Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
- Що зображено на іншому малюнку?
- Людина виростила багатий урожай соняшника. Соняшник — це тіло природи чи виріб людини? (Соняшник — частина живої природи.) Оберіть правильну відповідь.
Який виріб колись був частиною живої природи?
а) Цегляний будинок;
б) лляний рушник;
в) глиняний кухоль;
г) сталевий ніж.
(Лляний рушник спочатку був рослиною.)
Висновок. Усе, що людина зробила власноруч, називають рукотворними тілами.
- Протягом усієї історії людства руками і розумом людей була створена величезна кількість різноманітних речей, будівель, машин і механізмів: штучний супутник Землі, комп’ютер, телефони.
- Продовжте цей перелік.
У. Фізкультхвилинка
УІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Продовження роботи за підручником (с. 13)
- Розгляньте малюнки вгорі. Знайдіть зайве у кожному ряді малюнків. Поясніть свій вибір.
- Розгляньте фото внизу. Що між ними спільного? Чим вони відрізняються? Придумайте свою пару.
2.Розв’язування логічних завдань «Що “зайве”? Чому?»
Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.
3. Гра «Що зроблено людиною?»
1 хмара 2 трава 3 космічний корабель 4 горобець 5 стіл 6 Сонце
УІІ. Підсумок уроку
- На які дві групи можна розподілити предмети, що оточують нас?
- Що таке природні об’єкти?
- Що таке рукотворні тіла?
- Наведіть приклади. природних об’єктів.
- Наведіть приклади рукотворних об’єктів.
- Як треба ставитися до речей, створених людиною?
УРОК 7
Тема. Практична робота. Дослідження частин тіл
Мета: навчати учнів проводити дослідження з метою визначення ознак предмета; розвивати спостережливість, увагу, практичні навички; виховувати колективізм.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
— Повідомлення теми і мети уроку
- За допомогою чого досліджують природу?
- Що використовують під час спостереження? (.Власні органи чуття та спеціальні прилади)
- Які прилади допомагають спостерігати? (Термометри, лупа, рулетка, компас тощо)
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з лупою і дізнаємося, який вигляд мають деталі дрібних предметів,
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 14)
- Розгляньте малюнки. Розкажіть, що на них зображено.
- За допомогою якого приладу можна побачити дрібні частини листочків і квітів?
- Лупа, або збільшувальне скло, є одним з найбільш простих приладів, за допомогою яких людина розширює можливості свого зору.
Лупа приносить людині велику користь. Її постійно використовують у своїй роботі годинникарі, майстри, що мають справу з різними дрібними механізмами, та працівники багатьох інших професій.
- Розгляньте лупу. Вона складається з ручки і збільшувального скла.
Лупа — ваш помічник у дослідженні дрібних деталей предметів. Поміщаючи лупу між оком і даним предметом, ви бачите цей предмет у збільшеному вигляді і дістаєте тим самим можливість розгледіти такі деталі предмета, які вислизають від неозброєного ока.
Висновок. Маленькі тіла і дрібні частини тіл вивчають за допомогою збільшувальних приладів. Простим збільшувальним приладом є лупа.
2. Фізкультхвилинка
ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Продовження роботи за підручником (с, 15).
- Розгляньте фото. Розкажіть, що на ньому зображено.
- Чи доводилося вам збирати і роздивлятися морські камінці?
- Що цікавого ви побачили?
- Знайдіть серед морських камінців три камінчики, які збільшила лупа. ^
- Щоб розглянути тіло, лупу беруть до руки і наближають її на таку відстань, за якої видимість стає найбільш чіткою.
►► Робота у парах
- Разом із сусідом по парті розгляньте за допомогою лупи розрізане яблуко або кленовий чи березовий листок. Розкажіть, що ви побачили.
2. Виконання практичних завдань
- Розгляньте через лупу букви в книзі, шкіру на руці, краї листочків рослин тощо. Розкажіть, що ви побачили.
За допомогою лупи роздивіться піщинки, свою долоньку, лінію, проведену олівцем у зошиті. Розкажіть, що ви побачили.
. 3. Робота за малюнками
- Знайдіть предмети, які збільшують зображення, що сприймаються оком.
На дошці — малюнки: окуляри, маска водолаза, маска карнавальна, фотоапарат, лупа, мікроскоп, окуляри для плавання, лампочка, телескоп, бінокль, сонцезахисні окуляри, ліхтарик.
4. Гра «Закінчи речення»
Для того, щоб побачити дрібні предмети, потрібна...
V. Підсумок уроку
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що вам допомагає пізнавати природу і навколишній світ?
- Для чого треба спостерігати та проводити досліди?
- Які предмети допомагають нам спостерігати?
- За допомогою чого вивчають маленькі тіла і дрібні частини тіл?
УРОК 8
Тема. Екскурсія на пришкільну ділянку. Спостереження за осінніми змінами в живій і неживій природі
Мета: дати учням первинне поняття про явища природи, сезонні явища; провести спостереження за змінами в неживій природі; учити знаходження ознак відмінності рослин восени порівняно із літом; продовжити формування понять «нежива природа», «жива природа»; учити спостереження за поведінкою тварин; продовжити формування вміння естетично сприймати природу навколо себе; виховувати дбайливе ставлення до природи,
ХІД ЕКСКУРСІЇ
І. Організаційний момент
ІІ. Проведення екскурсії
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Так, саме урок, хоча і на природі. Подивіться навкруги, яка пишність фарб нас оточує.
- Я загадаю загадки, а ви, не називаючи відгадок, скажіть, про яку природу в них йдеться.
Не звір, а виє. (Вітер)
Йшов довгов’язий, та в землю зав’язнув. (Дощ)
Без вогню горить. (Сонце)
- Правильно. У цих загадках згадується нежива природа — вітер, дощ, сонце.
- Підставте свої щічки до сонечка. Що ви відчуваєте? (Трохи тепла)
- Згадайте, як відчували: сонечко влітку? (Сонце світило дуже яскраво, тому було спекотно.)
- Яке положення займало Сонце на небі влітку? (Воно було високе.)
- Як розташовано сьогодні? (Нижче, тому і гріє слабо.)
- Чи змінилося положення Сонця Опівдні?
- Подивіться на небо. Чому не видно Сонця?
3 небокраю, з-за діброви,
Вийшли воли чорноброві:
Принесли водиці дзбан,
Полили і ліс, і лан.
- Що це? (Хмари)
- Чи є на небі хмари?
- Який вигляд вони мають?
- Чи дме вітер?
Висновок. Які зміни відбуваються в неживій природі восени? (Сонце світить і гріє слабкіше, по небу часто пливуть хмари, посилюється вітер, часто йде дощ, стає прохолодніше.)
- Які осінні роботи здійснюють люди в місті й у селі?
- Під час наступних спостережень ми з’ясуємо, що відбувається з рослинами восени.
- Як змінилося забарвлення листя на деревах?
- Чи є квітучі рослини?
ЛИСТОПАД
Осінь, осінь, листопад,
Жовте листя стелить сад,
За моря в краї далекі
Відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли,
Вітер віє з-за гори,
Ходить осінь листопадом,
Жовте листя стелить садом. А. Житкевич
- Як називається це явище природи?
Яку ознаку листопада підкреслює поет?
►► Малювання на асфальті осінніх дерев
- А тепер намалюйте кольоровою крейдою на асфальті осінні дерева. Покажіть усю красу осінньої природи. (Учні малюють у групах, сформованих за бажанням дітей. Наприкінці вибирається кращий малюнок.)
- Давайте підійдемо тихенько до кущика бузку. Я бачу на ньому живі істоти. Хто причаївся серед листочків? {Муха, оса, метелик, павук)
- До якої природи належать побачені нами тварини? Ще жива природа, вони рухаються, живляться, плетуть павутину або будують будиночки.)
- Хто із вас бачив білочку?
- Чи змінилося забарвлення хутра у білочки восени? Поясніть чому.
- Придивіться до зеленої травички. Хто там стрибає?
Маленький хлопчик у сірій свитинці
По дворах стрибає, крихти збирає. {Горобець)
- Яких ще пташок ми бачимо під час екскурсії?
- Чому ми не чуємо соловейка, інших співочих птахів? Куди вони подівалися?
— 3 похолоданням птахи переселяються ближче до житла людини, а деякі відлітають у теплі краї.
ІІІ. Підсумок екскурсії
- Ось і добігає кінця наша подорож в осінню природу. Скільки різних ознак ви побачили в неживій і живій природі!
Коли повертатиметеся зі школи додому або гулятимете з друзями, постарайтеся постежити за хмарами, за листям, що падає, за птахами, що відлітають у теплі краї, за останніми комахами, послухайте звуки крапель дощу і шелест листя і багато чого іншого, чим багата рідна природа.
УРОК 9
Тема. Організми
Мета: дати учням уявлення про організми, ознаки живих організмів; учити порівнювати тіла і доводити свою думку; розвивати світогляд, увагу, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до рідної природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Що належить до природи?
- Якою буває природа?
- Сьогодні на уроці ми навчимося відрізняти живі організми від неживих тіл природи.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 16-17)
- Пригадайте, що належить до природи.
- Наведіть приклади тіл живої і неживої природи.
- Розгляньте малюнок на с. 16.
- Розкажіть, що на ньому зображено.
- Накрийте на малюнку тіла неживої природи коричневими кружечками, а тіла живої природи — зеленими кружечками.
- Скільки тіл неживої природи ви накрили? Назвіть їх.
- Скільки тіл живої природи ви накрили? Назвіть їх.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 |


