-Які кольори застосовані для зображення квітів та метеликів?

6.Розгляд таблиці рельєфів.

-Подивіться, які малюнки можна створити з пластиліну.

-Виберіть, які квіти та метелики ви хочете зобразити на своєму рельєфі.

7.Технологія виконання рельєфу.

    Спочатку нанесіть на картон тонкий шар пластиліну світлого кольору. Продумайте, де розмістите зображення квітів та метеликів. Це слід зробити так, щоб зверху, знизу та з боків не залишилось вільного місця. Легенько продряпайте уявлену квітку чи метелика цвяхом. По визначених лініях прокладіть пластиліновий джгутик. Обмежені джгутиком поверхні заповніть пластиліном. Прикрасьте зображення заглибленим рельєфом-це залишені вдавлені сліди від пальців, цвяха чи стеки. Пригадайте, коли ви взимку залишаєте сліди на снігу або влітку на піску. Ще уявіть, які сліди птахів чи звірів можна побачити на снігу в лісі. Використовуйте не більше трьох кольорів пластиліну аби зображення не було строкатим.

8.Фізкультхвилинка «Їжачок».

Повз по лісу їжачок, в нього шубка з голочок.

Ніс багато грушечок, аж болів йому бочок.

Раз! Два! Три! Чотири! П′ять! зупинився спочивать.

Піклувався їжачок про маленьких діточок-

Чарівних, непосидючих. Десять! Дев′ять! Вісім! Сім!

Грушечки ці ніс він їм.

9.Самостійна робота учнів.

Під час виконання рельєфу вчитель проводить поточний інструктаж.

10.Виставка та оцінювання робіт учнів.

11.Підсумок уроку.

-Який вид мистецтва ми сьогодні виконували?

-Що таке рельєф?

-Які ви знаєте способи ліплення?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

-Як виконати заглиблений рельєф?

Урок 23

Тема. Малювання тематичної композиції «Весна прийшла».

Мета. Навчити учнів повною мірою використовувати всю зображувальну поверхню, враховуючи взаємне розташування предметів та об′єктів у просторі; заповнювати малюнок кольором, не залишаючи прогалин між елементами зображення і фоном; розвивати вміння правильно розташовувати зображення предметів в сюжетному малюнку;виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї.

Обладнання. Фломастери, папір блідо-блакитного кольору, простий олівець, зразок малюнку, ілюстрації ранньої весни, таблиця малювання квітів.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Відгадайте загадки і ви зрозумієте на яку тему ви будете сьогодні малювати композицію:

Зійшли сніги, шумить вода,

Земля вже квіти викида,

Буяє травка молода, все мертве оживає,

Коли, діти, це буває? Весною.

Тануть сніги, оживають луги,

День прибуває, коли це буває? Навесні.

-Отже, ви навчитеся малювати композицію «Весна прийшла».

4.Розгляд ілюстрацій ранньої весни.

-Подивіться на ці ілюстрації.

-Яка пора року зображена?

-А як ви гадаєте, яка це з періодів весни?

-По яким ознакам ви це визначили?

-Пригадайте, які ранні квіти цвітуть у цю пору?

-У якому стані знаходяться дерева?

-А якого кольору сонечко?

-Подивіться, які з птахів є на цьому малюнку?

-А чому сніг ще не весь розтанув?

-Що стається з тією водою, що недавно була снігом?

-Чим намальовано цей малюнок?

Весна

Встала весна, чорну землю сонну розбудила,

Уквітчала її рястом, барвінком укрила.

І на полі жайворонок, соловейко в гаї

Землю, убрану весною, вранці зустрічають.

Тарас Шевченко

5.Розбір таблиці малювання квітів та зразка малюнка.

-Подивіться на таблицю, на ній показано, як правильно намалювати квіти. Їх малюють по елементах. Спочатку малюють середину, потім поступово додають пелюстки, а вже наприкінці зображують стеблі та листочки.

-Спробуйте намалювати квітку, користуючись цією таблицею.

-Подивіться, які ознаки весни зображені на зразку?

-Послухайте вірша про перші ознаки весни:

Під ногами лід хрумтить, поруч з ним струмок біжить.

Ось проталинка з′явилась, ось вербичка розпустилась.

Ось синичка на березі вже співаночку співа.

Всі радіють, як ніколи,-бо до нас прийшла весна.

-Який колір фону малюнка? Як намальовано травичку?

-Що тече між нерозталими кучами снігу? Які перші рослини зображено?

-Яке дерево зображено? В якому стані гілля дерева? Чи є на ньому листя? А що є?

-Полухайте про вірша:

Одяглася берізка в сережки, і така вже красуня стоїть.

Їй зелену вуаль обережно вітерець відхилити спішить.

Та нічого йому не вдається-лиш сережки розгойдались вмить,

А берізка щасливо сміється-новим листячком ледь шелестить.

-Якого кольору небо? Яким кольором намальовано сонечко?

-Як розміщено всі зображення предметів?

6. Технологія виконання малюнка.

    На папері блідо-блакитного кольорі простим олівцем помітьте лінію горизонту. Частинку, що позначає землю, зробіть невеликою, більше місця залиште для неба. Намалюйте простим олівцем контури дерев:

-Малювання берези: намалюйте нетовстий стовбур з гілками, які заокруглюються та загинаються донизу. Домалюйте невеличкі гілочки накінці основних.

-Малювання клена: намалюйте трохи товщий стовбур, ніж у берези, з товстими гілками, піднятими доверху, а потім домалюйте коротенькі гілочки.

    Розфарбуйте дерева коричньовим кольором, на кінцях гілок зобразьте зелені невеликі бруньки. Зеленим кольором намалюйте травку, що пробивається крізь сніг. Синім кольором намалюйте струмочки, що швидко течуть між дерев. У верхньому куточку аркуша намалюйте сонечко. Де-не-де прикрасьте малюнок першими пролісками, малюючи їх так: два тоненьких листочки, а посередині тоненьке стебельце, на якому розквітнула квіточка та кущики верби, які малюються тоненькими рисочками, а на верхівках зображуються зеленим невеличкі котики. За бажанням можете намалювати пташку, що співає на гілці дерева. Розмістіть всі предмети рівномірно по аркушу.

7.Фізкультхвилинка «Встаньте, діти, посміхніться,...».

Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.

8.Самостійне виконання малюнка учнями.

Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.

9.Виставка та оцінювання робіт учнів.

10.Підсумок уроку.

-На яку тему ви виконували композицію?

-Як слід розміщувати зображення предметів на аркуші?

Урок 24

Тема. Декоративне оформлення листівки до 8 березня.

Мета.Навчити дітей виготовляти декоративну вітальну листівку, використовуючи для декору зображення перших ознак весни у природі; навчити учнів композиційно правильно розташовувати декоративні елементи на аркуші паперу; розвивати інтерес до виробів декоративно-прикладного мистецтва; виховувати шанобливе ставлення до дівчат, жінок, бабусь.

Обладнання. Кольоровий папір, ножиці, клей, серветки, шаблони квітів, зразок листівки, ілюстрації весняних квітів.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Актуалізація опорних знань учнів.

-Яке свято ми святкуємо на початку весни?

-Кому присвячене це свято? А хто з вас знає чому?

-Початок весни-це пробудження природи від зимової сплячки. Коли дивишся на яскраве весняне тепле сонечко, першу ясно-зелену травичку та квіточки, які тендітні і ніжні, але перебороли холод зими і пробилися крізь кригу та сніг, блакитне небо і чуєш дзвінкі співи пташок, що зустрічають весну, тоді і тобі хочеться співати та дарувати усім навколишнім радість. І саме в цей час, як повелося традицією, ми святкуємо свято мам, дівчат і бабусь. Бо вони, як весна, дарують нам своє тепло, радість, втіху та турботу.

-Ось послухайте віршика Олександра Пархоменка «Найхоробріша квітка»:

Простеливши білу свитку, меле борошно зима,

Заметільнесамовиту долом гонить жартома.

Ой, та що це, милий світку?...Нахилилась до землі:

Хтось продер їй білу свитку, зяє дірка на полі.

З дірки – квітка-білосніжка. Мов сніжинки, пелюстки,

Зеленава ніжна ніжка, зеленаві три листки.

Підняла зима хурдищу, загула, мов навісна:

- Загублю, завію, знищу! Не весна ще, не весна!...

Та даремно сніг трусила, в вічі проліску мела,

Вже була зима безсила, не могла вчинити зла.

Він сміявся цвітом білим з-під дубочка, з-під сосни,

Отаким удався смілим, справжнім вісником весни.

-Як хлопчики або чоловіки вітають своїх улюблених, коханих жінок і дівчат зі святом?

4.Повідомлення теми та мети уроку.

-Ось і ви сьогодні навчитеся виготовляти вітальну листівку для тих, кого бажаєте привітати. А на листівці ми зобразимо перші весняні квіти, як символ нашої любові та вдячності.

На проталині, на галявині показалося трохи землі.

На проталині в небо глянули перші квіточки весняні.

І радіють всі їх побачивши, малі діточки більш за всіх-

Візьмуть проліски рученятами і матусь привітають своїх.

5.Розгляд зразка листівки.

-Подивіться на зразок, які квіти ви бачите? Якого розміру їх пелюстки?

-Якого вони кольору? А що можна сказати про листочки та стебельця?

-Якої форми мімоза? З яких частин складється весь кетяг квітки?

-З яких частин складається зображення котиків?

-Як розташовані всі зображення квітів на аркуші?

6.Технологія виготовлення листівки.

·  Подумайте, як ви хочете розташувати декоративні елементи на своїй листівці.

·  Намітьте простим олівцем місця наклеювання квітів.

·  Виріжте за шаблонами зображення проліска з синього паперу, шарики мімози з жовтого та квітів котиків з білого.

·  Виріжте стеблини та листя квітів: проліска-тоненькі та довгі; у мімози воно невеличке.

·  Приклейте спочатку стебла, потім-листя до відповідного стебла, а вже згодом-зверху наклейте квіти.

·  Кетяги мімози слід приклеювати щільно одну до одної, тоді вона буде виглядати привабливіше.

·  Зверху намалюйте яскравим фломастером напис: «З 8 березня!».

·  На зворотньому боці листівки напишіть кого ви вітаєте та побажання.

7.Фізкультхвилинка для пальців.

Дощик капнув на доріжку, дрібно стукотіти по парті

На травичку і на кішку.

Ллється, ллється, вже калюжа, розведення руками по парті долонями вниз

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14