Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Розробки уроків

Тема уроку: Культурне та церковне життя (8 клас).

Тип уроку: урок формування навичок і вмінь.

Мета уроку:

-  встановлювати хронологічну послідовність подій;

-  характеризувати митрополита Петра Могилу як людину та історичну особу, давати оцінку його діяльності, визначати його роль і місце в історії України;

-  описувати стан церковного життя в Україні після Берестейської унії, робити висновки про становище української православної церкви, аналізувати заходи митрополита Петра Могили з впорядкування церковного життя;

-  визначати досягнення українського шкільництва та книговидання, особливості драматургії;

-  застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни: культура, шкільна драма, інтермедія, вертеп;

-  з позицій сьогоднішнього дня висловлювати своє ставлення до історичних діячів, судження про історичні події та мистецькі явища доби.

Методико-дидактичне забезпечення: підручник, зошит, робочий зошит з друкованою основою з історії України для 8 класу (під ред. В. Власова)мультимедійний екран, електронний атлас з історії України для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів ( Інститут передових технологій, 2004.), тема 7: карти «Церковне життя на українських землях у складі Речі Посполитої (ХУІ - перша половина ХУІІ ст..» та «Розміщення населення на українських землях у складі Речі Посполитої (ХУІ - перша половина ХУІІ ст..», ілюстрації 1-5 («Митрополит Петро Могила», «Герб Петра Могили», «Гравюра майстра Іллі до «Требника» Петра Могили, «Портрет Петра Могили на фресці церкви Спаса на Берестові в Києві»); роздавальний матеріал - ксерокопії біографії Петра Могили (Українське козацтво. Мала енциклопедія. - Київ: «Генеза» - Запоріжжя: «Прем’єр», 2006. с.377-378), ілюстрації до теми, маркери.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Структура уроку

І. Організаційна частина. (1 хв.)

Створення робочого настрою

ІІ. Актуалізація опорних знань. Підготовка до сприйняття нової теми. (8 хв.)

Перевірка знань і умінь; самоперевірка відповідей за допомогою мультимедійного

екрану

Групова робота

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. (4 хв.) Вибір вірного твердження

1.  Міні-діалог

ІУ. Оголошення (представлення) теми та навчальних цілей (5 хв.)

1. Повторення поняття за алгоритмом

2.  Заповнення схеми

3.  «Мозковий штурм»

У. Вивчення нового матеріалу. Осмислення нових знань. (15 хв.)

1. 1.Ознайомлення з портретом Петра Могили

1. 2. Аналізування історичного джерела з наступним заповненням схеми - характеристики. Робота в парах

1.3. Складання стислого переліку за розповіддю вчителя методом «Вибери головне»

1.4. Формулювання власних суджень щодо значення діяльності Петра Могили

методом «Коло ідей»

2.1. Розповідь учителя, пошук усних відповідей на запитання

2.2. Дослідження джерела

2.3. Евристична бесіда за поставленими запитаннями

3.1. Коротка інформація учителя за матеріалами підручника

3.2. Заповнення модулю «Діячі та видання друкарні Києво-Печерської лаври»

4.1. Евристична бесіда на повторення вивченого у 7 класі

4.2.Самостійна робота з підручником (с. 100-101), складання тез

4.3. Опрацюванням за схемою понять «шкільна драма», «інтермедії», «вертеп»

УІ. Узагальнення та систематизація нових знань і умінь. (8 хв.)

Експрес-контроль: «так»- «ні». Взаємоперевірка

УІІ. Підведення підсумків уроку. Висновки. (3 хв.)

Мозковий штурм. Порівняння отриманих результатів з навчальними цілями.

УІІІ. Інструктаж із виконання домашнього завдання. (1 хв.)

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина: створення робочого настрою

Учитель організовує робочі місця, перевіряє наявність в учнів підручників, зошитів, атласів та інших необхідних для уроку матеріалів, письмових приладів.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Підготовка до сприйняття нової теми.

1. Перевірка знань і умінь за допомогою проведення бліцу «Дати»

Учитель пропонує учням записати у хронологічній послідовності, попередньо вказавши дати, зображені на дошці або мультимедійному екрані повстання українського народу у 20-30 рр. ХУІІ ст..

_________ - зруйнування козаками на чолі з І Сулимою фортеці Кодак;

_________ - козацькі повстання під приводом П. Бута, Я. Острянина, Д. Гуні;

_________ - повстання під проводом Т. Федоровича (Трясила);

_________ - прийняття «Ординації війська Запорозького реєстрового»;

_________ - повстання М. Жмайла.

2. Складання таблиці: робота в групах

Об’єднавшись у 5 груп, учні, спираючись на набуті знання, працюють над заповненням позицій таблиці «Повстання українського народу у 20-30 рр. ХУІІ ст.»

Повстання

Причини

Характер

Учасники

Територія поширення

Жмайла

Федоровича

Повстання І. Сулими

Бута, Д. Гуні,

Я. Остряниці

1 група - характеризує повстання Марка Жмайла

2 група – повстання Тараса Федоровича;

3 група – повстання Івана Сулими;

4 група – повстання П. Бута, Д. Гуні та Я. Остряниці.

В ході презентації чотирьох груп п’ята знаходить спільне у причинах, характері, складі учасників та результатах всіх повстань та інформує про це присутніх.

Після групових презентацій учитель надає можливість учням відкоригувати таблицю в зошитах.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.  Вибір вірного твердження

Мотивуючи навчальну діяльність учнів учитель наводить кілька тверджень стосовно ролі церкви у житті українського суспільства другої половини ХУІ ст. (вони можуть бути виведені на екран) і пропонує вибрати з переліку вірні :

А) Православна церква – об’єднуюча сила суспільства;

Б) занепад православної релігії та її неспроможність консолідувати суспільство;

В) найкращі вітчизняні наукові і просвітницькі кадри пов’язували своє життя з церквою;

Г) відсутність церковної літератури;

Г’)відсутність вищих навчальних закладів для православного духовенства;

Д) падіння авторитету православної церкви після захоплення турками Константинополя;

Е) посилання могутності Московської метрополії і перенесення в Москву центру православ’я;

Є) визнання православною церквою зверхності Папи Римського.

2.  Міні-діалог

Виходячи з вибраних відповідей учитель пропонує учням визначитися зі своєю позицією у такій ситуації: «Якби ви були тогочасними лідерами православної церкви, які б завдання ви поставили перед нею»

ІУ. Оголошення (представлення) теми, очікуваних навчальних результатів.
1. Відпрацювання поняття за схемою

Учитель пропонує учням, базуючись на отриманих раніше знаннях, дати визначення понять «релігія» та «культура», конструюючи поняття. за схемою:

Що?” -- „Яка?” -- „Де?” -- „Коли?”

Після цього в ході спільного обговорення уточнюються найбільш поширені після 1596 р. на українських землях релігії (православ’я, католицизм та греко-католицька (уніатська), а також галузі, які включає в себе поняття «культура», вносячи їх до схеми «Галузі культури»:

 

КУЛЬТУРА

 

освіта

наука

література

музика

театр

Скульптура та архітектура

живопис

Народні традиції

3. Далі, використовуючи метод «Мозковий штурм» вчитель пропонує учням висловити свою думку з приводу того, як, виходячи з вибраних тверджень, міні-діалогу, відпрацьованого поняття та схеми, може звучати тема сьогоднішнього уроку, і, вислухавши кілька пропозицій, уточнює її та формулює навчальні цілі уроку, які висвітлюються на екрані або вивішуються на фліп-чарті.

У. Вивчення нового матеріалу. Осмислення нових знань.

План уроку

1.  Чим уславився митрополит Петро Могила. Якими були його заходи щодо впорядкування церковного життя

2.  Коли, за яких обставин було створено Києво-Могилянську академію. Яким було навчання в ній

3.  Яка роль друкарні Києво-Печерської лаври в тогочасному духовному житті

4.  Як розвивалася драматична література й театр

1.  Чим уславився митрополит Петро Могила. Якими були його заходи щодо впорядкування церковного життя

На електронному екрані проектуються портретні зображення Петра Могили з електронного атласу для 8 класу (тема 7). Вчитель пропонує їх уважно розглянути, після чого, об’єднавшись у пари, уважно проаналізувати історичне джерело (підручник та роздавальний матеріал) з наведеною характеристикою П. Могили.

1-й учень працює з текстом «Особистість», наведеним на с. 97-98 підручника;

2-й учень опрацьовує роздавальний матеріал – ксерокопію статті з малої енциклопедії «Українське козацтво» (Київ: «Генеза» - Запоріжжя: «Прем’єр», 2006. – с.377-378)

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8