Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Робота над текстом

Через пеньки і колоди чимчикує їжак.

Тягне він у нору запашне листя

Стелить зимову постіль. До весняного

Сонечка проспить їжак. І снитимуться

Йому лісові сни.

а) Прочитати текст;

б) дати заголовок, пояснити, чому дав саме такий заголовок;

в) підкреслити закінчення іменників, визначити відмінок;

г) морфологічний розбір слова їжак (рід, число, істота чи ні, відмінок, закінчення).

Змій. Ідіть далі. Нехай щастить вам!

Василиса-Премудра. А ось і я, Василиса-Премудра. Хочу сказати вам про те, що поляна, на яку ви прямуєте, дуже красива і влітку, і взимку, і вдень, і вночі. Про неї навіть у вашому підручнику написаною

Виконайте вправу про нашу поляну.

Робота з підручником

с. 84 вправа 185 (усно)

Робота над синонімами

Поляна – (галявина)

Робота з картками.

Диференційовані творчі завдання оперативного контролю-самостійно.

Перевірка цього завдання – після уроків.

Василиса-Премудра. Дорогі друзі! Ось і пройшли ми всі перешкоди. Ще залишилось зовсім мало часу до початку змагань. І встигнути на них вам допоможуть птахи. Вони вручають вам “Пропуск”, щоб бува лісові мешканці не поставились до вас з недовірою. Отже, проходьте в лісове царство. Змагання розпочнуться на наступному уроці.

Підсумок уроку

- Яку тему повторювали?

- Чому вона необхідна в житті людини? (Щоб добре знати мову, то треба змінювати слова та повязувати з іншими словами в реченні).

- Коли ми починали вивчати “Відмінювання іменників", то познайомились з відмінками та їх значенням. Зараз закріпимо і узагальнимо наші знання.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Говорять учні: (використаю вправу з підручником)

Всі. Наче лицарі казкові

Вірно служим рідній мові,

Так слова єднати вмієм,

Що усі їх розуміють.

Називний питає хто ти?

Хоче він про наслідки роботи,

І про тебе чути лиш похвали,

Щоб тебе як приклад називали.

Родовий доскіпує свого –

Хоче знати він: кого? чого?

І про тебе знать, якого роду,

Що немає роду переводу.

Все давальний дасть-не жаль йому,

Але хоче знать кому? чому?

Знать про тебе, гожого на вроду,

Що даєш ти для свого народу?

У знахідного свої потреби

Він – кого? І що? – питає в тебе

І кого ми всі за друзів маєм

І що друзі роблять нам не знаєм?

А орудний хоче знать ким? чим?

У труді орудний разом з ним

Хоче знать, що здатний ти утнути!

Чим ти сильний? Ким ти хочеш бути?

А місцевий де? В якому місці?

Хочу знати – у селі чи в місті?

Кличний. Пропадаю десь одвічно

Сьомий брат-відмінок кличний

Всі гукають: брате, брате!

Де ж це він? Всі хочуть знати.

Всі. Ось зібралися усі:

Сім братів, відмінків сім,

Бережем любові гідну,

Мову нашу з вами рідну.

в) Самооцінка знань

На кружечках кольори світлофора (зелений, жовтий, червоний).

Учні показують той кружечок, як вони працювали протягом року.

Зелений – вивчив добре. Шлях у науку далі відкрито

Жовтий – увага. Треба трохи повторити ще.

Червоний – зупинись. Вивчи те, що не довчив.

г) виставлення оцінок з коментуванням.

Призи учням

Клоун. Ви, друзі, сьогодні дуже старались. І казкові герої підготували для вас призи (вручають).

Звучить музика. Слово керівникам гуртків “Умілі руки” та “Сувенір”

Сувеніри для гостей.

Тема. Прийди, весно, з радістю

Зінтегровано

Українське читання. Тема. Леся Українка. Давня весна.

Київщинознавство. Тема. Мій рідний край. Рослинний і тваринний світ нашої місцевості.

Українська мова. Тема. Повторення вивченого про частини мови.

Мета. Вдосконалювати вміння правильно і виразно читати віршований текст. Вдосконалювати вміння зв’язно висловлювати свої думки. Формувати системне мислення

Узагальнити і систематизувати знання учнів про живу і неживу природу. Розвивати спостережливість. Формувати навички грамотної поведінки в природі.

Закріпити і повторити вивчений матеріал про слова близькі та пролежні за зазначенням різних частин мови. Збагачувати словниковий запас.

Матеріал до уроку. Підручник, “Читанка” (4 кл.) посібник ї "Весна", роздатковий матеріал, таблиці, предметні і сюжетні малюнки, загадки, прислів'я, приказки, вірші, народні прикмети, інтелектуальна гра.

Хід уроку

Актуалізація опорних знань учнів.

а) Читання вірша вчителем.

Дивувалась зима,

Чом це тануть сніги?

Чом льоди скресли всі

На широкій ріці?..

Дивувалась зима,

Як посміли над сніг

Проклюнутись квітки

Запахущі, дрібні?

І дунула на них

Вітром з уст льодяних.

Сніг метала на них.

Похилились квітки,

Посумніли, замклись,

Шура-буря пройшла -

вони знов піднялись.

І найдужче над тим

Дивувалась зима,

Що на цвіт той дрібний в неї сили нема.

б) Робота з роздатковим матеріалом.

Розкласти в три кишеньки написи з назвою днів тижня, пір року. А окремо у третю кишеньку вкласти картку, на якій записано ту пору року, про яку йшлося в попередньому вірші.

Оголошення теми і мети уроку.

а) Інтелектуальна гра.


П

А

Р

З

О

Р

Д

**

Ю

Н

И

І

С

Т

С

Й

Д

И

В

Е

б) Читання теми учнями (Прийди, весно, з радістю).

Вступна бесіда.

- То яка зараз пора року?

- Чим вона відрізняється від зими?

- Які ознаки весни?

- З якими дієсловами "дружить" весна?

Весна (що робить?) іде, пливе, поспішає, сміється, веселить, гріє, радіє, радує.

Вправи на розширення кута зору.

Які прикметники полюбляє весна ми дізнаємось, коли прочитаємо дану таблицю.


Яс

на

Теп

ла

Світ

ла

Весе

ла

Кра

сива

Зе

лена

(Учні добавляють свої прикметники: метушлива, лагідна, дзвінкоголоса, запашна).

Читання віршів учнями напам'ять.

Робота над віршем Л. Українки "Давня весна".

а) читання вірша вчителем;

б) перевірка первинного сприймання:
- Про що цей вірш?

в) читання-спринт:

(швидко очима прочитати текст, перевірити правильність передбачення змісту).

г) словникова робота (хутко, стокрила, бриніла);

д) читання вголос (частинами);

ж) робота над змістом.

- Що вразило у вірші?

- Який настрій у авторки цього вірша? Чому?

- Як допомогла природа, весняна краса при хворобі і душевному болі?

з) вибіркове читання:

- Прочитати, який дарунок принесла весна поетесі?

- Прочитати слова, в яких про весну говориться, як про живу істоту,

й) робота над виразністю читання:

- визначити головні слова, паузи;

- виразно прочитати вірш,
і) висновок:

- Які почуття викликає у вас опис весни у вірші?

- Яку картину ви хотіли б намалювати до цього вірша?

Евристична бесіда.

(В ході бесіди постійно використовую посібник ї "Весна" та іншу наочність).

Діти, слухати голос народу і рідної природи ми вчилися не лише з підручників, а й, насамперед, із життя.

- Пригадайте, будь ласка, коли настає день весняного рівнодення (21
березня) - користуємось посібником.

Так, цей день рівняється ночі. Сонце вже більше і краще зігріває землю, розгін весни зупинити неможливо.

- Як поводять себе зимуючі птахи в кінці зими?

- Які з перелітних птахів прилітають першими, другими? (Граки,
шпаки).

- Де селяться шпаки?

- Яких ще перелітних птахів ви знаєте?

- Про яку пташку ця загадка?

Лиха зима сховається,

а сонечко прогляне,

сніжок води злякається,

тихенько тануть стане, -

і здалеку бистресенько

вона до нас прибуде,

кому-кому любесенько,

а дітям більше буде.

(Ластівка)

- Про яких перелітних птахів ви ще знаєте загадки?

- Які птахи повертаються з вирію останніми? (Іволга, зозуля)

- Чому зозуля підкладає яйця в чужі гнізда?

(Використовую наочність)

- Як поводять себе звірі весною?

Так, народжуються зайченята, вовченята, білченята, ведмежата. Зайчик міняє шубку з білої на сіру.

- Хто знає загадки про звірят? Розкажіть
(Використовую наочність).

Пробуджуються від зимового сну дерева. Вони поволі наповнюються соком. Набухають бруньки, а потім на їх місці з'являються зелені листочки.

- Які дерева найбільше нівечать люди, коли беруть з них сік?

- Чому не можна брати сік з беріз?

Скільки часу потрібно, щоб зажили рани на березі? Скільки часу потрібно, щоб виростити березовий гай? В нашому лісі також є берези. Не завдавайте їм лиха.

Давайте пригадаємо пісню про берізку. І від сьогодні будемо захищати наших зелених красунь від злих людей.

На лугу (пісня)

На лугу, на лугу зеленесенька,
Там берізка стоїть ой тонесенька,
Низько берізонька нахилилася,
Гірко берізонька зажурилася.

- Що з тобою, скажи, чи стомилася,
Чи на вроду свою задивилася?

- Люди недобрії повстрічалися,
Тому віти мої обламалися.

Лікували берізку тонесеньку. Поливали щодня молодесеньку. Стала берізонька зеленесенька. Стала берізонька веселесенька.

Але яка ж весна без квітів? Саме вони, ці милі тендітні рослинки так милують наше око, піднімають настрій, зачаровують, спонукають до мрії, окрилюють нас, роблять наше життя змістовнішим і багатшим.

- Які квіти зацвітають найпершими?

- Які ще весняні квіти ви знаєте?

- Як з ними потрібно поводитись?

- Чому їх не треба знищувати?

Стоїть біленький стовпчик,

Наче риска,

А зверху -

білих ліхтариків низка.

- Як ми повинні оберігати природу?

- Як примножувати її багатства?

(Використовую наочний матеріал).

Читання статті "Природа і люди".

(Посібник ї "Весна").

Висновок: щоб природа не збідніла, потрібно примножувати її багатства.

- Що повинен зробити кожен з нас, щоб примножити багатства природи?

Прислів'я та приказки про весну.
Ліс не школа, а всіх навчає.

(Учні продовжують відповіді на дане запитання).

Бесіда про весняні свята.

- Які весняні свята ви знаєте?

- Коли і чому їх святкують?

- Який настрій приносять свята людям?
(8 Березня - Міжнародний жіночий день;
9-10 березня - - дні пам'яті ;
Великдень;

День Перемоги і т. д.).

Поглиблення знань про працю людей навесні.

- Чим займаються люди весною у своїх садибах, на полях, городах, в
садах, на фермах?

(Використовую наочний матеріал).

Ознайомлення з народними прикметами.
Довгі бруньки на деревах - спізниться літо.
Жайворонок прилетів - настане стійке тепло.
Побачив шпака - знай: весна біля порога.
Вода потекла, весну принесла.

З берези тече багато соку - літо буде дощовим. Матінка-весна усім красна.

Грак прилетів - через місяць сніг зійде, а журавель - скоро скресне крига.

(Учні доповнюють народні прикмети).

Заключна бесіда.

Весна - це надії і сподівання, це радість і впевненість у своїх силах. Наші душі переповнюються радістю, мріями, насолодою від краси природи. І самі ми стаємо добрішими.

Передайте свою любов до природи, свою внутрішню красу на малюнку.

Виберіть ті кольори, які, на вашу думку, найкраще підійдуть, щоб намалювати весну, яка прийшла до нас з радістю.

Самостійна робота.

а) Підбір необхідних кольорів;

б) малювання на тему уроку "Прийди, весно, з радістю".

Підсумок уроку

- Над якою темою ми працювали?

- Про що нове дізнався кожен з вас?
Ставлю оцінки, мотивуючи їх.

Завдання додому.

а) Виразно читати вірш (або вивчити напам'ять);

б) спостерігати за змінами в природі кожного дня.

Література

3. Великий тлумачний словник сучасної української мови / Улад. і голов. ред. . – К.; Ірпінь: ВТФ „Перун”, 2001. – С. 401.

8. Професійна освіта: Словник: Навч. посібник / Уклад. та ін.; За ред. .- К.: Вища школа, 2000. – С.128-129.

9. Савченко початкової школи: Підручник для студентів педагогічних факультетів. – К.: Генеза,2002. – С.39-52

10. Філософсько-культурологічні основи інтегрованих знань // Рідна школа. – 2002. - №5. – С.33-36.

11. Сухомлинський і твори. В 5-ти томах. Том 3. Серце віддаю дітям. Народження громадянина. Листи до сина. – К.: Радянська школа, 1977. – С.127-143.

12. Ушинский сочинения: В 6-ти томах. Том 4 / Сост. . – М.: Педагогика, 1989. – С.43-45.

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7