Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral

ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ
СЕРІЯ «МАЙСТЕР-КЛАС» |
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Уроки географії у 7 класі по темі


Випуск №5
2012
Серія «Майстер-клас»
Автор:
Слободянюк О.С. – вчитель географії НВЗ: «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей смт Стрижавка»
Рецензент:
– методист ВРНМК
Пропонований методичний посібник продовжує серію «Майстер-клас», у якій узагальнена педагогічна практика вчителів географії Вінницького району.
Посібник вміщує авторські розробки уроків з теми «Північна Америка» у 7 класі.
Розраховано на вчителів географії, учнів, студентів географічних факультетів.
Відповідальний за випуск:
І. – завідувач РНМК
Комп’ютерна верстка:
– методист ЦІТЗЗО ВР
Урок № 1
Тема уроку. Географічне положення та дослідження Північної Америки.
Мета: -навчальна: дати характеристику географічного положення материка, розповісти про історію відкриття і дослідження.
-розвиваюча: розвивати вміння працювати з тематичними та контурними картами.
-виховна: виховувати інтерес до географічних знань.
Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: характеризувати особливості географічного положення материка; розповідати про історію відкриття Північної Америки; показувати на карті об'єкти географічної номенклатури.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник географії, зошит для практичних робіт, атлас, фізична карта світу, фізична карта Північної Америки, портрети дослідників материка, плани характеристик географічного положення материка, плани характеристик природи материка.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда за запитаннями
1. Яка паралель називається Північним полярним колом?
2. Чим цікава ця умовна лінія?
3. Де починається течія Гольфстрім?
4. Хто першим серед європейців побував у Північній Америці, але не вважається її першовідкривачем?
III. Мотивація навчальної діяльності
Вступне слово вчителя
Північна Америка розташована в Північній півкулі. На північний схід від материка розташований найбільший острів світу — Гренландія. Береги Північної Америки омивають безліч заток, серед яких «розпечена сковорідка» (Мексиканська затока) і «мішок із льодом» (Гудзонова затока) біля берегів континенту відзначені найвищі припливи — затока Фанді (висота підйому — до 18 м). Отже, ми будемо вивчати материк, на якому чи біля його берегів знаходиться:
- найбільший у світі острівний архіпелаг – Канадський арктичний;
- найбільший у світі острів – Гренландія;
- найбільша у світі система озер – Великі північноамериканські озера;
- найдовша у світі печера – Флінт – Мамонтова;
- найдовговічніше у світі дерево – секвоя;
- найбільша у світі долина гейзерів в Йєллостоунському парку;
- найглибший у світі річковий каньйон – Колорадо;
Питання до учнів: а які рослини, батьківщиною яких є Північна Америка ми використовуємо: (учні називають картоплю, кукурудзу, тютюн)
IV. Пояснення нового матеріалу
Отже тема сьогоднішнього уроку: Географічне положення Північної Америки. Історія дослідження.
План уроку (записано на дошці, учні записують в зошити):
1. Загальні відомості.
2. Географічне положення.
3. Історія дослідження.
4. Практична робота №13: “Позначення на контурній карті елементів берегової лінії
материка”.
Практична робота
Учитель пропонує учням розпочати знайомство з материком під час виконання завдання 1 практичної роботи № 13 «Позначення на контурній карті назв основних географічних об'єктів Північної Америки».Учні працюють з контурними картами і позначають на них такі об’єкти:
- крайні точки: миси Мар’ято, Мерчісон, Принца Уельського, Сент - Чарльз;
- моря: Карибське, Берингове, Баффіна, Бофорта;
- затоки: Мексиканська, Каліфорнійська, Аляска, Гудзонова;
- протоки: Берингова, Гудзонова, Флоридська;
- острови: Великі Антильські, Ньюфаундленд, Канадський Арктичний архіпелаг, Алеутські;
- півострови: Юкатан, Флорида, Лабрадор, Аляска, Каліфорнійський.
Потім учитель нагадує, що учні вже неодноразово характеризували географічне положення материка, і пропонує це зробити під час виконання завдання 2. Учні мають виписати з підручника географічні об'єкти, що характеризують географічне положення материка, обвести назви найбільшої затоки, що омиває береги Північної Америки (Мексиканської), і найбільшого півострова (Лабрадор). Підписати перераховані об'єкти на контурній карті «Північна Америка. Фізична карта».
За планами характеристики географічного положення материка, які роздані на кожну парту, учні самостійно роблять висновки про особливості географічного положення, і дають відповіді на те, як вплинули на природу материка:
- витягнутість з півночі на південь;
- наявність теплих і холодних течій;
- розчленованість берегової лінії материка;
- форма самого материка (трикутна; розширений в північній частині).
Після виконання завдання вчитель запитує: чи достатньо для характеристики географічного положення відомостей про назви й місце розташування крайніх точок; океанів, морів, заток, що омивають материк; проток і каналу; найбільших островів і півостровів? Учні доходять висновку, що їм необхідно зазначити, у яких півкулях і географічних поясах розташований материк, характер берегової лінії, визначити координати крайніх точок, назвати найближчі материки, указати найбільші течії, що впливають на клімат материка, визначити довжину материка з півночі на південь і із заходу на схід.
Робота в парах
Учитель пропонує доповнити характеристику географічного положення Північної Америки. Учні працюють в парах із текстом підручника та картами атласу. Вони доходять висновку, що Північна Америка розташована в Північній і Західній півкулях; основна частина материка розташована в субарктичному, помірному, субтропічному й тропічному поясах; на сході й півночі материка берегова лінія сильно порізана; координати мису Мерчисон — 71°50' пн. ш. І94°45' зх. д., мису Мар'ято — 7°12' пн. ш. і 80°52' зх. д., мису Сент-Чарлз — 55°40' зх. д. і 52°24' пн. ш., мису Принца Уельського — 168°05' зх. д. і 65°35' пн. ш.; відзначають близькість Північної й Південної Америки (Панамський перешийок) і Євразії (Беринґова протока), указують, що поблизу східних берегів материка проходить тепла течія Ґольфстрім, а назустріч їй — холодна Лабрадорська течія, біля західних берегів протікають тепла Аляскинська течія і холодна Каліфорнійська. Північна Америка займає третє місце за площею серед усіх материків. Вона становить 24,2 млн. км². Материк разом з Південною Америкою утворює одну частину світу, яку називають Америкою.
Питання до учнів: Пригадайте, чому материк має таку назву?
Материк освоювався і заселявся представниками різних націй: іспанців, англійців і французів, тому крім корінного населення – індіанців (Питання до учнів: Чому так називаються корінні жителі материка?) тут проживають вихідці з цих країн.
Потім учні визначають довжину Північної Америки в градусах і кілометрах:
а) від берегів Північного Льодовитого океану до берегів Тихого океану за
100° зх. д.:
67° -15°= 52°;
111 км • 52 = 5772 км;
б) від берегів Тихого океану до берегів Атлантичного океану за 40° пн. Ш., якщо
довжина 1° дорівнює 85,4 км:
124° - 74° = 50°
85,4 км • 50=4270 км.
Розповідь учителя
Майже за 500 років до X. Колумба, наприкінці X ст., нормани на чолі з Ейріком Рудим побували біля північно-східних берегів Північної Америки. Героїчні народні сказання — саги — свідчать, що нормани висаджувалися на узбережжя півострова Лабрадор і острів Ньюфаундленд. Однак у Європі майже нічого не знали про мандрівки вікінгів і їхні відкриття, тому вони не вплинули на розширення знань людей про різноманіття світу.
Колонізація материка почалася в епоху Великих географічних відкриттів. У 1497—1498 рр. англійська експедиція під керівництвом Дж. Кабота пройшла вздовж східного берега Північної Америки, через 15 років іспанець В. Нуньєс де Бальбоа перетнув Панамський перешийок і першим вийшов до Тихого океану. У 1519—1521 рр. Е. Кортес відкрив, а потім завоював величезну країну — сучасну Мексику. У 1534—1535 рр. французька експедиція під керівництвом Ж. Картьє обійшла з півночі острів Ньюфаундленд і відкрила південно-східний берег півострова Лабрадор і річку Св. Лаврентія.
Із Північною Америкою пов'язані багато відкриттів англійців. Англійські мандрівники Дж. Дейвіс і Г. Гудзон досліджували північний край материка, у тому числі береги моря Баффіна й Гудзонову затоку.
Учні класу за тиждень перед уроком отримують завдання підготувати доповіді про видатних дослідників материка: Христофора Колумба, Ернандо Кортеса, Джона Кабота, Генрі Гудзона і Джона Девіса.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 |


