Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Пояснити правопис слова метелики

Дати приклади інших слів на дане правило (ведмідь, сметана, директор)

Профорієнтація

- Хто працює біля бджіл?

(Пасічники) – показую малюнки з газет

Так. У пасічників спеціальний одяг. Вони вивчили всі тонкощі роботи з бджолами. Це дуже хороша, почесна і корисна праця.

Ви теж, коли захочете, в майбутньому зможете стати пасічниками.

Є такий технікум у с. Маслівці, Київської області (аграрний), у м. Біла Церква є аграрний інститут і т. д.

Щоб освоїти науку бджільництва, треба насамперед дуже добре вчитись у школі і бути слухняним.

Творча робота

Творення нових слів від слова

Пасічники – пас, січ, січка, часник, пан, пика, нас, сіни, ніс, час, санки, сани, сини.

Підбір антонімів

Світлий – темний

Солодкий – гіркий

Роботящий – лінивий

Творення нових слів при допомозі префіксів

в

за летіла (бджілка)

при з

до пере

від

Поставити у множині

Поле –

квітка –

вулик –

бджілка –

темний –

світлий –

солодкий –

смачний –

Підсумок уроку

Читання вірша з таблиці

- З ким порівнюють вас, дітей? Чому (з бджолами)?

- З якими дуже працьовитими комашками можна порівняти бджілок? (з мурашками)

- Яким може бути мед?

Мед - солодкий липкий

смачний пахучий

темний свіжий

світлий коричневий

гречаний жовтий

липовий лікувальний

квітковий дієтичний

рідкий бджолиний

твердий густий

- Що ми робили, використовуючи матеріал про бджоли?

(Узагальнювали вивчений матеріал)

Слово помічницям-бджілкам (звертаючи увагу на іграшкових ведмедів):

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

1) Оцінки кожній дитині (бали з бджілок);

2) Оцінки командам (зважування солодощів, визначення переможців);

3) Призи дітям та гостям.

Завдання додому

а) з картками;

б) позакласне читання на тему “Бджоли”;

в) підібрати малюнки фотографії, вирізки з газет на дану тему для створення альбому.

Тема. В осінні барви-шати вбралися ліси і поля

Зінтегровано

Українське читання. Тема. О. Донченко “Лісовою стежкою”. Робота над змістом твору

Образотворче мистецтво. Тема. Осінь така мила.

Мета. Узагальнити знання дітей з даної теми. Працювати над удосконаленням навичок різних видів читання. Збагачувати словниковий запас.

Розвивати навичку малювання людини в русі. Ознайомити з елементами будови та основних пропорцій. Вчити узгоджувати основну форму та частини..

Прищеплювати любов до природи рідного краю в осінню пору.

Матеріал до уроку. Підручник “Читанка”, 3 кл., роздатковий матеріал (для вправ на вироблення навичок свідомого читання), тексти для диференційованого читання, осінній народний календар, виставка робіт "Своїми руками", ребус (Осінь), загадки, сюжетні малюнки, книга "Календарик їжачка-лісовичка", господиня-Осінь, програвач, грамзаписи, кленові жовті листочки.

Хід уроку

Організація класу до уроку.

Вправи на вироблення навичок свідомого читання (з роздатковим
матеріалом).

Учні самостійно розкладають у дві кишеньки таблички із записами назв днів тижня і назв пір року.

Перевірка самостійної роботи.

- Скільки днів у тижні?

- Назвіть їх.

- Які є пори року?

- Скільки їх?

- Назвіть пори року.

- Яка зараз пора року? (Осінь)

Розгадування ребуса.

Осінь

Звуко-буквений аналіз слова.

Осінь - 2 склади, І - наголошений, 5 букв (о, ес, і, ен, ь), 4

звуки [о, с',і, н']

Оголошення теми і мети уроку

Так, осінь...

Вона, тоді буває чарівна,

Коли стає золотокоса,

Отож, заглянемо у осінь.

Сьогодні ми узагальнимо знання, набуті на уроках читання при вивченні теми "Осінь".

Бесіда (з елементами гри)

Вчитель: Але зупинімось, як же ми можемо говорити про осінь, коли її нема поряд?

Можливо покликати?

Раптом прийде?

Діти: осінь, осінь!

Прийди до нас в гості! (2 рази) осінь: (заходить)

Добрий день, діти!

А ось і я, осінь.

Я прилинула до вас в гості

на білій хмаринці, щоб побувати

на вашому уроці.

(Читає вірш "Осінь").

Біжи до мене, дітвора,

Дзвінка, срібноголоса!

Весни я рідная сестра -

Багата, щедра осінь.

Мою сестру ви, малюки,

Безмірно полюбили

За ясне сонце, за квітки,

За гай співучий, милий.

Я також вас розвеселю,

Не дам засумувати.

Пісні веселі я люблю,

Люблю потанцювати

На мене вітер налітав

І обмивав дощами.

Страшними зливами лякав,

Та я зустрінусь з вами.

Віддам гостинці я свої –

Всі груші, дині, сливи.

Зі мною, дітоньки малі,

Ви будете щасливі.

Повторення вивчених віршів про осінь

Осінь. Хто з вас хоче прочитати вірші про осінь, які ви вивчали на уроках?

Учні читають вірші напам'ять ("Дрімають села", "Обряди і звичаї", "Ходить гарбуз по городу", "Хвалилися гриби", "Коник-стрибунець", "Ой, діброво, темний гаю").

Вікторина.

- З яких творів ці рядки?

а) День був ясний, сонячний та теплий. Надворі стояла суша. Небо
синіло, як літом.

("Осінній день" І. Нечуй-Левицький)

б) Може вам медку солодкого? А може яблучок рожевобоких? Винограду
солодкого? Кавунів червоних, як жар? Все в мене є. Всім я багата, любі...

("Щедра осінь" Ю. Збанацький)

в) Жали, женчики, жали, серпики поламали,
Серпики золоті, женчики молоді...

(Жали, женчики, жали... Народна пісня)

г) Улянка повільно глянула навколо і наче вперше помітила, що ліс її
любий вже прибирався в нову чарівну одежу.

("Лісовою стежкою" О. Донченко)

Питання до розділу

- Яку назву має вивчений розділ?

- Як пояснити значення вислову "в барви-шати вляглися ліси і поля"?

- Про що йдеться у творах "Дрімають села", "У лісі", "Лебедині зграї"?
Які фарби переважають у творах "Осінній день", Щедра осінь",
"Коник-стрибунець"?

- Які ваші улюблені твори?

- Які ваші улюблені кольори? До яких творів ви їх використали б?

Вибіркове читання

- Прочитати портрет Улянки із твору "Лісовою стежкою" (с.39).
Прочитати, чим вважалась осінь у давнину (с.44). (Твір "Що край, то
звичай").

- Прочитати, який був коник-стрибунець. (Твір "Коник-стрибунець",
с.45).

- Прочитати опис берізки. (Твір "Жовте листя" с.47)

Фізкультхвилинка

Учні танцюють вальс (з кленовими листочками в руках) з господинею-осінню.

Диференційоване завдання

а) мовчазне читання текстів учнями (2-3 хв.).

б) Читання текстів ланцюжком.

Висновок. Осінь прекрасна завжди, в будь-яку погоду.

Робота над прислів'ями та приказками

а) Як листя жовтіє, то поле смутніє.

б) Весна багата на квітки, а осінь на сніпки.

в) Осінь усьому рахунок веде.

г) Жовтень ходить по краю та виганяє птиць з гаю.

Ознайомлення з народним календарем

а) Читання з підручника (с.45).

б) Зачитування з газет, журналу "Барвінок".

Повторення ознак ранньої та пізньої осені

Учні розповідають про ознаки, використовуючи сюжетні малюнки.

Робота над загадкою

Осінь. Друзі, відгадайте загадку!

В мене шубка з колючок,

В мене сіра спинка,

Ніс, як чорний п'ятачок,

Очі - намистинки.

(Їжачок)

Робота з книгою "Календарик їжачка-лісовичка"

Ми недаремно повторили ознаки ранньої, золотої та пізньої осені. Зараз ми маємо змогу ще раз побувати у гостях у нашого їжачка-лісовичка і прочитати його календарик.

а) Мовчазне читання;

б) читання ланцюжком;

в) розгляд малюнків.

Висновок. Осінь - прекрасна і багата пора, яка несе достаток в дім.

Заключна бесіда

- Який урожай ми збираємо восени?

- Які овочі і фрукти дозрівають?

- Як колгоспники заготовляють їх на зиму? Де зберігають?

- Навіщо робити запаси їжі?

Підсумок уроку

- Яку тему ми узагальнювали на уроці?

- Що ви найкраще запам'ятали і будете довго згадувати?
Ставлю оцінки, мотивую їх.

Ознайомлення з виставкою робіт

а) Назва роботи;

б) автор;

Завдання додому. Вивчити вірш на дану тему. Намалювати малюнок на тему: «Золота осінь».

Тема. Віночок вити – життя любити

Зінтегровано

Київщинознавство. Тема. Рослини-символи

Я і природа. Тема. Український віночок

Мета. Поглибити знання учнів про про рослини-символи, український віночок, про значення кожної стрічки у вінку, про послідовність вплітання квітів та стрічок.

Розвивати мовлення, мислення учнів, удосконалювати навички виразного читання віршів, навички правильного читання прозового тексту.

Виховувати любов і повагу до нашої землі, рідного краю, до традицій нашого народу.

Матеріал до уроку. Зразки різних вінків, стрічки, предметні малюнки, квіти, вірші, пісні, загадки, ребус, дидактична гра, роздатковий матеріал.

Хід і план уроку

Читання твору “Віночок” з посібника “Журавлик” с.108

Розгляд ілюстрації в підручнику

Питання до змісту прочитаного

- Про що ця стаття? (про віночок)

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7