Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

- Що люди одержують від тварин?

- Назвіть продукти харчування тваринного походження.

- Назвіть предмети одягу, взуття, побуту, сировину для яких дають тварини.

- Які загадки про свійських тварин ви запам’ятали?

►► Чия домівка?

 

УРОК 48

Тема. Чому потрібно охороняти тварин

Мета: збагатити знання дітей про охорону тварин; роз­вивати спостережливість, кмітливість, вміння встанов­лювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати любов до природи, турботливе ставлення до тварин.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Ви вже багато дізналися про тварин.

- Як ви вважаєте, чи треба охороняти тварин? Для чого?

- Сьогодні ви дізнаєтеся про те, що багато диких тварин нашого краю потребують охорони.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 84—85)

- Що ви знаєте про Червону книгу України? Для чого вона ство­рена?

- У кожній місцевості є тварини, яких залишилося дуже мало. Вони зникають, бо люди на них полюють, знищують місця їхнього меш­кання — ліси, луки, забруднюють річки й озера. Тому тварин потрібно охороняти. Щоб зберегти тварин, які зникають, їх заносять до Червоної книги України. Таких тварин заборонено знищувати.

- Розгляньте на с. 84 фотографії деяких тварин, занесених до Чер­воної книги України.

- Назвіть цих тварин.

- Чому багато диких тварин зникає?

- Чи не заважають люди та тварини одне одному?

- Дізнайтеся, які тварини, занесені до Червоної книги України, жи­вуть у вашій місцевості.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Чому потрібно охороняти всіх тварин?

- Прочитайте вірш В. Коломійця «Не лови метелика».

- Про що просила Богдана Оленочка?

- Як ви гадаєте, яка користь від метеликів?

- Яку користь приносять людям комахи, риби, птахи, звірі?

- Тварини приносять велику користь людині: як джерело харчу­вання (м’ясо, молоко, яйця); як джерело естетичної насолоди (метелики, співучі птахи, рцбки); джерело для наукових досліджень; джерело для народної медицини.

З кожним роком тварин стає все менше, і їх обов’язково треба охоро­няти.

2.  Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Гра «Хто у лісі живе?»

- Серед перелічених тварин назвіть тих, що живуть у лісі: білка, го­робець, рись, їжак, ластівка, бурий ведмідь, гуска, лелека, лось, шиш­кар, дятел, мурашка, зозуля.

- Як потрібно поводитись у природі, щоб не заподіяти шкоди тва­ринам?

- Чому багато видів тварин стають рідкісними?

- Кого називають санітарами лісу?

— Чим корисні птахи лісу? (Знищують безліч комах, які пошкоджу­ють дерева.)

2. Поетична хвилинка

Світ прекрасний навколо тебе —

Сонце ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки —

Нехай він буде таким цавіки!

Нехай людина добро приносить —

Бо світ навколо любові просить.

А. Потапова

V. Підсумок уроку

-  Як живеться диким тваринам у лісах, на луках, у степах?

-  Чому потрібно охороняти тварин?

-  Чому на Землі зникають деякі тварини?

-  Що ви скажете тим, хто розорює пташині гнізда, мучить птахів, дітлахів звірів?

-  Від кого і від чого треба охороняти тварин?

Як люди взимку повинні допомагати диким тваринам?

— Чим конкретно допомагає тваринам кожен з вас?

-  Яку участь в охороні тварин можуть узяти учні? (Заготовляти корм для лісових тварин, для птахів.)

-  Запам’ятайте! Ці тварини потребують охорони.

 

УРОК 49

Тема. Міні-проект. Моє улюблене місце відпочинку

Мета: виявити разом з учнями гарні місця відпочинку рідного краю; вчити знаходити необхідну інформацію з додаткових джерел нро природу свого краю, обговорю­вати отриману інформацію та презентувати міні-проект; виховувати бережливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-  Сьогодні на уроці ми спробуємо виявити гарні місця відпочинку в місцевості, де ми живемо. Ми поміркуємо над такими питаннями:

- Навіщо нам потрібні улюблені місця відпочинку на природі?

- Що дають улюблені місця відпочинку на природі людині?

- Як повинна відноситися людина до улюблених місць відпочинку на при­роді?

- Що ми можемо зробити, щоб зберегти красу природи?

ІІІ. Презентація проектів

-  На попередньому уроці, ви отримали завдання підготувати розпо­відь про своє улюблене місце відпочинку в природі в рідному краї. Ви, напевно, дізналися, хто ще з ваших однокласників, друзів відпочивав у цьому самому місці.

-  Спробуйте пояснити, чому саме це місце цікаве. Назвіть об’єкти живої і неживої природи, які найбільше вас привабили. Чому?

—- Покажіть малюнки чи фотографії улюбленого краєвиду.

►► Зразки дитячих проектів

Парк імені Шевченка — це мій улюблений куточок природи. У парку багато квітів, є зоопарк, пам’ятник і чудові фонтани.

В Україні багато красивих місць. Природа в нашій країні дуже різ­номанітна. Мені вдалося побувати в заповіднику Асканія Нова, на озері Сиваш. Але найбільше мені сподобалося в Балаклавській бухті. У цій бухті дуже чиста і прозора вода, високі корабельні щогли і величезні ва­луни.

Природа буває різна. Вона складається із каменів, трави, землі, де­рев. Я була в дуже багатьох цікавих місцях: в лісі, на річці, на водо­спаді. Найбільше мені сподобалося бувати на Азовському морі у Степку. Я люблю це місце за те, що море завжди там тепле, білий пісочок. На пляжі є багато дитячих майданчиків, де можна гойдатися на гойдал­ках, лазити на павутині, з’їжджати з гірок. Ще там є тренажери для до­рослих і місце для пікніка.

Мій улюблений куточок природи — це Біле озеро у Гомільшанських лісах. Там ми часто збираємо суницю. Мені сподобалося це місце тому, що там білий пісок, тепла вода, тепле повітря і красиві ялинки. Я хочу поїхати туди знову.

У всіх є свій улюблений куточок природи. Мій улюблений куто­чок — це галявина, яка знаходиться у Березівських мінеральних водах. Мені подобається там тому, що там багато різноколірних квітів, красива зелена травичка, а на кущах ростуть ягоди. Я намагаюся приїжджати туди як можна частіше.

У мене улюблене місце відпочинку — це місто Євпаторія, У Євпато­рії теплий світлий пісок на пляжі, дивна природа, чисте повітря, тепла вода в морі, місто з безліччю дитячих майданчиків. У Євпаторії можна ' поліпшити своє здоров’я в санаторіях.

В Україні багато прекрасних місць. Якщо ви відкрили щось нове, то поділіться цим із нами, і ми теж там побуваємо! Гарного всім відпо­чинку!

ІУ. Підсумок уроку

- Що вам запам’яталося, сподобалося?

- Що вас вразило, здивувало?

- Які місця в рідному краї вам захотілося відвідати?

Додаток до уроку 49

►► Гра «Скарги рослин і тварин»

На що скаржаться ці рослини (тварини)? Зазначте стрілками. Як людина може їм зарадити?

МОЯ КРАЇНА - УКРАЇНА

Тема. Що ми знаємо про нашу країну — Україну

Мета: поглибити знання учнів про Україну, її міста, столицю України; розвивати мислення, мовлення; ви­ховувати любов до рідного краю, дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Відгадайте загадку.

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься... (Україна).

- Сьогодні наш урок буде присвячений дорогій Батьківщині, милій Україні. На уроці ви більше дізнаєтеся про свою країну.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Бесіда

- Діти, ми всі дуже любимо свою Батьківщину, бо найдорожче, що є у кожного з нас, — це рідна Вітчизна.

- А що таке Вітчизна? (Відповіді дітей.)

- Як називається наша Батьківщина? (Відповіді учнів.)

- Поміркуйте, як утворилося слово «батьківщина»?

- Які вірші, пісні про Україну ви знаєте? Розкажіть або заспівайте.

2. Робота за підручником (с. 86- 87)

1)  Читання тексту на с. 86

- Як називається країна, у якій ви живете?

- Яка наша Україна? (Вона велика і прекрасна.)

- Яким близьким за значенням словом ми називаємо Україну? (Українаце наша Батьківщина.)

— Розгляньте фотографії міст України на с. 86. Назвіть їх.

- У яких містах України вам довелося побувати?

2)  Читання тексту на с. 86.

- Як називається столиця нашої держави?

- Яке це місто? (Це дуже давнє місто.)

- На якій річці стоїть Київ?

- Яка головна і найкрасивіша вулиця міста?

- Яка найголовніша його площа?

- Чим відомий Київ у світі? (Пам’ятками культури, музеями, те­атрами.)

- Розгляньте фотографію з видом Києва на с. 87. Це відома пам’ятка культури. Назвіть її.

- Розкажіть, що ви знаєте про Київ.

- Київ — чудове місто! Обов’язково відвідайте його разом із дорос­лими.

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Робота в групах

Учитель пропонує учням об’єднатися у групи по 5-6 осіб за принци­пом «Квіти» (дзвіночки, конвалії, барвінки, ромашки, айстри).

Кожна група отримує набір карток зі словами: країнастбоук, мтек - вітчизна, убатьківщина, оземлякронті.

Завдання: знайти слова, близькі за значенням до слова «Україна».

2.  Робота над прислів’ями

Людина без Батьківщини, що пташка без домівки.

Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини.

Та земля мила, де мати народила.

- Батьківщина багато означає для кожного з нас. Це, передусім, місто або село, де ви народилися. Рідним краєм ми називаємо місце, де пройшло наше дитинство. Батьківщиною українці називають Укра­їну — країну, в якій ми всі разом живемо.

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25