІ. Робота над темою заняття.

1. Артикуляція звуків [ с ] і [ з ] перед дзеркалом, порівняння їх вимови.

Артикуляція звуку С:
• губи розтягнуті в посмішку;
• зуби розкриті на декілька міліметрів трохи оголені;
• широкий кінчик язика за нижніми зубами;
• спинка язика піднімається до твердого піднебіння, чим утворює щілину;
• струмінь повітря проходить посередині спинки язика, по утвореному жолобку;
• м'яке піднебіння закриває прохід в носову порожнину;
• голосові зв'язки не вібрують.

Артикуляція звуку З:
• губи зуби розкриті на декілька міліметрів, трохи оголені;
• широкий кінчик язика за нижніми зубами;
• спинка язика розтягнуті в посмішку;
• піднімається до твердого піднебіння, чим утворює щілину;
• струмінь повітря проходить посередині спинки язика, по утвореному жолобку;
• м'яке піднебіння закриває прохід в носову порожнину;
• голосові зв'язки вібрують.

- Де знаходиться кінчик язика при вимові звуків [ с ], [ з ] ?

- Що чуємо при вимові звука [ с ]?

- Як ви думаєте, чому звук [ з ] дзвінкий?

- Що ви зрозуміли, дивлячись на схему артикуляції?

2. Співставлення звуку та букви.

- Яка буква позначає звук [ с ] ? Знайдіть цю букву в алфавіті, покажіть її. На що схожа ця літера?

- Яка буква позначає звук [ з ] ? Знайдіть цю букву в алфавіті, покажіть її. На що схожа ця літера?

3. Диференціація звуків [ с ] - [ з ] у складах, у словах..

Завдання із кошика № 2. Прочитайте склади, слова. Чітко вимовляйте звуки [ с ], [ з ].

За – са зе – се аса – аза иси - изи

Зо – со зи – си асо – азо есе – езе

Зу – су уз – ус асу – азу аса – аза

Соя – Зоя суп – зуб коза – коса

Соня – зона газ – гас сіно – Зіна

Сито – зима ліс – ліз лісок – візок

ІІІ. Закріплення матеріалу.

1. Каліграфічна хвилинка.

Завдання з торбинки № 3. Відгадайте загадки.


Дивина!

Щезла стежка... Де вона?

Зникла десь і огорожа...

Що за диво? Все навкруг

Вкрив біленький ніжний пух.

Дива зовсім тут нема.

То до нас прийшла... (Зима)

Я падаю на ваші хати,

Я білий, білий, волохатий.

Я прилипаю вам до ніг

І називаюсь просто... (сніг).


- Який перший звук ми чуємо у словах - відгадках? ([з] і [с])

- Якою буквою ми позначаємо звук [з]? (Буквою «зе») Прописування букви

«зе». Якою буквою ми позначаємо звук [с]? ( Буквою «ес» ) Прописування букви « ес ».

2. Завдання на диференціацію звуків [з] і [с].

Завдання із торбинки № 4. Прочитайте слова. Запишіть їх у два стовпчики: слова, які відповідають на питання що?, та слова, які відповідають на питання який?

ЩО?

 

ЯКИЙ?

 
 


Заметіль сорока зелений золотистий

Оса ваза бузковий морозний

Садок лоза сірий росяний

Салат роса синій зимовий

- Молодці! Виконали завдання правильно. А тепер разом із Зайчиком давайте трішки відпочинемо!

3. Фізкультхвилинка.

Мета. Заохочувати до рухової діяльності; вправляти дітей у співвідношенні слів з діями.

Зайчик сірий умивається, {Наслідують.)

Певне, в гості він збирається.

Вимив носик, вимив ротик, {Наслідують.)

Витріпав і вимив хвостик.

Вимив він обидва вуха {Наслідують.)

Й рушником їх витер сухо. {Труть дужче вуха.)

4. Завдання із кошика № 5. Гра « Чарівник – звук ».

Мета: визначати кількість та послідовність звуків у слові, перетворювати слова, змінюючи один звук, розвивати увагу, пам'ять.

З кожного слова виключіть один звук, щоб утворилося нове слово. Визначте, скільки звуків було у слові спочатку; скільки стало в новому слові. Запишіть слова в зошит.

Зразок: сміх – міх

Мовленнєвий матеріал: зубр - …, коса - …, смак - …, залп - …, злак - …, змова - …, змити - …, спасти - …, злом - …, змій - … .

5. Завдання із кошика № 6. Списати загадку. Вставити пропущені літери С або З. Зробіть звуковий аналіз слова - відгадки.

…ам вечірньої години

…аховався в кущ калини,—
Та на дудочку одну

Грає пі…ню чарівну. ( соловей )

ІV. Підсумки заняття.

1. Вправа з піском.

- От і залишилось лише одне завдання із чарівного кошика, але воно не звичайне. Візьміть, будь ласка, на партах аркуші кольорового картону. Вам потрібно за допомогою піску намалювати літери, з якими ми сьогодні працювали на уроці. Наберіть в долоньку піску та обережно « намалюйте » літери С та З.

2. Оцінювання.

- Ось ми і виконали всі завдання із чарівного кошика, і за це Зайчик – побігайчик дарує вам ось такі солодкі морквинки!