Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
в) q=
b3=b1*q2; b1=
; b12=b1*q11=4*
=
.
Вправа 249. Чи є геометричною прогресією послідовність, n-ий член якої:
а) bn=2n; б) cn=9
.
Розв’язання.
а) так, b1=2; q=2; б) так, q=
, с1=3.
Вправа 250. Доведіть, що квадрат кожного члена геометричної прогресії, починаючи з другого, дорівнює добутку двох сусідніх його членів.
Розв’язання.
Формулою цю умову запишемо як :
. Так як
, а
, то
, тобто
, що й треба було довести.
V. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
Прочитати §61, розв’язати вправи № 246(в, г); 249 (в)
Вправа 246. Напишіть сім перших членів геометричної прогресії, у якої :
в) b1=-5; q=2; б) b1= 1; q= - 2.
Розв’язання.
в) b1= -5; b2= -10; b3= -20; b4= -40; b5= -80; b6= - 160; b7 = -320.
г) b1=1; b2=-2; b3=4; b4=-8; b5=16; b6=-32; b7 =64.
Вправа 249. Чи є геометричною прогресією послідовність, n-ий член якої:
в) рn= -
.
Розв’язання.
в) так, р1=
; q=
.
Урок8
Тема уроку. Сума перших n членів геометричної прогресії.
Мета: ознайомити учнів з формулою для обчислення суми n перших членів геометричної прогресії, формувати навички й уміння застосовувати формулу для розв’язування задач; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички учнів; виховувати інтерес до предмета; показати зв’язок математики з життям.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
1. Дати означення геометричної прогресії.
2. Як можна задати геометричну прогресію?
3. Відомі перший член геометричної прогресії і знаменник. Як знайти десятий член?
4. Відомі будь-які два послідовні члени геометричної прогресії. Як знайти знаменник?
ІІ Вивчення нового матеріалу.
Тема, яку ми сьогодні вивчатимемо, називається «Сума перших n членів геометричної прогресії»
Виведемо формулу суми перших членів довільної геометричної прогресії.
Нехай bn –геометрична прогресія. Позначимо суму перших n її членів через Sn.
Маємо:
Помножимо обидві частини рівності на q: 
Враховуючи, що
,
, …,
, маємо: ![]()
Віднімемо почленно рівності, що містять Sn , одержимо: ![]()
Отже, якщо
, то
. Якщо врахувати, що
, то дістанемо ще одну формулу для обчислення суми n перших членів геометричної прогресії:
, якщо ![]()
ІІІ. Тренувальні вправи. Формування навичок і вмінь.
Вправа 255(а, б). Знайдіть суму 15 перших членів геометричної прогресії:
а) 1, 2, 4, 8, …; б) 1024, 512, 256, ….
Розв’язання.
а)За умовою
Тоді ![]()
б)За умовою
Тоді 
Вправа 256(а, б). Знайдіть суму семи перших членів послідовності, n-ий член якої:
а) an=2n ; б) an=0,5n
Розв’язання.
а) Підстановкою одержимо, що
Тоді ![]()
б) За формулою маємо
Тоді ![]()
Вправа 257(в, г). Знайти суму n перших членів геометричної прогресії, якщо:
в) а1=81, q=
, n=8; г) a1=-2, q=2, n=12.
Розв’язання.
в)
г) ![]()
Задача 260. Було це майже 100 років тому. Селянин продавав 20 овець за 200крб. Коли один з покупців став надто довго торгуватись, селянин запропонував: «Дай за першу вівцю одну копійку, за другу - 2 к., за третю - 4 к. і далі за кожну вівцю вдвічі більше копійок, ніж за попередню». Покупець погодився. Скільки він заплатив за тих 20 овець?
Розв’язання
Вартість овець, про які йдеться в задачі, є сумою 20 членів геометричної прогресії, перший член якої b1=1, а знаменник q=2. Тоді
(к). Легко побачити, що 1048575 к=10485крб. 75к, тобто набагато більше 200 крб.
Задача 262. Бактерія, потрапивши в організм, до кінця двадцятої хвилини ділиться на дві, кожна з них до кінця двадцятої хвилини знов ділиться на дві і т. д. Скільки бактерій стане в організмі через добу?
Розв’язання.
Очевидно, що за одну годину поділ пройде тричі, за 24 години, тобто за добу, поділ бактерій відбудеться 3*24=72 рази, причому залежність кількості бактерій від номера поділу має вигляд: bn=2n, тобто b72=272.
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання. § 61, № 000(в), 257(а, б), 263 (додатково)
№ 000 в)За умовою
Тоді ![]()
№ 000 а)
б) ![]()
№ 000 Від початку нашої ери пройшло вже 2005 років, протягом яких вже було 66 проміжків по 30 років, бо
, причому на цей час у 1980 році народилось 267 дітей у 266 тридцятирічних матерів, які тепер мають 55 років, а їх дочки мають 25 років, тобто тепер їх живе не менше як 266 +267
Урок 9.
Тема. Сума нескінченно спадної геометричної прогресії. Задачі на обчислення сум.
Мета: ознайомити учнів з формулою суми нескінченно спадної прогресії; готувати їх до сприйняття поняття границі; вчити перетворювати періодичні дроби у звичайні; закріплювати навички роботи з підручником.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
1. Охарактеризуйте кожну з послідовностей:
а) 4, 9, 14, 19,...;
б) 5, 10, 20,...;
в) 20, 5,
;
г) 3, 6, 12, 24,...;
д) 8, 4, 0, -4..
2. За якої умови арифметична (геометрична) прогресія буде зростаючою(спадною)?
II. Постановка мети і завдань.
Сьогодні мова йтиме про спадну геометричну професію, тобто таку геометричну професію, в якій |q| < 1.
III. Вивчення нового матеріалу.
Запишемо вже відому нам формулу суми для геометричної професії та перетворимо її :
![]()
При необмеженому збільшенні п множник q" ® 0, а отже, прямує до нуля і добуток
Тому при необмеженому збільшенні п сума Sn прямує до числа
і це число називають сумою нескінченної геометричної прогресії, у якої |q| < 1.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |


