-На яку тему ви малювали малюнок?
-Як правильно розташовувати предмети на малюнку?
-Хто пояснить, як правильно малювати контур ялини?
Урок 17
Тема. Декоративне малювання «Білий сніг, білий сніг заміта стежинки. На мереживо доріг падають сніжинки».
Мета. Вчити учнів створювати композицію, поєднуючи малюнок і аплікацію;навчити композиційно правильно і симетрично розташовувати декоративні елементи на аркуші паперу; самостійно симетрично вирізувати та наклеювати елементи композиції; розвивати інтерес до виробів декоративно-прикладного мистецтва; виховувати задоволення від створення малюнка власними руками.
Обладнання. Гуаш, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик, серветки.
Хід уроку.
1. Організація класу.
2. Підготовка робочих місць.
3.Актуалізація опорних знань учнів.
-Яка пора року зараз?
-Які ви знаєте ознаки зими?
-Які кольори використовує зима для прикрашання природи?
-Які чудові картини зими вам найбільше запам′ятались?
-Послухайте віршика про зиму:
Зима
Надійшли морози, ріки закували
І березам коси інеєм прибрали.
Пухова перина очі убирає,
Біла скатертина-ні кінця, ні краю.
Під серпанком білим трави і листочки,
Річка оніміла, не дзюрчать струмочки.
Омертвіли лози, ледь гіллям хитають.
А в полях морози та вітри гуляють.
-Які чудові чарівні елементи зими ви побачили?
4. Повідомлення теми та мети уроку.
-На сьогоднішньому уроці ви навчитеся створювати зимову композицію. Зима-чарівниця може за одну ніч перетворити голу чорну безбарвну землю на казковий блискучий фатнастичний сад. Вам лише слід скористуватися своєю фантнзією.
5. Розгляд зразка композиції та зимових пейзажів.
-Подивіться, чи пободаються вам ці ілюстрації?
-Чи приємно дивитися на них? Чому?
-Яких кольорів багато на них? Як ще називаються ці кольори?
-На зразку зображені елементи зимової природи: сніжинки, іній, крижинки, сніговий вітер.
-На скільки частин поділена ця композиція?
-Чи всі елементи рівні і однакові?
-Як це називається? Як можна зробити симетричний візерунок?
6. Технологія виконання малюнка.
· З кольорового паперу виріжте коло за допомогою шаблона.
· Розмітьте тоненько осьові лінії простим олівцем.
· Намалюйте білою гуашшю зимовий вітер, хурделицю, завірюху.
· Виріжте з кольорового паперу симетричні сніжинки: згорніть аркуш вдвоє, потім ще вдвоє, намалюйте олівцем контур сніжинки і виріжте її.
· Розгорніть сніжинки та наклейте так, щоб вони утворювали симетричний малюнок.
· Намажте невеликі плями клеєм та посипте їх сріблястим пилом.
7.Фізкультхвилинка «Морозиво».
Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.
8.Самостійна робота учнів.
Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.
9.Виставка та оцінювання робіт.
10.Підсумок уроку.
-Яку композицію ви воконували?
-Які елементи зимової природи використали?
-Що таке симетрія?
Урок 18
Тема. Тематичне малювання «Добрий сніговик».
Мета. Вчити об′єднувати в одному малюнку зображення декількох предметів, поєднуючи їх загальним змістом; удосконалювати навички роботи з фарбами; розвивати аналітичне сприймання на основі розвитку уміння спостерігати різні форми навколишнього середовища; виховувати любов до чарівної природи взимку.
Обладнання. Акварель, гуаш, пензлі, ілюстрації та фотографії зимової природи, зразок малюнку сніговика, педагогічний малюнок.
Хід уроку.
Організація класу. Перевірка готовності дітей до уроку, підготовка робочого місця. Повідомлення теми та мети уроку.Вступна бесіда за ілюстрацією «Зимові розваги дітей».
-Яка пора року зображена на малюнку?
-Чим займаються діти?
-Чи доводилося вам взимку ліпити сніговика?
-Як ви це робили?
3.2. Ігрова ситуація.
- От зараз я розповім вам історію одного доброго маленького Сніговичка. А було це так. Зліпили діти Сніговичка, поставили в глибині двору та й забули. Сніговичок довго стояв на одному місці в самоті. Одного разу він наважився звернутися до собаки. Ввічливо привітався, назвав своє ім′я. Але той не звернув на нього уваги. «Нецікаво з таким спілкуватися - стоїть, як стовпчик, не вміє не те що бігати, навіть ходити!» засумував Сніговичок. «Незабаром пригріє сонечко, я розтану. Невже ж справжнього, доброго друга так ніколи і не зустріну?»
-А як би ви вчинили, коли Сніговичок запропонував свою дружбу?
-Давайте намалюємо друга-Сніговичка добрим та веселим, таким, яким ви його собі уявляєте.
Аналіз зразка малюнка.-Давайте пригадаємо, з чого починають малювати сніговичка?
-Якими кольорами слід його зображувати? Чому?
-Що ще крім сніговичка намалюємо?
4.1. Підготовка фону для малюнка.
- Підготуйте фон аквареллю для малюнка.
- Якого кольору буе сніг, небо, дерева?
4.2. Слухання вірша А. Костецького «Добрий Сніговик».
- Сніговику, Сніговику! Малечі ковзанку залить,
Скажи нам, а навіщо Чи в заметіль кудлату
Тобі дали мітлу таку, синиць туди сховати.
Яка за тебе вища? Нехай собі сидять під ним,
Неначе це-пташиний дім.
-Я нишком-тишком уночі
Сніг підмету з дороги, - Ну, а твоя морквина-ніс
Щоб діти, в школу ідучи, навіщо – розкажи-но?
Сніговичку, Сніговичку! - Якби колись я в ліс,
Скажи-но, а навіщо то я б зайцям її одніс,
На голові твоїй стирчить бо це для них морквина.
Відрище-здоровище?
- Сніговичку, Сніговичку!
-А щоб тоді, як місто спить, Ще трохи нас послухай.
Навіщо в тебе рот такий-
Від вуха і до вуха?
-Ну, це відомо кожному.
Без посмішки не можу я!
Технологія виготовлення виробу.· Після нанесення фону, слід розмітити місця для сніговичка, дерева, краю будинка, хмарини.
· Далі будемо працювати гуашшю. Нижній шар сніговичка малюємо більшим, інші - трохи меншими.
· Розташовуємо відро та мітлу.
· Зображуємо дерево, край будинку, хмарину.
· Коли підсохне силует сніговичка-намалюємо його ніс, рот, ґудзики, шарфик, рукавички.
· Останніми малюємо білою гуашшю падаючі сніжинки та снігові намети.
· Не слід забувати, що ближчі предмети зображують більшими, а дальші - меншими.
6.Фізкульхвилинка «Встаньте, діти, посміхніться...».
Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.
Самостійне виконання малюнку учнями.Під час виконання вчитель проводить поточний інструктаж.
Виставка та оцінювання робіт. Підсумок уроку.Урок 19
Тема. Основні просторові орієнтири. Виконання малюнку «Природа взимку».
Мета. Ознайомити з основними просторовими орієнтирами; вчити орєнтуватися на площині аркуша; навчити самостійно розташовувати зображення на аркуші; формувати свідоме ставлення до результатів образотворчої діяльності; виховувати любов до природи.
Обладнання. Зразок малюнка, ілюстрації зимових пейзажів, репродукція картини
І. І. Шишкіна «Зима»,таблиці ескизів дерев, гуаш, пензлики, папір, індивідуальні дерев′яні дошки, крейда, простий олівець.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2. Підготовка робочих місць.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
-Відгадайте загадку та дізнайтеся про піде мова на сьогоднішньому уроці:
Посивіла вона, бо вже дуже стара,
Часом тиха бава, до всіх добра така,
Хто ж розсердить її-заспіва не тії,
Холод з рота несе, сивиною трясе.
Кружляє ніжно-білий пух, міняє зайчик свій кожух,
Вдягає лиска рукавички, не співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма. Яка прийшла пора?
Зима
-Правильно розмова буде про зиму та про зимову природу. Ви навчитеся малювати малюнок «Природа взимку».
4. Розгляд зимових пейзажів.
-Подивіться на ці картини та малюнки, яка пора року зображена?
-Яка природа взимку? Що сталося з деревами з приходом зими?
-Якими кольорами та відтінками користувався художник, щоб передати колір снігу?
- Подивіться на репродукцію картини І. І.Шишкіна «Зима». Яким гарним зображив художник ліс взимку! Сніг на гілках, на стовбурах, на лапах ялин. В одному місці він фіолетовий, в іншому-рожевий, сірий, блакитний, блискучий на сонці, світиться багатьма маленькими зірочками, наче нічне небо. Зима вкрила сніжним килимом усе навколо.
-Що намалбовано посередині картини? Який предмет знаходиться ближче до нас? Яке це дерево, опишіть його. Що ви бачите далі в глибині лісу? А що знаходиться поруч з ялинами? Які предмети намальовані під ялинами? Що ви бачите ліворуч від цих ялин? А що зображено праворуч від них? Що знаходиться поміж них? Які предмети лежать унизу під ялинами? Опишіть їх. Чому вони такі? Що росте поміж гілок? Яка ця ялинка? Як ви гадаєте, яка погода була напередодні цього дня? Чому ви так гадаєте?
5. Розгляд ескизів ялини.
-Подивіться на цю таблицю. На ній ви бачите, як можна намалювати різні дерева.
Пояснення і показ ескизів вчителем.
5.1.Малювання ялини.
-Намалюйте високий стрункий стовбур,
на якому знизу не має гілок, тільки невеличкі
сучки. На верхівці дерева намалюйте
нетовсті гілки, що піднімаються
догори. Ялина-вічнозелене дерево, тому
короткими рисками намалюємо
хвою на її гілках.
-Візьміть дерев′яні дошки і спробуйте намалювати ялинки крейдою.
6. Технологія виконання малюнка.
- Помітьте простим олівцем лінію, де небо зустрічається з землею. Намалюйте простим олівцем контури ялин, маленькі ялинки, впавші гілки та ліс. Зафарбуйте стовбури дерев та намалюйте тоненьким пензликом маленькі гілки на верхівках ялин. Коли фарба підсохне, нанесіть білою гуашшю сніг, снігові намети та кучугури. Додавайте до білої фарби трохи бликитної, або рожевої, або чорної, щоб створити більш виразніший та красивіший відтінок снігу.
7.Фізкультхвилинка «Чапля».
Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.
8.Самостійне виконання малюнка учнями.
Під час виконання малюнка вчитель проводить поточний та індивідуальний інструктаж.
9.Виставка та оцінювання робіт.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |


