Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Остаточні підсумки вікторини будуть підбиті після ще трьох турів, які будуть присвячені не тільки країнам Північної Америки, а й усьому кон­тиненту. Четвертий тур полягатиме в змаганні на краще повідомлення про одну з країн материка, яка має підготувати кожна команда за планом: а) назва й державний устрій країни; б) географічне положення; в) природа; г) корисні копалини; д) населення; е) господарство (промисловість, сільське господарство, транспорт, зовнішні економічні зв'язки).

VI. Домашнє завдання

1. Прочитати текст підручника § 45, 17.

2. Підготувати повідомлення про одну з країн Північної Америки.

Урок № 7

Дата:

Клас: 7

Тема. Систематизація, узагальнення та корекція знань, вмінь та навичок учнів з теми «Північна Америка».

Мета: узагальнити знання учнів, набуті під час вивчення теми «Північна Америка»; виховувати в них інтерес до географії, любов і бережливе ставлення до природи, прагнення розширити свій кругозір, знання й уміння; розвивати логічне мислення; сприяти самоствердженню дітей.

Тип уроку: урок-гра.

Обладнання: фізична карта Північної Америки, атласи, підручники, картки-заготовки, відеоматеріал, картини природи материка.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Перевірка присутності учнів, їх підготовка до уроку, організація уваги учнів, психологічний настрій на роботу. Визначення теми та завдань уроку, основних етапів та прийомів роботи.

Учитель. Сьогодні проведемо урок у вигляді гри. У кожній грі є переможці й переможені. І не важливо, кому сьогодні більше поталанить. Головне, щоб у класі панувала атмосфера доброти та взаємопідтримки.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Попередня підготовка.

II. Закріплення нових знань та вмінь учнів

Проведення гри «Америка… яка вона?»

Перший конкурс «Далі, далі…»

У конкурсі приймають участь всі учні класу. Кожному учневі задається одне запитання. За правильну відповідь учень отримує 1 бал (червона фішка). Якщо учень відповідає неправильно або не знає відповіді взагалі, то право відповісти має той учень, який першим підніме руку. В разі вигуку відповіді учень отримує штрафний мінус один бал (жовта фішка).

Питання.

1. Півострів на північному заході Північної Америки (Аляска).

2. Найпівденніший мис Північної Америки (Мар’ято).

3. Море біля південно-східних берегів Північної Америки (Карибське).

4. Гори на сході Північної Америки, названі на ім’я одного з індіанських племен (Аппалачі).

5. Найнижче місце Північної Америки (Долина Смерті).

6. Найбільша затока Північного Льодовитого океану біля берегів Північної Америки (Гудзонова).

7. Нащадки від шлюбів негрів та індіанців (самбо).

8. Степ у Північній Америці (прерія).

9. Нащадки від шлюбів білих та негрів (мулати).

10. Найвища температура повітря, що була зафіксована в Долині Смерті (+56,7°С).

11. Затока на південному заході материка Північна Америка (Каліфорнійська).

12. Північна Америка лежить в усіх кліматичних поясах, крім… (екваторіального).

13. Протока на півдні Північної Америки (Дрейка).

14. На який день плавання моряки Х. Колумба побачили землю? (70).

15. Крайня західна точка Північної Америки (мис Принца Уельського).

16. Крайня північна точка материка Північна Америка (мис Мерчісон).

17. Права притока Міссісіпі (Міссурі).

18. Столиця Канади (Оттава).

19. Нащадки від шлюбів білих та індіанців (метиси).

20. Корінні жителі Америки (індіанці).

21. Океан, що омиває Північну Америку на півночі (Північний Льодовитий).

22. Річка, що сполучає озера Онтаріо і Ері (Ніагара).

23. Канал між Північною та Південною Америкою (Панамський).

24. З якого материка прийшли перші люди на територію Північної Америки (Євразії).

25. Найбільший півострів Північної Америки (Лабрадор).

26. Найбільший острів біля материка (Гренландія).

27. Найбільше за площею прісноводне озеро Північної Америки і світу (Верхнє).

28. Найвища вершина Кордильєр ( г. Мак-Кінлі).

29. Який тип живлення переважає у річках Північної Америки (дощове).

30. Назвіть затоку біля берегів Північної Америки, яку називають «крижаним мішком» (Гудзонова).

31. Найбільший острів Карибського моря, відкритий Колумбом ( Куба).

32. В основі материка Північна Америка лежить… (Північна Американська платформа).

33. Ліва притока Міссісіпі (Огайо).

34. Яке місце за площею займає Північна Америка серед материків Землі? (Третє).

Другий конкурс «Гонка за лідером»

У конкурсі приймають участь усі учні класу. За правильну відповідь можна отримати 2 бали. Відповідає той учень, хто першим підніме руку.

Питання.

1. Найменші птахи світу. Окремі види бувають розміром з нашого джмеля. Живляться переважно нектаром квітів або дрібними комахами. (Колібрі).

2. Де найбільше випадає снігу у світі – 14-15 м щорічно? (Аляска, перевал Томпсон).

3. Це найбільша карстова печера в Північній Америці й у світі, довжина всіх її переходів становить понад 500 км. (Мамонтова в Аппалачах, США).

4. Людина, що першою відкрила Берингову протоку в 1648 р. (Семен Дежньов).

5. Відома рослина мексиканської пустелі, яка має довгі, м’ясисті, пружні й цупкі листки сіро-зеленого кольору, що не ламаються і не гнуться, сягаючи іноді 3-4 м у довжину. (Агава).

6. Цей вулкан є найактивнішим у Північній Америці. Його висота – 1885 м. Виверження повторюються кожні 2-10 хв., служить маяком для моряків. (Ісалько).

7. Цей кактус росте до 200 років і сягає висоти 20 м. (Цереус гігантський).

8. Найтовще у світі дерево, діаметр у зрізі 36 м і 142 м заввишки. (Секвоя, або мамонтове дерево).

9. Яка тварина Америки з масою 100 кг і довжиною тулуба до 2 м стрибає до 5 м у висоту? (Американська пума).

10. Яке місто в Америці європейці називали «Венецією Нового Світу»? (Теночтитлан – Мехико).

11. Про завоювання конкістадорами якої країни розповідає книга англійського письменника Хаггарда «Дочка Мантессуми»? (Мексики).

12. В якому році була відкрита Америка? (1492).

13. Якого домашнього птаха завезли із Америки? (Індейку).

14. Що відбулось раніше: відкриття морського шляху в Індію чи завоювання Мексики? (Відкриття морського шляху в Індію)

15. Який канал можна одягнути влітку на голову? (Панамський).

16. Назвіть море без берегів. (Саргасове).

17. Країна кленового листя. (Канада).

18. Протока, яка розділяє дві частини світу. (Берингова).

19. Який півострів Росія продала США? (Аляска, в 1867 році).

20. Довжина тіла цієї тварини становить близько 2,5 м, висота майже 1,5 м, а маса близько 300 кг. Вигнуті роги досягають довжини понад 70 см, а тулуб вкритий густою й довгою шерстю чорно-білого кольору (вівцебик).

21. Назва яких островів перекладається як «в чому справа»? (Алеутські о-ви).

22. Які постійні вітри впливають на клімат материка? (Пасати, західні, полярні).

23. Які кліматотвірні чинники ви знаєте? (Кут падіння сонячних променів, характер підстилаючої поверхні, циркуляція атмосфери).

24. Які озера за походженням їх улоговин переважають на півночі та північному сході материка? (Тектонічно-льодовикові).

25. На кордоні яких країн знаходиться Ніагарський водоспад? (Канада, США).

26. Про яку країну кажуть: «Якщо в ній протяг, то в країнах Латинської Америки вже грип»? (США).

27. Назвіть найпотужнішу теплу течію біля берегів Північної Америки.

(Гольфстрім).

28. Назвіть архіпелаг, що знаходиться на північ від Північної Америки? (КАА).

29. У якому кліматичному поясі знаходиться найбільша частина Північної Америки? (Помірному).

Третій конкурс «Відгадай, про кого мова?»

Учням зачитується два невеликі уривки з описів подорожей відомих мандрівників за яким вони повинні відгадати про кого йде мова. Правильна відповідь – 2 бали.

Переговори проходили довго і стомливо. Командор висунув вимоги, згідно з якими всі знову відкриті землі будуть проголошені королівськими, а його назначать віце-королем (замісником короля) всіх цих земель; четверту частину всіх цих доходів також буде отримувати він; до всього командор вимагав присвоїти йому звання адмірала і всі його чини і звання повинні будуть перейти у спадок його дітям. Керівництву було заманливо «випробувати щастя», але у випадку успіху не хотілось ділитись доходами. В результаті був досягнутий компроміс: дозвіл на експедицію був підписаний, але розміри винагороди зменшено вдвічі.

(Христофор Колумб)

Зимівля передбачалась важкою. Командор наказав зменшити видачу хліба і вина, що не могло не викликати незадоволення, яке ще і підігрівалось іспанськими капітанами, які не бажали відчинятись іноземцю. Люди переконували командора-португальця повернутися додому, вважаючи, що немає сенсу шукати вихід у Південне море, що веде до островів прянощів. Марно командор посилався на королівський наказ, переконував, обіцяв винагороди. Бунт все одно почався. І тоді головнокомандуючий експедиції почав діяти хитрістю – підіслав свого помічника до керівника бунтівників і той вбив головного ударом ножа в шию, а вірні командору моряки захопили корабель бунтівників. Бунт вдалося подавити, а покарання для бунтівників виявилось доволі м’яким: 40 чоловік оголосили достойними смерті, але казнили тільки одного. Плавання продовжилось.

(Фернан Магеллан)

Четвертий конкурс «Заморочки з бочки»

Учні витягують завдання з бочки. За правильну відповідь мають можливість отримати 2 бали.

1. Ньюфаундленд. Поясніть, що означає це слово.

(У перекладі – «нова відкрита Земля». Один із найбільших островів у Атлантичному океані біля східних берегів Північної Америки. Вдруге відкритий в 1497 році Д. Каботом. Раніше острів відкрили нормани, які дали йому назву «Хеллуланд» - кам'яниста країна).

2. Поясніть значення слова «діаспора». В яких країнах Америки українська діаспора найчисельніша?

(Діаспора – розселення значної частини представників народу за межами його походження. Нині а США проживає близько 1,5 млн українців і осіб українського походження, в Канаді – 1,5 млн чоловік).

3. На східному узбережжі Канади є дивовижний водоспад, який спадає… проти течії. Поясніть це явище.

(У затоку Фанді(від французького «глибина») через вузький скелястий каньйон впадає річка Сент-Джон. Ця затока – місце найвищих припливів у Світовому океані (до 20 м). Коли припливна хвиля рухається вверх по річці, вона утворює в ущелині водоспад, що спрямований назустріч течії річки. При відпливі вода спадає у зворотному напрямі).

4. Поясніть значення слова «торнадо».

(Торнадо – великої руйнівної сили вихорі на півдні Великих рівнин діаметром у кілька десятків, а то й сотень метрів. Вражають дуже висока швидкість і сила торнадо).

5. Кактус – дуже корисна, дивовижна рослина. Розкажіть про неї.

(На Мексиканському нагір’ї налічується понад 500 видів кактусів. Є так звані їжакові кактуси, що нагадують величезні колючі кулі понад 1,5 м заввишки і 2,5 м у діаметрі. Какту-цереус досягає 20 м заввишки. Багато видів кактусів є традиційним продуктом харчування місцевого населення. З окремих видів виготовляють компоти; кактуси смажать, варять, виготовляють з них близько 40 страв, а окремі використовують як ліки. Отож невипадково на державному гербі Мексики зображений кактус).

6. Поясніть значення слова «чинук».

(Вітер, що дме із Скелястих гір, які оточують на заході Великі рівнини. Повітря, що зривається з хребтів, швидко прогрівається й висушується. Зафіксовано випадок, коли лише за 3 хвилини температура повітря підвищилась на 47°С! Невипадково, чинук звуть «пожирачем снігу» - сніг не тане, а одразу випаровується).

П’ятий конкурс «Географічна лабораторія»

У кожного учня є аркуш паперу з картою Північної Америки. Під диктовку вчителя учні наносять географічні об’єкти на контурну карту материка. За кожну правильно нанесену назву учні отримують 0,5 бала.

Географічна номенклатура: Гудзонова затока, Кордильєри, затока Аляска, Центральні рівнини, о. Ньюфаундленд, п-ів Флорида, Берингова протока, річка Міссісіпі, оз. Верхнє, Ніагарський водоспад, п-ів Юкатан, Долина смерті.

III. Підсумок уроку

Прийом «Продовж речення»

● Північна Америка багата на внутрішні води, які…

● Річки континенту належать до басейнів…

● Озера зосереджені переважно на…

● Більшість озерних улоговин виникла внаслідок…

Підведення підсумків

Учні записують кількість зароблених балів та здають вчителеві картки для перевірки.

Перевірка домашнього завдання

Учні зачитують кросворди, зроблені вдома, підготовлені описи тварин, рослин Північної Америки.

Учитель. А зараз ми переглянемо відеоматеріал про представників тваринного світу Північної Америки.

Робота з картою

Учні отримують картки з географічною номенклатурою і показують природні об’єкти на фізичній карті світу.

Домашнє завдання

● Повторити параграфи 39-45 підручника.

● Нанести на контурну карту географічну номенклатуру теми.

● Скласти кросворд: I група – «Рослини Північної Америки»;

II група – «Тварини Північної Америки».

Центр інформаційно-технічного забезпечення

закладів освіти Вінницького району

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11