- Розгадайте за допомогою ребусів

- Робота з ребусами

1) П О І М С А О Б К( Пісок)

2) Г Л Е Ч И К – Е – ЧИК + И + КНИГА – К – ИГ = ? ( Глина)

- Де використовують ці корисні копалини у нашій місцевості?

- Виступи « дітей – вчителів» ( робота з додатковим матеріалом)

1) У нашому селі завжди добували пісок, але з 70-х років його черпали з дна, порушуючи екологію природної зони. громадськість села разом з екологічною службою боролася, щоб були прийняті особливі заходи. У цей час багато риб, які нерестились у нашій річці, зменшились у кількості. Зараз черпання проводиться таким чином, що люди наносять менше природі такої шкоди.

2) В 60-і роки голова колгоспу І. Г. Колодюк побудував на окраїні села цегельний завод. На ньому виготовляють червону цеглу і досі. Старожили стверджують, що наші глини мають і лікувальне значення, але наукою ще не доведено.

3) Щоб край наш був зеленим і багатим, ми берегти повинні те, що є: і річку теплу і ласкаву, і землю, що зростила нас.

4) Оберігати треба і корисні копалини, використовуючи їх розумно, економно, щоби вистачило і майбутнім поколінням.

ІІІ. Підсумок уроку

- Чи виправдалися ваші очікування?

- Які почуття виникли у вас після цього уроку?

Пригоди Колобка

Урок – казка

3 клас

Тема. Усне додавання трицифрових чисел виду 520 +340. Розв’язування

задач на зведення до одиниці.

Мета. Пояснити додавання трицифрових чисел, вчити розв’язувати приклади

на додавання і віднімання трицифрових чисел та додавання десятків

без переходу через розряд. Вправляти учнів у розв’язуванні задач на

зведення до одиниці, порівнювати їх розв’язок з простими. Розвивати

обчислювальні навички.

Обладнання. Таблиці, схеми до задач, схеми «Кругові приклади», персонажі

казкових героїв.

Хід уроку

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Яке красиве сонечко завітало до вас – таке воно лагідне, привітне, посміхається до вас, а ви сьогодні такі красиві, як квіти. Все живе повертається до сонця, до тепла. Так і ви, напевне, будете тягнутися до знань, до мене і цим самим допоможете мені провести урок математики.

- Сьогодні у нас урок – казка. На уроці ми повторимо матеріал, вивчимо нову тему і закріпимо її. А допоможуть нам у цьому герої казки, яку ви всі добре знаєте. Яка це казка? (показ малюнка) («Колобок»)

- Згадайте початок казки, як дід попросив бабу спекти колобка. Та він недовго був у хаті. Скочив на підвіконня та й майнув до воріт. А ворота були незвичайні, хитрі, на них приклади записані. Хто розв’яже правильно, перед тим і відкриються. Наш Колобок в школі не вчився, математики не знає. Як тут бути? Допоможемо йому.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Ворота

6 х 8 = 36 : 6 =

3 х 7 = 49 : 7 =

7 х 4 = 64 : 8 =

5 х 9 = 81 : 9 =

- Відчинилися ворота, і покотився Колобок далі. Котиться, котиться, а на зустріч йому…хто? (Заєць)

« Колобок, Колобок, допоможи мені завдання зробити, а то, я тебе зїм». Розклади на розрядні доданки числа: 678, 540, 309, 333.

- Допомогли, виручили Колобка. Покотився він далі. А назустріч йому… (Вовк).

« Колобок, Колобок, допоможи мені додати ці числа: 320 + 540».

- Але ми цього не вчили, ми вміємо додавати двоцифрові числа. Поясніть прийом додавання, користуючись розгорнутим записом:

26 + 43 = (20 + 40) + ( 6 + 3) = 69

2

- Яким правилом користувались при додаванні? Давайте пригадаємо, з яких розрядів складаються числа: 320 і 540?

Подумайте, чи не можна таким способом виконати додавання трицифрових чисел?

320 + 540 = ( 300 + 500) + (20 + 40

(Робота з таблицею)

- І цю перешкоду здолав Колобок, ви йому допомогли, молодці!

- Покотився Колобок далі. А на зустріч йому … хто? (Ведмідь)

«Колобок, Колобок, якщо ти не допоможеш синові розв’язати домашнє завдання, я тебе зїм» .

Зажурився Колобок, боїться, що з’їсть його Ведмідь. Давайте йому допомагати.

Задачі за короткими записами:

3 ол. - 12к. 5л – 30 к.

? ол. – 32 к. ? л. – 18 к.

- Дякую вам, діти. Допомогли ви Колобку. Але ось на його шляху нова перешкода – болото. Думає Колобок, як же його перейти? А для цього відгадайте ребус: міст.

- Міст – це доріжка, яка зв’яже все те, що ми щойно повторили з новим матеріалом, про який ви зараз дізнаєтесь. А працювати ми будемо над задачами на зведення до одиниці.

( Розв’язання задач за коротким записом)

6 дн. – 42 кн.

3 дн. - ? кн., на 2 книги більше.

( За 6 днів діти підклеїли 42 книжки. Скільки книжок вони підклеять за 3 дні, якщо кожного наступного дня будуть підклеювати на 2 книжки більше?)

Аналіз задачі, запис діями:

1) 42 : 6 = 7 (кн.)

2) 7 + 2 = 9 (кн.)

3) 9 х 3 = 27 (кн.)

(Порівняння з простою задачею на зведення до одиниці)

- А книги треба берегти, бо 60 кг паперу – це одне збережене дерево!

- І цю перешкоду здолав Колобок, ви йому допомогли. Молодці!

Тепер Колобку ніякі завдання не страшні, навіть зустріч із Лисичкою.

Та ось і вона тут як тут. «Колобок, Колобок, я тебе з’їм, якщо не виконаєш завдання»

- А завдання таке: Лисичка хоче перевірити, як ви навчились додавати трицифрові числа.

(Робота з підручником)

350 + +150

140 + + 340

- Молодці, засвоїли ви цю нову тему. Але Лисичка не хоче відпускати Колобка, дає важчі завдання.

Задача

До Новорічного свята учні за 3 дні виготовили 15 іграшок. Скільки іграшок виготовлять вони за 4 дні, якщо кожного наступного дня виготовлятимуть на 4 іграшки більше?

3дн. ----ігр.

4 дн. ------- ? ігр., на 4 ігр. більше.

А лисичка не відпускає Колобка, дає нові завдання:

- Лисичка задумала трицифрове число. Число сотень, десятків і одиниць однакове. Відгадайте, яке це число. (444)

- Порахувати ланцюжком:

400 + 200 – 300 – 100 + 200 =

- Розв’язати кругові приклади:

1304 ––+ 50

550 – + + 200

200 ++ – 200

- Де я помилився?

Довжина мурахи 6 м

Висота слона 3 см

Довжина зошита 2 м

Довжина ручки 1м

Хлопчик підріс за літо на 5 м

- Молодці, діти, допомогли Колобку. Шкода Рудій відпускати його, та робити нічого.

- З вашою допомогою впорався Колобок з усіма завданнями, та ще й повчився математики з вами. А чого ж навчився? Давайте згадаємо.

- Молодці! Але пригоди Колобка не закінчуються, на його шляху ще може бути багато перешкод, та якщо є поруч друзі, які прийдуть на допомогу, то тоді нічого і ніщо не страшне. Дякую вам!

Практичне використання інтерактивних методів на уроках початковій школі ()

« Асоціативний кущ»

Урок математики. 1клас.

Тема. Число і цифра 7.

- Усі ми використовуємо слово «сім». Згадай те, де воно вам зустрілось?

· У казці «Вовк і семеро козенят».

· Існує сім кольорів веселки.

· У казці «Білосніжка і семеро гномів.

· Ми знаємо сім нот : до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.

· У тижні сім днів.

· А ще є сім чудес світу.

Так, зі словом «сім» ви знайомі давно, а в математиці для його позначення існує число і цифра 7.

На дошці виникає (за розповідями дітей) цікавий «кущ», на «гілках» якого знаходяться ілюстрації.

- Як, на вашу думку можна одержати число 7?

«Вузлики»

Урок читання. 2клас.

Тема. Народ скаже – як зав’яже. Приказки про працю.

Об’єдную дітей в групу.

Для розширення кута зору використовую картки.

Завдання: щоб прочитати зашифровані слова, необхідно в кожному горизонтальному рядку закреслити однакові літери.

№2

П В К С Х У Т К У О С В П

М К М Т Н У Е К Р Т У Р

Ш П Б Р Л А Ш Ц Ю Є Б Л,

Б З Е Ж Т У О Е Й З Ж Б У

Я С М Ф Н С Е К М К Ф Я

У О Ї Г Н С У Т Ь О Г Н

№1

І У Р Х М У С Т Р І О С М

П З Д К Б О З А П О Є К,

І С Ц Т Н С Л О Ц Й Н І Л

Ж О С К М І Ф О К Ж С М Ф

В Б Н М Р Б Х А Н Є В Р Х

№3

Н З Л Н Х М Т Л П О П

Н Х К Н О С К Б У С Е Б

О Б С І Л Р Ь С Ш Р Е

Ш В М Ч У А В Ш Т Ч И У,

Е Т К О Ж С М Е К УУ Ж С

Н Т В О Р В Е Н О Б А

Р М Н З А В Н Л О В Р З

В Н С К П У Н В А К Т И У

- Які приказки прочитали? ( №1 Хто дбає, той і має. №2Хто не працює, той не їсть. №3Хто хоче більше мати, тому треба мало спати.)

- Які ще приказки та прислів’я про працю ви знаєте?

«Голосування ногами»

Урок читання. 2клас.

Тема. Казка «Калинка» Г. Демченка.

Учні діляться і стають у дві шеренги:

права шеренга – « Я вважаю, що твердження правельне».

ліва шеренга – «Я вважаю, що твердження неправельне».

Після запитання учні займають місце в тій шерензі, відповідь якої вважають правильною.

1. Чи згодні ви, що в Калинки було щире серце?

2. Кущик Калинка посадила восени (навесні).

3. Подорожній щиро подякував роботящим рукам Калинки.

4. Заховані в ягодах зернятка схожі на маленьке серце.

5. Кущ, що посадила дівчина, назвали смородиною.

Проводжу далі рефлексію.

«Ігри для перегляду змісту»

Урок з позакласного читання на тему «Казки».

Об’єдную учнів у з групи за допомогою фрагментів однієї картинки.

Завдання : скласти малюнок.

Нагадую правила роботи в групах.

Гра «Вибух»

Всі команди одержують картинку, що містить категорію і 8 відповідей.

Вголос називає одна команда тільки категорію, а дві інші по черзі називають казки, які на їхню думку, можуть бути в цій категорії. Команда записує відповіді, що співпадають із запропонованими. За кожну правильну відповідь команди отримують очко.

Час – три хвилини, а тоді слово переходить іншій команді.

Картка 1

Категорія «Народні казки»

«Лисичка – сестричка»

«Лисиця і журавель»

«Івасик – телесик»

«Пан Коцький»

«Коза – дереза»

«Солом’яний бичок»

«Вовк і семеро козенят»

«Ріпка»

Картка2

Категорія Авторські казки»

«Червона Шапочка» (Ш. Перро)

«Пригоди Буратіно» ()

«Малюк і Карлсон» (А. Ліндгрен)

«Снігова Королева» ( Г.- Х. Андерсен)

«Дюймовочка» ( Г.- Х. Андерсен)

«Гидке каченя» ( Г.- Х. Андерсен)

«Золотий гусак» (Брати Грімм)

Картка з

Категорія « І. Чуковського»

«Муха – цокотуха»

«Федорине горе»

«Тараканище»

«Айболить»

«Бармалей»

«Телефон»

«Мийдодир»

«Украдене сонце»

Кожна команда повинна мати рівну кількість спроб.

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6