В и х. Правильно, весна! І сонечко хоче, щоб ви намалювали або зліпили з пластиліну квіти - весняні. А з квітів зробили квітучу

поляну.

Скажіть мені, будь ласка, які квіти з'являються весною?

Діти. Підсніжники, проліски, тюльпани, зірочки...

В и х . Молодці! Скажіть, а як їх можна намалювати?

Діти. Пензликом, долонькою, пальчиком.

В и х. Так! А ще їх можна виліпити з пластиліну або зробити

аплікацію.

Будь ласка, підходьте до столу і виберіть собі матеріал, яким

ви будете зображувати квітки.

(Діти підходять до столу і вибирають матеріали з якими будуть працювати).

В и х. Подивіться, яка гарна квітуча поляна у нас вийшла. А ви не

звернули увагу на те, що у нас в кімнаті стало світліше,

веселіше? А це тому, що квіти скрашують наше життя. Ви -

молодці, бо виконали всі завдання сонечка. І наша зустріч

добігла кінця. Скажемо гостям - „До побачення! Приходьте ще

до нас".

Тема: «ЛЕДАЧА ПОДУШКА» В.О. Сухомлинський

Мета. Вчити дітей уважно слухати казку, вміти робити певні вис­новки. Закріпити вивчені прислів'я, розвивати мислення, виховувати працелюбство, викликати негативне відношення до лінощів.

Обладнання. Твір, загадки, прислів'я, магнітофоний запис пісні.

Хід заняття

Два брюшка, Чотири вушка.

Що це?

Чому ви думаєте, що це подушка?

Для чого потрібна подушка людям?

Чи може людина обійтися без подушки?

Як вчинила одна дівчинка зі своєю подушкою послухайте, я вам розповім.

(Вихователь читає казку «Ледача подушка»). Бесіда за змістом казки:

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

На що скаржилась Іринка дідусеві?

Що порадив їй дідусь?

Що зробила Іринка вранці зі своєю подушкою?

Чому дідусь посміхався?

Як ви гадаєте, хто був ледачий, дівчинка чи подушка? Чому так думаєте?

Чи добре бути ледачим? Чому?
Ось як говорять про це прислів'я:

Праця людину годує.

Маленька праця краща за велике безділля.

Лінь гірше хвороби.

Діти, а як називають людей, які люблять працювати?
Про працьовитих людей так говорять:

Хто перший у праці, тому всюди слава.

Тож будьте і ви завжди працьовиті, відганяйте від себе лінь. Працьовитих людей всі поважають, про них пісні складають.

(Вихователь включає магнітофон, і діти слухають пісню).

Тема: «КМІТЛИВИЙ СКЛЯР» В.О. Сухомлинський

(Комбіноване заняття)

Мета. Уточнити знання дітей про зміни в природі взимку: знання про казки, збагатити мову дітей новими прислів'ями, загадками; викли­кати зацікавленість до різних явищ у природі.

Обладнання. Твір, прислів'я, загадки, телеграма із загадками від казок, вірші «Мови нашої слова», папір, олівці.

Хід заняття Вихователь.

Діти, зараз всі на килимок.

Там послухаємо казку

Про чудовий, про льодок.

Називається ця казка

«Кмітливий скляр».

(Вихователь розповідає казку і після слів: «Хто ж той скляр? запитав Юрко у тата» вихователь звертається до дітей).

Діти, підкажіть хлопчику, хто той скляр?

(Мороз)

А який зараз у нас місяць?

(Лютий) Про зиму і про лютий люди кажуть:

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17