5.7. Виставка та оцінювання робіт.
6. Підсумок уроку.
- Назвіть основні кольори.
- Який малюнок ви виконували?
-Яка форма цього малюнка?
- Де можна використати такий малюнок?
Урок 4
Тема. Похідні кольори. Утворення похідних кольорів методом змішування. «Хустинка для бабусі» (малювання візерунку у трикутній формі).
Мета. Ознайомити дітей з похідними кольорами; навчити їх утворювати та використовувати у образотворчій діяльності; удосконалювати просторове орієнтування учнів на площині аркуша паперу; розвивати зосередженність та стійкість уваги.
Обладнання. Таблиця утворення похідних кольорів, зразок малюнка, палітра, гуаш, пензлі, папір, простий олівець.
Хід уроку.
Організація класу. Підготовка робочих місць. Актуалізація опорних знань дітей.-Про що ми розмовляли на нашому минулому уроці?
-Які ви запам′ятали основні кольори?
-Згадайте, що таке палітра?
-Навіщо вона потрібна?
4. Повідомлення теми та мети уроку.
-Сьогодні я вас ознайомлю з похідними кольорами, ви начитеся їх утворювати, а також малювати візерунок у трикутній формі.
5.Ознайомлення з таблицею похідних кольорів.
-Подивіться, діти, на таблицю. На ній ви бачите, як можна змішуючи три основні кольори, получити інші. Ті кольори, які отримуються - називаються похідні.Тому що вони походять, тобто утворюються від основних кольорів.
-Який колір утвориться, якщо змішати жовтий та червоний? Оранжевий
- Який колір утвориться, якщо змішати синій і жовтий? Зелений
- Який колір утвориться, якщо змішати червоний і синій? Фіолетовий
- А тепер додайте до зеленого трохи більше синього, який получите? Колір морської
хвилі
- Додайте до оранжевого більше жовтого, який утвориться? Жовто-гарячий
- Додайте до фіолетового більше червоного, який получиться? Малиновий
5.1. Тренувальні вправи по утворенню відтінків.
-А тепер спробуйте самі утворити такі та інші відтінки кольорів на палітрі.
-Тепер ви бачите, що можна утворити будь-який колір та відтінок з трьох основних кольорів.
6. Малювання візерунка у трикутній формі «Хустинка для бабусі».
6.1. Розгляд зразка.
-Подивіться на малюнок, якої форми фон ви бачите?
-Якого кольору він?
-На що схожий цей малюнок?
-Які рослинні елементи ви бачите? Перелічіть їх.
-Які елементи входять до орнаменту. назвіть їх за порядком.
-Скільки разів на кожній стороні повторюється кожний орнамент?
-Зараз ви навчитеся малювати таки орнамент.
6.2. Технологія виконання малюнка.
1. Заготовлену форму слід розфарбувати у колір, який вам найбільше подобається. Слід зафарбовувати, на залишаючи просвітів. Яким пензликом ви будете зафарбовувати?
2. Коли фарба підсохне, простим олівцем слід нанести прямі лінії вздовж кожної сторони хустинки на відстані від краю 3 см.
3. Потім слід поділити кожну сторону на 2 рівні частини.
4. У кожній частині намалювати орнамент простим олівцем.
5. Останній етап - розфарбовування орнаменту у вибрані вами кольори.
6. Якщо ви бажаєте змінити колір якогось елемента, то можете утворити його самі методом змішування.
7. За вашим бажанням можна крикрасити малюнок елементами Петриківського розпису.
6.3. Фізкультхвилина.
Вишенька.
Вітер дме усе сильніше, бідну вишеньку колише змахи руками до себе
Вишня нахиляється, вітерцю вкоряється нахили, руками дістати підлоги
Вітер тихший, тихший, тихший - присідання
Розпрямила віти вишня. Встати, руки вгору.
6.4 Самотійне виконання малюнка учнями.
Під час виконання вчитель проводить поточний інструктаж.
6.5. Виставка та оцінювання робіт.
7. Підсумок уроку.
-Які кольори ви узнали сьогодні?
-Чому вони так називаються?
-Яким методом їх можна утворити?
-Який малюнок ви сьогодні виконували?
-Яку форму використовували?
-Які елементи рослинних форм малювали?
Урок 5
Тема. Ліплення «Дивовижний птах».
Мета. Вчити дітей передавати характерні особливості зображувальних об′єктів; розвивати вмінні працювати з пластиліном, спостережливість; формувати вміння співвідносити ціле і його частину; виховувати самостійність та акуратність у процесі ліплення.
Обладнання. Пластилін, стеки, дощечки, готовий зразок виробу, ілюстрації пташок, розфарбоване пташине пір′я.
Хід уроку.
Організація класу. Підготовка робочих місць. Повідомлення теми та мети уроку.-Послухайте віршика:
Вранці тато з магазину приніс дітям пластиліну.
Здивувалася Поліна: - А нащо мені ця глина?
Пластилін пом′яв Павлусь, до сестрички посміхнувсь...
І в руках у нього виник, мов живий, червоний півник.
-Здогадалися, з чим ми сьогодні будемо працювати?
-А тепер відгадайте кого будемо ліпити:
Прилетіли гості, сіли на помості.
Без сокири, без лопати поробили собі хати. Пташки
-На сьогоднішньому уроці ви навчитеся ліпити з пластиліну дивовижного казкового птаха. Чому дивовижного? Тому що такого птаха не існує в природі, ми з вами його самі створимо.
4. Розгляд зразка виробу.
-Подивіться на цьго птаха, він виготовлений з пластиліну. Хто з вас може описати, який він?
-З яких частин складається його фігурка?
-Давайте повторимо, які ви знаєте способи ліплення? Витягування з цілого частини; примазування частини до цілого.
5.Технологія виготовлення виробу.
· Розминаємо пластилін, для того, щоб його зручніше було ліпити.
· Ділимо його на 3 частини:
1- це найбільша частина, для тулуба пташки;
2- трохи менший шматок для її голови;
3- найменший шматочок для лапок.
· З першого шматка робимо овал, схожий на яєчко, з одного кінця витягують шию.
· З другого - менший овал, ніж перший, і примазуємо його до тулуба плавними рухами.
· Із овалу голови витягуємо дзьоб, стекою робимо очі.
· Крила можна зробити з мушлі: приліпити її до тулуба повністю чи розправити так, наче птах літає, або з пір′я.
· До голови пташки кріпимо справжнє пташине пір′я. Тким самим чином виготовляємо хвіст.
6.Фізкультхвилинка.
Гуси.
Гуси прилетіли,змахи руками На лужку посіли, присідання
Потім вони встали, крильця розминали. Колові рухи плечима
Головою покрутили, змах - і в небо полетіли! Стрибок, змах руками вгору.
7.Повторення правил техніки безпеки на уроці.
· Пластилін кладемо тільки на дощечку.
· Залишки складаємо до коробки.
· Стекою ріжемо тільки пластилін.
· Після закінчення роботи слід помити руки.
8.Самостійна робота учнів.
Під час виконання виробу вчитель проводить поточний інструктаж.
9.Виставка та оцінювання робіт.
10.Підсумок уроку.
-Як називається вид роботи, який ви сьогодні виконували?
-Які ви знаєте прийоми ліплення?
-Навіщо потрібна дощечка?
Урок 6
Тема. Форма. Симетрія. Аплікація з кольорового паперу та природних форм «Осінній килимок».
Мета. Вчити поєднувати в аплікації природні форми і кольоровий папір; застосовувати у роботі прийоми вирізування та наклеювання; розвивати інтерес до виробів декоративно-прикладного мистецтва; творче натхнення при виконанні роботи.
Обладнання. Таблиця форм, зразки симетричних предметів, силуетів, зразок виробу, кольоровий папір, ножиці, клей, природний матеріал-листя, сухі квіти, стеблини.
Хід уроку.
Організація класу. Підготовка робочих місць. Повідомлення теми та мети уроку.-Сьогодні ми повторимо різновиди форм, навчимося вирізати симетричні силуети, а також створимо аплікацію з природного матеріалу «Осінній килимок».
4.Повторення різновидів форм. Робота з таблицею.
-Подивіться на таблицю, скажіть, які за формою бувають предмети?
-Наведь приклади форм предметів, які знаходяться у нашому класі.
5. Симетрія.
5.1. Робота із зразками.
-Подивіться на ці предмети, скажіть, які вони на вигляд? Чи з усіх сторін вони однаково виглядають?
-Такі предмети, які з усіх сторін однакові, називають симетричними.
-Для того, щоб діхнатися, чи симетричний предмет, слід провести по середині його пряму лінію зверху вниз і порівняти обидві половини.
5.2. Тренувальні вправи.
-Візьміть папір, ножиці, зараз ви спробуете самі вирізати симетричний силует.
-Для цього складіть папір вдвоє, з іншого боку від згину намалюйте який-небудь силует та виріжте його.
-Коли ви розвернете його, то побачите, що візерунок став подвійним, тобто симетричним.
6. Аплікація «Осінній килимок».
6.1. Розгляд зразка.
-Скажіть, діти, з якого матеріалу виконана ця робота?
-Які природні форми використані в цій аплікації?
-Як розташований малюнок?
-Скільки разів повторюється елементи візерунка?
-Як називається такий візерунок?
6.2. Технологія виготовлення виробу.
1. Заготовте спочатку фон для аплікації-виріжте його з кольорового паперу.
2. Виберіть з природного матеріалу той, що вам потрібен для роботи.
3. Подумайте, скільки разів буде повторюватися візерунок на вашому килимку.
4. Розкладіть природний матеріал на фоні.
5. Приклейте його, обережно наносячи клей на зворотню сторону.
6.3 Правила техніки безпеки.
-Давайте повторимо правила техніки безпеки при роботі з ножицями і клеєм.
1. Ножицями не можна розмахувати.
2. Пензлик для клею повинен лежати на підставці.
3. Для охайної роботи слід підстелити клейончату серветку.
4. Баночка з клеєм повинна стояти перед вами, щоб випадково не зачепити її і не розлити.
5. Відрізки паперу слід складати у коробку.
6. Після закінчення роботи робоче місце слід прибрати.
6.4.Фізкультхвилинка для очей.
Оченята блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо-вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо читати.
6.5.Самостійне виконання аплікації
Вчитель проводить поточний інструктаж з учнями.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |


