Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Усі жителі Землі складають світову спільноту землян. Отже, кожен з нас є одночасно членом суспільства свого міста або села, громадянином України і землянином.
У. Підсумок уроку
- Як називається наша Батьківщина?
- Чим вона багата і славна?
- Додати назви рідних вам місць.
Моє рідне місто (село)- .
Моя Батьківщина - .
Моя планета - .
- Щоб Україна стала прекрасною державою, ви маєте дбати про її зміцнення, процвітання. Нехай ваша любов до України виявляється у старанному навчанні, повазі до людей праці, до українських традицій, любові до природи.
Додаток до уроку 50
►► Работа за малюнком
- Чим славиться Україна?
УРОК 51
Тема. Карта України
Мета: дати учням уявлення про карту України та умовні позначення на ній рівнин, гір, річок, морів; вчити знаходити на карті України рівнини, гори, водойми; розвивати світогляд; виховувати любов до Батьківщини.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Наша країна займає велику територію. Але ми можемо здійснити подорож у будь-який куточок, не виходячи з класу. У цьому нам допоможе… А як ви вважаєте, з чиєю допомогою ми зможемо подорожувати? Відгадайте загадку.
• Моря є — плавати не можна,
Дороги є — їхати не можна.
Земля є — орати не можна.
Що це? {Карта)
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що на карті України можна побачити рівнини, гори, водойми.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Повідомлення вчителя
- Земна поверхня різноманітна. Є на ній великі рівнинні простори, гори, річки, озера і моря. Щоб показати їх, люди придумали застосовувати карти. А на картах умовними знаками зображати різні форми земної поверхні, країни, міста та села. (Учитель вивішує на дошку фізичну карту України.)
- Розгляньте карту України.
- Які кольори ви бачите на ній?
- Географічні карти зазвичай кольорові. Поверхню Землі, воду зображують різними умовними кольорами. Воду на Землі (океани, моря, річки, озера) зображують на карті синім кольором; гори — коричневим; рівнини — зеленим.
2. Робота за підручником (с. 88)
►► Читання розповіді
- Де можна побачити всю земну поверхню або якусь її частину?
- Яким кольором на карті позначено рівнини?
- Яким кольором на карті позначено гори?
- Яким кольором на карті позначено річки, озера, моря?
Запам’ятай!
Карта — це зменшене зображення місцевості.
3. Фізкультхвилинка
Учні стають біля парт, учитель символічними кольоровими картками показує поверхню Землі (гори — руки вгору; вода — руки в сторони).
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Гра «Непомились!»
- Що означають на карті різні кольори?
Блакитний — вода.
Зелений — рівнини.
Коричневий — гори.
- Я показуватиму малюнки, а ви — колір, яким цей предмет позначений на карті. {Діти показують кольорові олівці.)
2. Продовження роботи за підручником (с. 88-89). Робота за картою України
- Розгляньте уважно карту України (с. 89). З’ясуйте, що на ній займає більше місця — гори чи рівнини.
- Покажіть на карті столицю України. Як вона позначена на карті?
- Знайдіть на карті України і прочитайте назву області, де знаходиться ваше місто чи село.
- Що головне на карті України? Обговоріть це з друзями та батьками.
3. Тестування «Так — ні»
1) Зеленим кольором на карті позначені рівнини. (Так)
2) Об’єкти на карті показуй тільки пальцем. (Ні)
3) Блакитним кольором на карті позначена вода. (Так)
4) На карті України є океан. (Ні)
5) Коричневим кольором на карті позначені гори. (Так)
V. Підсумок уроку
- Якими кольорами зображують поверхню Землі?
- Яким кольором на карті показані гори? (Коричневим)
- Яким кольором на карті показані рівнини? (Зеленим)
- Яким кольором на карті показані моря і океани? {Блакитним)
![]() |
УРОК 52
Тема. Водойми України
Мета: ознайомити учнів із видами водойм на території України; учити знаходити на карті України водойми, пояснювати господарське значення водойм; розвивати спостережливість, уяву, пізнавальний інтерес; виховувати прагнення охороняти і примножувати природу рідного краю.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
- Відгадайте загадки:
Синя стрічечка блищить,
Щось тихеньке гомонить
І біжить собі, біжить,
Не зупиниться й на мить. (Річка)
З-під землі біжить водичка,
Але це не озерце,
Не струмочок і не річка,
А цілюще... (джерельце).
Не море, не земля,
човни не плавають,
і ходити не можна. (Болото)
Стоїть корито,
Повно води налито. (Ставок)
Посеред поля лежить дзеркало:
Рама зелена, поле блакитне. (Озеро)
- Як назвати відгадки одним словом?
- Сьогодні ви дізнаєтеся, про водойми, які є в Україні.
II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Повідомлення вчителя
- Джерела, річки, озера, болота, ставки, водосховища — усе це водойми. Розгляньте ілюстрації на дошці.
- Які водойми вам знайомі? Де ви їх бачили? Чи є якісь водойми поблизу вашого будинку?
Водойми поділяються на природні та штучні. Ті водойми, які утворилися самостійно, без утручання людини, є природними: річки, джерела, моря. А ті водойми, які створила сама людина, називаються штучними: водосховища, канали, ставки.
2. Робота за підручником (с. 90)
- Пригадайте, що належить до водойм.
- Яким кольором позначають на карті водойми?
- Розгляньте карту України. Яка найбільша річка України?
- Знайдіть її на карті і накрийте кружечком синього кольору.
- Які річки, крім Дніпра, найдовші в Україні? (Дунай, Дністер)
- Найбільша річка нашої держави — Дніпро. Наші предки називали її Славутичем. У Карпатах бере початок бурхливий, повноводний Дністер.
3. Фізкультхвилинка
ІІІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
►► Продовження роботи за підручником (с. 91)
- Річки й озера — це багатство нашої країни. У їхніх долинах люди косять траву, пасуть худобу. У річках і озерах розводять водоплавних цтахів, ловлять рибу. На берегах річок — відпочивають.
- Яка річка протікає у вашому місті чи селі?
- Чим озеро відрізняється від ставка?
- Чим вони подібні?
- Яку з цих водойм створили люди, а яку — природа?
- Роздивіться карту України. Де розташовані найбільші озера України?
- Які назви озер вам відомі?
- Розгляньте фото. Які річкові риби зображені? Які із них водяться в річці, що тече у вашій місцевості?
- Поміркуйте, чому водойми потрібно оберігати від забруднення?
IV. Підсумок уроку
- Які водойми на території України ви знаєте?
- Покажіть їх на карті України.
- Яке значення водойм?
- Як треба оберігати воду річок, озер від забруднення?
►► Кросворд «Україна»
![]() |
•1) Не дід, а сивий. 4) Росте вона до долу головою,
Не спить, а стелиться. Росте вона холодною зимою.
Вкриває землю й океан, А тільки сонечко засяє —
А звуть його... (туман). Вона заплаче і вмирає.
(Бурулька)
Між берегів текла, текла,
Мороз зміцнів — під скло лягла. 5) Гарна зірка сніжно-біла
(Річка) . На рукав мій залетіла, —
Поки ніс її сюди,
Не склянии він, не з металу, Стала краплею води. А прислухайтесь — дзвенить, (Сніжинка)
Риє землю він розталу
Пушинкою буває,
І до річечки біжить. (Струмок)
Буває хмаркою вона,
Бува, як скло,
Крихка й тверда —
Звичайна, підкажіть... (вода).
УРОК 53
Тема. Чорне та Азовське моря
Мета: розповісти учням про Чорне та Азовське моря, що омивають береги України; пояснити господарське значення морів; сприяти формуванню екологічного мислення учнів.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Я назву декілька слів, а ви скажете, з якими поняттями вони пов’язані.
Україна, курорти, пляж, Ялта, дельфіни.
- Що об'єднує всі ці слова? (Чорне море)
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які моря омивають береги України.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 92)
1) Читання тексту.
- Які моря омивають Україну?
- Яке море більше і глибше?
- Яке море тепліше?
- За що Чорне море так прозвали?
- Якого кольору набуває в ньому вода під час шторму?
- Через значну кількість водоростей Чорне море темніше за інші моря. Можливо, ще й тому його назвали Чорним.
2) Робота за картою України.
- Розгляньте карту України. Яким кольором позначені моря?
- Знайдіть Чорне та Азовське моря на карті.
- Як різняться ці моря за кількістю води в них?
3) Продовження роботи за підручником (с. 92-93).
- Розгляньте малюнки на с. 92. Які риби мешкають в Азовському морі?
- Яка найбільша риба Чорного моря?
- У Чорному морі також водиться невелика акула катран. Не схожа на інших риб і чорноморська камбала калкан. Тіло у неї плоске, знизу біле, а зверху має темно-сірий колір. Коли риба не рухається, її важко відрізнити за кольором від темного піщаного дна.
|
Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 |




