Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Сценарій проведення математичного турніру
на звання кращого математика ліцею 2013 - 2014
Мета: зацікавити учнів, виробити у них стійкий інтерес до вивчення математики, внести елемент незвичайного, нестандартного, захоплюючого, розвивати нестандартність мислення, творчу активність, швидку реакцію, виховувати почуття взаємопідтримки, взаємоповаги; виховувати пізнавальний інтерес до предмета.
Оформлення зали:
[СЛАЙД 1]
Вислови відомих людей про математику:
«Предмет математики настільки поважний, що корисно не пропустити нагоду зробити його трішки цікавішим». (Паскаль)
«Заняття математикою - це така гімнастика для розуму, для якої потрібна вся гнучкість і витривалість молодості». (Вінер)
«Політ - це математика». () «Найбільшу радість тілу дає світло сонця, найбільшу радість духу - ясність математичної істини». (Леонардо да Вінчі)
«Математика - це більше ніж наука, це - мова наук». (Н. Бор)
Хід заходу
В.1. Добрий вечір всім присутнім у цьому залі! Ми раді вас вітати у математичному світі, світі науки давньої і точної.
В.2. Дату, коли виникла математика, визначити неможливо. Її розвиток нерозривно пов'язаний з епохою становлення всіх цивілізацій нашої планети і є не менш захоплюючим, ніж сама історія людства. До творення математики причетні генії, а їхні математичні відкриття торували шлях до науково-технічного прогресу. 1. То що ж таке - математика? Відповідь на це запитання шукала група провідних західноєвропейських математиків першої половини ХХ століття, відома під колективним псевдонімом Нікола Бурбакі, і натрапила на дуже влучне порівняння:
В. 2. "Математика уподібнюється місту, в якому будівлями є окремі поняття і факти.
В.1. Мікрорайони - це теорії, які базуються на цих поняттях і фактах, а проспекти, вулиці і провулки - зв'язки між теоріями.
В.2. Місто постійно будується і перелаштовується. Тому незнайомцеві треба докласти немало зусиль, щоб добре освоїтись хоча б в одному з його мікрорайонів".
В. 1.
Сьогодні будем друзі з вами
Царицю всіх наук вітать…
Так можем гордо і по праву
Ми математику назвать.
В.2.
Тобі, математико,
Наші вітання,
Це ж ти нас зібрала
Усіх на змагання.
В. 1.
Сучасну і давню
Науку чудову
Сьогодні у дії
Побачимо знову.
В. 2.
Чекають тут різні
На вас запитання,
І хитрі задачі,
Й цікаві завдання.
В. 1.
Питання серйозні
Та є й жартівливі,
Тож будьте уважні
І будьте кмітливі.
В. 2. Кажуть у народі, що найбільше багатство - здоров’я, найцінніший скарб - розум, а гроші - це те, що приходить та минає. Скільки б не було грошей, їх все одно мало, тому сьогодні ми будемо грати не на гроші, а на знання, яких ніколи не буває багато, вони завжди необхідні.
[ СЛАЙД Турнір]
В. 1: То ж шановні учні та вчителі ліцею, дорогі гості та всі присутні у цій залі, ми розпочинаємо Вечір Математики, на якому з хвилини на хвилину відбудеться головне і традиційне дійство – це визначення Кращого математика ліцею!
В. 2.Сьогодні з нами ті, хто любить математику,
В. 1.. ті хто любить таємниці, загадки, цікаві задачі,
В. 2. ті хто допитливий, працьовитий, наполегливий.
В. 1.. Дозвольте познайомити вас з учасниками.
ЦЕ - (оголошує учасників)
В. 1. Але як же визначити переможця без журі? Звісно ж ніяк! А тому представляємо вам наше почесне і вельмишановне журі. (Оголошують журі).
В. 2. Дорогі наші учасники гри, захватіть з собою кмітливість, винахідливість, сміливість. А сміливість, говорять, міста бере, і тоді перемога завжди буде за вами. Успіхів вам. Розпочинаємо гру та запрошуємо на сцену учасників з 11 та 8 класу.
В. 1. Дорогі друзі, розпочнемо наше змагання з «Розминки».
[Ведучі садять на стільці учнів так, щоб два учні одного класу не сиділи поруч.
Ведучі роздають ручки і листки учасникам.]
В. 2. на виконання завдання відводиться 2 хвилини.
УВАГА на екран! Пишіть на листочках ваші відповіді. (Далі відкривається завдання першого туру для 11 і 8 класів. Після закінчення часу, 1- й ведучй збирає листочки і заносить журі)
В. 1. Запрошуємо на сцену учнів 9 та 10 класів:
[Ведучі садять на стільці учнів так, щоб два учні одного класу не сиділи поруч.
Ведучі роздають ручки і листки учасникам.]
В. 2. на виконання завдання відводиться 2 хвилини.
УВАГА на екран! (Далі відкривається завдання першого туру для 10 і 9 класів)
Пишіть на листочках ваші відповіді.
[Після закінчення часу, 2- й ведучй збирає листочки і заносить журі]
В. 1. Ну що ж, наші гравці пройшли перше випробування, то їм час перепочити.. , Поки наше журі буде визначати учнів, які перейдуть до наступного конкурсу, ми
пропонуємо нашим вболівальникам також напружити свої мізки та виконати запропоновані завдання. Увага на екран!
[Слайди з ребусами]
[Ведучі уважно вибирають із залу тих, хто не вигукує, а перший підняв руку, і слухають відповідь. У разі правильної відповіді нагороджують призом ( смайлик)]
Слова відповіді до ребусів:
( слайд про фрактали)
В. 2. Слово фрактал ввійшло до лексикону як вчених так і учнів середньої школи. Воно з'являється на обкладинках багатьох наукових журналів і на коробках з програмним забезпеченням. Фрактальну графіку застосовують, створюючи шпалери для мобільних телефонів та марсіанські ландшафти для фантастичних фільмів. Фрактали впевнено проникають в усі сфери наукового мислення.
( слайд про Мандельброта)
В. 1. Фрактальна геометрія – зовсім молода наука і Бенуа Мандельброт перший, хто систематизував знання про множини, які мають незвичайний вигляд, надзвичайні властивості, дав їм назву, означив їх, склав алгоритми побудови різних типів фракталів, показав необхідність розвитку цієї науки, результати якої можуть бути використані у багатьох сферах діяльності людини.
В. 2. Шановне журі, ви готові назвати скільки ж балів отримали учасники і хто переходить до другого туру.
Виступ журі.
[Слайд ІІ тур]
Другий тур «Основна гра»
В. 1. Запрошуємо цих учнів на сцену.
В. 2. А зараз переходимо до другого туру нашої гри, яка називається «основною грою».
[Ведучі дають картки з номерами 1-8, кожен учень витягує номер під яким він буде виступати].
В. 1. Шановні учасники зараз кожен з вас буде відповідати на питання згідно з номером, який витягнули. На обдумування дається 2 хвилини.
(Слайд з номерами питань)
Ведучі запрошують учасників згідно з номером
(Під час обдумування грає музика, щоб не було підказок.)
В. 2. До наступного туру проходять учні, що дали хоча б одну правильну відповідь.
В. 1. Ну що ж учасники турніру пройшли другий тур і можуть зайняти свої місця в залі.
В. 1. і це значить глядачі, що ми продовжуємо гру і пропонуємо вам відгадати, що знаходиться у «Чорному ящику»?. Можливо, вам допоможуть наші підказки.
(Презентація із загадками)
В. 2. Про предмет, який лежить у ящику відомо, що це:
В. 1. топологічний об’єкт;
В. 2. найпростіша неорієнтована поверхня з межею;
В. 1. одностороння поверхня при вкладанні у звичайний Евклідів простір;
В. 2. попасти із однієї точки цієї поверхні в будь яку другу можна не перетинаючи краї.
В. 1. Якщо на цей предмет поставити іграшкового солдатика і відправити його у подорож по лінії, яку проведено на цьому предметі, то він через деякий час повернеться до місця старту, але у перевернутому положенні! Для того щоб він повернувся до старту у звичайному положенні, йому слід здійснити ще одну таку подорож подорож.
В. 2. У «Чорному ящику» знаходиться листок Мебіуса.
[Якщо предмет відгадано ведучий читає текст про вченого, який винайшов цю дивну стрічку] .
В. 1. Відомий і таємничим листок Мебіуса (іноді кажуть:стрічка Мебіуса) винайшов 1858 року німецький геометр Август Фердінанд Мебіус, учень «короля математиків» Карла Гаусса. Мебіус починав як астроном. Того часу заняття математикою не знаходило належної підтримки, астрономія ж давала достатньо коштів, щоб не думати про них, і залишала вдосталь часу для власних роздумів. Мебіус став одним із найвидатніших геометрів XIX ст. У віці 68 років він зробив відкриття неймовірної краси - листок Мебіуса.
В. 2. Чим же цікавий цей винахід?
В. 1. А ось чому…
[Ведучий бере ножиці і розрізає листок по прямій, проведеній посередині, а другий ведучий розрізає цей листок по лінії проведеній на 1/3 від краю].
В. 2. Ось так математика вміє знаходити красу в простих речах.
В. 1. Шановне журі, ви мабуть готові оголосити, скільки ж балів має кожен учасник, та хто переходить до третього туру.
(виступ журі)
В. 2.:Учасники, які не потрапили до третього туру, не засмучуйтеся, адже ви вже найкращі математики у своїх класах, а вболівайте за учнів, які продовжать участь у конкурсі.
Запрошуємо всіх учнів, які перейшли до третього туру вийти на сцену.
Третій тур: «Гонка за лідером»
В. 1. Розпочинаємо третій тур, який називається гонка за лідером.
В. 2. Для перемоги в цьому конкурсі вам потрібно миттєво правильно відповісти на наступні питання.
(Ведучі по черзі задають питання)
Завдання групи А
Для 8 класу
1. Найбільше одноцифрове просте число [сім]
2.Кут рівнобедреного трикутника, один з кутів якого дорівнює 360 . [360 або 1080]
Для 9 класу
3.Сума коренів рівняння х2 - 35х + 17 = 0 [ 35 ]
4.Тризначне число, кратне 9 [180 або інше ]
Для 10 класу
5. Квадрат двозначного числа, що закінчується цифрою 5 [ 225 або 625]
6. Число, що ділиться на дане [кратне]
Для 11 класу
7. Яке ірраціональне число позначається буквою? (Пі, Е)
8.На аркуші паперу в клітинку треба розмітити вершини ромба. Як це зробити?
[ побудувати взаємно перпендикулярні діагоналі]
Завдання групи Б
Для 8 класу
1.На яке число потрібно поділити 5, щоб отримати 10? (0,5)
2. Назва якої геометричної фігури в перекладі означає «столик»? (Трапеція.)
Для 9 класу
3. Котра зараз година, якщо частина доби, що залишилася, у 2 рази більша за ту, що минула? (8 годин)
4. Центр мас рівностороннього трикутника віддалений від його вершини на 8 см.
На яку відстань віддалена ця точка від сторони трикутника? (4 см)
Для 10 класу
5.Чому штативи для фотоапаратів, багато вимірювальних приладів, роялі мають три ніжки?
(щоб не хиталися, оскільки три точки завжди лежать в одній площині)
6. У числі 421 закреслили цифру 2. На скільки зменшилося число? (На 380)
Для 11 класу
7.Це все математичні терміни: дискримінант, дискант, диференціал?
(дискант – високий голос)
8. У кого більше ребер: у 3 паралелепіпедів чи у 2 учнів?
(У 3 паралелепіпедів 36 ребер, у двох учнів 48 ребер.)
Завдання групи В
Для 8 класу
1. Чи можна з дроту довжина, якого 20 см зігнути трикутник, одна сторона якого б дорівнювала 13 см. (ні, тоді одна сторона буде більшою суми двох інших)
2. Для перевірки того, що вирізаний шматок має форму квадрата швачка згинає його по кожній з діагоналей та переконується, що краї обох частин збігаються. Чи достатня така перевірка?
(ні, у прямокутника діагоналі також рівні)
Для 9 класу
3. Як знайти центр кола, користуючись тільки прямокутним трикутником?
(помістити вершину прямого кута на коло, так, щоб його сторони перетинали коло і відмітити ці точки. З’єднати їх – отримаємо діаметр. Аналогічно будуємо ще один діаметр, де вони перетнуться і буде центр кола)
4. Що більше добуток чи сума чисел від 0 до 9 (сума)
Для 10 класу
5. Яка з функцій у = sin2x чи y = 2sinx набуває більшого значення на проміжку
від 0 до 900 (друга)
6. Які прямі ніколи не перетинаються? (паралельні та мимобіжні)
Для 11 класу
7. Де знаходяться спільні точки графіків взаємно обернених функцій
(на прямій у = х)
8. На яку найбільшу кількість частин можуть розбивати площину три прямі? (сім)
Учень1. Ви виконали завдання 3-го туру, тож можете відпочити. А поки журі буде підводити підсумки, ми продовжимо гру з глядачами.
Учень2. Зараз на екрані ви побачите завдання, відповіді на які ми приймаємо одного представника з кожного класу. Увага на екран!
(Слайд «одна голова добре, а дві краще»)
Учень 1. Час вичерпано! ( пів хвилини) Увага на екран! Правильна відповідь.
( 10 разів до кожного слайду)
( За кожну правильну відповідь ведучі приклеюють листочки на «сходинки до успіху». Перемагає той клас, у якого найбільше листочків)
Учень 2. Шановне журі просимо оголосити фіналістів нашого конкурсу( журі має обрати трьох учнів з найбільшою сумою балів за три конкурси).
Слово журі
Четвертий конкурс « Покажи свій математичний талант»
В. 1. Запрошуємо учасників фінального конкурсу нашої гри на сцену!
В. 2. А зараз кожен з фіналістів показує свій математичний талант.
( учні показують таланти)
В. 1. Ну вже не довго чекати, коли ім’я наступного переможця стане відомо. Поки наші учасники відпочивають, а журі працює, ми визначимо клас-переможець …
Запрошуємо на сцену старосту цього класу для отримання нагороди! Присвоюємо цьому класу звання математичних ерудитів на 1 рік!
В. 2. Запрошуємо учасників на сцену. А зараз увага, слово журі.
(Церемонія нагородження учасників)
В. 1. Для нагородження наших фіналістів запрошуємо директора ліцею.


