Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Робота за підручником

Учні самостійно опрацьовують матеріал підручника «Охорона природи», складають його план, наводять приклади впливу господарської діяльності людей на природу.

V. Підсумки уроку

Запитання та завдання

1. Порівняйте природу Північної і Південної Америки.

2. На якому материку більш рухлива земна кора у Північній чи Пів­денній Америці?

3. Який материк найбільш витягнений із півночі на південь Північна чи Південна Америка?

4. На якому материку більш різноманітний тваринний світ?

5. Які гори є довшими Кордильєри чи Анди?

6. На якому материку більш різноманітний клімат?

7. Чому і в Північній, і в Південній Америці пустелі розташовані на заході?

VI. Домашнє завдання

1. Прочитати текст підручника § 44, 16.

2. Схарактеризувати природу районів висотної поясності.

Урок 6

Тема уроку. Населення та політична карта Північної Америки.

Мета: поглибити систему знань про формування та склад населення Північної Америки; сформувати в учнів уявлення про особливості політичної карти материка та зв’язки України з країнами Північної Америки; розвивати та удосконалювати навички учнів працювати з картами атласу; виховувати політичну культуру та повагу до матеріальних та духовних надбань інших держав світу.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: характеризувати населення Північної Америки, його сучасний склад; розповідати про формування політичної карти континенту; показувати на карті об'єкти географічної номенклатури.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник географії, зошит для практичних робіт, атлас, політична карта Північної Америки, комплексна карта Північної Америки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

Географічний диктант

Учитель читає твердження, а учні позначають, яким природним зонам вони відповідають: арктичні пустелі (1), тундри й лісотундри (2), широколисті ліси (3), лісостепи й степи (4).

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?
Із рослинності в цій природній зоні найбільше представлені мохи, лишайники, карликові дерева. Для цієї зони характерні різні види дуба, бук, клен, липа, в'яз, платан, горіх, каштан, дикі яблуні. Із тварин у цій природній зоні широко представлені різні гризуни, зараз її територія є розораною. Ця зона розташована на південь від тайги й на захід від мішаних і ши­роколистих лісів, у районах із недостатньою кількістю опадів (400 500 мм). Рослинність цієї природної зони надзвичайно бідна, деякі тварини живуть у прибережних водах. У цій природній зоні в минулому переважав трав'яний покрив із не­великими групами дерев і чагарників. У цій природній зоні живуть лемінги, песець, північний олень ка­рибу, полярний вовк, вівцебик, росомаха. Ця природна зона займає більшу частину Ґренландії та Канадського Арктичного архіпелагу.

Відповіді: 2, 3, 4, 4, 1, 4, 2, 1.

Учитель пропонує визначити географічний об'єкт (річку, озеро) за стислим описом.

Солоність води в цьому озері в дев'ять разів вища, ніж в океані. (Велике Солоне озеро.) Річка протікає Центральними рівнинами та Примексиканською низовиною. (Міссісіпі.) Озеро з'єднане з Атлантичним океаном річкою Св. Лаврентія. (Онтаріо.) Річка з'єднує озера Ері й Онтаріо. (Ніаґара.) Найбільше з Великих Озер. (Верхнє.) Назву річці, що в перекладі означає «червона», дали іспанці, які були вражені червонуватими кольорами її мутних вод. (Колорадо.) Річка бере початок у Скелястих горах і несе свої води до Беринґового моря. (Юкон.) Річка, що протікає на півночі Канади, свою назву дістала на честь дослідника цих місць, а індіанці називають її «Великою річкою». (Маккензі.)

III. Мотивація навчальної діяльності

Вступне слово вчителя

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11