-Що таке композиція?
-Як правильно розташувати зображення предметів на аркуші паперу?
-Як правильно намалювати зображення квочки?
-Який колір підходить для зафарбування золотого яєчка?
По садочку бігла мишка і несла в торбинці книжку
Про діда та бабу і про Курочку Рябу.
Урок 28
Тема. Малювання з натури весняних квітів.
Мета. Навчити аналізувати основні особливості наочно сприйнятого предмету; передавати в малюнку його будову, форму, пропорції та забарвлення його частин; розвивати мисленнєві операції аналізу, синтезу, порівняння та планування; удосконалювати навички учнів роботи з гуашшю; виховувати відчуття прекрасного та любов до рідної природи.
Обладнання. Гуаш, акварель, пензлі, палітра, гілка розквітлої яблуні, ілюстрації квітучих плодових садів, простий олвець, папір.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2.Підготовка робочих місць.
3.Повідомлення теми та мети уроку.
- Пригріває сонечко, вже давно розтанув сніг, усе довкола оживає та зеленіє. Весна-радісна пора року. придивись до весняної природи і ти побачиш багато дивовижного та чарівного.
А найгарніша пора, коли зацвітають дерева: яблуні, груші, сливи, і від них йде такий незабутній аромат, що починає крутитися голова, а як вітерець дмухне сильніше, то ти вже невпевнений - чи то знов зима прийшла, а це летять пахучі пелюстки квітів.
Вітер
Обриває вітер яблуневі квіти
Чи своїй коханій, чи то так комусь.
Я його попрошу-не роби пороші,
Яблуневим цвітом не вкривай землі.
Краще мирну бджілку посади на гілку.
Хай вона нектару набере собі.
Потім з квітки-рожі виростуть хороші
Яблука рум′яні, смачні, запашні.
-Сьогодні ви навчитеся малювати фарбами яблуневий цвіт.
4.Розгляд гілки яблуні.
-Подивіться на гілочку. Чи рясно розцвіли на ній квіти?
-Якої вони форми? А якої форми кожна з пелюсток квітки?
-Що в середині її? А скільки пелюсток в кожній квітці?
-Яким кольором забарвлена квіточка?
-Як розташовані квіти на гілці? Чи є тут листочки? Які вони?
-Виконання малюнка коли змальовуєш його зі справжнього предмета називається малювання з натури.
5.Технологія виконання малюнку.
- Нанесіть на аркуш паперу фон з блідо-блакитного кольору. Це можна зробити за допомогою акварелі та великого за розміром пензлика. Коли фон підсохне, намітьте легенько простим олівцем розташування гілки на аркуші. Слідкуйте за тим, щоб зображення знаходилось посередині аркуша. Далі працюємо гуашшю. Густою коричньовою гуашшю наносимо зображення гілки і даємо йому підсохнути. Білою гуашшю малюємо напівокруглі пелюстки яблуневого квіту, не забувайте що їх всього п′ять. Утворіть рожеву фарбу методом змішування білої та трохи червоної. Після того, як вісохне малюнок, тоненьким пензликом зафарбовуємо всередині рожевою фарбою серединку кожної пелюстки для отримання об′ємного зображення. Наприкінці малюємо тоненькі тичинки в середині пелюстки. Під квітами намалюйте невеличкі листочки.
6.Фізкульхвилинка.
- Давайте станцюємо козачок!
- Два притопи, три прихлопи, на носок,
На каблучок, руку вліво, руку вправо,
Ми танцюєм козачок. Ще крок вліво,
Другий вправо, змах руками, крок ногами,
Руки вниз на поясок. Ми танцюєм козачок.
7.Самостійне виконання малюнку учнями.
Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.
8.Виставка та оцінювання робіт.
9.Підсумок уроку.
-Що ви сьогодні малювали?
-Що таке малювання з натури?
-Перед зафарбуванням зображення що слід зробити?
Урок 29
Тема. Прямокутна форма. Малювання з натури коробки з кольоровими олівцями.
Мета. Вчити учнів передавати в малюнку будову коробки, її форму, пропорції та забарвлення, використовуючи у роботі з олівцями лінію і тон; удосконалювати технічну сторону малювання з натури; розвивати мисленнєві операції учнів; корегувати просторові уявлення.
Обладнання. Коробка з олівцями, папір, олівці, простий олівець, зразок малюнку.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2.Підготовка робочих місць.
3.Повідомлення теми та мети уроку.
-Послухайте загадку та дізнайтеся, що ви сьогодні навчитеся малювати:
У коробці спочивають спритні хлопці-молодці,
Убрання барвисте мають і загостренні кінці.
На папері слід лишають, а зовуться... олівці.
-Нагадаю, що сьогодні ви будете малювати з натури, тобто змальовувати, дивлячись не на його зображення малюнком, а на справжній предмет.
4.Розгляд зразку малюнку.
-Подивіться на малюнок. Що на ньому зображено?
-Якої форми ця коробка? На яку геометричну фігуру вона схожа?
-Якими лініями намальовано малюнок?
-Чим виконано малюнок?
- Які кольори застосовані для зображення коробки?
5.Технологія виконання малюнку.
- Помітьте на аркуші лінію горизонту. Позначте місце розташування коробки з олівцями тоненькими лініями простим олівцем. Для цього використовуйте прямі довгі горизонтальні лінії для позначення бокових країв, короткі вертикальні - для позначення ширини коробки. Починайте зафарбовувати з верхнього боку коробки, підбираючи для цього яскраів кольори. Зафарбовуйте штрихом. Для цього нахиліть олівець під кутом і водіть їм справа наліво, поки не заштрихуєте усі боки. Нижню частину коробки робіть темнішою для визначення тону. Тому що низ предмета, який розташований ближче до глядача, зображують темнішим відтінком.
6.Фізкультхвилинка «М′яч».
Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.
7.Самостійне виконання малюнка учнями.
Під час виконання малюнка вчитель проводить поточний інструктаж.
8.Виставка та оцінювання робіт учнів.
9.Підсумок уроку.
-Предмет якої форми ви зображували?
-Де на аркуші правильно розмістити зображення?
-Як працювати прийомом штрих?
-Що значить малювати з натури?
Урок 30
Тема. Колективне тематичне малювання «В гостях у казкових птахів та тварин».
Мета. Вчити зображувати дивовижних істот, гармонійно розташовуючи їх на аркуші паперу; втілювати в зображенні ідеї власного задуму; удосконалювати вміння учнів зображувати предмети Петриківським розписом; розвивати творчу уяву, фантазію, аналітичне сприймання; виховувати позитивне ставлення до створення малюнків власними руками.
Обладнання. Ілюстрації дивовижних істот з казок(Жар-птах, Змій Горинич, Коник-Горбуньок), зразок малюнку жар-птаха, папір, гуаш, пензлики, простий олівець.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2.Підготовка робочих місць.
3.Повідомлення теми та мети уроку.
-Подивіться на ці ілюстрації, кого ви бачите? Хто це такі? З яких казок ці герої?
-Сьогодні на уроці ви навчитеся малювати дивовижних казкових персонажів, а саме чарівного Жар-птаха Петриківським розписом. Це буде колективне виконання малюнка, тобто один малюнок ви будете виконувати разом.
4.Психологічний настрій.
-Давайте зробимо вправу «Настрій» для того, щоб заспокоїтися та підготуватися до виконання малюнка.
Матеріал вправи знаходться у папці
5.Повторення елементів Петриківського розпису.
-Подивіться на таблицю. Давайте пригадаємо, які є елементи Петриківського розпису і як вони виконуються.
Зміст таблиці знаходиться у Уроці 2.
5.Розгляд зразка малюнка.
-Подивіться на малюнок. Яким розписом він виконаний?
-Які елементи в ньому застосовані? Розкажіть, як рпавильно виконувати їх?
-Який фон вибраний мною для цього зображення? Як ви гадаєте, для чого?
-Які відтінки кольорів я застосувала?
-Де розміщено птаха? Чому?
6.Технологія виконання малюнка.
- Спершу нанесіть фон для виконання малюнка. Вам знадобиться чорна гуаш та широкий пензлик. Розмітьте простим олівцем місце розташування птаха та гілок дубового дерева.. Намітьте тоненько контур тулуба, голови та ліній його хвоста. Зафарбуйте голову і тулуб негустою жовтою фарбою. Дайте їй підсохнути. Далі починайте наносити мазки «Краплинка» тоненьким пензликом на місця голови та тулуба, пропускаючи один рядок. Виконайте крила птаха різними кольорами мазком «Краплинка», де кожна наступна пір′їнка повинна бути довщою, ніж попередня. Таким самим чином виконайте хвіст, але більш товстішим пензликом. Коли мазки підсохнуть, нанесіть зверху їх такі ж самі мазки, але меншим за розміром пензлем. Двома невеликими «Краплинками» виконайте дзьобик пташки, «Блищинкою»-її око. Проведіть від голови птаха три тоненькі заокруглені лінії, одна одну довщі. На них «Блищинками» нанесіть прикраси, чергуючи кольори-то білий, то червоний.
7.Фізкультхвилинка «Пальчикова гімнастика».
Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.
8.Самостійне виконання малюнку учнями.
-Перед виконанням малюнка розподіліть хто яку частину малюнка буде зображувати.
Під час виконання малюнка вчитель проводить поточний інструктаж.
9.Огляд та оцінювання виконання етапів роботи.
10.Підсумок уроку.
-Якою технікою ви виконували роботу?
-Які мазки були використані під час її виконання?
-Які ще малюнки ви зображували Петриківським розписом?
Урок 31
Тема. Орнамент. Великодні писанки. Розписування яєць.
Мета. Ознайомити із значенням обряду розписування яєць; зразками деяких орнаментів для розписування яєць; навчити зображувати їх на скорлупі справжніх яєць; розвивати творчі здібності дітей, дрібну моторику рук, фантазію;виховувати любов до народних звичаїв та обрядів.
Обладнання. Яйця, гуаш, пензлики, палітра, лак для покриття, зразок писанки, таблиця зразків орнаментів, оцет.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2.Підготовка робочих місць.
3.Повідомлення теми та мети уроку.
- Скажіть, яке релігійне свято ми скоро будемо святкувати?
-Я підкажу вам віршиком Катерини Перелісної:
Гарна писанка у мене-мабуть, кращої нема!
Змалювала дрібно квіти, вісім хрестиків малих,
І дрібнесеньку ялинку, й поясочок поміж них...
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |


