РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ
ПРИЛУЦЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ЛАДАНСЬКА ГІМНАЗІЯ
Конспект уроку з алгебри в 7-му класі
по темі: Лінійна функція та її графік
Підготувала вчитель математики : Григоренко А. Ф.
2012
Конспект уроку з алгебри в 7 класі
(з використанням комп’ютерних презентацій).
Тема : «Лінійна функція та її графік».
Мета уроку:
v ввести поняття лінійної функції; відпрацювати навики розпізнавання лінійної функції за заданою формулою; побудови графіка лінійної функції ;
v розвивати обчислювальні навики; уміння порівнювати, виявляти закономірності, узагальнювати; розвивати логічне мислення, математичне мовлення;
v виховувати повагу і інтерес до математики ; виховувати навики самоконтролю і взаємоконтролю.
Тип уроку: пояснення нового матеріалу
Обладнання : комп’ютер, мультимедійний проектор, картки з завданнями, набір креслярських інструментів.
Хід уроку.
1. Організаційний момент
2.Актуалізація опорних знань .
Проводиться у вигляді фронтального опитування
1. Що таке функція?
2. Що таке аргумент функції?
3. Що називають областю визначення функції?
4. Як знайти значення функції за даним значенням аргументу?
5. Які є способи задання функції?
6. Наведіть приклади функцій, заданих формулою.
7. Як будувати графік функції?
3.Перевірка домашнього завдання

4. Мотивація навчальної діяльності
Приклади задач, які приводять до лінійної функції.
Слайд 1. Слайд 2. 

Узагальнення отриманих формул, запис у загальному вигляді у = kx+b.
Слайд 3.

Слайд 4.

- Записуємо тему уроку в зошит.
4. Відкриття нових знань
- Давайте разом спробуємо дати означення лінійної функції.
Слайд 5.

5. Робота з підручником.
- Прочитаємо це правило в підручнику на сторінці 137.
Запишіть формулу на картку-пам’ятку.
- розглянемо приклади лінійних функцій, які задані різними формулами
- Назвіть для кожної з них значення коефіцієнтів k і b
- Робимо висновки який вигляд матиме функція при k=0 або b=0.
Слайд 6.

-Дані випадки більш детально розглянемо на наступному уроці .
6. Закріплення нових знань, умінь та навичок
№ 000.
7. Самостійна робота
Слайд 7.

8. Дослідження графіка
Колективна праця вчителя та учнів на дошці і в зошитах. Заповнення таблиці і побудова графіка.
Робимо висновки
Слайд 8.

Слайд 9 
Слайд 10.

Робота в парах.
Слайд 11.
Слайд12
Далі робиться висновок, що розміщення графіка лінійної функції залежить від значення k – кутового коефіцієнта у формулі y = kx + b
Основні формули заносимо до картки - пам’ятки.
Слайд 13. 
Дані випадки більш детально розглянемо на наступному уроці.
9. Рефлексія діяльності (підсумок уроку)
- Що нового ми дізналися на уроці?
- З якими труднощами зустрілися?
- Дайте визначення лінійної функції.
- Що являється графіком лінійної функції?
Слайд 14. Слайд 15. 

Перевірка самостійної роботи в парах. Учні перевіряють роботи один у одного. Вчитель оцінює роботу учнів.
10. Домашнє завдання.


