Робота з документом 2 (ст.. 222)
Завдання: назвати регіони, які охопив голод
Перегляд кінохроніки «Голод 1921 – 1923 рр.»
1. Які наслідки голоду 1921 – 1923 рр.
2. Чи можна було зменшити кількість жертв?
Розповідь вчителя про дії Наркомпроду УСРР.
IV. Закріплення
Метод «ПРЕС»
Чи був зв'язок між непом, голодом й антибільшовицьким повстанським рухом?
Я вважаю, що…
Тому, що …
Наприклад, ….
Отже, …
V. Домашнє завдання
1. Опрацювати § 42
2. Документ 1 (ст.. 221)
Тема: Література. Образотворче мистецтво. Музика. Театр. Кінематограф
Мета: Розкрити особливості розвитку літератури, мистецтва в період непу, удосконалювати вміння працювати з додатковою літературою, збору та аналізу інформації, вміння працювати в групі та складати спільний план дій; виховувати повагу до людей розумової праці
Тип уроку Вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
В ч и т е л ь. Сьогодні ми повинні з’ясувати, як нова економічна політика вплинула на розвиток літератури, мистецтва, кінематографа
- оголошення теми уроку та очікуваних результатів
ІІІ. Інтерактивна частина
1. Надання необхідної інформації. Інтерактивна вправа «Дзеркало» (робота в малих групах)
· Вправа виконується у 5 етапів, що потребують чіткої організації. Учні об’єднуються в чотири групи, використовуючи позначки різного кольору.
І етап
Учні опрацьовують запропоновану інформацію, опановують нею на рівні, достатньому для обміну з іншими
Завдання групам
Г р у п а 1. Опрацювати текст підручника «Література». Визначте й тезисно запишіть, у чому полягали особливості розвитку літератури
Г р у п а 2. Прочитати текст «Образотворче мистецтво». Визначте й тезисно запишіть, у чому полягали особливості розвитку образотворчого мистецтва.
Г р у п а 3. Прочитати текст «Музика. Театр». Визначте й тезисно запишіть, у чому полягали особливості розвитку музики і театру.
Г р у п а 4. Опрацювати текст підручника «Кінематограф. О. Довженко». Визначте й тезисно запишіть, у чому полягали особливості розвитку кінематографа.
ІІ етап
Після завершення роботи перша група ділиться на три частини і переходять у другу, третю та четверту групи. Обмінюються своїми знаннями з опрацьованого тексту.
ІІІ етап
Друга група ділиться на три частини і переходять у першу, третю та четверту групи. Обмінюються своїми знаннями з опрацьованого тексту.
ІV етап
Третя група ділиться на три частини і переходять у першу, другу та четверту групи. Обмінюються своїми знаннями з опрацьованого тексту.
V етап
Четверта група ділиться на три частини і переходять у першу, другу та третю групи. Обмінюються своїми знаннями з опрацьованого тексту
ІV. Закріплення
Графічний диктант
1. С. Пилипенко, П. Панч, А. Головко входили до спілки селянських письменників «Плуг».
2. ВАПЛІТЕ виникла у 1924 р.
3. Ідейним лідером ВАПЛІТЕ був М. Хвильовий
4. П. Тичина проголосив гасла «Геть від Москви!», «Дайош Європу!»
5. Театр «Березіл» очолював Ю. Шумський
6. На кінець 1925 року в УСРР діяло 25 постійних театрів.
7. Першим керівником хорової капели «Думка» був Н. Городовенко
8. Київський симфонічний ансамбль був заснований у 1924 році
9. У роках національні театри опери і балету діяли в Полтаві, Одесі, Києві
10. Молодими митцями пензля були А. Петрицький, В. Касіян
11. Відомий скульптор М. Бойчук
12. У 1928 році з’явився перший фільм О. Довженка «Звенигора»
V. Підсумок уроку
Запитання до учнів
· Що нового ви дізналися на уроці?
· Чи досягли ми поставленої мети?
· Який настрій ви відчули під час роботи?
VІ. Домашнє завдання
І група – підготувати повідомлення «Економічна та соціально-політична, культурна ситуація в Україні в роки непу»
ІІ група – «Особливості релігійного життя в Україні в рр.»
ІІІ група – «Виникнення УАПЦ»
ІV група – Скласти термінологічний словник до теми Релігійне життя в Україні. Виникнення УАПЦ»
9 КЛАС
Тема: Кримінальне право. Загальна частина.
Мета: Ознайомити учнів з поняттями кримінального права, порядком притягання до
кримінальної відповідальності і видами кримінальних покарань, особливостями
кримінальної відповідальності неповнолітніх, виховувати розуміння
невідворотності кримінальної відповідальності.
Тип уроку: Урок формування і вдосконалення знань, навичок та вмінь.
Форма уроку: Лекція-бесіда; робота в групах; ігрова.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Назвіть види правопорушень
(очікувані відповіді)
- адміністративні
- дисциплінарні
- трудові та інші правопорушення, що тягнуть за собою матеріальну відповідальність
- цивільні
- міжнародні
- конституційні
- злочини
2. Що таке юридична відповідальність?
(очікувана відповідь)
Це передбачені та врегульовані нормами права відносин між правопорушником і державою в особі уповноважених нею органів або іншою особою з приводу скоєння правопорушення)
3. Гра «Хто поставить крапку?»
Назвати галузі права України
(очікувані відповіді)
- Цивільне
- Фінансове
- Екологічне
- Господарське
- Сімейне
- Житлове
- Трудове
- Земельне
- Адміністративне
- Кримінальне
-
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Вступне слово вчителя. Учні, майже з усіма переліченими галузями права ми з вами вже познайомилися. Що таке кримінальне право і які його особливості ви довідаєтесь на сьогоднішньому уроці.
Оголошення теми уроку
План
1. Кримінальне право та його основне джерело.
2. Злочин та його види.
3. Стадія вчинення злочину.
4. Співучасть у вчиненні злочину.
5. Види кримінальних покарань.
6. Амністія і помилування. Відповідь неповнолітніх.
7. Звільнення від кримінальної відповідальності.
Епіграф: «У біду потрапляють, як у прірву, раптово, але в злочин сходять по щаблях»
Бестужев – Марленський
Вчитель: Предметом кримінального права є відносини, які виникають у разі вчинення злочину і застосування відповідального покарання за його вчинення. Отже, особа, яка скоїла злочин, стає учасником кримінально-правових відносин. А хто ж є другим учасником кримінально-правових відносин? Звісно, держава. Головними інститутами кримінального права є злочин і покарання.
Єдиним джерелом кримінального права є Кримінальний кодекс, який ВР прийняла 5 квітня 2001 року, а з 1 вересня цього ж року він вступив в дію. Це довгоочікуваний документ, який прийшов на зміну попередньому, прийнятому в 1960 р. Він складається з двох частин: загальної та особливої. Перша з них містить загальні положення – це правила щодо межі дії кримінального закону, поняття злочину, вини, стадії і злочинної діяльності, перелік видів покарань тощо. Особлива складається із статей, в яких дано опис конкретних злочинів і вказано, які покарання суд може призначити за вчинення того чи іншого злочину.
1. Ви, напевно, помітили, що я вже декілька разів вжила слово злочин. Як ви розумієте це поняття. На обміркування даю вам 2 хвилини, потім хтось один з групи висловить думку всього мікро-колективу.
(можливі відповіді)
1. Це вчинок, а точніше, проступок людини
2. Це асоціальна поведінка
3. Це найбільше зло, яке можна зробити людина людині
4. Це найбільше зло, яке може зробити людина суспільству.
5. Це зло, яке може заподіяти людина державі
6. Це найбільше відхилення від правомірної поведінки
7. Це найбільш небезпечний вид правопорушення
8. Це найтяжче правопорушення
9. Це завдання великої шкоди державі, суспільству, людині
10. Приносить велику шкоду.
Дякую. А тепер звірте свої судження із статтею 11 Загальної частини Кримінального кодексу. Отже, злочин – це суспільно-небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб’єктом злочину.
Для кожного злочину характерні чотири головні ознаки:
- суспільна небезпечність;
- протиправність;
- винність;
- карність.
Залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на: невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.
Завдання: Опрацювати витяг з Кримінального Кодексу ст. 12 визначити:
Група Зима: Які злочини є тяжкості?
Група Весна: Які злочини називаються середньої тяжкості?
Група Літо Які злочини називаються невеликої тяжкості?
Група Осінь: Які злочини називаються особливо тяжкі?
Вчитель: Особа підлягає предмету відповідальності за вчинення будь-якого злочину з 16 років, а за деякі найбільш небезпечні злочинні діяння, наприклад вбивство, зґвалтування, грабіж, розбій, хуліганство, вимагання, диверсія, бандитизм, захоплення заручників та деякі інші кримінальної відповідальності встановлено з 14 років.
Не підлягає кримінальної відповідальності особа, яка вчинила відповідне діяння в стані неосудності, (с. 373) тобто не могла в момент вчинення забороненої дії усвідомлювати значення своїх дій або керування ними. Такий стан виникає внаслідок психічного захворювання або слабоумства. Іноді може виникнути внаслідок загального захворювання – висока температура.
Робота в групах:
Завдання:
Весна: Опрацювати текст ст. 14-17 Кримінального Кодексу України, порівняти готування до злочину і замах на злочин.
Літо: Опрацювати §25, дати визначення співучасті у злочині, а також скласти схему
Осінь: Опрацювати (текст підручника § 255), Статті 50-52 Кримінального Кодексу: дати визначення терміну покарання, скласти таблицю «Види покарання».
Зима: Опрацювати ст. 97-102 Кримінального Кодексу. Порівняти види покарань для неповнолітніх та дорослих, подати у вигляді таблиці.
Вчитель: Злочин – це найнебезпечніший вид правопорушення, причетність до нього певною мірою відбивається на подальшій долі людини. Я хочу розповісти вам історію, яка трапилась з нашим колишнім учнем. Будучи т оді учнем 9 класу Саша здійснив крадіжку, а до цього до нього вже були застосовані примусові заходи виховного характеру. Подолавши огорожу проник на подвір’я жінки-пенсіонерки і викрав господарчу металеву тачку, вартістю 214 грн., і як наслідок суд виніс ухвалу призначити покарання Саші 3 роки позбавлення волі.
Діти, спочатку чим здійснювати якісь дії добре обдумайте, чи не суперечить це закону, тому що злочин без наказним не буває.
ІV. Рефлексія
Юридичний футбол
1. Суспільно небезпечне винне діяння або бездіяльність – злочин.
2. Залежно від ступеня тяжкості злочин поділяється:
3. Кримінальна відповідальність настає з ….?
4. За найбільш небезпечний злочин Кримінальна відповідальність наступає з …?
5. Людина, яка вчинила злочин з статті неосудності…?
6. Кримінальний кодекс вступив в дію …..?
7. Він складається з ….. ?
8. Додатковим видом покарання є …?
9. Є такі стадії вчинення злочину….?
10. До неповнолітніх не застосовуються такі види покарання?
Практикум
Юридичні задачі для груп
Задача №1
Остап Бендер закупив північноамериканські долари, золоті годинники, портсигари, обручки, діаманти та інші коштовності. З цими цінностями він направився до руминського кордону, але він свій задум до кінця не довів, тобто кордон не перетнув.
Яку стадію злочину здійснив «великий комбінатор»?
Задача №2
Гурченко, знаючи, що на території фабрики є велика партія цементу, умовив Деруна вчити його крадіжку. Наумов пообіцяв надати у розпорядження Деруна машину. Після цього Наумов домовився з працівником охорони про те, що вони не перешкоджатимуть викраденню цементу. До якого виду співучасників можна віднести кожного з них?
Задача №3
Микола збирався здійснити крадіжку, для чого підготував ключі. Про його задум стало відомо дільничому інспектору. Чи можна вважати дії Миколи злочином?
Задача №4
Група підлітків віком від 13 до 17 років вночі, зламавши замок, проникла у сільський магазин і вкрала товарів на 5000 грн. Чи будуть винні притягнуті до відповідальності?
V. Домашнє завдання
1. Опрацювати §§ 250-257;
2. Порівняти кримінальне покарання і адміністративний проступок за такими критеріями:
- ким надається
- з якого віку може накладатись
- види покарань.
3. Повторити: §§ 88-100
ВИСНОВКИ
Від чого залежить просування професійними сходами? Можна перерахувати багато умов, але велику роль відіграє здатність молодого фахівця до сприйняття нового. Адже у цей період формується професійний світогляд, як узагальнена система поглядів, пов’язана із розумінням сутності професії, її місця та значення у суспільстві, свого професійного обов’язку, а також емоційного ставлення до обраної професії.
Слід зазначити, що професія педагога, на жаль, належить до категорії професій, що передбачає занурення в себе, іноді, навіть, з відмовою від особистого життя. Постає проблема вибору родина або робота. Отже, перші 3-5 років роботи в школі є найбільш важливими для становлення педагога, для його подальшого бажання працювати в школі. А це залежить від того, як зустрінуть в навчальному закладі, яку допомогу нададуть молодому фахівцеві.
ЛІТЕРАТУРА
Організація особистісно-орієнтованого навчання: Порадник молодого педагога. – Х.: Вид. група «Основа», 2008
Михальская риторики: Мысль и слово: Учеб. пособие для учащихся. — М., 1996.
Інтерактивні методики та система навчання. – К: «Шкільний світ», 2007
Інтерактивне навчання: нові підходи «Доба». – 2002-. – №4
Томан Іржі. Мистецтво говорити. — К., 1986.
ЗМІСТ
Передмова……………………………………………..3
І. Нові форми організації навчання……………………….
1. Як запровадити інтерактивні методи навчання……..5
2. Правила організації навчання, використовуючи інтерактивні методи …………………………………7
3. Якою має бути структура інтерактивного уроку……9
4. Анкета……………………………………………… 10
ІІ. Досвідчені радять…
1. Як правильно організувати урок, підтримати дисципліну та працездатність учнів …………………..15
2. Пам’ятка молодому вчителю по підготовці
до уроку……………………………………………….16
3. Правила управління успіхом на уроці…………….18
4. Як подолати хвилювання на уроці…………………19
5. Правила подолання стресу………………………….21
ІІІ. Типові вади та помилки в роботі молодого вчителя та можливі шляхи їх подолання……………………………23
ІV. Уроки історії та правознавства
1. Культура Русі-України. Свідки
минулого (5 клас)………………………………………….31
2.Спартанська держава. (6 клас)………………………43
3. Стародавній Китай (6 клас)…………………………53
4. НЕП і особливості її впровадження
в Україні (10 клас)………………………………………..59
5. Література. Образотворче мистецтво. Музика. Театр. Кінематограф (10 клас)………………………………….62
6. Кримінальне право. Особлива частина (9 клас)……...67
Висновки ………………………………………………….75
Література………………………………………………….76
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 |


