Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

-  Яку гірську породу використовують для облицювання станцій метро? (Граніт)

-  Яку гірську породу, гладеньку, відшліфовану водою, ми бачимо на березі моря?(Гальку)

-  3 якої гірської породи роблять посуд? (З глини)

8.  Підсумок уроку

-  Що таке гірські породи?

-  Як ви вважаєте, якщо на території немає гір, це означає немає і гірських порід?

-  Які гірські породи вам відомі?

-  Як називають людей, які займаються пошуками гірських порід?

Додаток до уроку 21

►► Гра «Знайди гірську породу»

На дошці записані слова — назви різних речовин і тіл. Оберіть із них ті, що означають гірські породи.

Кам’яна сіль

Глина

Скло

Бетон

Кам’яне вугілля

Пластмаса

Вапняк

Цеглина

Пісок

Граніт

(Гірські породи: граніт, пісок, кам’яна сіль, глина, кам’яне вугілля,

вапняк.)

УРОК 22

Тема. Практична робота. Ознайомлення з гірськими породами рідного краю.

Мета: навчати учнів розпізнавати 2-3 види гірських порід своєї місцевості; ознайомити з методами їх до­бування; розвивати світогляд, мовлення; виховувати пізнавальний інтерес до навколишнього світу.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мета уроку

-  Пригадайте, які гірські породи є в природі.

-  Чи є у вашому домі вироби з гірських порід? Як їх використову­ють люди?

-  З чого виготовляють цеглу?

-  З чого виготовляють посуд?

-  Де у природі можна побачити глину, пісок, каміння?

-  Чи доводилося вам бачити гірські породи під час прогулянки лі­сом чи парком?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

-  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з гірськими породами рідного краю.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Презентація учнівських проектів

-  Які корисні копалини видобувають у нашому краї? Як їх викорис­товують люди?

Підготовлені учні розповідають про одну з корисних копалин, що видобувають у рідному краї.

-  Гірські породи залягають під ґрунтом на різних глибинах, закриті від нашого погляду, їх потрібно витягнути («відкопати», як говорили в давнину) з-під землі. Так, нафта знаходиться глибоко під землею, а пі­сок і глина — близько до поверхні землі.

На дні морів та океанів відкладається вапняковий мул, з якого утво­рюється крейда.

2.  Робота за підручником (с. 43) Читання статті вчителем

—- Де людина використовує гірські породи?

-  Як видобувають гірські породи, які залягають, близько до по­верхні землі?

-  Як видобувають гірські породи, які залягають глибоко в надрах?

-  Як ви гадаєте, де складніше добувати гірські породи — у кар’єрі чи в шахті? Чому?

-  Що ви знаєте про професію шахтаря?

-  Чи є в околицях вашого міста або села кар’єри та шахти? Що в них добувають?

3.  Фі зкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

►► Вікторина «Гірські породи»

-  У мене на столі «чорний ящик», як у грі «Що? Де? Коли?». У нім

сховалися деякі предмети, їх легко вгадати.

Білий, як цукор. Поки руки їм не забрудниш, розуму не набереї (Крейда)

-  Чорний, як ворон, а гріє, як сонце. (Вугілля)

-  Що спершу у воді народиться, а потім води боїться? (Сіль)

-  Він жовтенький і сипучий,

У дворі лежить у кучі.

Якщо хочеш — можеш брати

І фортецю будувати,

Тільки воду мусиш мати. (Пісок)

-  Якщо зустрінеш на дорозі,

То зав’язнуть сильно ноги.

А зробити миску або вазу —-

Вона знадобиться відразу. (Глина)

-  Розгляньте зразки (роздавальний матеріал), визначте «і гадки ».

-  Як можна назвати ці об’єкти? (Гірські породи)

-  У нашому краї є такі гірські породи, як глина, крейда, сіль, і бінь, пісок, галька, граніт, мармур.

-  У яких казках згадуються гірські породи та їх володарі?

V. Підсумок уроку

- Що таке гірські породи?

- Як ви вважаєте, якщо на території немає гір, це означає, що і має і гірських порід?

- Назвіть 2-3 види гірських порід своєї місцевості.

- Які з гірських порід використовують у будівництві?

Додаток до уроку 22

►► Гра «Збери назви гірських порід»

СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ

УРОК 23

Тема. Яку будову має рослина

Мета: ознайомити дітей з будовою рослин, з’ясувати значущість кожного органа рослини; розвивати мов­лення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

►► Робота над загадками

На дошці з’являються картинки-відгадки.

Навесні цвітуть, мов свічі,

Заглядають сонцю у вічі,

А під осінь ті свічки

Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)

Я на сонце дуже схожа —

Золотиста, ніжна, гожа.

Рано-вранці розквітаю.

Відгадати вам неважко,

Що за квітка я?.. (Ромашка).

« На кущах росте низенько

Оця ягідка кисленька.

Рвеш, так не подряпай ручки,

Бо на тих кущах колючки. (Аґрус)

-  Яку загальну назву можна дати всім цим відгадкам? (Рослини)

-  Назвіть рослини, які ви знаєте.

-  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яку будову мають рослини.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 44)

-  Висока тополя і низенька фіалка, розлогий дуб і блакитні дзво­ники — усе це рослини. Вони різні, проте складаються з однакових час­тин: корінь, стебло, листки, квітки, плоди. Ці частини називають орга­нами рослини.

-  Розгляньте малюнок на с. 44.

-  Знайдіть на малюнку органи рослини: корінь, стебло, листки, квітки, плоди.

2.  Повідомлення вчителя з елементами бесіди

-  Рослини — це жива чи нежива природа?

-  Доведіть, що це жива природа. (Дихають, ростуть, розмножу­ються, живляться, помирають)

-  Що потрібно рослині для життя? (Світло, тепло, вода, поживні - речовини, повітря)

-  Що дає світло і тепло? (Сонце)

-  Звідки рослини беруть воду? (З ґрунту)

-  Кожен орган рослини виконує певну роботу.

-  Давайте разом поміркуємо, навіщо рослині корені? (Корінь закріп­лює рослину в ґрунті, міцно утримує їй)

-  Для чого потрібне стебло? (Тримає листя і квітку.)

-  Для чого потрібне листя? (Ловлять сонячне проміннячко, листям рослина дихає.)

-  Для чого потрібна квітка? (У ній утворюються насіння і плоди.)

-  Якщо у рослин є квітка, то їх називають квітковими.

-  Як ви думаєте, чи зможе рослина жити без якого-небудь органа? Висновок. Усі органи рослини важливі. Це єдиний організм.

3. Фізкультхвилинка

4.Узагальнення й систематизація отриманих знань

►► Робота за малюнками

-  Які рослини тут намальовані? (Помідор, морква. У помідора немає коренів, у морквилистя.)

-  Намалюйте частини рослин, яких бракує.

-  Які частини рослин ви домалювали?

-  Назвіть намальовані частини томату. Скільки їх? (5)

-  Розкажіть, що ви знаєте про ці рослини.

-  Листя яких рослин людина використовує в їжу?

-  Рослини виглядають по-різному. Але всі вони мають корінь, стеб­ло, листок, квітку, плід і насіння.

5. Підсумок уроку

-  Що нового ви дізналися на уроці?

-  Які рослини вам відомі?

- Що спільне у будові рослин?

-  Для чого рослині корінь, стебло, листя?

-  Які рослини називаються квітковими?

-  Для чого потрібна квітка?

►► Гра «Третій зайвий»

-  Що « зайве » ?

 

{Гілка ялини)

УРОК 24

Тема. Практична робота. Будова рослини.

Мета: дослідити будову рослини; вчити називати части­ни квіткової рослини; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

-  З яких частин складаються рослини?

-  Сьогодні ми розглянемо кілька живих рослин і порівняємо органи цих рослин.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 45).

Читаю статтю підручника (с. 45).

-  Чи однаковий вигляд мають органи у різних рослин?

-  Чи однаково називаються органи у різних рослин?

-  Як треба починати розглядати і називати органи рослини?

►► Робота, у парах

На кожній парті — розрізана на частини рослина. Це можуть бути трав’янисті невисокі рослини, що часто зустрічаються у певній місцевості.

-  Розгляньте окремі частини рослини. Назвіть їх один одному.

-  Покажіть корінь, стебло, листя, квітку. (Діти беруть до рук кожну частину рослини і показують учителеві.)

-  Складіть їх у такій послідовності, щоб вийшла ціла рослина.

-  Розгляньте кілька живих рослин. Назвіть їх органи.

-  Порівняйте органи цих рослин. Чим вони схожі і чим відрізня­ються?

» Робота у зошиті

-  У зошиті намалюйте рослину з коренем, стеблом, листками, квіткою.

2.  Фізкультхвилинка

3.  Узагальнення й систематизація отриманих знань

►► Робота за малюнками із зображенням яблуні, чорної смородини, помідора

-  Розгляньте малюнок яблуні.

- Які частини яблуні зображено? (Яблуко, листя, квіти, корінь, стовбур)

-  Який це кущ? (Чорна смородина)

-  Назвіть частини цієї рослини. (Ягоди, листя, квіти, корені, стебла)

-  Які частини є у помідора? (Помідор, листя, квіти, стебло, ко­рінь)

-  Як назвати одним словом: яблуко, ягоди смородини, помідор? (Це плоди)

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25