Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Додаток до уроку 16
►► Гра «Хрестики-нулики»
О Уранці та ввечері Сонце стоїть низько над землею і дає мало тепла.
О Сонце завжди гріє однаково.
О Хмари затримують тепло сонячних променів.
О Без тепла проростає насіння, квітують рослини, достигають плоди.
О У полудень сонце піднімається високо і дає більше тепла.
О Сонце потрібно всьому живому.
УРОК 17
Тема. Які властивості має вода. Дослідницький практикум. Куди зникає вода з калюжі?
Мета: дати учням уявлення про основні властивості води: прозора, рідка, без кольору, без запаху, розчиняє деякі речовини; розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодших школярів.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Відгадайте загадку.
Сама пити не п’є, а нас примушує. (Вода)
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, якою буває вода.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 32-38)
2. Демонстрація властивостей води.
- Пригадайте, що ви знаєте про воду.
- Які властивості має вода? Щоб відповісти на запитання, виконаємо досліди.
►► Дослід 1
Візьміть склянку із чистою водою і понюхайте її. Що відчуваєте? Висновок. Вода не має запаху.
- Який смак у води? (Не має смаку.)
- Коли говорять, що вода «солодка»? (Коли дуже хочеться пити.)
►► Дослід 2
Налийте трохи води в тарілку і в склянку. Що спостерігаєте?
Висновок. Вода набирає форму посудини, в яку її наливають. Тобто вода текуча.
- Чим же вода відрізняється від твердих тіл? (Не має форми, розтікається.)
►► Дослід З
Опустіть ложку в склянку з водою. Що спостерігаєте?
Висновок. Вода прозора.
3. Вода-розчинник.
- Яким буде смак чаю, якщо в нього покласти цукор?
- Яким стане смак води, якщо в неї покласти сіль?
:— Що сталося? (Сіль і цукор розчинилися у воді.)
- Де в природі можна натрапити на солону воду?
- Чи розчиняється у воді морський пісок? (Ні)
Висновок. Цукровий пісок розчиняється у воді. Сіль розчиняється у воді. Пісок не розчиняється у воді.
- Що ви дізналися про воду?
4. Фізкультхвилинка
ІІІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
►► Дослідницький практикум. Куди зникає вода з калюжі?
5. Читання статті підручника (с. 33).
- Після дощу вулиці і дахи будинків мокрі, скрізь калюжі. Але з’явиться сонце, і усе висихає. Куди зникає вода? (Вона випаровується, перетворюється на невидиму пару, яка розходиться в повітрі.)
- З чого складається пара?
- Пригадайте, як улітку після дощу парує асфальт або ґрунт. Поясніть, чому це відбувається.
- Поміркуйте, де ще можна спостерігати перетворення води на пару.
6. Обговорення питань.
- Що відбувається з водою в річках, озерах, морях? (Вона теж випаровується-.)
- Поставимо тарілку з водою і склянку з/водою. Де'швидше випарується вода? (З тарілки вода швидше випаровується, ніж зі склянки. Чим більше поверхня води, тим швидше відбувається випаровування.)
- Що відбувається з водою в холодну погоду? (Вона теж випаровується, але не так швидко, як у теплу.)
- Улітку вивішують мокру випрану білизну. Що відбувається з білизною? (Вона через деякий час стає сухою.)
- Куди зникла вода? (Вона перетворилася на водяну пару, випарувалася.)
ІУ. Підсумок уроку
- Що ви дізналися про воду? (Вода — рідина: без кольору, без смаку, без запаху, текуча, прозора, не має форми, випаровується.)
- Які речовини розчиняються у воді? (Вода розчиняє сіль і цукор, але не розчиняє пісок і глину.)
- Які властивості води ви спостерігаєте щодня?
Додаток до уроку 17
►► Робота над загадками. Яку воду можна носити у решеті? (Сніг)
. Сидить дід за подушками і стріляє галушками. (Град)
. Скатертина біла весь світ накрила. (Сніг)
. Узимку горою, а літом водою. (Сніг)
. Текло, текло, та і лягло під скло. (Вода і лід)
. І в огні не горить, і у воді не тоне. (Лід)
. Під яким кущем ховається заєць, коли йде дощ? (Під мокрим)
. Без чого не буває криниці? (Без дна)
. У який горщик не можна налити воду? (У повний)
«Що це? Що це? — всі кричать, —
Білі мухи он летять!» (Сніг)
Синя, соковита, на дереві росте,
А «с» на «з» змінити —
Великий дощ впаде. (Слива — злива)
. Якщо із «з» візьмеш це слово,
Великий дощ впаде раптово.
Як тільки «з» на «с» заміниш,
Між фруктами мене зустрінеш. (Злива — слива)
Урок 18
Тема. Вода в природі та в житті людини
Мета: з’ясувати значення води в природі; розвивати мислення, мовлення учнів; розширювати світогляд; виховувати бережливе ставлення до води.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Відгадайте загадку.
• Я і хмара, і туман,
І струмок, і океан,
І літаю, і біжу,
І скляною бути можу! {Вода)
- Де в природі можна побачити воду?
- Сьогодні ви дізнаєтеся, чому вода потрібна і природі, і людині.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Розповідь учителя про значення води в природі
- Де на Землі ми можемо знайти воду?
- Відгадайте загадки.
Узимку спить, а влітку шумить. (Річка)
Узимку по ній ходять, влітку їздять. (Річка)
Посеред поля лежить дзеркало, скло блакитне, рама зелена. (Озеро)
Ключем вода б’є. (Джерело, струмок)
Де ще ми бачимо воду? (Море, океан, льодовик)
Ніг немає, а йде, очей немає, а плаче. (Хмара)
Води на Землі багато. Вона в морях і річках, вона застигла в льодовиках і гілках дерев, вона парить у повітрі. (Іній)
У тих місцях, де немає або мало води, люди риють колодязі, канали, створюють штучні моря і водосховища.
Що б сталося, якби в природі зникла вода? (Де немає води, там немає життя.)
А рослинам потрібна вода? Вони п’ють? (Звісно, п’ють.)
Що станеться, якщо не поливати кімнатні рослини? (Вони засохнуть.)
Чи можуть рослини, тварини і людина жити без води? (Ні. Людина може прожити без води 3 дні.)
Чи потрібна вода тваринам?
Для чого тварини використовують воду?
На дошці — ілюстрації: кит, риби, бобер, боброва хатка (багато тварин живуть у воді).
Бобер споруджує собі будинок посеред водойми з підводним входом — це захист від хижаків.
Кит на повітрі був би розчавлений власного масою. Тільки у воді він може знайти багато їжі.
Жаби народжуються у воді і живуть біля неї і в ній.
Висновок. Вода необхідна всім живим істотам. Рослини, тварини і люди п’ють воду для того, щоб постійно поповнювати її запаси в організмі. Для деяких тварин, наприклад риб, вода, крім усього, є єдиним місцем життя. Без води не можуть жити люди, рослини і тварини. Отже, потрібно охороняти, берегти її, не забруднювати, використовувати дбайливо.
2. Фізкультхвилинка
ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота за підручником (с. 34-35)
Робота в парах
- Разом із сусідом по парті розгляньте малюнки на с. 34.
- Що на них зображено? Розкажіть, яке значення має вода в природі.
- Розкажіть, для чого вам потрібна вода у квартирі чи в. будинку. Чи часто ви її використовуєте?
- Як ви розумієте вислів: «Зачиняй міцніше кран, щоб не витік океан»?
- Розгляньте малюнки на с. 35.
- Розкажіть, для яких потреб люди використовують воду.
- З’ясуйте разом із дорослими, звідки вода потрапляє у ваш дім.
- Як ви зберігаєте воду вдома?
-
2. Гра «Чому так говорять?»
- Вода дорожча за золото.
- Без води немає життя.
- Не виливай каламутну воду, поки чистої не знайдеш.
У. Підсумок уроку
- Кому потрібна вода?
- Чи можуть жити без води рослини, тварини, людина?
- Чому вода дорожча за золото?
- Які прислів’я про воду ви запам’ятали?
- Як ви зберігаєте воду вдома?
Правила економного використання води
Під час полоскання рота — закривати кран, поки чистиш зуби, і користуватися склянкою.
Замінити прийом ванни душем.
Приймаючи душ, намагатися, щоб вода не витрачалася марно.
Мити посуд не під поточним струменем, а в раковині, закривши зливний І отвір пробкою.
Прати білизну при повному завантаженні машини.
За допомогою батьків полагодити всі крани, що підтікають.
На дачі поставити бочку для дощової води.
УРОК 19
Тема. Повітря.
Мета: з’ясувати властивості повітря і значення повітря в природі; навчати досліджувати властивості повітря, проводити досліди, фіксувати й аналізувати результати; дотримуватися інструкцій і правил техніки безпеки при проведенні демонстраційних дослідів; виховувати пізнавальний інтерес.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Відгадайте загадку.
Куди ступиш — всюди маєш,
Хоч не бачиш, а вживаєш. (Повітря)
- Сьогодні за допомогою дослідів ви дізнаєтеся про властивості повітря, а також про те, чому повітря потрібно берегти від забруднення.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 36-37)
Демонстрація властивостей повітря.
- Відгадайте загадку.
Таке велике,
Що займає увесь світ,
Таке маленьке,
Що в щілину зайде. (Повітря)
- Для чого нам потрібне повітря? (Воно потрібне для дихання людини і тварин, для рослин.)
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 |


