-З яких частин складається машина?

-Якими кольорами зафарбована машина?

-що робить машина?

-В якому напрямку вона рухається?

-Що ще, крім машини, намальовано на малюнку?

-Чим намальовано предмети?

-Як їх правильно зафарбувати?

5.Технологія виконання малюнка.

    Намітьте простим олівцем лінію горизонту. Також простим олівцем намалюйте кабіну машини прямокутної форми із заокругленням для колеса, зобразьте вікно у кабіні. Далі малюємо кузов: він також прямокутної форми, трохи зужується до кінця. Малюємо колеса: вони круглої форми, їх чотири, але ми зображимо тільки два, тому що машина стоїть боком. Перед зафарбовуванням слід обвести контур кольоровим олівцем. Зафарбуйте зображення штрихом в одному напрямку вибраними кольорами. Останніми намалюйте дорогу та дерева обабіч її.

6.Фізкульхвилинка для очей «Совенята».

Сплять маленькі совенята. Очі заплющені

Раз!-розкрились оченята.

Подивилися навколо, колові рухи очима, головою не рухати

Потім вгору і додолу.

Оченята-блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо. Вліво оченята.

Повертали совенята.

Совенята будуть спати.

А ми - далі працювати!

7.Самостійне виконання роботи учнями.

Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт.

9.Підсумок уроку.

-На яку тему ви виконували малюнок?

-Якої форми частини машин?

-Як правильно штрихувати?

-Що слід зробити перед зафарбовуванням?

Урок 35

Тема. Ліплення рельєфу «Морське узбережжя». Підсумковий урок.

Мета. Закріпити знання учнів про поняття рельєф; удосконалювати навички передавати в об′ємі будову, пропорції та найхарактерніші особливості будови предметів конструктивним способом (складання цілого з частин) і способом примазування ; розширяти уявлення про об′ємну пластику в ліпленні, способи ліплення; розвивати дрібну моторику та пластику рук; виховувати позитивне ставлення да художньо-творчої діяльності.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Обладнання. Ілюстрації пейзажів моря та узбережжя, зразок рельєфу, пластилін, стеки, дощечки, цвяхи, мушлі, прямокутні форми для виготовлення рельєфу.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

--Відгадайте загадку та здогадайтеся про що піде мова:

Там жарко сонечко пече, там веселяться діти,

Кругом вода, і не втечешь, там треба плавать вміти.

Безкрая голуба вода, весела і простора.

Шумить прибоєм цілий день тепленьке синє.... море.

-Правильно, сьогодні ви навчитеся створювати рельєф «На морському узбережжі».

-Давайте пригадаємо, що таке рельєф?

Техніка «Рельєф»-це нанесення об′ємного малюнка на основу примазану пальцем до картону.

-Як його виготовляють? Які інструменти вам знадобляться?

4.Розгляд морських пейзажів.

-Хто з вас був на морі? Подивіться і скажіть, якого кольору море?

-Що найбільше вам запам′яталося та сподобалося?

-Пригадайте, що ви бачили на узбережжі біля води?

-Що виносить море на берег хвилями?

-Якими лініями можна позначити хвилі?

-Як можна створити морську зірку на рельєфі?

5.Технологія виконання рельєфа.

    Спочатку нанесіть на картон тонкий шар пластиліну синього кольору. Продумайте, де розмістите зображення морської зірки. Це слід зробити так, щоб, знизу та з боків залишилось місце для мушлів та хвиль. Легенько продряпайте уявлену зірку цвяхом. По визначених лініях прокладіть пластиліновий джгутик. Обмежені джгутиком поверхні заповніть пластиліном. Прикрасьте зображення заглибленим рельєфом у формі хвиль. Заглиблений рельєф - це залишені вдавлені сліди від пальців, цвяха чи стеки. Пригадайте, коли ви взимку залишаєте сліди на снігу або влітку на піску. Ще уявіть, які сліди птахів чи звірів можна побачити на снігу в лісі. Вдавіть у пластилін справжні мушлі. Використовуйте не більше трьох кольорів пластиліну аби зображення не було строкатим.

6.Фізкультхвилинка «Пловці».

Уявіть себе пловцями на морі.

Якими рухами вони тримаються на воді?

Виконайте їх.

7.Самостійне виконання роботи учнями.

Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт.

9.Підсумок уроку.

-Що ви виготовляли на уроці?

-Що називається рельєфом?

-Як його виготовити?

-Які види робіт, малюнки, поробки ви виготовляли протягом року?

-Які з них вам найбільше сподобались?

Уроки малювання,

розроблені для учнів 2 класу

ЗОШ-інтернату для дітей-сиріт

та дітей, позбавлених батьківського піклуваня

сел. Кочеток

вчителем І.

Уроки трудового навчання,

розроблені для учнів 2 класу

ЗОШ-інтернату для дітей-сиріт

та дітей, позбавлених батьківського піклуваня

сел. Кочеток

вчителем І.

Урок образотворчого мистецтва на тему: «Зимовий день».

Урок, проведений у 1 класі

ЗОШ- інтернату для дітей - сиріт та

дітей, позбавлених батьківського

піклування I-III ст. сел. Кочеток

вчителем Соколовою Надією Ігорівною

у 2006\2007 н. р.

Урок образотворчого мистецтва.

Тема: Зимовий день.

Мета:Вчити дітей передавати на малюнку враження від красивого зимового пейзажу, поєднувати фарби при зображенні образів природи, розміщувати в просторовому віднощенні предмети на аркуші паперу ( ближчі предмети малювати більшими, віддалені - меншими). Вдосконалювати прийоми роботи з аквареллю. Розвивати творчість дітей, художні здібності, смак, спостережливість. Виховувати любов до природи.

Обладнання: папір, простий олівець, фарби; репродукції картин пір року, дитячі роботи, малюнки персонажів казок (Веселий Олівець, Пензлик-Веселкарик, Король-пензлик).

Хід уроку.

1.Підговка робочих місць. Повторення правил техніки безпеки.

2.Організаційний момент.

2.1.Привітання.

2.2.Відгадування загадки.

-Відгадайте загадку.

Намалювати можна нею

Будинки, хмари і поля,

Зелену затишну алею,

Високі гори і моря.

Зачарувати можна нею-

Така вона чудова й гарна!

Ти знаєш, як зовуть цю фею?

Її зовуть, звичайно...(Фарба).

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Так, це фарба. Саме акварельними фарбами ми будемо малювати сьогодні на уроці.

А ще до нас на урок завітав Веселий Олівець зі своїм товарищем Пензликом-Веселкариком. Вони принесли нам казочку про Короля Пензлика та його синів.

3.1. Слухання казки.

Послухайте її.

У тридев’ятому царстві жив-був Король-Пензлик і мав він багато синів Пензликів. Їм дуже подобалося малювати, і тому вони вирушили в школу, щоб разом із дітьми створювати гарні малюнки. Та незабаром три пензлики повернулися додому в сльозах.

- Чому ти плачеш?-запитав Король-Пензлик свого сина Пензлика.

- Ваша величність! До поганих дітей я потрапив у школі. Вони опускали мене в фарбу аж до середини металевої частини ( вчитель показує, як глибоко діти занурювали пензлик). Залило очі, рот. Ой, лишенько, помийте мене!

(Вчитель миє пензлик і продовжує від його імені).

- Мене треба занурювати лише до половини ворсу( показати, як саме). Колиу фарбі тільки волосся моє, не так боляче: я все бачу і добре малюю. не забувайте відтискати зайву фарбу об край скляночки.

- Діти, а як ви ставитеся до своїх пензликів? Так, обережно опускайте їх у фарбу, а потім виводьте на прогулянку по... аркушу паперу. Подивіться треба проводити лінії: тонкі - кінчиком пензля, широкі - натискаючи на нього. Спробуйте і ви так. Прикладаючи пензлик до аркуша, можна отримати силуетні плями.( показую) спробуйте і ви так.

3.2. Повторення відомостей про кольори.

Позначення кольоровими мазками пропущених слів у вірші.

- Пензлик-Веселкарик склав «райдужний віршик». Прочитайте його і позначте кольоровими мазками пропущені слова у вірші.

Любить Пензлик мій до свята

Собі чувчик фарбувати.

Він у райдугу пірнає,

Кожний колір називає:

«Це..., жар неначе,

Це..., гарячий.

...- як пшениця в полі.

Мов трава -... колір.

...- як у краплині.

А наступний колір-... .

... колір, ніби річка.

...- як нічка.»

Скільки всього кольорів

Назвав Пензлик дітворі?

(В. Тименко).

(Текст вправи написаний на аркуші і вивіщений на дошці).

3.3. Читання вірша про пори року.

Давним-давно це відбувалось:

Зима з Весною зустрічались.

Вепна сказала:

- Глянь довкола:

Зелене все-

І ліс, і поле,

Зелений луг до небокраю,

Світ іншим, певно, не буває.

- Дурниця!- мовила Зима.-

Світ - білий. Бачила сама.

Сміливо запевняю:

Пустий він. Я це знаю!

Сказала Осінь:

- Не пустий

І не зелений-золотий!

Світ жовтий, пурпуровий.

Повір, що він чудовий.

У ягодах, у квітах-

Нехай підтвердить Літо.

А Літо не зважало,

На пляжі загорало.

Тому і суперечка ця

У них ведеться без кінця.

Хто може край покласти їй

І помирити пори?

Зелений, білий, золотий-

Який же світ довкола?

(Алла Потапова).

(Відповіді дітей).

3.4.Демонстрація зимового пейзажу.

-Придивіться уважно до зимового пейзажу: чи можна назвати цю пору року безбарвною?

-Спробуйте перерахувати кольори зими. Давайте влаштуємо змагання: хто більше знайде кольорів та відтінків у зимовій природі.

-Який же колір справедливо вважають головним кольором зими?

Вкрив дерева білими крильми

Морозець колючий, мов шипшина.

Білі черевики у зими,

Біла-біла в неї кожушина.

Білі сани, білогриві коні.

Білі рукавички пухові.

Білі щоки, а вуста червоні,

Мов розквітлі маки польові.

(М. Сингаївський).

3.5.Визначення потрібних кольорів для виконання малюнка.

-А які кольори, крім білого, можна зустріти у зимовій природі? Знайдіть ці кольори на малюнках.

-Які поєднання барв у зимовому пейзажі подобаються вам найбільше? Чому?

-Пошукайте на малюнку поєднання білого та зеленого, червоного та білого, блакитного й білого кольорів.

-Придивіться уважно до снігу: якого він кольору?

-Як ви гадаєте, чи завжди сніг білий? А чи змінюється колір снігу вранці, ввечері, під час морозу, у відлигу?

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14