Урок 1
Тема. Вступний урок. Види та типи ліній. Малювання шахового орнаменту в квадраті.
Мета. Ознайомити учнів з планом роботи на уроках образотворчого мистецтва;
Ознайомити дітей з видами та типами ліній; навчити їх зображувати; створювати орнамент із геометричних фігур; користуватися лінійкою та олівцем; розвивати наочно-образне мислення на основі аналізу структури декоративних прикрас; виховувати естетичні смаки.
Обладнання. Таблиця видів ліній, папір, лінійка, олівці.
Хід уроку.
Організація класу. Підготовка робочих місць. Повідомлення теми та мети уроку.-Сьогодні, діти, я вас ознайомлю з планом роботи на уроках малювання на весь рік, ви навчитеся креслити різні види ліній, а також намалюємо шаховий орнамент.
4.Ознайомлення дітей з планои роботи на уроках малювання.
5. Розгляд таблиці видів ліній.
-Подивіться на цю таблицю. На ній зображені різновиди ліній. Давайте пригадаємо математику, як називаються ці лінії? (вертикальна, горизонтальна, пряма, похила, хвиляста, довга, коротка)
-Такими лініями можна і потрібно малювати на уроках образотворчого мистецтва.
- Деякі з цих ліній треба малювати під лінійку. Скажіть, які з них?
5.1. Практичне тренування.
-Візьміть свої лінійки та олівці, спробуйте намалювати ці лінії самостійно.
-Крім цього, давайте потренуємо свої пальчики та намалюємо такі візерунки.
Дощик.
Вітер нагинає дерева.
Ключ журавлів.
7.Малювання шахового орнаменту в квадраті.
7.1. Розгляд зразка малюнка.
- Подивіться, діти, який орнамент ми з вами зараз навчимося малювати.
- З яких елементів він складається?
- Якого кольору клітини на ньому є?
- Які елементи рослин ви бачите?
7.2.Фізкультхвилинка.
Ручки поклали, рівненько стали.
Пальці зчепились! раз-нахилились,
Два-потягнулись, три-посміхнулись,
А на чотири-рівненько сіли.
7.3. Технологія виконання малюнка.
· Працюємо простим олівцем та лінійкою.
· Накресліть на аркуші пряму лінію зверху вниз довжиною 10 см.
· Від неї накресліть убік таку ж саму лінію довжиною 10 см.
· Потім докресліть так, щоб утворився квадрат.
· Розділіть всі строни на 10 см по сантиметру.
· З′єднайте між собою протилежні сторони прямими лініями.
· Зафарбуйте маленькі квадратики через один своїм улюбленим кольором, так, щоб утворилася шахова дошка.
· На незафарбованих клітинках намалюйте будь-який рослинний елемент.
7.4. Самостійна робота учнів.
Під час самостійної роботи вчитель проводить поточний інструктаж.
7.5. Виставка та оцінювання робіт учнів.
8. Підсумок уроку.
- Яку тему ви вивчали сьогодні на уроці?
- Про які види ліній дізналися?
- Який малюнок виконували?
- Що таке шаховий орнамент?
Урок 2
Тема. Мазок. Види пензлів. Гуаш. Малювання рослинних символів українського орнаменту.
Мета. Ознайомити учнів із новим видом фарби, видами пензлів та мазків Петриківського розпису; навчити зображувати рослинні символи за допомогою мазків; користуватися різновидами пензлів; корегувати зорове сприймання, окомір, координацію рухів руки та ока; виховувати естетичне ставлення до образотворчого мистецтва.
Обладнання. Плоскі та круглі пензлі, гуаш, таблиця мазків, зразок малюнка, таблиця елементів рослинних символів, папір.
Хід уроку.
Організація класу.2. Підготовка робочих місць.
Повідомлення теми та мети уроку.-На сьогоднішньому уроці ви ознайомитеся з різновидами пензликів, новим видом фарби, навчитеся зображувати рослинні малюнки мазками Петриківського розпису.
4. Ознайомлення з гуашшю.
- Подивіться на набори фарб, які стоять на ваших партах. відкрийте будь-яку баночку. Ця фарба називається гуаш. Ви вже знайомі з іншим видом фарби-аквареллю, яка суха, розводиться водою, при нанесенні на папір має не досить яскраві кольори, розтікається та довго сохне.
Гуаш - фарба трохи інша, має запах. Вона густа, при нанесенні на папір не розтікається, швидше, ніж акварель, сохне, а коли висохне, по ній можна малювати фломастерами або самою гуашшю.
Ознайомлення з різновидами пензлів.Пензлі бувають круглі, з якими ви вже знайомі, і плоскі.
Круглими пензлями добре малювати різні мазки Петриківського розпису. Вони бувають різних розмірів, він вказаний на держаці пензля, і загостряється донизу.
Плоскими пензлями можна швидко замальовувати великі поверхні паперу, глини.
Вони мають різну ширину.
- Подивіться на ваші пензлі та визначіть, які з них круглі, а які плоскі.
5. Робота з таблицею мазків.
- Подивіться на таблицю. Це зображені мазки Петриківського розпису. Давайте їх розберемо.
· «Зернятко»-виконується круглим пензликом. Спочатку він ведеться тоненьким краєм, а потім притулюється до паперу. відбиток получається схожим на краплину.
· «Пелюстка»- виконується круглим пензликом середніх розмірів. Верхівка пензля легенько торкається паперу, трохи просувається назад, а потім пензлик плавно піднімається вгору.
· Перехід на «пелюстці»- пензлика слід вмочити в основну фарбу, якою малюється вся квітка, потім краєчок вмочується у світлішу чи темнішу фарбу і таким чином наноситься на аркуш. Для виразнішого переходу можна вмочувати пензля у декілька відтінків.
· «Ягода»- наноситься вмоченим у фарбу пальцем. Слід пам′ятати, що при нанесенні відбитка на папір, необхідно слідкувати за достатністю кількісті фарби.
· «Гребінець»-наноситься круглим або плоским пензликом. Слід при виконанні цього мазки робити невеличку хвилю зверху вниз, відриваючи пензля під кінець.
· «Блищинка»- наноситься після виконання усіх основних елементів розпису. На пензля необхідно набрати достатню кількість добре розведеної без комків фарби і легким дотиком пензля до паперу виконувати мазок.
· «Гілочка»- виконується круглим пензликом маленького розміру. Цей елемент слід виконувати тоненько і охайно.
· «Завиток»-для виконання елементу слід застосувати маленький круглий пензлик. Наноситься елемент, трохи заокруглюючись під кінець.
6.Пальчикова гімнастика.
1. «Курочка» Ой ходила курочка по двору
Та водила куорчка дітвору.
2. «Струмок» Синім джерельцем з синіх снігів
Синій струмочок задзюркотів.
3. «Квіти» Дивіться, на ніжки звелись в квітнику
Біленькі нарциси шнурочком в рядку.
4. «Їдуть, їдуть поїзди» Їдуть, їдуть поїзди
До столиці трудової
В славне місто Київ-град,
Що цвіте, мов пишний сад.
5. «Шовкова травичка» Завесніло все навколо
Зеленіє гай і поле.
Всюду трави, трави, трави
Зеленаві, зеленаві.
6. «Ромашки» Стоять у лузі сестрички,
Золотенькі очка,
Біленькі вічка.
7. «Ластівка» Літом ластівка літає
Ластів′ят малих навчає.
7. Малювання рослинних символів українського орнаменту. Самостійна робота учнів.
-А тепер спробуйте самі намалювати ці елементи та поєднати їх у візерунок.
Вчитель проводить поточний та індивідуальний інструктаж.
8.Виставка та оцінювання робіт.
9. Підсумок уроку.
- Про яку нову фарбу сьогодні дізналися?
- Які є різновиди пензликів?
- Які мазки Петриківського розпису навчилися виконувати?
Урок 3
Тема. Колір як образотворчий засіб. Основні кольори. «Чарівні квіти» (малювання візерунка у колі).
Мета. Ознайомити дітей з основними кольорами; навчити розрізняти та правильно використовувати кольори; розвивати аналітико-синтетичне сприймання на основі визначення головних і другорядних ознак предметів та відтворення їх у процесі практичної діяльності; виховувати естетичні смаки.
Обладнання. Гуаш, пензлі, таблиця основних кольорів, зразок малюнка, таблиця зразків орнаментів-бігунців.
Хід уроку.
Організація класу. Підготовка робочих місць. Актуалізація опорних знань учнів.-Які ви знаєте кольори? Перелічіть їх.
-Навіщо нам потрібні вони?
-Уявіть, якби світ був без кольорів, яким він був?
4. Повідомлення теми та мети уроку.
-Відгадайте загадку:
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля.
Зелену затишну алею,
Високі гори і моря.
Зачарувати можна нею-
Така вона чудова й гарна!
Ти знаєш, як зовуть цю фею?
Її зовуть, звичайно... фарба
-На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь про основні кольори, навчитеся їх правильно добирати, а ще малювати візерунок у колі.
5. Робота з таблицею основних кольорів.
5.1.Слухання вірша.
-Послухайте цього веселого віршика:
Чарівна корова різнокольорова-
Йшла по молоко кольоровиком.
А за нею кіт, кіт:
-Кольоровикам- привіт!
- Де ти йдеш, корово, різнокольорова?
- Йду по молоко кольоровиком
- Кольоровий кіт, кіт,
- Кольоровий світ, світ-
- Кольоровоброва йшла собі корова.
А за нею полечком кольороводонечка,
Кольорова дівчинка, кольоровосонечко.
Онде хата у ліску,
Ходить сонце по даху:
Золота діброва-різнокольорова!
-Про що розповідається у віршику?
-Чи сподобався він вам?
-Який виникає настрій після цього вірша?
5.2. Робота з таблицями.
-Подивіться на таблицю. Які кольори ви бачите на ній?
-Ці кольори називають основними, тому що з них можна утворити усі інші кольори.
-Подивіться, які можна намалювати орнаменти-бігунці.
-Чому орнамент називають бігунцем?
-Що ви помітили, дивлячись на ці орнаменти? Що однакового є в них?
5.3. Розгляд зразка малюнка.
-Подивіться на малюнок, яку форму використано для нього?
-Які елементи рослинних форм ви тут побачили?
5.4. Технологія виготовлення малюнка.
-Спочатку нанесіть фон для малюнка.
-Коли фон підсохне, помітьте простим олівцем осьові лінії кола-поділіть його на 4 частини двома прямими лініями:зверху вниз і справа наліво
-Намітьте усі елементи вибраного вами орнаменту.
-Розфарбуйте гуашшю.
-За бажанням можете додати ще якісь елементи для прикраси.
5.5. Фізкультхвилинка «Встаньте, діти, посміхніться...»
Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.
5.6. Самостійна робота учнів.
Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інтруктаж.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |


