Відділ освіти Юр’ївської райдержадміністрації

Чаплинська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Звук [о], позначення його буквами Оо. Бесіда за сюжет­ним малюнком «Подарунки осені».

Тема. Звук [о], позначення його буквами Оо. Бесіда за сюжет­ним малюнком «Подарунки осені».

Мета: вчити виділяти звук [о] зі слів, добирати слова з цим звуком;

познайомити дітей з новою буквою о; закріпити знання про вивченні букви;

розширювати словниковий запас школярів; виховувати зацікавленість.

Обладнання: лист від осені, малюнки осені, дидактичний матеріал до теми уроку ( буква О о, малюнки до вивчення нової літери)

Тип уроку: урок - гра

Хід уроку

І. Організація класу.

- Стали рівненько. Добрий день. Сідайте.

ІІ. Актуалізація знань учнів

- Діти, мені прийшов лист, а від кого – ви зараз відгадаєте.
1. Відгадування загадки
Голі поля,
Мокне земля,
Дощ поливає, -
Коли це буває?

- Правильно, восени. Значить лист від осені. Уважно прослухайте і повторіть

за мною.

2. Читання чистомовки

Блок-схема: перфолента: Ла – ла – ла – осінь вже прийшла, 

Са – са – са – навколо краса,

Лі – лі – лі – летять журавлі,

Ві – ві – ві – у теплі крії.

- Подивіться малюнки . Розкажіть, що ви побачили. ( Птахи летять у теплі краї, жовтіє листя, красиво навкруги).

3. Послухайте народне прислів’я і скажіть,

чому так говорять:
Осінь збирає, а весна з’їдає.
Восени і горобець багатий.

( Тому що восени ми збираємо врожай).

3. Пограємо у гру «Овочі».

- Скажіть які овочі ви бачите?
Відгадуємо загадки.
1. Сидить дівчина в коморі,

а коса її на дворі.

2. Шкір має сім,
а сльози випускає всім.
3. Що то за голова, що лиш зуби і борода.

4. Червоний Макар по полю скакав,
а в борщ плигнув.

- Чим подобається вам осінь? Чому?
ІІІ
. Вивчення нового матеріалу

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Дітки подивіться уважно відео і скажіть чи є там колір на букву О?
1. Виділення
звука [о] з вірша О. Кононенка.

( Вчитель читає вірш)
Осел по вулиці
гаса –
Осла ужалила оса.
Ой! Боляче! Отож, малята,
Осу і вам не слід чіпати.
- Який звук найчастіше ви чули у вірші? Які

слова запам’ятали? Поділіть слова «осел», «оса» на склади. Назвіть послідовно звуки кожного слова.
2. Гра « Чи є такий звук у словах?» ( коса, мир, роса, кран, крокодил).
3. Гра «Придумай слова».
- Хто назве слова, де звук [о] зустрічається лише один раз? (Осел, оса).

Ускладнюємо гру: хто назве більше слів, де звук  [о] зустрічається два рази?

( Колос, корова). Три рази? ( Колосок, молоко).



3. Ознайомлення з буквою о

E:\Моя- Звук  [о] на письмі позначається буквою о.
Послухайте вірш:
Сонце, наче буква о,
Над землею пропливло,
І до нього, як до мами,
Діти тягнуться руками.

- Дійсно. Подивіться на сонце воно схоже на букву о.
- Розгляньте друковані велику та малу букви Оо. Чи схожі вони? Чим?
Пофантазуйте: на що схожа літера «о»?
4. Фізкультхвилинка

Вітер дме усе сильніше –
Віття нахилилося.
Вітер тихше, тихше –
Віття розпрямилося.

5.Робота з підручником ( ст. 26,27)

- Прочитати записи у букварі з буквою о

а) читання вчителем;

б) читання хорове;

в) читання "ланцюжком"

- Який звук позначає буква о?

6. Читання букви.

(Бесіда за ілюстрацією в букварі).

Учні читають: «О – о – о !» Звертаємо увагу на те, що у кінці стоїть знак оклику. Читаємо, вигукнувши звук.
7. Гра : «Відгадай слово».
Називаються вчителем по звукам слова, але так, щоб між звуками були паузи по 3 – 4 сек.
- Чим кінчається літо, а осінь починається? ( Літерою О. Всі вимовляють цей

звук.)
- Ось і знову повернулися до початку уроку. Закінчить речення.

Ми любимо осінь, тому що … ( Метод "Гронування".)

осінь

ІV. Підсумок уроку.

1. Метод " Мікрофон "

- Яку букву ви вчилися писати сьогодні на уроці?

- Що нового дізналися на уроці урок?
- Знайдіть на малюнку букву о