Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1.  Відгадайте загадку.

• Без сокири і без рук, а дім будують. (Птахи)

Тема нашого уроку — «Птахи». Розкажіть, яких птахів ви спосте­рігали в лісі, в парку, біля річки, в зоопарку, у дворі.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота за малюнками

- Розгляньте малюнки (метелик, кажан, гусак, пінгвін, страус, дя­тел, синичка, чапля).

- Як ви відрізняєте птахів від інших тварин? (Головна відмінність птахів від інших твариннаявність пір’яного покриву тіла.) Тому їх ще називають пернатими.

- Яка особливість зовнішньої будови птахів? (Наявність двох ніг - і пари крил.)

- Чи можна назвати всіх літаючих тварин птахами? (Не можна. Мо­жуть літати комахи (метелики) і звірі (руда вечорниця).)

- А чи плавають птахи? (Так. Наприклад, гусак і пінгвін.)

- Чи бувають нелітаючі птахи? (Так. Наприклад, страус, пінгвін, ківі.)

- Чи вдавалося вам спостерігати за хвилястою папужкою?

- Чи все пір’яну нього однакове?

- Як ви вважаєте, навіщо птахам пір’я?

- Пір’я захищає птахів від охолодження і перегрівання, допомагає І літати. Пір’я вкриває все тіло птаха, як луска — тіло риби, воно утво­рює обтічну поверхню, полегшуючи політ птаха.

За допомогою дзьоба птахи добувають їжу, чистять своє пір’я, в’ють І гнізда, доглядають за пташенятами, подають сигнали.

- Чим живляться птахи?

- Що допомагає їм добувати їжу? (Дзьоб, кігті)

- Яку користь приносять птахи?

2. Робота за підручником (с. 60)

— Розгляньте фото на с. 60.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Які із зображених птахів вам відомі?

— Який зовнішній вигляд має птах?

—Чим укрите тіло птахів?

-  За якою ознакою птахів відрізняють від інших тварин?

-  Яку користь приносять птахи природі?

-  Як називають птахів, які живуть у нас весь рік? Спробуйте на­звати їх.

Як називають птахів, які прилітають до нас навесні/ Наведіть приклади.

-  Яких перелітних птахів ви знаєте?

3. Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1.  Продовження роботи за підручником (с. 61)

-  Розгляньте на малюнку перелітних птахів.

-  Як вони називаються?

-  Розкажіть про зовнішній вигляд однієї з пташок.

-  Як ви гадаєте, чи всі птахи літають? Що ви знаєте про птаха, зо­браженого на малюнку?

-  Які ще птахи не літають? (Ківі, пінгвін)

-  Чому взимку потрібно підгодовувати птахів?

-  Яку їжу полюбляють птахи?

Пам’ятайте: підсмажене насіння для птахів шкідливе.

Учитель радить дітям разом із татом чи дідусем змайструвати годівничку для пернатих і піклуватися про них узимку.

-  Які птахи прилітають до годівниці біля школи? Чим вони жив­ляться?

-  Розкажіть, як можна допомогти птахам пережити зиму.

-  Поясніть, чому синиць можна побачити влітку в лісі, а взимку — в місті.

-  Поспостерігайте, як птахи намагаються зігрітися в сильні хо­лоди.

2.  Гра «Назви пташку»

Проводиться у вигляді змагань між рядами.

У. Підсумок уроку

-  Яких птахів рідного краю ви знаєте?

-  Назвіть ознаки птахів.

— Чи всі птахи відлітають на зиму в теплі краї?

-  Які птахи залишаються зимувати у нас?

-  Чи легко їм узимку знаходити собі їжу?

-  Як ви допомагаєте птахам узимку?

►► Робота в парах

-  Оберіть певного птаха і розкажіть про нього за планом.

1) Як називається птах?

2) Свійський він або дикий?

3) Водоплавний чи ні?

4)Перелітний або зимуючий?

5) Де мешкає птах?

6) Чим він живиться?

7) Чим примітний?

8) Чим корисний людині?

Урок 36

Тема. Звірі

Мета: ознайомити учнів з головними істотними ознаками звірів; збагатити знання новими відомостями про живлення звірів; виховувати любов до рідного краю.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Яких тварин вам доводилося спостерігати в природі, зоопарку, в цирку?

- Тема нашого уроку — «Звірі». Сьогодні ви дізнаєтеся, як відрізнити звірів від інших тварин.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Бесіда

- Розгляньте малюнки (гепард, морж, кит, кажан, дельфін, олень, кролик, кінь, корова, коза, носоріг, жираф, їжак, лисиця, вовк, тхір, тигр, лев, рись, білка, ведмідь, кабан).

- Кого ви бачите на малюнках?

- Хто зайвий: гепард, морж, акула, кит?

- Назвіть серед них звірів. (Гепард, морж, кит)

- Назвіть ознаки звірів. (Тіло вкрите шерстю, 4 кінцівки)

- Чи є літаючі звірі? (Кажан)

- Чи є плаваючі звірі? (Синій кит, дельфін)

- Як звірів відрізнити від інших тварин?

- Усі звірі вигодовують своє потомство молоком. Тому їх ще називають ссавцями.

2.  Робота за підручником (с. 62-63)

-  Розгляньте малюнки на с. 62 вгорі.

-  Яких тварин ви впізнали? Назвіть їх.

-  Як можна назвати зображених тварин одним словом?

-  Чим укрите тіло у звірів?

-  Чим вони вигодовують своїх малят?

-  Де живе багато звірів?

-  Розгляньте малюнки на с. 62 унизу.

-  Яких звірів ви знаєте? Що ви про них знаєте? Розкажіть.

-  Яких тварин ви бачите на фото? Доведіть, що це звірі.

-  Розкажіть про їхні ознаки.

-  Польові миші і хом’яки мешкають у полі. Вони живляться зерном.

-  Яку тварину ви бачите на фото? Чим кажан схожий на інших звірів, чим відрізняється? Доведіть, що кажан — звір.

-  Літнього вечора можна побачити літаючих звірів — кажанів. їхні передні лапи перетворилися на крила. Кажани — корисні тварини. Вони поїдають шкідливих комах.

-  Розпитайте у дорослих про поведінку звірів. Дізнайтеся, які звірі ' мешкають у вашій місцевості.

-   

3.  Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань.

1. Робота в парах

— Опишіть сусідові по парті будь-якого звіра рідного краю так, щоб

і він здогадався, про кого йдеться.

4.  Гра «Дорослі й діти»

- Як називають дитинчат цих звірів: рись, собака, свиня, олень? (Рисята, цуценята, поросята, оленята) Чому цих тварин відносять до звірів?

- На які групи можна розподілити цих звірів? (Свійські і дикі)

- Назвіть свійських звірів. (Свиня, кінь, собака, кіт, вівця, коза, верблюд)

- Назвіть диких звірів. (Рись, олень, тигр, ведмідь)

5.  Гра «Який звір?»

- Про яких звірів йдеться?

Клишоногий... (ведмідь);

косий... (заєць);

сірий... (вовк);

сохатий... (олень).

У. Підсумок уроку

- Назвіть ознаки звірів.

- Назвіть свійських звірів нашого краю.

- Назвіть диких звірів нашого краю.

- Назвіть всеїдних звірів нашого краю.

- Яких наземних, підземних, водяних, літаючих звірів ви знаєте?

- Які ви знаєте казки та мультфільми, де головні герої — звірі? Які в них звички та повадки?

►► Кросворд «Звірі»

Любить солодощі примат —

Це людини молодший брат.

Від бананів до безе Обожнює... (шимпанзе).

По полю гасає, овечок хапає. (Вовк)

Ласую малиною

І медком бджолиним. (Ведмідь)

У кішки китиці на вухах,

Щоб звуки всі уважно слухать.

Ти не скажеш кішці: «Брись!»

Обережно, бо це — ... (рись).

Червонясту шубку має.

По гілках вона стрибає.

Хоч мала сама на зріст,

Та великий має хвіст.

Як намисто, оченята...

Хто де? Спробуй відгадати! (Білка)

Урок 37

Тема. Тварини живого куточка

Мета: формувати первинні уявлення учнів про тварин живого куточка, про правила догляду за тваринами; розвивати вміння спостерігати за тваринами; виховувати любов до тварин.

ХІД УРОКУ

·  Організаційний момент

·  Повідомлення теми і мети уроку

·  Чи є у вас живий куточок у класі?

·  Які тварини там живуть?

·  Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про тварин і ви дізнаєтеся, яким має бути живий куточок.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

·  Робота за підручником (с. 64)

·  Чи живуть у вас удома тварини? Які? Як ви за ними доглядаєте?

·  Чи спостерігали ви за рибками, які живуть в акваріумі? Розкажіть про свої спостереження.

·  Батьківщина більшості акваріумних рибок — теплі країни. Тому в нас зони можуть жити тільки в акваріумі.

·  Розгляньте фото.

·  Чи знаєте ви цих тварин?

·  Які із цих тварин мешкають у живому куточку школи? Які — у вас удома?

·  Розкажіть, як ви за ними доглядаєте.

·  Яких ще тварин можна утримувати вдома?

2.Робота над загадками

У лусці мої боки —

Вони холодні та слизькі.

Плавать можу досхочу,

Та усе життя мовчу. {Риба)

Народилось їх багато,

Є. в них мама, є в них тато.

Менші, ніж заморські свинки,

Ці пухкі, малі тваринки. (Хом’яки)

Свинка, але не з хліва,

Мишка, та не польова, їсти просить і вночі

Булку, хлібчик, калачі. (Морська свинка)

Наче іграшка м’яка,

Щічки — мов у хом’яка.

Хвостик — ніби в білочки,

У малої... (шиншилочки).

Гониться по хаті зайчик,

Стрибунець і побігайчик.

Просить хлібчик і морквину,

Сіно, крупи, капустину. (Кріль)

Як веселка кольоровий,

Має здібності до мови.

Слово птаху лиш скажіть,

Він його повторить вмить. (Папуга)

·  Де можна побачити цих тварин?

·  Які з цих тварин були у живому куточку вашого дитсадочка?

·  Які з цих тварин живуть у живому куточку з вашого класу?

3.Фізкультхвилинка

ІУ. Узагальнення й систематизація отриманих знань

Из за большого объема этот материал размещен на нескольких страницах:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25