Біжимо додому, друже! Імітація бігу пальцями

8.Самостійне виконання виробу учнями.

Під час виконання вчитель проводить поточний інструктаж.

9.Виставка та оцінювання робіт учнів.

10.Підсумок уроку.

-Про яке свято ми розмовляли на уроці?

-В честь кого його святкують?

-Зображення яких квітів символізує весну?

-Як слід розташовувати зображення предметів на аркуші?

Урок 25

Тема. Розписування глечика Опішнянським розписом.

Мета. Закріпити знання учнів про Опішнянське керамічне мистецтво; навчити розписувати саморобні глечики таким розписом, використовуючи осьові лінії при зображенні орнаменту-бігунця з грона та листя винограду; розвивати наочно-образне мислення; виховувати любов до звичаїв та традицій нашого народу.

Обладнання. Глиняні глечики, виготовлені на уроках трудового навчання, гуаш, пензлики, простий олівець, таблиця зразків орнаментів Опішнянського розпису, розписаний глечик.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

- Відгадайте загадку, відгадка якої буде темою нашого уроку:

З землі робився, на кружалі вертівся,

На вогні пікся, на базарі бував,

Людей годував, як упав, то пропав,

Ніхто не поховав. Глиняний горщик

-Сьогодні ви навчитеся розписувати виготовлений вами глечик Опішнянським розписом.

4.Розгляд таблиці та розписаного глечика.

-Подивіться на цей глечик. Якими кольорами його розписано?

-Які орнаменти використані? З яких елементів складаються ці розписи?

-Як розміщено орнамент на горщику?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

-Подивіться на таблицю, на ній є зразки орнаментів-бігунців Опішнянського розпису.

Серед них ви бачите орнамент із зображенням винограду.

-Як розташовано зображення грона і зображення листя на ньому?

-Що намальовано з правого боку бігунця? А з лівої?

-Чим обмежено цей орнамент?

-Подивіться на схему цього орнаменту:-Які лінії ви бачите? Ці лінії потрібні для того, щоб швидше і проще намалювати орнамент. Після нанесення ліній простим олівцем малюється контур орнаменту, а вже потім він розфарбовується.

5.Технологія виконання орнаменту.

    Намітьте верхню, нижню та центральну осьові лінії орнаменту на горщику. Поділіть схему на вертикальні однакові відрізки, Проведіть центральну хвилясту лінію олівцем. Далі намітьте черешки грона і листя. Розмітьте контур листочка та ягідок. Намалюйте зеленою гуашшю центральну хвилясту лінію. Зафарбуйте синім кольором ягоди та зеленим листки. Обведіть по контуру зображень чорною фарбою тонким пензликом. Зафарбуйте зубчастий орнамент по краю малюнка.

6.Фізкульхвилинка «М′ячик».

Вчитель подає дітям м′ячика, читає вірша, а вони кидають його назад вчителю.

М′ячик – це вам не санчата,

не пенал, не олівець.

Є в усіх речей початок,

є в усіх речей кінець.

М′яч стрибає без упину

із животика на спину,

тільки що у нього де-

ніхто в світі не знайде.

7.Самостійне виконання орнаменту дітьми.

Під час виконання орнаменту вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт учнів.

9.Підсумок уроку.

-Яку роботу ви виконували на сьогоднішньому уроці?

-Що таке орнамент-бігунець?

-Як його розмістити на горщику?

-Що слід зробити, перед тим, як розфарбувати орнамент?

Урок 26

Тема. Художня композиція. Малювання візерунку у стилі Петриківського розпису.

Мета. Закріпити знання учнів про техніку Петриківського розпису; удосконалювати навички володіння гуашшю та пензлями; використовувати всю зображувальну поверхню аркуша; розвивати творчу уяву; виховувати любов до милування прекрасним.

Обладнання. Гуаш, пензлі, простий олівець, циркуль, папір округлої форми, палітра, таблиця елементів Петриківського розпису.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Сьогодні на уроці ви продовжите навчатися зображувати композицію Петриківським розписом. А ще навчитеся малювати жоржину.

-Послухайте віршика:

Червоні жоржини, червоні жоржини,

Червоні жоржини, на них золотіють

уранці росинки.

4.Розгляд таблиці.

-Подивіться на таблицю і скажіть, які з цих елементів Петриківського розпису ви ще не навчилися малювати.

-З яких частин складається жоржина?

-Подивіться на схему малювання жоржини. Спочатку креслиться циркулем коло, в ньому намічається півколо з верхнього боку квітки. Для малювання жоржини на палітрі змішуються кольори. Спочатку малюється середня пелюстка квітки, від неї вправо та вліво накладаються вигнуті округлі пелюстки, трохи вищі за середню. Так ми отримаємо серединку жоржини.

Далі розвертаємо жоржину догори і таким самим чином малюємо пелюстки навколо серединки. Їх повинно бути однаково з обох боків і вони зменшуються та вигинаються доверху.

Сьогодні ви навчитеся робити мазки з переходом кольорів.

-Вмочуєте пензля у основний відтінок, яким буде малюватися уся квітка.

-Зчищуєте кінчик пензля на край палітрі.

-Вмочуєте кінчик у темніший або світліший тон.

-Накладаєте мазок «Пелюстка» обережно, намагаючись не розмазати фарбу.

5.Тренувальні вправи.

-Спробуйте намалювати пелюстку з переходом кольорів.

-А тепер спробуйте зобразити пелюстку, вигнуту вправо чи вліво. Намагайтеся зробити мазок легко і вільно.

-А тепер спробуйте намалювати саму жоржину.

6.Розгляд зразка малюнка.

-Що називається художньою композицією?

Художньою композицією називається малюнок із рівномірним розтащуванням об′єктів на аркуші паперу.

-Подивіться на цей малюнок. Чи можна його назвати композицією.

- Що на ньому зображено?

-Яким розписом намальовані квіти?

-Як вони розташовані на аркуші?

-Які кольори використані для зображення квітів?

-Що ще, крім жоржини, зображено на малюнку?

7.Розгляд таблиці мазків.

-Як виконується мазок «Гребінець»?А мазок «Гілочка»?

-Давайте повторимо техніку виконання мазків.

-Які з цих мазків потрібні нам для виконання композиції?

Матеріа таблиці знаходиться в уроці 2.

8.Технологія виконання малюнка.

    Розмістить аркуш так, щоб на ньому розмістилися усі надумані вами елементи малюнку. Розкресліть циркулем коло для виконання квітки. Намалюйте в середині жоржини півколо для серединки. Намітьте гілочки та місця розтащування листочків. Далі малюйте жоржину, починаючи з серединки. Коли жоржина підсохне, слід розфарбувати гілочки та намалювати листя. По краям гілочок додайте декілька ягідок для прикраси.

9.Фізкультхвилинка «Зайчата».

Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.

10.Самостійне виконання малюнка учнями.

Під час виконання малюнка вчитель проводить поточний інструктаж.

11.Виставка та оцінювання робіт.

12.Підсумок уроку.

-Що таке художня композиція?

-Як називається розпис, яким ви виконували композицію?

-Які мазки розпису вам найбільше запам′ятались?

-Опишіть, як виконується мазок «Пелюстка» з переходом кольорів?

Урок 27

Тема. Малювання ілюстрації до української народної казки «Курочка Ряба».

Мета. Вчити об′єднувати в одному сюжетному малюнку зображення декількох предметів, поєднуючи їх загальним змістом, і утворювати з них композицію; закріпити знання про поняття композиція; розвивати вміння гармонійно заповнювати всю площину паперу; виховувати любов до народних казок.

Обладнання. Ілюстрації до казки «Курочка Ряба», зразок малюнка, олівці, фломастери, простий олівець, папір, таблиця малювання елементів курочки.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Актуалізація опорних знань учнів.

-Пригадайте, що називається композицією?

-Як правильно розташувати зображення предметів на аркуші?

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Відгадайте загадку та дізнайтеся, про що піде мова на сьогоднішньому уроці:

Знесла яєчко золоте, зраділи Дід та Баба.

Ви, любі друзі, знаєте, що звали її ... Курочка Ряба

-Правильно, мова піде про казку «Курочка Ряба», і ви навчитеся малювати курочку та золоте яєчко.

4.Розгляд зразка малюнка.

-Подивіться на малюнок і скажіть, хто зображений на малюнку?

-Якого вона розміру? На які частини умовно можна поділити зображення курочки?

-Якого розміру тулуб курочки? На що він схожий?

-Що намальовано біля курки? Якої воно геометричної форми?

-Де знаходяться зображення курки та яєчка на аркуші паперу?

-Які допоміжні предмети ви бачите на малюнку?

-Які кольори застосовані для зображення курочки? А для яєчка? Травки? Квіточків?

У селі у діда й баби гарна курочка була.

Щось маленьке і кругленьке вона дідові знесла.

Мишка, хоч і не хотіла, зачепила і розбила.

Яєчко

5.Технологія виконанння малюнка.

Вчитель проводить пояснення по таблиці малювання елементів казки.

    Розмітьте на аркуші лінію горизонту. Простим олівцем намітьте контур тулуба курочки у формі овала. Тоді змалюйте її голову, теж овальну, трохи вище над тулубом. Помітьте контур хвоста і крила курки, лапок у формі палички, яка на кінці розходиться на три боки, гребенця і дзьоба, яки малюється як трикутник. Поруч із курочкою намітьте овальної форми яєчко, що лежить на землі. Розфарбуйте зображення курки та яєчко, вибраними вами кольорами. Далі намалюйте траву та квіточки, сонечко в небі, хмарки.

6.Фізкультхвилинка «Квочка».

Діти вибирають водящого-«квочку»,якому зав′язують очі і він повинен зловити інших. Далі «квочка» міняється. Примовляються такі слова:

Ходить квочка коло кілочка,

Водить діточок коло квіточок,

Квочка каже:-Квок!

Ось золотий кілок.

7.Самостійне виконання малюнка учнями.

Під час виконання малюнку вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт.

9.Підсумок уроку.

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14