10. Підсумок уроку.

-Про яку пору року йшла розмова на сьогоднішньому уроці?

-Як називається малюнок, який ви виконували?

-Чого нового ви навчилися малювати?

-Як правильно намалювати ялину?

-Як утворити «зимові» відтінки кольрів:ніжно-бликатний, рожевий, сірий.

Урок 20

Тема. Орнамент-бігунець. Вишиванки.

Мета. Ознайомити з різновидами орнаментів-бігунців, народного мистецтва вишивання; навчити виконувати малюнок-вишиванку;навчити визначати колірне рішення вишиванок; розвивати творчу уяву та фантазію; виховувати пошану до народний звичаїв та традицій нашого краю.

Обладнання.Вишитий рушник, зразки вишиванок, зразок малюнка-вишиванки, таблиця орнаментів-бігунців, фломастери, папір, простий олівець, лінійка, запис пісні «Рушник»..

Хід уроку.

1.Організація класу.

2. Підготовка робочих місць.

3. Повідомлення теми та мети уроку.

-На сьогоднішньому уроці розмова піде про українські рушники та вишиванки. Послухайте пісню про рушник:

Рідна мати мою, ти ночей не доспала,

І водила мене у поля край села,

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

І рушник вишиваний на щастя, на долю дала.

Я візьму той рушник, простелю наче долю

В тихім шелесті трав, щебетанні дібров,

І на тім рушничкові пропливе все знайоме до болю,

і дитинство, й розлука, й вірна любов.

4. Розгляд вишитого рушника та зразків вишиванок.

-Подивіться на цей рушник. Як дбайливо та охайно вишитий візерунок на ньому. Це весільний рушник, тобто його дарували молодятам разом із хлібом-сіллю. рушник здавна використовувався в народі як прикраса для житла. Рушники розвішували навколо вікон, дверей, на стінах. Рушники бувають ткані і вишивані. Ткані рушники оздоблюють здебільшого геометричним орнаментом, а вишивані-рослинним, які ми будемо малювати сьогодні. Залежно від місцевості, рушники мають свої особливості вишивки, орнаменту, кольору. Для рушників нашого краю характерна різнокольорова вишивка. Подивіться на ці зразки вишиванок. Тут є полтавські, російські, вишиванкаи з західних регіонів, їх об′єднує те, що всі вони вишиті вручну. Візерунки майстрині придумували самі. вишитий рушник вважали в давнину великим багатством. Ось і ви сьогодні самі створите візерунок для свого рушника.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

5.Розгляд зразка малюнка.

-Подивіться, який візерунок я створила на своєму рушнику.

- Давайте розберемо, як можна намалювати такі орнаменти.

-Яка геометрична фігура знаходиться всередині орнаменту?

-З яких елементів він складається?

-Як розташові елементи орнаменту?

-У якому порядку вони повторюються?

-В який частині рушника зображується візерунок?

-Чи повторюються смуги з візерунками?

-Які кольори використані для їх зображення?

-А ось зразки орнаментів-бігунців, зтяких ви можете створити свій малюнок.

6.Технологія виготовлення малюнка.

·  Намалюйте за допомогою лінійки прямокутник.

·  Внизу рушника зобразьте вибрані вами орнаменти-бігунці, починаючи малювати знизу рушника.

·  Спочатку проводиться хвиляста лінія, після того простим олівцем помітьте місця розташування елементів орнаменту: квіточок, листя, завитків, бутонів, ягідок.

·  Коли всі вибрані орнаменти будуть красиво розміщені, можна починати їх розфарбовувати. Вибирайте такі кольори, якими прийнято вишивати у нашому краї.

·  На завершення намалюйте знизу рушника бахрому для особливого прикрашення.

7.Фізкультхвилинка.

Станем струнко, руки вбоки! Пострибаєм, як сороки,

Як сороки-білобоки. Стрибну-стрибну, ско-ско-ско!

А тепер, як жабенята, ще й вприсядку пострибали,

Ква-ква-ква! Ще раз: ква-ква! Щоб спочила голова.

8. Самостійне малювання вишиванки учнями.

Під час малювання вчитель проводить поточний інструктаж.

9.Виставка та оцінювання робіт.

10.Підсумок уроку.

-Про що йшла мова на уроці?

-З яким видом народного мистецтва познайомидись?

-Для чого потрібні рушники?

-Якими вони бувають?

-Якими кольорами вишивають рушники у нашому краї?

-Який орнамент ви зображували на своїх малюнках? Чому він так називається?

Урок 21

Тема. Холодні кольори. Малювання композиції «На дні морському».

Мета. Ознайомити з різноманітністю мещканців моря; навчити їх зображувати, поєднувати у композицію, порівнюючи за формою, розміром, розташуванням у просторі; розвивати емоційно-образну пам′ять на основі запам′ятовування конкретних предметів; виховувати любов до милування природою, почуття прекрасного.

Обладнання. Ілюстрації морських пейзажів, мещканців моря, зразок малюнка, акварель, гуаш, пензлі, простий олівець, папір, запис шума морського прибою.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Відгадайте загадку та здогадайтеся про що піде мова:

Там жарко сонечко пече, там веселяться діти,

Кругом вода, і не втечешь, там треба плавать вміти.

Безкрая голуба вода, весела і простора.

Шумить прибоєм цілий день тепленьке синє.... море.

-Правильно, сьогодні ви навчитеся малювати морську композицію.

4.Розгляд морських пейзажів.

-Подивіться і скажіть, якого кольору море? А яке воно за розміром? Хто з вас був на морі?

-Що найбільше вам запам′яталося та сподобалося?

-Подивіться, які тварини та рослини мешкають на дні моря. Здається, що крім рибок, ніяких тварин там більше немає. Але це помилка. Подивіться на ці яскраві чудові підводні квіти, це-теж тварини, але нерухомі. На дні моря буже багато різнокольорових істот, які всі разом створюють чудесні картини з фантастичних казок.

-Ось морська зірка, морський їжак, медузи, кити, дельфіни, краби, водорості, різноманітні рибки, різні за кольором та забарвленням, ось фотографія підводного рифа, тобто скали, на якій живуть мільйярди маленьких чудернацьких істот.

-Чи знаєте ви, чому у наших річках немає таких різнобарвних тварин? Тому що вода у морі солона і вона завжди тепла.

5. Розгляд зразка малюнка.

-Подивіться, який чудесний малюнок ви зараз будете виконувати.

-Яких тваринок та рослини ви бачите? Хто запам′ятав їх назви?

-Якої форми морська зірка? А які кольори ви використаєте для її зображення?

-Якої форми моський їжак? Чи схожий він на лісового їжачка? А чим відрізняється?

-Якої форми ці рибки? А які вони за розміром?

-Які рослини ви побачили на цьому малюнку? Як вони називаються? Яким кольором вони намальовані? А морський пісок на дні? А сама вода?

-Давайте повторимо, що таке композиція? Як правильно і красиво розташувати предмети?

6.Технологія виконання композиції.

·  Спочатку вам потрібно зобразити воду, бо всі ці істоти живуть на дні моря, і навколо їх вода. воду ми намалюємо добре розведеною синьою аквареллю, слід зафарбувати весь аркуш, плавно розводячи пензликом, щоб зображення стало схоже на справжні морські хвилі.

·  Далі будемо працювати гуашшю: намалюємо жовтий пісок та зелені водорості.

·  Серед них справа плавають невеликі бликитні та жовті рибки.

·  На пісочку намалюємо спочатку контур морської зірки простим олівцем, а потім його розфарбуємо, змішуючи для цього на палітрі червону фарбу з білою. Середину зірки залишемо білою.

·  Неподалік від неї намалюємо медузу, яка пливе вгору. Вона зовсім прозора, а ми її намітимо спочатку простим олівцем, а вже потім тільки обведем її рожевою гуашшю.

·  У кого вистачить майстерності, можете намалювати краба з клешнями або морську мушлю з перлинкою.

7. Фізкультхвилинка «Перлина».

Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.

8.Самостійне виконання композиції учнями.

Під час виконання малюнку вчитель проводить поточний інструктаж.

9.Виставка та оцінювання робіт учнів.

10.Підсумок уроку.

-На яку тему ви сьогодні малювали композицію?

-Про яких морських мешканців ви дізналися?

-Які кольори вони мають?

-Що найбільше вам сподобалося на сьогоднішньому уроці?

Урок 22

Тема. Ліплення рельєфу «Гарні квіти та метелики».

Мета. Ознайомити із поняттям рельєф; навчити передавати в об′ємі будову, пропорції та найхарактерніші особливості будови предметів конструктивним способом (складання цілого з частин) і способом примазування ; розширяти уявлення про об′ємну пластику в ліпленні, способи ліплення;розвивати дрібну моторику та пластику рук; виховувати позитивне ставлення да художньо-творчої діяльності.

Обладнання. Ілюстрації квітів, метеликів, зразок рельєфу, пластилін, стеки, дощечки, цвяхи, таблиця зображень контурів для рельєфів, прямокутні форми для виготовлення рельєфу.

Хід уроку.

1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Актуалізація опорних знань учнів.

-Згадайте, яким матеріалом ми користуємося, коли хочемо створити об′ємну фігуру?

-Який пластилін за якостями?

-Якими способами ліплення ви вже володієте?

-Що можна створити з пластиліну?

4.Повідомлення теми та мети уроку.

-Сьогодні на уроці ви навчитеся ліпити з пластиліну рельєф, а що буде зображено на ньому відгадайте:

Я метелика малювала, крильця білі-білі Що то за гість? Ніжок має шість,

Я йому розмалювала фарбами своїми. Аж чотири крилець має,

Навкруги червоно-сині обідки зробила. По квітках собі літає,

А серединку такою, як була, лишила. Не бджола, не джмелик.

Зверху дала голубого, мов шматочок неба. Зветься він...метелик

І метелик – кольоровий, кращого не треба.

-І ще:

Гарно в нашому садочку: і дерева, і квітки-

Чорнобривці та барвінок, рута, м′ята, нагідки!

-Правильно, ви сьогодні навчитеся ліпити з пластиліну гарних метеликів та квіти.

5.Розгляд зразка рельєфу.

-Подивіться, це рельєф з пластиліну «Гарні квіти та метелики».Вони декоративні, тобто незвичайні, казкові, дивовижні.

-Рельєф-це нанесення об′ємного зображення на плоский картон, який покритий пластиліном.

-Який вигляд мають квіти та метеликі? Якого розміру квіти? Як і де вони розташовані?

-Де знаходяться метелики?

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14