Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Висновок. Усе, що оточує людину і не зроблено її руками, — це природа.
— Природа дуже різноманітна. Природою є Сонце і море, Місяць і зорі, рослини і тварини. Щоб не шкодити природі, зберігати багатство і красу природи, потрібно її знати і вивчати. У цьому вам допоможуть уроки природознавства. Ви будете досліджувати, вивчати природу, вчитися її розуміти.
Для роботи на уроках природознавства вам знадобляться різнокольорові кружечки і стрілочки. Разом із дорослими виріжте із кольорового картону по п'ять зелених, коричневих, червоних і синіх кружечків і стільки ж стрілочок.
Людину, яка вивчає природу, називають природодослідником, або натуралістом.
Розгляньте малюнок на с. 5. Чи знайомий вам цей пейзаж?
—Що на ньому зображено?
—Назвіть те, що належить до природи.
3. Фізкультхви линка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
►► Гра «Постав своє запитання»
— Світ, що оточує нас, красивий і загадковий. Щоб багато дізнатися про природу, треба вміти ставити запитання.
Учитель дає зразок запитань про природу:
• Чому восени жовтіє листя?
• Чому листя опадає на зиму?
• Чому одні птахи відлітають на південь, а інші залишаються на зимівлю?
— Тепер ловіть м'яч і ставте свої запитання, на які хотіли б отримати відповіді на уроках.
V. Підсумок уроку
—Про що ви дізнаєтеся на уроках природознавства?
—Що таке природа? Наведіть приклади.
—Для чого людині потрібні знання про природу?
—Як називають людину, яка вивчає природу?
СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 2
Тема. Що треба знати про природу. Нежива % і жива природа
Мета: розповісти учням, що природа загадкова і дивна, що її треба вивчати; розширити знання учнів про різноманітність природи; розвивати вміння групувати об'єкти неживої і живої природи, порівнювати тіла живої та неживої природи з метою виявлення відмінностей між ними; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
—Що таке природа?
—Для чого людині потрібні знання про природу?
—Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що треба знати про природу та якою вона буває.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 6)
—Розгляньте фото. Що із зображеного на них ви щодня бачите дорогою до школи?
—Усі предмети, які нас оточують, називають тілами. Наведіть приклади тіл природи."
—Рослини, гриби, тварини, людина — це тіла живої природи. Наведіть власні приклади тіл живої природи.
—Сонце, зорі, повітря, вода, каміння — це тіла неживої природи. Наведіть свої приклади тіл неживої природи.
2. Фізкультхвилинка
3. Продовження роботи за підручником (с. 7)
—Розгляньте верхній малюнок.
—Що ви бачите на ньому?
—Допоможіть Тарасикові дістатися школи. Накрийте тіла живої природи зеленими кружечками, а тіла неживої природи — коричневими.
—Які тіла ви накрили зеленими кружечками, а які тіла — коричневими?
—Яких предметів виявилося більше?
►► Робота в парах
—Розгляньте разом із сусідом по парті нижній малюнок. Назвіть тіла живої і неживої природи.
—Скільки тіл живої природи? Скільки тіл неживої природи?
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Розв'язування логічних завдань «Що "зайве"? Чому?»
• Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, качка.
• Дуб, камінь, Сонце, повітря.
• Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
• Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.
— Яка буває природа? (Жива і нежива)
2. Гра «Вудь уважний»
Учитель демонструє предметні малюнки із зображенням соняшника, сонця, берези, хмар, гриба, місяця, річки, дівчинки, білки, півня, дощу, моря, буряка, ведмедя, квітки, неба. Учні, якщо те, що показує вчитель, належить до живої природи, плещуть у долоні, а якщо до неживої — не плещуть.
3. Гра «Я знаю три предмети...»
— Наведіть по три приклади тіл живої і неживої природи.
4. Робота над загадками
Учитель пропонує учням відгадати загадки і визначити, що з відгаданого належить до живої природи, що — до неживої.
• Стоїть корито,
Повне води налите. (Ставок)
• У нашої бабусі Сидить дід в кожусі,
Проти печі гріється, Без води умиється. (Кіт)
• Торох, торох, Розсипався горох.
Почало світати — Нема що збирати. (Зірки)
• Він скрізь: у полі і в саду,
А в дім не попаде,
І я тоді лиш з дому йду,
Коли вже він не йде. (Дощ)
• Як дерево називається,
Що влітку в білий пух вбирається? (Тополя)
• Прийшла кума із довгим віником
На бесіду із нашим півником,
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід. (Лисиця)
• Сонечко в траві зійшло,
Усміхнулось, розцвіло,
Згодом стало біле-біле
І за вітром полетіло. (Кульбаба)
• Уночі гуляє, ,
А вдень спочиває, ,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі. (Сова)
5. Гра «Хто більше?»
Учні об'єднуються у дві команди.
Одна команда називає тіла живої природи, інша — тіла неживої природи, і так по черзі. Виграє команда, яка назве більше предметів.
V. Підсумок уроку
—Що нового ви дізналися на уроці?
—Що таке природа?
—Яка буває природа? (Жива і нежива)
—Що належить до неживої природи? Наведіть приклади тіл неживої природи.
—Що належить до живої природи? Наведіть приклади тіл живої природи.
—До якої природи належить людина?
УРОК З
Тема. Екскурсія. Ознайомлення з об'єктами неживої та живої природи
Мета: створити умови для закріплення уявлень про тіла живої і неживої природи; сприяти формуванню в учнів навичок практичних спостережень за об'єктами живої та неживої природи, умінь, необхідних для роботи в групі, умінь групувати об'єкти неживої і живої природи, наводити приклади об'єктів живої та неживої природи; розвивати навички роботи в групі під час обговорення і складання розповіді про екскурсію; ознайомити з правилами поведінки в природі; виховувати любов до природи.
ХІД ЕКСКУРСІЇ
I. Ознайомлення з правилами безпечної поведінки під час проведення екскурсії
—Яких правил безпечної поведінки слід дотримуватися під час екскурсії?
—Що треба робити, щоб не зашкодити природі? (Не ламати гілки, не рвати рослини, не ловити тварин...)
II. Повідомлення теми і мети екскурсії
— На сьогоднішній екскурсії ми спостерігатимемо за об'єктами живої і неживої природи.
III. Бесіда
—Ви вже вмієте розрізняти живу та неживу природу, а також те, що створене людиною.
—Пригадайте відмінність живих організмів від тіл неживої природи. Наведіть приклади.
—Де знаходиться Сонце на небі восени?
—Чи є на небі хмари?
—Який вигляд вони мають?
—Чи дме вітер?
IV. Робота в групах
Учитель об'єднує учнів у групи будь-яким відомим йому способом. Групи отримують однакові завдання, але вибирають для їх виконання різні ділянки на території, визначеній учителем.
На виконання завдання учням відводиться 15 хвилин.
Завдання для групової роботи
1) Виберіть уподобаний вами куточок природи на ділянці визначеній учителем.
2) Знайдіть на вибраній вами території тіла живої і неживої природи.
3) Представте результати вашої роботи іншим групам. Розкажіть, як ви визначили об'єкти живої і неживої природи:
а) перерахуйте знайдені вашою групою об'єкти живої і неживої природи;
б) назвіть ознаки, які допомогли вам визначити об'єкти живої природи;
в) намалюйте найбільш уподобаний вами об'єкт живої природи;


г) дайте відповідь на питання: чи може жива природа існувати окремо від неживої природи? Чому ви так вважаєте?
V. Презентація роботи груп
Групи представляють результати своєї роботи (5 хв).
—Скільки всього об'єктів живої природи вдалося спостерігати під час екскурсії?
—Скільки всього об'єктів неживої природи вдалося спостерігати під час екскурсії?
—Які об'єкти живої природи зустрічалися в усіх груп?
—Назвіть об'єкти, створені людиною,, які ви побачили під час екс - . курсії.
VI. Рефлексія наприкінці екскурсії (3хв)
—Що було для вас найцікавішим під час екскурсії?
—Наскільки легко або важко було вам упоратися із завданнями під час екскурсії?
—На якому дереві ви побачили плоди? (На каштані)
—Які рослини цвітуть восени? (Квіти)
—Назвіть об'єкти, створені людиною, які ви побачили під час екскурсії.
—Як поводиться білочка восени?
—Що нового ви дізналися про пришкільну ділянку?
—Розкажіть удома про екскурсію.
Додаток до уроку З
►► Екологічна гра «Вороняче полювання»
Дітям видають переліки, що містять назви природних об'єктів. їх пошуки вимагають від дітей не лише уважності, але й творчого підходу. Наведемо приклад такого переліку, але вчитель може сам уключити в нього предмети, що діти можуть знайти на пришкільній ділянці. Мисливський перелік
· Пір'їнка.
· . Насіннячко рослини, принесене вітром
· Кленовий лист
· Колючка
· Щось кругле
· Щось пухнасте
· Щось гостре
· Щось красиве
· Щось, що може шуміти
· Щось біле. . Щось м'яке
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 |


