Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Корякіна Тетяна Володимирівна, старший вчитель, Сєвєродонецька гуманітарно-естетична гімназія Сєвєродонецької міської ради Луганської області

УРОК математики в 5 класі

Тема. Додавання i віднімання дробів з однаковими знаменниками.

Мета: встановити правила додавання i віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками для розв'язання вправ на додавання i віднімання.

Розвивати вміння працювати в групі, логічне мислення, уважність, активність.

Виховувати інтерес до математики.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Навчально-методичне забезпечення: ППЗ «Математика, 5-6 клас» ПП «Контур плюс», мультимедійний проектор, схема «Звичайні дроби», картки для роботи у парах, підручники з математики для 5 класу.

Хід уроку

I.  Організація класу. Первинна рефлексія.

Щоб вести кораблі,

Щоб у небо злітати,

Треба твердо, як слід,

Математику знати!

А почнемо урок з гарного настрою, тож посміхніться один до одного; хай гарний настрій допоможе вам сьогодні розв’язати усі завдання!

II.  Актуалізація опорних знань.

1)  Усні вправи:

 
 
 
Який дріб показує, яка частина фігури заштрихована на малюнках

2)  Що більше?

2/5 м чи 5 см? 74 мм чи 3/4 дм? 3/20 год чи 18 хв? 9/10 т чи 895кг?

3)  Назвіть ті з наведених значень а, при яких дроби 5/а і а/9 одночасно правильні:

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Ø  5, 6, 7, 8, 9

Ø  6, 7, 8

Ø  5, 6, 7, 8

Ø  6, 7, 8, 9

III.  Мотивація навчальної діяльності:

Сьогодні, як і завжди, на уроці нам потрібен помічник. Хто він відгадайте:

у

т

ь

а

в

с

ж

н

і

Маршрут миші

 
 


Учні відгадують: «уважність»; пояснюють, чому на уроці потрібно бути уважним.

IV.  Повідомлення теми й мети уроку:

І так, погляньте на схему, визначте, чого ми вже навчилися?

Учні визначають: читати та записувати звичайні дроби, визначати правильні та неправильні дроби, порівнювати їх.

Учитель: на сьогоднішньому уроці ми навчимося додавати і віднімати звичайні дроби з однаковими знаменниками. А допоможуть нам це зробити наші друзі Петрик та Марійка. Тож, скоріше всі на чарівний драндуліт!

V.  Формування нових знань:

Формування знань з додавання дробів з однаковими знаменниками»

1. Учні переглядають методичні матеріали до уроку №72 ППЗ «Математика, 5-6 клас» ПП «Контур плюс», розділ «Додавання дробів з однаковими знаменниками» до слів: «Яку частину пирога вони з’їли разом? На скільки більше з’їв Угу ніж Ага?» Далі паузою вчитель зупиняє показ.

Учитель: А як ви думаєте? Давайте поміркуємо разом над цією проблемою.

Міркування учнів, школярі висловлюють свою думку.

Учитель: А чи правильні наші міркування перевіримо, переглянувши фільм далі.

Учитель продовжує показ розділу «Додавання дробів з однаковими знаменниками» до слів «3/7 + 2/7 = 5/7 Це я зрозуміла», далі паузою вчитель зупиняє показ.

2. Робота з картками. Учитель оголошує інтерактивну гру «Два, чотири – всі разом». Кожна пара за партою отримує картку:

3/4 + 1/4 = 3/4 8/25 + 4/25 = 12/ 25

5/8 + 2/8 = 3/7 + 3/7 =

 
 

Завдання: в парах проаналізувати зразки, за зразком спробувати обчислити приклади у парах та сформулювати правило додавання дробів з однаковими знаменниками. Учні працюють. Далі вчитель говорить: «Чотири», учні об’єднуються у четвірки з сусідами по парті и обговорюють сформульоване правило. Потім правило, вироблене учнями, озвучується для усього класу.

Учитель: Давайте послухаємо, чи праві наші учні? Увага! Правило додавання дробів з однаковими знаменниками сформулюють наші друзі – Петрик та Марійка. Запам’ятаємо його!

Учні продовжують переглядати методичні матеріали до уроку №72 ППЗ «Математика, 5-6 клас» ПП «Контур плюс», розділ «Додавання дробів з однаковими знаменниками».

Учитель пропонує декільком учням повторити дане правило.

Формування знань з віднімання дробів з однаковими знаменниками»

З правилом віднімання дробів з однаковими знаменниками вчитель пропонує, щоб познайомили наші друзі Петрик та Марійка.

Учні переглядають методичні матеріали до уроку №72 ППЗ «Математика, 5-6 клас» ПП «Контур плюс», розділ «Віднімання дробів з однаковими знаменниками».

Учитель пропонує декільком учням повторити правило віднімання дробів з однаковими знаменниками.

VI.  Формування вмінь:

Диференційована робота учнів:

¾ Сильні учні та учні, які зрозуміли матеріал, працюють самостійно.

¾ Інші під керівництвом вчителя працюють у три етапи: з поясненням біля дошки, напівсамостійно, самостійно. Вправи для розв’язання підбирає вчитель залежно від підручника.

VII.  Підсумок уроку. Вихідна рефлексія.

VIII.  Домашнє завдання.