Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Розв’язання
Так як b4= b1*q3; b2=b1q; b2-b4=b1q-b1q3=b1q*(1-q2)=1,5.
Так як b3= b1*q2; b1-b3=b1-b1q2=b1*(1-q2)=3. Почленно поділимо рівності, одержимо
q=1,5 : 3=0,5; b1=3 :(1-q2)= 3 : (1 -0,52)=3 : 0,75=4; ![]()
III. Підсумок уроку. Домашнє завдання №4(вар.4), №4(вар.12), №1(вар.30)
№ 4(вар.4) Знайдіть суму всіх натуральних чисел, які кратні 8 і менші від 220.
Розв’язання
Формула чисел, кратних 8 має вигляд an=8n. З умови 8n<220; n<220 : 8=27,5 маємо максимальне значення n=27. a1=8; a41=216; ![]()
№ 4(вар.12) Чому дорівнює сума всіх додатних членів арифметичної прогресії 5,2; 4,9; 4,6; …?
Розв’язання
Маємо а1= 5,2; а2= 4,9; d= 4,9 – 5,2= - 0,3; an=a1+(n-1)d= 5,2 - 0,3(n-1)>0
-0,3n+5,5>0; 0,3n<5,5; n<5,5: 0,3=18,(3). Максимальне значення n=18. a18=a1+17d=
= 5,2+17*(-0,3)= 0,1; 
№ 1(вар.30) Скільки від’ємних членів містить арифметична прогресія -4,1; -3,6; -3,1; …?
Розв’язання
Маємо а1= - 4,1; а2= - 3,6; d= -3,6 –(-4,1)=0,5; an=a1+(n-1)d=-4,1+0,5(n-1)<0
0,5n-4,6<0; 0,5n<4,6; n<4,6 : 0,4=11,5. Максимальне значення n=11. Прогресія містить 11 від’ємних члени.
Урок 13
Тема уроку. Комбіновані задачі. Розв’язування задач і вправ ускладненого рівня.
Мета: закріплення знань, формування вміння вибирати раціональні способи розв’язування задач, розвиток логічного мислення.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
II. Розв’язування задач і вправ. Тренувальні вправи.
Завдання 1. Визначити перший і останній члени геометричної прогресії, в якій : S11=2047; q=2; n=11.
Розв’язання.
; 
Завдання 2. Сума перших трьох членів арифметичної прогресії дорівнює 12. Якщо до третього члена додати 2, то дані числа утворять геометричну прогресію. Знайти ці числа.
Розв’язання.
Перша прогресія а1; a1+d; a1+2d; друга (геометрична) : а1; a1+d; a1+2d+2
Скориставшись властивостями прогресій, одержимо:



Перша прогресія а1=2; а2=4; а3=6; друга прогресія а1=8; а2=4; а3=0.
ІІІ. Розбір варіанта 1 письмової роботи №6 (підручник )
1. Які з послідовностей є арифметичними, а які - геометричними прогресіями:
а) 1; 4; 7; 10; …; б) 2; 7; 9; 12; …; в) 16; 8; 4; ….
2. Дано арифметичну прогресію : а1; а2; 8; 11; 14; …. Знайдіть:
а) перші два члени прогресії;
б) 10-й член цієї прогресії;
в) суму перших 10-и її членів.
3. Дано геометричну прогресію: 3; b2; b3; 24; 48; 96; …. Знайдіть:
а) невідомі члени прогресії b2 та b3
б) 8-й член цієї прогресії;
в) суму перших 7-и її членів.
4. Знайдіть найбільші (найменші) члени послідовностей, заданих формулами:
а)
б) 
5. Три числа, сума яких дорівнює 21, становлять арифметичну прогресію. Якщо до них відповідно додати 2; 3 і 9, то одержані числа становитимуть геометричну прогресію. Знайдіть ці числа.
6. Знайдіть п’ять перших членів послідовності, заданої формулою
.
Знайдіть а100 та а1000 . Зробіть висновок.
Розв’язання.
1. Арифметичною є прогресія а) з різницею d=3 , геометричною – прогресія в) з знаменником q=0,5.
2. а) d=11-8=3; a2=8-3=5; a1=5-3=2; б) a10=a1+9d=2+9*3=29;
в) ![]()
3. а) q=48 :24=2; b2=b1q=3*2=6; b3=b2q=6*2=12;
б) b8=b1q7=3*27=3*128=384; в) ![]()
4. a)
найбільше значення має 6-ий член послідовності, бо вираз прийме при n=6 значення y6=2;
б)
найменше значення мають 5-ий та 6-ий члени послідовності y5=y6 ; y6= 62-11*6+31=1 або y5=52-11*5+31=1
5. Перша прогресія а1; a2=a1+d; a3= a1+2d; друга (геометрична) : а1+2; a2+3; a3+9
Скориставшись властивостями прогресій, одержимо:


Перша прогресія а1=3; а2=7; а3=11; друга прогресія а1=18; а2=7; а3= - 4.
6.
![]()
Значення з зростанням номера наближаються до 3.
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання.Варіант 2 письмової роботи №6 (завд.1-3)
1. Які з послідовностей є арифметичними, а які - геометричними прогресіями:
а) 12; 9; 6; 3; …; б) 1; 4; 16; 64; …; в) 1; 3; 6; 9; ….
2. Дано арифметичну прогресію : а1; а2; 7; 12; 17; …. Знайдіть:
а) перші два члени прогресії;
б) 10-й член цієї прогресії;
в) суму перших 10-и її членів.
3. Дано геометричну прогресію: 32; b2; b3; 4; 2; 1; …. Знайдіть:
а) невідомі члени прогресії b2 та b3
б) 8-й член цієї прогресії;
в) суму перших 7-и її членів.
Розв’язання.
1. Арифметичною є прогресія а) з різницею d= - 3 , геометричною – прогресія б) з знаменником q=4
2. а) d=12-7=5; a2=7-5=2; a1=2-5=-3; б) a10=a1+9d= -3+9*5=42;
в) ![]()
3. а) q=2 :4=0,5; b2=b1q=32*0,5=16; b3=b2q=16*0,5=8;
б) b8=b1q7=32*0,57=32*
=0,25;
в) ![]()
Урок 14.
Тема уроку. Контрольна робота по темі «Числові послідовності»
Мета: перевірити рівень засвоєння матеріалу.
Зразки деяких варіантів
Варіант 1
1. Знайдіть п’ять перших членів послідовності, заданої формулою
.
2. Дано арифметичну прогресію : а1; а2; 10; 7; 4; …. Знайдіть:
а) перші два члени прогресії;
б) 10-й член цієї прогресії;
в) суму перших 10-и її членів.
3. Дано геометричну прогресію: 16; b2; b3; 2; 1; 0,5; …. Знайдіть:
а) невідомі члени прогресії b2 та b3
б) 8-й член цієї прогресії;
в) суму перших 7-и її членів.
4. Знайдіть суму всіх трицифрових чисел, які кратні 8.
5. Між числами 3 і 48 вставте три таких числа, щоб вони разом із даними числами утворювали геометричну прогресію
Варіант 7
1. Знайдіть п’ять перших членів послідовності, заданої формулою
.
2. Дано арифметичну прогресію : а1; а2; 22; 27; 32; …. Знайдіть:
а) перші два члени прогресії;
б) 10-й член цієї прогресії;
в) суму перших 10-и її членів.
3. Дано геометричну прогресію: 2; b2; b3; 16; 32; 64; …. Знайдіть:
а) невідомі члени прогресії b2 та b3
б) 8-й член цієї прогресії;
в) суму перших 7-и її членів.
4. Скільки додатних членів має арифметична прогресія 30; 26; 22; … ?
5. Знайдіть суму п’яти перших членів геометричної прогресії (bn), якщо b3=12; b6=324
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |


