Описание: GERBУПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Комунальна установа Сумська спеціалізована школа

І-ІІІ ступенів №1 імені В. Стрельченка

вул. Кірова, буд.136, м. Суми, 40021, тел./

е-mail: *****@***ru

Код ЄДРПОУ - 21127590

Математика 1 клас

(за новою програмою)

Учитель початкових класів

Вища категорія, учитель-методист

Смоліна Лариса Нилівна

Суми

Математика (перший клас)

Таблиці додавання і віднімання «6».

Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання 6. Розв’язання задач на знаходження суми і невідомого доданка.

Мета. Розвивати навички швидких обчислень у межах вивчених таблиць;

виправляти учнів у складанні і розв’язуванні задач вивчених видів;

формувати самостійність, само – і взаємоконтроль.

Обладнання. Картка для хвилини каліграфії, зразок письма цифри 6, завдання для кмітливих, конверт зі сніжинками, зображення сніговика, таблиця додавання і віднімання 6, схеми, таблиця №55 («Математика в таблицях» 1 кл.).

Хід уроку

І. Організація класу.

Дзвоник дав нам свій наказ –

До роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно –

Хай мине час недаремно.

Будемо уважні й старанні всі –

Сядемо рівненько на місця свої.

Вузлик ще один сьогодні станемо в'язати

На уроці тему, що вивчали, закріпляти.

1.  Закріплюємо знання таблиць додавання і віднімання 6, вміння розв’язувати приклади, складати і розв’язувати задачі.

Наш урок, як і всі уроки, проходить під девізом:

«Чим важче завдання, тим дорожча перемога».

ІІ. «Хвилинка – каліграфинка»:

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

1.  Подивіться на картку, спробуйте впізнати цифру: 6

Цифра ця прийшла у клас,

Та й говорить так до нас:

-  Ось підказка вам моя,

На сливку схожа дуже я,

Трохи вгору в мене хвіст,

Називаюсь цифра……….(шість)

2.  Каліграфічне письмо 6 у зошитах.

ІІІ. Математична розминка.

1.  «Завдання для кмітливих та розумних»:

Розв’яжи незвичайні приклади

+ × = + =

Овал:
 

- =

- =

2.  Відгадай загадку:

Дивина! Щезла стежка……де вона?

Зникла десь і огорожа ………

Двір на себе чом не схожий?

Що за диво? Все навкруг

Вкрив біленький, ніжний пух…..

Дива зовсім тут нема – то до нас прийшла………….

(зима)

-  Я знаю, що ви любите зиму – чарівницю і вона про це знає. Тому і послала своїх маленьких донечок-сніжинок до нас на урок. А разом зі сніжинками залетіли приклади. Якщо правильно розв’язуєте приклади, берете собі сніжинку на пам'ять (розв’язування прикладів зі сніжинок)

Солнце: 4+3

10-2

0+1

Солнце: 5+5

8-4

7+0

Солнце: 7+3

9-5

3+5
 

3. Разом із сніжинками до нас завітав вірний помічник Зими – Сніговик. Він також приготував своє завдання, завдання геометричного змісту: «З яких геометричних фігур складається зображення на цьому малюнку?»

 

Скільки кругів (4), скільки чотирикутників (3), скільки трикутників(1)?

4.Фізкультхвилинка. Гра «Запам’ятай рухи». Вчитель показує дітям рухи, які складаються із 3-4 дій. Діти повинні повторити ці дії. Учень, що помиляється, сідає на своє місце.

ІV. Повторення і закріплення таблиць додавання і віднімання 6.

1.  Гра «Мовчанка» (за таблицею):

-  Вставити пропущені цифри у віконечка.

 

+ 6 = 10 - 6 = 2

+ 6 = 8 - 6 = 4

1 + 6 = 7 - 6 =

2.  Самостійне складання і розв’язування прикладів – ланцюжків за схемами:

І варіант ІІ варіант

4 10 6 3

8 – 5 + 6 9 7 + 3 – 6 4

8 6 3 0

-  Взаємоперевірка виконання завдання

V. Робота з задачами.

1. Розв’язування задач у друкованому зошиті( с.5, №3, 1, 2).

2. Складання задачі за таблицею (таблиця №55):

-  В якій українській народній казці вовчик рибалив узимку, та ще й приказував: «Ловись рибка мала і велика»?Хто вчив вовчика ловити рибку хвостом? Чим закінчилась ця казка?

-  Пройшла зима, настало літо, вовчик вже став досвідченим рибалкою. Він тепер знає, що рибка ловиться вудочкою.

-  Подивіться на таблицю, складіть задачу, самостійно її розв’яжіть (8-6=2).

3.Задача №3, с. 68 (підручник):

-  Що бачите на малюнку ліворуч (фрукти), праворуч (овочі). Скільки фруктів (5), овочів (9)? Чого більше? На скільки більше?(9-5=4)

Чим корисні овочі і фрукти?Їх треба більше вживати взимку.

4.Задача №5, с. 69 (підручник):

У КЛІТИНКУ – 7 з.

У ЛІНІЙКУ – 3з. ?

7 + 3 = 10 (з.)

5.Фізкультхвилинка:

Станем струнко!

Руки в боки!

Пострибаєм, як сороки,

Як сороки - білобоки! –

Стрибу – стрибу! Скоки – скоки!

А тепер, як жабенята,

Хочем трохи пострибати.

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!

Щоб спочила голова.

6.Усне розв’язування задач – віршів (записуються у зошити тільки відповіді):

·  Мчаться на санчатах шестеро маляток, троє з них дівчата. Скільки ж тут хлоп’яток? (3)

·  Були у нашому дворі два голуби, шість снігурів. Хто може скласти лік птахам – всім голубам і снігурам? (8)

·  Ось до класу на урок залетіло шість сорок, три пізніше

прибуло. Скільки всіх птахів було? (9)

·  Горобець і шість синичок он летять до годівнички. Скільки птахів, підкажіть, будуть вдячні за обід?(7)

Самоперевірка відповідей з дошки.

(Вивішую малюнки горобця, синички, голуба, снігура, сороки).

-  Які це птахи? (зимуючі)

-  Як живеться птахам взимку?

-  Чим ми можемо їм допомогти?

-  Я впевнена, що ви так само любите рідну природу, як і математику. Бо сьогодні на уроці гарно розв’язували приклади і задачі.

. Підсумок уроку.

-  Що найбільше сподобалось на уроці?

-  Які завдання ви хотіли б виконувати завтра?

-  Що нового дізналися?