4. «Не судіть суворо нещасного батька. Так, мені немає кого звинуватити у загибелі сина, крім себе. Я знаю – людина не птах… Але яким дивовижним вважається світ з небес!»

5. «У мене ще й досі все болить, хоча я тримав небо на своїх плечах зовсім недовго. Хто б здогадався, що воно таке важке!»

ІІІ. Підсумки уроку.

Учитель повідомляє результати гри, визначає переможців, називає межу оцінювання гравців капітанами. Капітани виставляють оцінки своїм гравцям, коментуючи їх.

IV. Домашнє завдання.

Скласти тестові завдання, кросворди, ребуси за темою, підготуватися до уроку тематичного оцінювання.

Теми 6, 7: «Греція в V – ІV ст. до н. е.», «Еллінізм»

Мета: систематизувати знання учнів з теми, орієнтувати клас на перспективи

просування у вивченні подальшого матеріалу; повторити головні події й

поняття теми;вдосконалювати вміння працювати в групах,

висловлювати власну думку;виховувати повагу до культурної та

історичної спадщини різних народів.

Обладнання: роздатковий матеріал, «поле успіхів», прапорці з номерами команд, карта.

Тип уроку: узагальнення, систематизація та корекція знань, умінь і навичок учнів.

Форма уроку: урок – гра.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Завдання 1. Кросворд.

Якщо всі слова по горизонталі будуть вписані правильно, в виділених

клітинках вийде назва головного храму Афінського акрополю.

1. Правитель Афін в 443 – 428 рр. до н. е.

2. Видатний грецький вчений, який поділив наукові знання на окремі галузі.

3. Грецький вчений, який вважається «батьком історії».

4. Видатний грецький скульптор.

5. Афінський стратег в греко-перських війнах.

6. Трагедія Софокла.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

7. Грецький вчений, який стверджував, що все складається із атомів.

8. Спартанський цар, який загинув в битві біля Фермопіл.

Завдання 2. Робота з датами.

1) 776 р. до н. е.;р. до н. е.;р. до н. е.;

р. до н. е.;р. до н. е.

Завдання 3. Представник кожної команди отримує картку із завданням:

відзначити на карті місця запропонованих битв; виходить до дошки з

настінною картою та виконує його.

1. Марафонська битва.

2. Битва біля о. Саламін.

3. Битва біля Фермопіл.

4. Битва біля м. Платеї.

5. Битва біля Херонеї

Завдання 4. Про яку подію йдеться?

416 3 16

117 16

Слова – ключі:

11– місто-порт в Аттиці

110 15 – видатний автор комедій

3 5 – сумна вистава

3 2 – полководець в Марафонській битві

Завдання 5.Теми для усної розповіді:

1. Олімпійські змагання.

2. Вистава в грецькому театрі.

3. Наукові знання стародавніх греків.

4. Греко-перські війни.

5. Екскурсія в стародавні Афіни.

ІІІ. Підсумки уроку.

Учитель повідомляє результати гри, визначає переможців, називає межу оцінювання гравців капітанами. Капітани виставляють оцінки своїм гравцям, коментуючи їх.

IV. Домашнє завдання.

Скласти тестові завдання, кросворди, ребуси за темою, підготуватися до уроку тематичного оцінювання.

Тема 8: «Давній Рим у VIIII ст. до н. е.»

Мета: систематизувати знання учнів з теми, орієнтувати клас на перспективи

просування у вивченні подальшого матеріалу; повторити головні події й

поняття теми;вдосконалювати вміння працювати в групах, висловлювати

власну думку;виховувати повагу до культурної та історичної спадщини

різних народів.

Обладнання: роздатковий матеріал, «поле успіхів», прапорці з номерами команд.

Тип уроку: узагальнення, систематизація та корекція знань, умінь і навичок учнів.

Форма уроку: урок – гра.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Завдання 1. Кросворд.

Якщо всі слова по горизонталі будуть вписані правильно, по вертикалі вийде назва міста, суперника Риму у Середземному морі.

1. Місце великої битви 216 р. до н. е.

2. Центр амфітеатру.

3. Легендарний засновник Риму.

4. Ринкова площа в Римі.

5. Гори на півночі Італії.

6. Видатний карфагенський полководець.

7. Римський воїн – піхотинець.

8. В Римі казали: «Є знаряддя праці, що ревуть, що розмовляють і …»

Завдання 2. Робота з поняттями.

1) патрицій; 2) плебей; 3) республіка; 4) гладіатор; 5) сенат.

Завдання 3. Робота з датами.

1) 73 – 71 рр. до н. е.;

2) 509 р. до н. е.;

3) 753 р. до н. е.;

4) 216 р. до н. е.;

5) 133 р. до н. е.

Завдання 4. Поясніть значення вислову.

113 1 12

Слова-ключі:

1– гори на півночі Італії

1416 – знак на шиї раба

7 – велика держава

1– житло бідняка

1– «Рада старців»

5 – священна для римлян тварина

Завдання 5. Придумати запитання для команд-суперників з вивченої теми.

ІІІ. Підсумки уроку.

Учитель повідомляє результати гри, визначає переможців, називає межу оцінювання гравців капітанами. Капітани виставляють оцінки своїм гравцям, коментуючи їх.

IV. Домашнє завдання.

Скласти тестові завдання, кросворди, ребуси за темою, підготуватися до уроку тематичного оцінювання.

Тема 9: «Падіння республіки та рання імперія»

Мета: систематизувати знання учнів з теми, орієнтувати клас на перспективи

просування у вивченні подальшого матеріалу; повторити головні події й

поняття теми;вдосконалювати вміння працювати в групах,

висловлювати власну думку;виховувати повагу до культурної та

історичної спадщини різних народів.

Обладнання: роздатковий матеріал, «поле успіхів», прапорці з номерами команд.

Тип уроку: узагальнення, систематизація та корекція знань, умінь і навичок учнів.

Форма уроку: урок – гра.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Завдання 1. Робота з датами.

1) 27 р. до н. е.;р. до н. е.;р. до н. е.

р. н. е.;р. до н. е.

Завдання 2.

Якщо всі слова по горизонталі будуть вписані правильно, в виділених

клітинках вийде назва одного із міст, які загинули в 79 р. до н. е. під час

виверження вулкану Везувій.

1. Назва римського меча.

2. Лазні в Римі.

3. Прикордонна річка, яку в свій час перейшов Юлій Цезар.

4. Римський водогін.

5. Відомий римський вчений і поет.

6. Найбільший римський амфітеатр.

7. «Храм всіх богів».

8. Видатна римська поема.

9. Римське імя грецького бога Гефеста.

10. Римська богиня ремесла та мистецтва.

Завдання 3.Теми для усної розповіді:

1. Диктатура Юлія Цезаря.

2. Наука та мистецтво Стародавнього Риму.

3. Римські розваги.

4. Екскурсія на римський форум.

5. Виникнення християнства.

Завдання 4. Пояснити походження та зміст крилатого виразу:

1. Гуси Рим врятували.

2. Піррова перемога.

3. Карфаген мусить бути зруйнованим!

4. Жереб кинуто. Рубікон перейдено.

5. Розділяй і владарюй!

Завдання 5. Командам пропонується скласти запитання по даній темі для груп –

суперників, призначити відповідача, оцінити і прокоментувати правильність

його відповіді. Учитель відзначає результати на «полі успіхів».

ІІІ. Підсумки уроку.

Учитель повідомляє результати гри, визначає переможців, називає межу оцінювання гравців капітанами. Капітани виставляють оцінки своїм гравцям, коментуючи їх.

IV. Домашнє завдання.

Скласти тестові завдання, кросворди, ребуси за темою, підготуватися до уроку тематичного оцінювання.

Теми 10, 11: «Пізня Римська імперія», «Давні слов’яни та їхні сусіди»

Мета: систематизувати знання учнів з теми, орієнтувати клас на перспективи

просування у вивченні подальшого матеріалу; повторити головні події й

поняття теми;вдосконалювати вміння працювати в групах,

висловлювати власну думку;виховувати повагу до культурної та

історичної спадщини різних народів.

Обладнання: роздатковий матеріал, «поле успіхів», прапорці з номерами команд.

Тип уроку: узагальнення, систематизація та корекція знань, умінь і навичок учнів.

Форма уроку: урок – змагання знавців історії.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Завдання 1. Теми для усної розповіді:

1. Вірування стародавніх слов’ян.

2. Варвари та Рим.

3. Грецькі міста – поліси Північного Причорномор’я.

4. Велика Скіфія.

5. Життя та побут трипільців.

Завдання 2. Пояснити значення понять:

1) капище;

2) патріархат;

3) тетрархія;

4) варвари;

5) Євангелія.

Завдання 3. Кросворд.

Якщо всі слова по горизонталі будуть вписані правильно, в виділених клітинках вийде ім’я сина колишнього раба, який пройшов в армії шлях від рядового воїна до полководця, а потім став імператором.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1. Слов’янський бог Сонця.

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24