Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Урок математики з використанням ІКТ. 4 клас

Тема. Закріплення ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Ділення іменованих чисел. Природні дива України.

Мета: формувати вміння ділити багатоцифрові числа на розрядні числа; вправляти

у множенні і діленні іменованих чисел; удосконалювати уміння розвязувати

задачі; ознайомити учнів з цікавими природними об’єктами,

які є на території України; розвивати навички самоконтролю, увагу,

мислення; формувати комунікативну компетентність;

виховувати старанність у навчанні, допитливість; бажання берегти і

примножувати багатства рідної землі.

Тип уроку: урок формування вмінь і навиків

Форма проведення: урок - подорож

Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, мультимедійна презентація на тему

«Природні дива України», сигнальні картки, тестові завдання.

Хід уроку

І. Організація класу

– Діти, який урок ми розпочинаємо? Слайд №1

Будем математику вивчати

та рідний край свій пізнавати.

 
 

Емоційне налаштування учнів на роботу на уроці Слайд №2

Учитель. Подивились всі на мене,

Усміхнулися усі.

Хто готовий до роботи? (піднімають руки)

Бачу, ви всі молодці.

Учитель: Як ми будем працювати?

Учні. Дружно і активно.

Учитель. А у зошитах писати?

Діти. Охайно і каліграфічно.

Учитель. Як же будете відповідати?

Діти. Швидко, точно, вміло.

Учитель. Тож часу не гаємо,

Учні. Беремося за діло.

ІІ. Активізація і корекція знань учнів

–  Я дуже хочу, щоб сьогодні ми провели цікавий, незвичайний творчий урок.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

–  А щоб дізнатися, про що йтиме мова на уроці, вам потрібно виконати вправи для усного рахунку та розгадати ключові слова.

1. Усний рахунок

1.Гра «Математичні ланцюжки» (слайд №3)

120:10 24∙10 100:2 25∙4 70+80 80∙4 48:4 50+40

–4 :6 ∙7 +900 :3 +280 ∙3 :30

∙100 ∙4 –150 :10 ∙4 :10 :9 ∙100

–650 :10 :4 :5 :100 ∙3 ∙25 :5

2. Хвилинка каліграфії

Слайд №4

120:10 24∙10 100:2 25∙4 70+80 80∙4 48:4 50+40

–4 :6 ∙7 +900 :3 +280 ∙3 :30

∙100 ∙4 –150 :10 ∙4 :10 :9 ∙100

–650 :10 :4 :5 :100 ∙3 ∙25 :5

150 16 50 20 2 180 100 60

Н Р Р И П І Д О

–  Поставте числа у порядку зростання і прочитайте перше ключове слово.

Ключове слово: природні

Запишіть каліграфічно числа у порядку зростання

2 16 20 50 60 100 150 180

( Слайд №5) Природні дива України.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

(Слайд №6)

Завдання уроку: закріпити ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа;

повторити ділення і множення іменованих чисел;

удосконалювати уміння розв’язувати задачі;

ознайомитись з цікавими природними об’єктами, які є на

території України. (Слайд №7)

ІV. Розвиток математичних знань і вмінь учнів

-  Щоб познайомитися з першим природнім дивом, яке є на території України вам потрібно написати математичний диктант.

1.Математичний диктант

Слайд № 8

 

ü  Висота найвищої вершини Кримських гір Роман – Кош – 1545м, це на 516м менше, ніж висота найбільшої вершини України гори Говерли.

Яка висота гори Говерли? (2061м)

Слайд № 9

 

ü  Площа Чорного моря становить приблизно 429 000 км2

Скільки в числі 429000 всього десятків тисяч.

ü  Площа Азовського моря (найменшого моря у світі) –39 000км2

Скільки в числі 39000 всього одиниць тисяч.

Слайд № 10

 

ü  Довжина печери Озерної ( на Тернопільщині) становить114км, це на 74км менше, ніж довжина найдовшої печери на Україні та у Європі, яка називається печера Оптимістична (Тернопільщина). Яка довжина найдовшої печери на Україні? (188км)

Слайд №11

 

ü  Найбільше озеро на Україні – озеро Ялпуг (Одеська обл.), його середня глибина становить 6м, що у 3 рази менше, ніж глибина ще однієї перлини нашої української землі озера Синевир( Карпати), яке ще називають «морським оком». Яка середня глибина озера Синевир? (18м)

Слайд №12

 

ü  Довжина річки Дністер 1361км, це на 840км менше, ніж довжина найбільшої річки України – Дніпро. Яка довжина Дніпра? (2201км)

Самоперевірка. (Слайд №13)

Виставлення оцінки олівцем.

–  Із завданням математичного диктанту ви справилися. Отже знайомимося з першим дивом нашої української землі.

Зображення о. Світязь

 

Слайд №14

Озеро Світязь знаходиться на Волині поблизу міста Шацьк. Воно є найглибшим озером на Україні. За свою неповторну красу воно було вибране одним із семи чудес України. Його вік понад 10 тисяч років. Місцеві жителі говорять, що Світязь має дивовижну силу. Достатньо увійти в його кришталеву воду, щоб відчути, як душа наповнюється світлою радістю, а тіло здоров’ям.

2.Робота з підручником

– Щоб познайомитися з наступним природним дивом України пригадаємо ділення багатоцифрового числа на розрядні числа.

а)№ 000 з коментуванням біля дошки.

–  Молодці, ви швидко і правильно справилися із завданням, тож знайомимося із наступним природним дивом України.

Мармурова печера

 
(Слайди №15)

Це мармурова печера, яка знаходиться у Криму. Вона входить до п’ятірки найкрасивіших печер Європи. Її довжина більше 2 км, а вік понад 2 млн. років.

Цю печеру утворюють декілька галерей - зал. Усі зали печери прикрашені різноманітними природними кам’яними відростками, які за допомогою спеціального освітлення перетворюються на дивовижні зображення: слоненя, троянду, Царівну - жабу, Діда Мороза та інших фантастичних персонажів.

б) Приклади (Слайд 16) Два з коментуванням, два самостійно (в парах)

– Про наступне природне диво України ви дізнаєтеся, якщо правильно розв’яжете приклади на ділення іменованих чисел.

14грн.80к.: 40 = 30м 80см: 40 =

9м 64мм ∙ 20 = 5т 60кг ∙ 50 =

-Молодці, ви старанно виконували вправи. Знайомимося з третім природним дивом України.

Це острів - заповідник Хортиця, від знаходиться посеред Дніпра і є найбільшим островом на цій ріці(довжина 12км, ширина 2,5км). На території цього заповідника діє музей, у якому зібрано близько 30тис. експнатів, які розповідають про героїчне

минуле наших предків – славних козаків.

3. Фізкультхвилинка

–  Ви всі добре працювали, тож настав час відпочити.

в) Задача № 000 (Слайд 17)

Прочитайте задачу самостійно.

Читає задачу сильний учень.

Маса

1 мішка

Кількість

мішків

Загальна маса картоплі

І ділянка

ІІ ділянка

однакова

30

32

? кг

? кг, на 100 кг більше

Аналіз задачі.

-  Про що розповідається в задачі?

-  Скільки мішків картоплі зібрали з І ділянки?

-  Скільки зібрали з ІІ ділянки?

-  З якої ділянки зібрали картоплі більше?

-  Як дізнатися на скільки мішків більше зібрали з ІІ ділянки ніж з І ділянки?

-  А на скільки кілограмів більше зібрали з ІІ ділянки?

-  Що це значить? (У 2 мішках є 100кг картоплі)

-  Скільки кілограм картоплі в 1 мішку?

Розв’язання (з місця учень коментує)

1.  32 – 30 = 2 (м.) – більше зібрали з ІІ ділянки

2.  100: 2 = 50 (кг)

Відповідь: маса 1мішка картоплі 50кг

–  Молодці, із задачею ви справилися, знайомимося із наступним природним дивом України.

Дендропарк «Софіївка»

 
(Слайди № 18)

Це дендрологічний парк «Софіївка». У 18 столітті його заснував граф Станіслав Потоцький для своєї дружини, яка була гречанкою. Вона дуже сумувала за своєю батьківщиною, тому чоловік вирішив подарувати своїй дружині диво – сад, який би нагадував їй про батьківщину, з красивими фонтанами, водоспадами, підземними ріками, красивими скульптурами і диво – рослинами.

г) Дифенційована самостійна робота № 000 ( Слайд19)

10-12 б.- Розв’язати задачу з поясненням, скласти вираз.

Розв’язання

1.  3200 – 1400 = 1800 (кг) –яблук поклали в 90 ящиків

2.  1800: 90 = 20 (кг)

Відповідь: в кожний ящик поклали 20 кг яблук

Вираз: (3200-1400):90=20

7-9 б. - Розв’язати задачу з поясненням

4-6 б.- Розв’язати задачу (опорні картки)

1.  . - . = . (кг) – поклали в 90 ящиків

2.  . : . = . (кг)

Відповідь: в кожний ящик поклали 20 кг яблук

Молодці, ви розв’язали задачу. Знайомимося з третім природним дивом України.

(Слайд №20)

Це острів - заповідник Хортиця, від знаходиться посеред Дніпра і є найбільшим островом на цій річці(довжина 12 км, ширина 2,5 км). На території цього заповідника діє музей, у якому зібрано близько 30тис. експонатів, які розповідають про героїчне минуле наших предків – славних козаків.

V. Узагальнення і систематизація знань учнів

Про ще природне диво України ви дізнаєтеся, якщо правильно виконаєте тестові завдання.

Тестові завдання (Слайд №21)

1.  4 від 1год становить:

5

а) 48хв; б)30хв; в) 20хв;

2.  Знайдіть 2 від 243

3

а)126; б)82; в)162;

3. Чому дорівнює 2 від площі прямокутника зі сторонами 10 см і 2 см?

5

а) 15см; б) 20см; в)8см;

4. 2002 кг = …ц…кг

а) 2ц 002кг б) 200ц 2кг в)20ц 02 кг

5.  7200 – 200 ∙ 8 – 600 = …

а) 5000 б) 5200 в) 6400

Самоперевірка (Слайд №22)

1.а;

2.в;

3.б;

4.г;

5.а;

Джуринський водоспад

 
– Молодці, з тестовими завданнями ви справилися, знайомимося ще з одним природним дивом України.

(Слайд № 23)

VІ.Підсумок уроку. Рефлексія

Ось така красива і дивовижна наша українська земля.

–  «Незакінчене речення» (слайд№24)

–  На сьогоднішньому уроці ми вивчали… .

–  Удосконалювали уміння… .

–  Повторили правило … .

–  Ми на уроці формували… і … компетентність (предметну, ключову, соціальну, міжпредметну, громадянську)

–  За роботу на уроці я одержав(ла) ….

–  А ще, діти всім нам слід пам’ятати, що краса нашої землі може зникнути, якщо ми про неї не будемо берегти природу.

Щоб людям на Землі

Добре було жити,

Природу треба знати,

Берегти й любити!

 

Слайд №29

VІІ. Домашнє завдання: 10-12б.-№ 000, № 000, № 000; 7-9б. - № 000 № 000