Обладнання. Таблиця «Контур», зразки грибів, виготовлених з пластиліну, зразок малюнка, таблиця видів грибів, простий олівець, кольорові олівці, папір.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2. Підготовка робочих місць.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
-Послухайте віршика і скажіть, що ми сьогодні будемо малювати:
Під берізки, під дуби поховалися гриби.
Ось лисички біля хвої, сироїжки, маслюки,
Коло стежки лісової-підберезники стрункі.
Ну, а ось боровик, до пошани він звик.
Під рудим торішнім листям він ховається в пітьму.
Хто гриба нагнеться рвати, той уклониться йому.
-А ще ви навчитеся зображувати контур предмета.
4. Розгляд таблиці «Контур».
-Подивіться на таблицю. Які предмети нагадують вам оці лінії?
-Таке зображення предмета називається контуром, тобто предмет ніби обводиться олівцем.
4.1.Тренувальні вправи.
-Візьміть папір і простий олівець і спробуйте намалювати контур яблука.
-А тепер намалюйте контур ялини, будинку.
5. Розгляд зразків грибів та малюнків.
-Подивіться на малюнки, як називаються гриби, що тут зображені?
-З яких частин складається гриб?
-Якої форми шляпка гриба? Якої форми його ніжка?
-Виберіть для себе які гриби ви будете малювати.
- Подумайте, які кольори застосуєте.
6. Технологія виконання малюнка.
- Подумайте, яку композицію з грибами ви хочете створити. Де ви розташуєте гриби і якими рослинними елементами доповните. Можна використати: дерева, кущі, трави, опале листя, грона ягід, осіннє сонечко, дощові хмари. Позначте місця всіх великих предметів на малюнку.
- Простим олівцем намалюйте контур ніжки та шляпки гриба. Розфарбуйте малюнок.
7.Фізкультхвилина.
Велетні
1-2.дружно встали, всі ми велетнями стали. Руки вгору
Руки в сторони, як крила,змахи руками
І на пояс 3-4.
Вправо-вліво повернулись, нахилились і прогнулись.
1-присіли, 2- присіли, і за парти тихо сіли.
8. Самостійна робота учнів.
Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.
9.Виставка та оцінювання робіт учнів.
10. Підсумок уроку.
-Яку тему сьогодні вивчили? Що навчилися малювати?
-Що можна сказати про форму гриба?
Урок 11
Тема. Гончарство. Створення з пластилінових смужок глечика. Метод примазування для з′єднання частин.
Мета. Ознайомити дітей із видом мистецтва-гончарством; закріпити знання учнів про метод з′єднання частин-примазування; навчити дітей створювати глечак з пластилінових смужок; розвивати дрібну моторику та пластику рук на основі удосконалення навичок роботи з пластиліном; виховувати позитивне ставлення до творчої діяльності.
Обладнання. Таблиця виробів гончарного мистецтва, зразок глечика, пластилін, стеки, дощечки.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2. Підготовка робочих місць.
3.Повідомлення теми та мети уроку.
-Послухайте віршики і подумайте, про що буде мова на цьому уроці:
Мовив дід: «Це глина, а оце цеглина.
Із цієї глини всі оці цеглини.
А із тих цеглинок виросте будинок».
-Ще: З землі робився, на кружалі вертівся,
На вогні пікся, на базарі бував.
Людей годував, як упав, то пропав, ніхто не поховав.
Глиняний горщик.
4. Ознайомлення з гончарством.
-Подивіться на таблицю. На ній зображені вироби гончарського мистецтва.
-З яким матеріалом працює гончар? Як одним словом можна назвати все це?
-Так, усі ці предмети вироблені із глини. Для виготовлення такого посуду гончар користується спеціальним пристроєм-гончарським кругом. Його розкручують ногами, а кладуть зверху шматок вологої глини, і так виліплюють різний посуд. Таким способом посуд получається рівненьким, гладеньким. А міцності глечикам дає жар, коли їх обпалюють у печі. Цьому мистецтву вже декілька десятків століть. Потім люди навчилися прикрашати глиняний посуд фарбами або надсічками.
5. Створення з глиняних смужок глечика.
5.1. Розгляд зразка.
-Подивіться на цей глечик, як ви гадаєте, з чого його зробили?
-Яким способом?
-Як закріпили частини між собою?
5.2. Технологія виготовлення виробу.
- Розімніть пластилін, щоб він став м′який. Розкатайте з нього нетовсті смужки, якщо вдасться-одну. Виліпіть товсту підставку для нашого глечика, щоб він не падав. Прикріпіть початок смужки до неї. Починайте укладати смужку колами, при цьому кожне укладене кільце слід примазувати одне до одного, щоб глечик не розпався. Верх глечика примажте так, щоб він був рівненький і гладенький. Візьміть стеку і надсічками прикрасьте його.
5.3.Фізкультхвилинка.
Наші руки просять праці!
Ми їх трохи розімнемо
І долоні розітремо.
Ми нагріли рученята-
тепер можна працювати!
5.4. Самостійна робота учнів.
Вчитель проводить поточний інструктаж.
5.5. Виставка та оцінювання робіт учнів.
6. Підсумок уроку.
- Що виготовляє гончар?
- З яким матеріалом він працює?
- Які прийоми з′єднання частин ви знаєте?
- Який посуд виготовляли на цьому уроці?
- Яким способом? З яких елементів?
Урок 12
Тема. Розписування дерев′яних тарілок Петриківським розписом.
Мета.Закріплювати знання учнів про народне декоративне мистецтво; вдосконалювати навички розпису, володіння пензлями; розвивати пізнавальний інтерес до сприймання прекрасного в навколишньому світі; виховувати любов до народних традицій, природи.
Обладнання. Таблиця елементів Петриківського розпису, зразок розписаної тарілки, гуаш, пензлі, папір, простий олівець.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2. Підготовка робочих місць.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
-Сьогодні на уроці ми повторимо елементи Петриківського розпису, а також навчимося розписувати дерев′яні тарілки.
4. Розгляд зразка та таблиці елементів розпису.
4.1. Розгляд таблиці.
-Давайте пригадаємо, які є елементи у Петриківському розписі, як вони називаються і як виконуються.
Матеріал знаходиться у розробці уроку №2.
4.2.Розгляд зразка.
-Подивіться на зразок малюнка. Які елементи розпису тут використані?
-З чого ми почнемо свою роботу? З намічення простим олівцем місця малювання елементів.
-Які елементи ви почнете малювати першими? Жоржини
-Наступними? Дубові листочки та гроно калини.
- Які елементи будете виконувати останніми? Гілочки ти блищинки
-Не забувайте, що деревина не так швидко, як папір вбирає фарбу. Тому після виконання кожного елемента слід давати час фарбі просохнути.
4.3. Тренувальні вправи.
-Перед тим, як будете розписувати тарілки, потренуйтеся на папері.
5. Самостійне виконання малюнку учнями.
Вчитель проводить поточний та індивідуальний інструктаж.
6.Фізкультхвилина.
Дихальні вправи зі звуками «ссс», «жжж», «ззз».
Матеріал знаходиться у папці.
7.Продовження самостійної роботи.
8. Виставка та оцінювання робіт учнів.
9. Підсумок уроку.
-Який виріб виготовляли на уроці? Яким розписом? Які елементи цього розпису ви знаєте?
Які елементи ви використали у своїй роботі?
Урок 13
Тема. Композиція. Рівномірне розташування предметів на малюнку. Малювання тематичної композиції «Наша школа».
Мета. Закріпити знання учнів про композицію, рівномірне розташування предметів на малюнку; вчити відображувати просторові відношення предметів та їх частин; розвивати творчу уяву та фантазію.
Обладнання. Магнітна дошка, елементи композиції «Наша школа», олівці, папір.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2. Підготовка робочих місць.
3.Повідомлення теми та мети уроку.
-Послухайте віршика і скажіть про що піде мова на сьогоднішньому уроці:
Наче вулик, наша школа. Вся вона гуде, як рій.
І здається, що довкола розквітають квіти мрій.
Бігають, сміютьсч діти, та-лиш дзвоник задзвенить-
Стане тихо, ніби в квіти поховались бджоли вмить.
-Правильно. Сьогодні ви навчитеся малювати нашу рідну школу.
4. Робота з магнітною дошкою.
-У мене є елементи композиції. Подивіться.
-Давайте пригадаємо, що таке композиція? Композиція- це поєднання деяких предметів разом та розташування їх красиво, гармонічно.
-Давайте розташуємо ці елементи так, щоб вийшов красива композиція.
-Чому ви так розмістили будівлю школи? Де ми поставимо лісок? Стадіон?
5. Технологія виконання малюнка.
1- Позначте лінію горизонту.
2- Помітьте простим олівцем місця знаходження усіх елементів.
3- Розфарбуйте їх кольоровими олівцями.
4- Зафарбуйте всі інші частини аркуша: якщо нижню-то в зелений колір, верхню-в блакитний.
5- Якщо маєте бажання, додайте свої елементи.
6.Фізкультхвилинка.
Виконання вправи «М′яч». Матеріали фізкультхвилинки знаходяться у папці.
7.Самостійна робота учнів.
Вчитель проводить поточний та індивідуальний інструктаж.
8.Виставка та оцінювання робіт.
9. Підсумок уроку.
-Що таке композиція?
-Як треба розташовувати предмети на малюнку?
-Як зафарбовуються елементи малюнка?
-Як називалася композиція, яку ви виконували?
Урок 14
Тема. Контур. Виконання сюжетно-тематичної аплікації
«Дивний флот на сонці сяє».
Мета.Закріпити знання учнів з поняття контур як засобу визначення форми; вчити самостійно визначати форму та розмір зображуваних предметів, розміщувати предмети у просторі, створювати композицію; розвивати спостережливість, композиційні та графічні навички, уяву, фантазію, моторику руки; виховувати любов до Батьківщини та мистецтва.
Обладнання. Підручник, репродукції картин, макети корабликів, педагогічні зразки, ножиці, клей, кольоровий папір.
Хід уроку.
Організація уроку. Актуалізація і корекція опорних знань.-Діти, пригадайте, що ви знаєте про море? Чи є в Україні моря? Назвіть їх. А хто з вас був на березі моря? Якого кольору морська вода? Чи завжди її забарвлення однакове? Пригадайте вірші або загадки про море.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |


