Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Утворений каньйон.
Змішане живлення.
Практична робота
Учитель знайомить учнів із метою та змістом практичної роботи № 14 «Складання комплексної характеристики однієї з річок материка (за типовим планом)». Робота починається із завдання 1, спрямованого на актуалізацію опорних знань учнів. Виконувати його найбільш доцільно всім класом під час інструктажу вчителя.
Далі учні виконують завдання 2, працюючи в парах (групах). Вони мають схарактеризувати річку, позначити на контурній карті витік, гирло, головні притоки й назву основної форми рельєфу, якою вона протікає. Обов'язковою умовою є робота з фізичною, кліматичною та комплексною картами Північної Америки.
Робота оцінюється, виходячи з повноти й правильності виконання завдання 2 і висновку.
VI. Домашнє завдання
Прочитати текст підручника § 43, 15.
Нанести на контурну карту найбільші річки та озера.
За типовим планом скласти комплексну характеристику річки Маккензі.
Урок № 5
Тема уроку. Природні зони Північної Америки.
Мета: дати характеристику рослинності і тваринного світу Північної Америки, охарактеризувати природні зони та ознайомити учнів з національними парками материка, сформувати чіткі ознаки «тайги» Північної Америки, розкрити зв’язки між поняттями тайга – рослини – тварини – клімат – географічне положення, розвивати навички самостійного пошуку необхідної навчальної інформації, вміння аналізувати та спів
Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: характеризувати особливості розміщення природних зон материка; наводити приклади типів ґрунтів, рослинності й тваринного світу Північної Америки, впливу господарської діяльності людей на природу; пояснювати залежність природи материка від особливостей його географічного положення та рельєфу.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник географії, атлас, кліматична карта Північної Америки, фізична карта Північної Америки, карта природних зон, ілюстрації із зображенням представників рослинного й тваринного світу континенту.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда за запитаннями
1. Що таке вічна (багаторічна) мерзлота?
2. Які кліматичні області формуються в помірному поясі? субтропічному? тропічному?
III. Мотивація навчальної діяльності
Вступне слово вчителя
Рослинний і тваринний світ Північної Америки має багато спільного з Євразією. Ця схожість пояснюється існуючими в минулому сухопутними зв'язками між цими материками. На цей зв'язок указує наявність цілого ряду спільних родів і навіть видів ссавців (північні олені, лосі, ведмеді, рисі, росомахи, вовки, лисиці, горностаї, ласки, бобри). Але тут є й унікальні представники флори й фауни. Північна Америка — батьківщина секвої. Це найдавніший представник рослинного світу. Окремі дерева живуть близько 4000 років. Один із видів секвої — мамонтове дерево — заввишки сягає 100 м.
IV. Пояснення нового матеріалу
Розповідь учителя
Зона арктичних пустель займає більшу частину Ґренландії та Канадського Арктичного архіпелагу. На сході зони великі простори зайняті крижаними, а на заході — кам'янистими пустелями. У зоні мало тепла, рослинність відсутня або представлена мохами й лишайниками, ґрунти розвинені слабко.
Південніше розташована тундра. Нетривале та прохолодне літо й багаторічна мерзлота обумовлюють утворення тут бідних тундрових ґрунтів. У тундрі поширені болота й озера. Із рослинності характерні мохи й лишайники, болотні трави, деякі чагарники й карликові дерева. У лісотундрі з'являються хвойні дерева — ялина, бальзамічна туя, а на півдні — модрина.
На півночі помірного кліматичного поясу в умовах прохолодного літа й надмірного зволоження сформувалася зона тайги. Тут ростуть переважно хвойні дерева — модрина, сосна, чорна ялина, ялиця, є також листяні породи — береза, осика, тополя. У лісах водяться хижі звірі — ведмеді, вовки, лисиці, зустрічаються олені, лосі, єноти, ондатра (водяний пацюк), бобри, норка. Ґрунти в тайзі малородючі: мерзлотно-тайгові й підзолисті.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |


